Uvijanje listova

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenka
2.Koliko su stare vaše biljke ? danas 8 dana od izlaska iz zemlje
3.Koliko su visoke vaše biljke ? 10cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? cca 5l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) potgrond h, dodan perlit, nije dodatno gnojena
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? po potrebi, ne zaljevam previse, voda iz pipe s malo limunovog soka
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?nebi znao, nemam tester
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? ne koristim, omjer u zemlji je NPK 14-16-18 1,5kg/m3
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? fluo 4x18W, 4000lm
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 3-5cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 30x70x60 dšv
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? s upaljenim lampama 28-30C i 40-55% vlage, s ugasenim 20-21C i 60-80% vlage
13.Koliki je ph zemlje ? 6,0
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? prvi grow kojem sam se posvetio kak spada, s malo iskustva od prije

slika biljke, ne mogu ubacit sliku pa ovako:
http://img824.imageshack.us/img824/8864/img9107t.jpg
http://img843.imageshack.us/img843/9191/img9108j.jpg

unaprijed hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zdmateo

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
vidi, uvijanje prema gore se cesto desava kada je biljci vruce, tj. kada kroz list gubi vise vlage nego sto moze da nadoknadi, jos je mlada, mozda bi trebao da pojacas ventilaciju, il ako ne mozes da je ipak malo odaljis od lampi, il da za nijansu pojacas zalivanje... moras probati i pratiti, sam skontati sta joj smeta a sta prija, tesko je dati svakom neki univerzalni savet, sretno
 

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
mouce prevelika transpiracija, znaci dalje od lampi, dodao jos jedan vent, sad 3 rade na upuhu i ispuhu, jedan raspuhuje vlagu i jedan da malo bolje struji zrak po boksu. zalit cu je kad slozim pH, danas bi trebao posudit mjerac, nadam se da ce ic nabolje iducih par dana. e da, kad slozim vodu, da istu vodu stavljam i u ovlazivac?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
evo jos jedan link, mozda bude koristan nekom, a vezan je za 5 najcescih razloga uvijanja listova Solving Marijuana Plan Leaf Curl/Cupping Problems
naravno, bitno je i da li se uvaijaju na gore ili na dole ;) u tvom slucaju "Those leaves are going through some extreme transpiration. Either the lights too close, the fans too strong/close or the box is too hot."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Baloteli and Z&N

Holyherb

Banned
Banovan
13.02.2012
6
1
0
37
Ako nije toplina kriva prema slici vidim da je možda zemlja u pitanju ili ti je jednostavno biljka ne prilagođena okolišu te vuče na sebe vlagu dok je lampe satiru.
 
15.09.2013
6
0
0
Pozdrav groweri

E ovako imam problem sa Biljkom stara je 4 meseca u fazi je cvetanja.
Biljku drzim u saksiji i na suncu tj napolju zalivo sam je mozda previse ne znam ali znm listovi su povijeni ka dole malo su poceli da zute biljka je izgubila miris malo mirise kao kad uberete lis nekog drveta a mirisala je na pivo djubrio sam je i bacao na zemlju izgorelo lisce slamu sve sto sam palio i to sam joj davao kao prehranu nisam je gnojio nikad.Pistili na biljci se suse i izumiru ali ne znam sta da radim sa listovima spusteni su ka dole biljka je bila u mraku i sad sam je izneo na svetlo mozda sam je zalio puno sta da radim pomozi te mi molim vas ne zelim da biljka izumre toliko truda sam ulozio citajuci sve ove postove vase i ulago sam trud u nju.
HVALA VAM AKO MI POMOGNETE BICU VAM ZAHVALAN !!!
:leafblunt:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
nisi je nikada prehranjivao,zaljevao mozda previse a kazes da si ulozio puno truda oko nje :knockknock:
cini mi se da si pobrkao pojmove ...zamisli da ti kupis burek sa mesom pa burek bacis a papir pojedes na dva puta i ocekujes u bencu 100kg bez problema.
nece ici a nece ici ni bez slike..ja ovo vidim na groblju...weedhejteru


Zivo bice je to brate mora i ona nesto pojesti tu i tamo:)
 
15.09.2013
6
0
0
Prehranjivao jesam,ali gnojio nisam daj reci sta da radim druze sta tu spominjes bureke i benc pomozi mi a za to trud jesam ulozio svaki grower je ulozio trud time samim sto uzgaja uopste zato daj pomozi mi sta da radim zabo sam stapic u zemlju zemlja je vlazna promenila je boju u svetlo braonkastu i smrdi jako.Inadapté hvala ti ipak na savetu
:leafblunt:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Weedlovery je napisao(la):
Prehranjivao jesam,ali gnojio nisam
evo vidis jbt zasto spominjem benc i burek...znaci nisi prehranjivao a nisi ni gnojio..jbt pa to je jedo te isto i biljka place,cmizdri,pizdi,kuka,jauce,mjauce,kukulelece jer ju nisi..hranio,prehranjivao,gnojio,davao jesti.....kuzis

trk u trgovinu i kupi Plantelu (crvenu) i daj full dozu curi i pjevat ce ti ..sinoc sam sinoc sam pola kafane popio......
 
