Uvodjenje novih foruma

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Jedan forum o legalnim lijekovima. Da ne bude sad natucanja o trodonima itd vec najobicnijim lijekovima i kako rade. Ovo nam se moze obit o glavu tako da moguce da bolje da preskocimo.


A drugi forum bi mozda spadao pod biljke ali volio bih da malo vise pricamo cajevima i lijekovitom bilju a ne o dza bu mandragorama i bunikama. Takodje i kineske cajeve treba povezat jer su bas mocni.



Mozda je malo previse da budu u sopstvenim forumima.
 
10.02.2009
32
0
0
34
trebalo bi mozda i spojit neke forume, neke vjerojatno i izbrisat
tesko se nekad snac ovako
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Pa onda predlozite koje bi vi stavili nove a koje bi izbrisali,kao i razloge za oba postupka.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Nijedan ozbiljan forum na netu ne brise teme. To samo mi ovdje ponekad praktikujemo. Svaka tema i svaki post je adut za pretrazivace. Teme se zatvaraju a nikad ne brisu. Znam da je to tesko razumjet i da bi mi najradije da svaki forum ima po 20 vaznih tema ali onda nije forum nego sajt. Forum ide dalje stalno i umrli bi kad bi brisali sve...nego uvjek nove teme izbacuju stare a forum sam stavlja na vrh aktivne teme i mi sami odredjujemo sticky teme a one najbolje stavljamo na sajt. Sa obzirom da zivim od internet marketinga znam kako stvari funkcinisu. Mozemo nas 20 kulera odje da sjedimo i da premjestamo 20 tema tamo amo i da im se divimo ali to nije poenta. Poenta je da dobre teme isplivaju na vrh a stare i glupe teme odu u nistavilo ambisa ili u graveyard.

Dolazi sve vise ljudi i nemamo 100 zaposlenih da sjedi svaki dan i brise teme. Znam da je to malo nerazumljivo za vas i da bi svi zelejeli da to uredimo da bude cakum pakum ali stvarno nema potrebe za brisanjem tema vjerujte mi znam sta radim :)
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ma nek su teme o uzgoju jedini problem...
Da vam pravo kažem mene čak živcira većina tema o gljivama, biljkama,kaktusima, žabama i sl.
Ne samo zato što sam protiv ovih stvari(čak je dobro što forum nudi informaciju o tim stvarima...na taj se način životi spašavaju...)nego zato što sam skupio neki dojam da su to teme koje kao magnit privlače "neozbiljne" članove foruma.
Sa veoma malim izuzecima.
Kad vidite većinu komentara sve to izgleda kao podforum"čime da se uništimo".
Moje je mišljenje da forum čiji je cilj edukacija što se uzgoja konoplje tiče mora biti ozbiljniji te se mora riješiti ovakvih gluposti.
Ja kao čovjek koji koristi marihuanu te podržava ovaj forum, da bi što više ljudi uzgajali svoje vlastite biljke te da se na taj način odvoje od kriminalaca na ulici i svakakvih ološa, ne smatram ovakve teme vrijedne.
Mislim da bit će skroz drugačije i ugodnije ak su "groweri"(bem ti fensi riječ:p) odvojeni od gljivara daturaša, pejotlara, lizača žaba i sl...što da oni ne pokrenu svoj forum?
Ja ovdje dolazim zbog ljudi što se bave konopljem...i nisam jedini...vidi se sa zrakoplova da postoji neka neformalna granica između te dvije vrste ljudi...
To je moje mišljenje...ne želim nikoga uvrijediti niti mi je to namjera...jednostavno mislim da neki ja i još neki dio foruma vidimo stvari na taj način...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
eh, to je ta vječna rasprava između foruma koji će se isključivo baviti vutrom i tih psy biljaka itd. Ne znam, ili to nekako odvojit da se niti jedno ne zezne ili ostavit...jer imajte na umu da neki ljudi koji ne mogu uzgajat, ne mogu pričat o uzgajanju itd. tako da su više fokusirani na drugi dio foruma (''biljni'') ili jednostavno ih taj dio više zanima... ja npr. osobno skoro pa ni ne čitam tolko o vutri kolko mi se više dopada dio sa tim biljkama, iako nisam neki lik koji to uzima prečesto ili forsirano (zadnji put uzeo gljive prije 2 godine, nakon toga ništa osim marihuane)... jedino ono što je loše je sljedeće: davanje informacija ljudima koji se nerazumno žele droxati (i to još s takvim nekim jakim ili dubokim stvarima) i biti high... dođe tu netko tko ima 17tak god, vidi popis biljaka za koje nikad niti nije čuo, vidi da su nenormalno jake i eto već informacije koja mu pali lampicu iznad glave: "Hej, pa mogo bi ovo uzet i probat!" Jedini lijek je pravovremena i smirena intervencija, ljude skulirat i reć im da se miču određenih stvari poput dature, beladone itd. jer ne samo da može biti težak psihički trip, nego čak i da sve bude ok, opet su to teško otrovne biljke koje ne valja uzimat ako ništa drugo, barem ne radi organa i trovanja organizma... što se pak tiče nekih drugih stvari, tu bi valjalo vršit neku ograničenu edukaciju o kvalitetnom (ne kvantitativnom) uzimanju određenih stvari, ALI! zašto kažem ograničeno, zato jer bi trebalo objasnit ljudima da se neke stvari uzmu čisto kad dođe vrijeme i mjesto (+društvo), bez forsiranja, a i čovjek već u glavi mora neke stvari pohvatat, a trip izbrijat na nekoj razini koja će mu zbilja dat neke vrijedne informacije, iskustva, osjećaje... ako netko želi bit zaglupljeno zabijen i toe to, onda nek si uzme te energetske šit droge koje se tako i onako nude svugdje, pa mu pretjerano informiranje i savjetovanje niti ne treba...

