uvijeni listovi...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.03.2010
6
0
0
35
Biljka je u vegetaciji 16 dana, i poceli su se lagano uvijati listovi
nisam siguran je li to problem ali sam pocetnik pa pokusavam iskorijeniti
sto vise problema u startu. Jos jedan problem je to da jedan od drugog para listova
zaostaje dosta u razvoju??? Biljka se nalazi u boxu 50x50x50 cm ima rasvjetu od
stednih lampi cca 5000 lumena, teperatura 20-24 stupnja. ne zna se koja je sorta,
pored nje raste jos 4 biljke i primjecujem na jos jednoj da lagano "frce listove(1.par)"
Evo slike pa da me mozda bolje shvatite!thx
Jos jedna stvar, biljke rastu u prirodnom humusu kojeg mi gliste rade iza kuce.

Jos
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale ove info... koje si stavio ništa negovore (cirka 5000 lumena).....
Koje su štedne jeli možeš navest i još ostali detalja kao koliko je udaljena od od biljke isto.....
Na sliki mi se čini dosta normalno osim tog razmaka listova prvi i drugi i po mom je to prevelik razmak sijalica od biljke mada opet nemora da znači možda je i sorta a možda je mužijak....

Daj više tih info... i za tebe dobor bi bilo da porčitaš dnevnika završenih i ostali stvari koje su ovde na Forumu....

Sretno !!!!!!!!!!
 
13.03.2010
6
0
0
35
ovako bile su SRAM 15W 2700K 4 komada na udaljenosti od 20 cm. box nije bio oblijepljen folijom.
Sada sam to malo poredio. Stavio sam alu foliju po citavoj unutrasnjosti.
Svjetlo:
BEST LIGHT
15w
2700K
E27 (Ima ih 3 komada i biljke su na udaljenosti od 10 cm)

i jedna
TUNGSRAM
MIXED LIGHT
YM 160 W

Eto reci mi sad svoje misljenje.
Sad cu malo procitati dnevnike. THX
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale svjetlo koje si naveo je dovoljno za ljep početak vege....
Ali koliko ja vidim ta mala posudica sa tim blatom jednostavno nema biljka od čega da živi to moraš shvatit...

p1030527.jpg
p1030528uh.jpg

Eto ti biljke koja nema ni 20 dana i vidiš kako je ljepa i normalna...
Tu ima zemlje 1L ipak za razliku od tvoje posude...
Imao sam takve iste podsude i mogu ti reć da koriste idealno kako bi sjeme proklijalo u njoj i ništa više....
Presadi to u veću posudu i ubuduće nemoj da očekivaš neku ljepotu u tako malo zemlje.

Kad to uradiš sa presađivanjem i malo pročitaš bar neke teorije koje ovde pišu po Forumu onda ćeš vjerovatno i sam donjet neke zaključke...