15.09.2013
6
0
0
Znaci da idem da kupim gnojivo ? Da li da je ostavim par dana da je ne zalivam da vidim oce se listovi podici gore i dali ce zivnuti ?
Daj mi konkretan odg sta da uradim da bi je vratio u zivot (msm da se podignu listovi i da biljka nastavi cvetati ) ?
Pomozi mi brate ko sto bi i ja tebi pomogao da imas problem !!!
:leafblunt:
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
"djubrio sam je i bacao na zemlju izgorelo lisce slamu sve sto sam palio i to sam joj davao kao prehranu nisam je gnojio"

reci sta si mislio pod ovim...hranio si je izgorjelim liscem i slamom? daj neke slike da vidimo kako to cudo izgleda, bas me zanima ta niskokalorična dijeta ;-) tesko cemo vez slike dati pravu dijagnozu...al cim ti je lisce pocelo zutiti vjerovatno je gladna i treba gnojenje
pozz opa

inace prehrana i gnojenje su ti potpuno ista stvar...vidim da te to buni
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
nemoj panicariti dobit ces gastritis ili ce te mazniti šlog. sloly amigo
znaci odes u trgovinu bauhaus ili baumax i kupis plantelu(crvenu) za cvjetanje nemozes pogrijesiti.Pusti da se zemlja osusi..znaci neka bude suha i onda sipas preporucenu dozu plantele a to je 14 ml na dvije litre vode ako se nevaram (pise ti na ambalazi)

Zalijes djevojcicu i molis Boga da provari klopu bez posljedica....to je za nju nesta novo posto ju nisi prehranjivao a jesi gnojio hahah.....limune ;)

Trud oko biljke je nesto sasvim drugo od onoga sto si ti shvatio...vjeruj mi to je nauka kao vodenje ljubavi.Mozes jbti ko zec ali ako nemas tehniku ode zena drugome tako i ovo trud oko biljke je kompleksnija stvar od davanja suhog lisca i slame i zaljevanja svaki dan.

A i to oko zaljevanja ako nisi siguran stisni mi pp pa cu ti objasniti da negusimo vec dovoljno zatrpan forum sa ovakvim nebulozama Ja sam ju prehranjivao ali nisam gnojio

edit:
gdje si marco kuco stara;)
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
isperi dobro zemlju sa obicnom vodom (5x volumen posude...znaci ako ti je posuda 10l isperes sa 50l vode) da saperes ta sranja sta si stavio unutra...poslije zalijes crvenom plantelom u propisanoj dozi i prati stanje...pozz
 
15.09.2013
6
0
0
Imam saksiju od 10l znaci da zalijem biljku sa 50l vode msm da isperem sa 50l vode i sacekam da se osusi i onda da kupim plantelu crvenu? a ta Plantela crvena jel ima u poljoprivrednim apotekama da se kupi ?
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
upravo tako...dobro si shvatio
plantelu imas svugdje, vjerovatno najrasprostranjenije univerzalno gnojivo...apoteke, baumax, bauhaus i slicno
 
15.09.2013
6
0
0
Evo buraz nisam u saksiju sipo tacno 50l ali sam 2 kofe (one metalne od 5litara ) u nju oce joj biti nesto od toliko prolivene vode ?
da cekam 4,5 dana da se osusi zemlja i onda da idem po plantelu(crvenu) reci mi sta dalje ? molim te
 
03.10.2012
77
128
33
vidi, uvijanje prema gore se cesto desava kada je biljci vruce, tj. kada kroz list gubi vise vlage nego sto moze da nadoknadi, jos je mlada, mozda bi trebao da pojacas ventilaciju, il ako ne mozes da je ipak malo odaljis od lampi, il da za nijansu pojacas zalivanje... moras probati i pratiti, sam skontati sta joj smeta a sta prija, tesko je dati svakom neki univerzalni savet, sretno

Pozdrav super moderator! Sve sam procitao i istrazio sto si rekao. E sad sam malo i googlao i kazu da bi biljka ostala u vegetaciji treba joj minimalno 14h. svjetla! To znaci da joj mogu skinuti 2h svjetla sa rezima 18 / 6 na recimo 16 / 8 !? Vidim listovi su se poceli uvijati pema gore i zakljucujem da im je prejako svjetlo posto imam led koji daje oko 800 w na box od 1x1 visine 180 cm. Za pocetak sam digao LED ali razmisljam i da skinem malo sa rezima svjetla. Jel to po tebi ok !? Mislim da je zaljevanje dobro, temperatura je malo visocija 29 - 31 C ali takva je i vanjska manje vise !? Vlagu dizem sa 47 % na 60 % upravo ... ako moze tvoje strucno misljenje pozz!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nisam nikad radio sa led rasvetom pa tu nemam neko misljenje da li je jako svetlo ili ne. mozes skinuti 2 sata svetla, sa 16 sati bi trebalo da i dalje vegetira, ali bitnije je da povecas vlagu ako ti temp ide iznad 30. ne znam koliko je stara biljka ali svakako uvijanje prema gore ukazuje na transpiraciju, znaci ili temperatura dole ili vlaga gore
 
  • Sviđa mi se
Reactions: noz-25 and Baloteli