što se tiče prijedloga genje oko dijela ljekovitih biljaka, to bi po meni bilo nešto najbolje...možda podforum majka priroda ili tako nešto, neki dio koji bi se bavio ljekovitošću, kako fizičkom, ali i onom psihičkom, da su ljudi na tom mjestu smireniji, da opušta...a priroda je pravo mjesto za to... tako da, spojit poučnost ali i mjesto za relaksaciju, ne bi bilo loše...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: krasta-zg

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Super ideja Doors. Majka priroda pa sve u u nju ubacit i ljekovite biljke i pecurke i psihodelicne biljke. Ne znam sto mislite ostali pogotovo Redsh i Ramona i Exarp.
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
Ja se definitivno slazem:)
Ps:Sto treba napravit da bi posto prijatelj foruma,bas mi to dobro izgleda kad pise sa strane :))
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
slazem se, radi sta hoces... samo... priznajem, mogla bi pisati o ljekovitim biljkama i primjenama, i u kuhinji i kozmetici i ljecenju, ali... OPET ce sve na meni biti, opet cu ja pisat tutorijale, gajdove, recepte, savjete kurce palce a ostatak nista... a meni vise muka samo pisat i pisat... zasto? da mi se tu pojavljuju budale, klinci i djeca i pitaju sa cime da se ubijem?

ima covjek gore pod nekim Brojem, pravo, ja njega razumijem zasto se protivi Tom djelu foruma. da bi ljudi bili ok, da smo svi na nekom istom livelu, ne bi tako los dojam ostavljao, ovako svi misle da ce se netko ubiti ako pisemo o gljivama i biljkama. nisam ja kriva sto ima budala...

ono najgore jeste, sto se meni place kada cujem takve komentare, jasno, ne mozemo svi isto razmisljat, ali odgovorna konzumacija BILO cega je majka mudrosti, ali ne mozes protiv bisera...

i sta sada... pitam se pitam, jel ja zelim dati toliko sebe u nesto sto ce samo mala kolicina ljudi cijeniti, ako hoce uopce netko. sumnjam... svi bi samo AJMO se ubiti na 1001 nacin, i tu prica prestaje...

ti/ vi znate koliko sam pisala sranja za ovaj forum, i nije mi zao. ni na sekundu. ali kada je netko zadnji put nesto konkretno napisao, nesto...bilo sta? ja ne vidim nista... i sada ja znam da treba pisat, nove stvari, nove teme, ima toga sto bi mogla podjeliti, ali iskreno ne zelim. zasto? pa jer vecinu realno NE zanima a ostatak djeca. i sta sada? nemam pojma...

mozes ti otvarat nove forume, a sta ce se iz toga roditi ja nemam pojma... jos debilana?

moram samo jos jedan komentar za kraj napisat, u vezi gljiva i biljaka... mislim da ne privlaci taj dio debile i klince koji se zele ubiti, vec oni dodu upravo radi trave pa zavire u taj dio i naravno... dobiju retardirana krila kojima lete u pakao, onako bez mozga. cilj je da se ljudi informiraju a ne ubiju. meni zao sto tako ispadne...negativno. mada tko tamo cita stvari vidjet ce da je vecina ljudi tamo kul, osim par bisera nadobudnih koji jos nisu nadrogirali svoje tjelo a zele to besplatno... pod cijenu zivota i zdravog razuma... strašno.

radi genjo sta zelis, ja sam tu da uletim, pomognem, ali necu da se koprcam uzalud.

