Uvoz CBD-a i proizvoda od CBD iz non EU zemalja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.01.2020
7
8
3
44
Poštovani svi!

Nov sam na ovom forumu. ali pozdravljam sve i svakoga tko u dobroj vjeri sudjeluje u legalizaciji CBD-a :)

imam nekakvu vezicu da uvezem preparate napravljane od CBD-a, ali ne znam da li je to legalno.

imam dva pitanja:
1. ako je legalno, na koji način bi se moglo to provest?

2. Ako nije legano, kako u RH postoje online dučani koji se s tim bave?

Pozdrav svima
I.
 

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
U RH je CBD legalan i mozes ga kupiti u cvijetu, ulju ili ostalim preparatima. Ako nisi iz RH onda ti je ona najbliza da ju posjetis, kupis CBD i riskiras prijevoz preko granice;)
A ako si iz RH i imas "vezicu" kako kazes za CBD onda moras podnijeti mnostvo zahtjeva za otvaranje trgovine da bi mogao staviti u legalnu prodaju. Samo to mi nekako i nema bas smisla, ta "vezica" jer CBD mozes slobodno growat u RH samo moras prijaviti ministarstvu. Na EU spisku se nalaze sorte koje su dozvoljene za uzgoj. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo and Badi
03.01.2020
7
8
3
44
U RH je CBD legalan i mozes ga kupiti u cvijetu, ulju ili ostalim preparatima. Ako nisi iz RH onda ti je ona najbliza da ju posjetis, kupis CBD i riskiras prijevoz preko granice;)
A ako si iz RH i imas "vezicu" kako kazes za CBD onda moras podnijeti mnostvo zahtjeva za otvaranje trgovine da bi mogao staviti u legalnu prodaju. Samo to mi nekako i nema bas smisla, ta "vezica" jer CBD mozes slobodno growat u RH samo moras prijaviti ministarstvu. Na EU spisku se nalaze sorte koje su dozvoljene za uzgoj. :)

Nije problem u uzgoju, nego u tipu preparata koji postoji isključivo u Srbiji.
Ne bi uvozio CBD, nego paletu preparata koje sadrže cbd :)
 

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Koji je to tip preparata?
Onda ti ne preostaje nista drugo nego vijat papire za legalnu prodaju. Ima vec dosta shopova u hr s preparatima, mozes i njih kontaktirat, vjerujem da ce ti drage volje pomoci :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and ivica0208
16.03.2023
4
1
1
24
Je l' neko zna da li se sad, kad je cbd legalan u Srb. moze naruciti iz Holandije npr? Posto je ovde ponuda sranje, a i kvalitet je upitan.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.043
2.718
twitch.tv
Ne. Osim ako netko nije proveo registraciju proizvoda. Za 100/100 info bi morao pitati proizvodjaca odnosno gdje planiraš kupiti da ti pomažu izvod iz registra Srbije da je proizvod registriran.
 
16.03.2023
4
1
1
24
Hajeee.... To bi značilo da ne smem ni da unesem u Srbiju kad putujem?
Ispada da su oni samo tog jednog proizvođača dozvolili, tj. taj što se prodaje direkt u Srbiji. A o njima nema niđe ništa. Ni poreklo biljke ni ulja ni ništa. Plus je najslabije moguće...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.043
2.718
twitch.tv
Sta da ti kažem. Tako piše u pravilima Carinske uprave Republike Srbije. Sto je najbolje, i kad se registriraš, svaki put kad radiš uvoz, moraš platiti fitofarmakološku analizu na mjestu gdje se radi utovar robe + u Novom Sadu na kemijskom fakultetu iako šalješ isti proizvod i sve po PS-u. Radi toga cijena preparata koji nama trebaju u Srbiji ima vislju cijenu. BioBizz zemlja Naprimjer, kad ju uvozi ***********, iako je uvezena 227 puta, svaki put prolazi istu proceduru. Da ne spominjem mineralna gnojiva u bocama. Sto je najbolje, na carini, za uzorak koji ide na fito inspekciju, dovoljno im je najmanje pakiranje. Sta se dešava? Živi primjer, Plagron Green Sensation. Boca od 1l. 12 ih je u kutiji. Svaka boca preko 100€. Sta napravi carina? Uzmu cijelu kutiju. I nemos nikoga kasnije kad sve bude u redu tražiti proizvod Nazad. Valjda podijele medjusobom…
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.043
2.718
twitch.tv
Sta da ti kažem @sone1, radi svih tih razloga i situacije, ja koji niti živim u Srbiji/Bosni niti imam neke veze osim ovog foruma, sam išao poduzeti nesto. I može se, medjutim proces je brutalan. Sto papirnato, sto živcima, sto moraš imati nekoga lokalno, sto se svi boje + malo malo tko god hoće ima pravo proces resetirati praktički i povećati troškove. Poanta price je da se ne treba čudit, nego biti svjestan i očigledno, prilagodit se.
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.317
6.963
258
Znam bizz vidim, svaka cast na vremenu i volji :thumb:
Ali nama su mentalitet srozali, to je problem, treba se izboriti, a za to treba stomak, jer smo u manjini, a ko sto kazes, svi su naviknuti, a to ne valja. . .

edit
Al dobro, polako, meni nesto klikce, valda ce i drugima polako, zapadni mediji guraju na sve strane, rasirice se polako i promeniti svest, samo treba ubrzati proces
 
Poslednja izmena:
16.03.2023
4
1
1
24
Ja moram reći da sam ja skoro uneo ulje iz Amsterdama kad sam se vraćao avionom preko Mađarske. Nisam bio siguran da l' smem pa mislim nisu ni oni sigurni. Možda sam mogao ozbiljno n****i al' eto nisam i koristilo mi je za sve pare. Ne usuđujem se kupiti ovo domaće, kontam bolje da i suncokretovo da naspem pa da se igram placeba...
 
16.03.2023
4
1
1
24
Znam bizz vidim, svaka cast na vremenu i volji :thumb:
Ali nama su mentalitet srozali, to je problem, treba se izboriti, a za to treba stomak, jer smo u manjini, a ko sto kazes, svi su naviknuti, a to ne valja. . .

edit
Al dobro, polako, meni nesto klikce, valda ce i drugima polako, zapadni mediji guraju na sve strane, rasirice se polako i promeniti svest, samo treba ubrzati proces
Čisto sumnjam da će ovi naši nešto da urade jer zapadni mediji guraju. Ako im nije u interesu neće da ih zanima. Posle onih poslednjih protesta se nešto malo promenilo al' ništa značajno. Više da se kaže da se nešto uradilo a nije. Valjda treba opet na ulice.