Uvijanje listova

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.10.2012
77
128
33
nisam nikad radio sa led rasvetom pa tu nemam neko misljenje da li je jako svetlo ili ne. mozes skinuti 2 sata svetla, sa 16 sati bi trebalo da i dalje vegetira, ali bitnije je da povecas vlagu ako ti temp ide iznad 30. ne znam koliko je stara biljka ali svakako uvijanje prema gore ukazuje na transpiraciju, znaci ili temperatura dole ili vlaga gore

Podigao sam svijeto i podigao vlagu ... biljke koliko vidim su vec poravnale listove sto mi je drago ali cu da te poslusam pa cu da dignem jos vlagu malo. Ma nije bitno jel led ili hps ili nesto trece vec kontam jel 800 w puno svijetla na tu velicinu prostora. Ali mislim dok god koliko toliko mogu da odrzim parametre u granicama normale bice ok. Nadam se kada ojacaju da cu onda i iskoristiti potencijal svijetla. Hvala u svakom slucaju !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: prosto oko
28.02.2016
20
2
3
vidi, uvijanje prema gore se cesto desava kada je biljci vruce, tj. kada kroz list gubi vise vlage nego sto moze da nadoknadi, jos je mlada, mozda bi trebao da pojacas ventilaciju, il ako ne mozes da je ipak malo odaljis od lampi, il da za nijansu pojacas zalivanje... moras probati i pratiti, sam skontati sta joj smeta a sta prija, tesko je dati svakom neki univerzalni savet, sretno
ne znam zasto al mozda uspijes skontat moj problem... vrsta ak 47 femy,2. tjedan cca hps 250 w recimo nebitno...sa upaljenom ventilacijom listovi izvitopereni,ugasena ventilacija sve ok vrate se u normalu...pomagaj :)
 
07.08.2015
3
0
1
56
Ljudi, pomagajte. Izvinite ako krsim neka pravila ovim upadom, ali potreban mi je brzi odgovor (ukoliko neko zna). Prvo, uzgojem se bavim poslednje tri godine i to veoma trapavo, pocetnicki, sve bih na brzinu... Moja tada 13godisnja kci je obolela od ewing sarkoma. Sada ima 16 godina i nakon dve godine pauze, ponovo je na onkoloskom lecenju (metastaze na plucima). Kao i svaki roditelj, spremna sam na sve da pomognem svom detetu i tako je pocela nasa prica o kanabisu. Da ne duzim vise, trenutno mi je u boksu klonov klon white widow. Prvi pokusaji kloniranja mi nisu bas uspeli, primila se samo jedna biljka pa je baba posle nju klonirala i uspelo joj je. (Sta cete - baba ceo zivot uspesno gaji razna cveca, pa eto dosao na red i kanabis.) Ove nove biljke imaju neobicno siroke listove, kao da su se ukrstile kopriva i kanabis. Da li neko zna zasto se to javlja? Da li je neko imao slicno iskustvo? Da li je dobro klonirati klona? Hvala unapred na odgovoru.