 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Status prijatelja je dat ljudima koji pomazu drugima i forumu kroz razne stvari tipa prijavljivanje losih postova, spamovnih korisnika te pisanju edukativnih i korisnih tema. Ali prije svega gledamo da nije neki clan koji samo pise milion svakakvih tema o bilo cemu. Ukoliko se neko od admina ili moderatora pozali na aktivnost ili na stanje prijatelja mi ce mo ga ukinut znaci nije nista stalno. Nama su potrebni prijatelji da bolje vodimo forum a prijatelj koji ne pomaze kad ti treba bas i nije prijatelj :)
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ok Red razumijem te skroz ali stvarno ne znam kako da zaustavimo debile osim da ih banujemo ko sto smo dosad radili. Ali dok stignes da ga uhvatis on vec uzeo maha zato se nadam da ce nam komjuniti pomoci da budemo brzi. Sad svi moderatori mogu banat i moderisat sve forume tako da se nada da ce to pomoci. Ja sam otvoren pa ti odluci ja cu poslusat :) puko mi bimbo da odlucujem vise.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ja bih volio/mogao govoriti o nekim kemijskim postupcima :icon_lol:
ne radi se dakako o "kemiji" nego o ekstrahiranju thca i slično
tamo bi se također moglo pričati o ekstrahiranju drugih stvari... primjerice DMTa, taj je popularan skužio sam
znači.. neki postupci kojima se dođe do nečega, a imaju veze s otapanjem i slično..

e i ovo još
trebalo bi raditi experimente s biljkama svih vrsta (znači vutra i ostalo sve)
primjerice, experiment - klonovi vs. sjeme, ili hps vs cfl i slično.. mislim da ima dosta sposobnih članova koji bi mogli dokumentirat neke xperimente

jer glupo je kad se tu svađamo jel klica ide gore il dole
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Na nama(tj vama,Red,Genjo) je da u svakoj temi stoji upozorenje o stetnim i mogucim posledicama date teme.A korisnici sami odlucuju sta ce i kako ce.Zaboga,pa ne moze niko od nas nikako uticati na privatne zivote ljudi koji citaju s neta.
Nemam znanja koja su potrebna,ali imam slobodnog vremena,volje i znanje engleskog jezika.
Ja sam za da se sve smesti u Majka priroda.Red nek bude moder.A svakog ko skrece s teme,lupa gluposti i ostalo,ne banovati vec brisati postove istih.
Od spama nema zastite,to je jasno svakom forumu koji raste brzinom kao nas.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
genjo majka mu stara nemoj post za postom daješ loš primjer omladini
edit čoeče
misli neodlučnog čovjeka su beskonačne i razgranate....neko mora odlučiti kuda da se plovi
ne mogu svi, moraš ti jer samo ti znaš računicu nemaju svi sve brojeve u glavi sem tebe
mada moram da te pohvalim i da primijetim tvoju požrtvovanost forumu da zaživi malo jer se bio uspavao i baš si ga razbudio svaka čast, dje si bio do sad kao da te nije bilo godinama
vidiš koliko si nedostajao kao da do prije 10 dana nije bilo nidje nikoga
kao i novi stari prijatelji koji su prosto izmilili iz zimskog sna nova udarna snaga srca ove zajednice :icon_arrow: samo naprijed proleteri
kao da se neko razdrao i sve vas razbudio :vb_whip:
pametno što sada svi mogu da mijenjaju sve, bolje nije moglo

a sada babe i žabe :icon_lol: da li lizati žabu ? ili babu ? odlučite sami....

da li biti informativan sajt o prirodnim stvarima
ili biti posvećen dekriminizaciji i legalizaciji konoplje
to samo jedan čovjek može znati...genjo forum je na tebi
ili napravi skupštinu prijatelja i modera i fino glasanje :bis:

edit:lucide u pravu si nema zastite od spama :rofl: imaš 1300 postova i rep power 4
legendo :sun2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.