uz vas i sa vama, prvi put outdor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14.06.2011
6
1
1
46
Ragga uzivam u tvom dnevniku u postovima se oseca sa koliko ljubavi ovo radis :D lst mi izgleda ok tako sam i ja uradio ima tema o tome.zelim ti puno srece i pratim :)
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Bas si ih zatego dobrano do zemlje :) Lst bi trebalo raditi malo po malo kao sto ime kaze low stress training iliti blago stresiranje biljoze ali ako ti se miljenice ne bune onda ok .
Nemoj ni da ih zalivas toliko cesto ,dopusti korenu nek trazi malo vode i po dubini a samim tim ce biljka dobiti na cvrstini
Ako si vec stavio govanca pileca onda nemoj djubriti makar mesec dva ali dobro , ako je biljoza vec velika onda mozes i da experimentises
Ona sa dlacicama ti je najverovatnije zenkica a u najgorem slucaju hermi ,ali to ce se videti u naredne dve nedelje cenim sigurno

Srecno
4chsmu1.gif
 
10.06.2011
19
0
0
39
hvala Zubor, hvala :) sama trava meni daje mnogo ljubavi, ja je samo uzvracam :D

meskalito, mislim da se uopste ne bune, jer evo slike nakon svega par sati od odradjivanja LST/A prizor je za mene bio fascinantan, skoro svi listovi su se uzdigli k nebu, a da ne pricam o vrhovima :) zaista sam odusevljen napustio bastu :D a sto se tice prihrane, pored te organske, za ovu drugu sam se odlucio, jer sam procitao da cvetanje, teoretski moze poceti 21 juna, pa rekoh da ih pospesim malo na tom putu.... nadam se da ce biti nekoliko zenki, drzim im palceve svakodnevno :)

evo fotke, od pre par sati, nadam se da cete moci videti uzdizanje :)

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

pozdrav


jos da dodam ovo,nadam se da ce se ostale dve biljke sto su ostale uspravno, sada malo brze i bolje razvijati, jer su savijanjem ove dve, dobile na prostoru :)
 

alabama_kush

Aktivan Član
21.09.2010
85
9
8
36
ragga super su ti biljoze. LST ti je za 1. puta solidno uradjen. Po biljkama se vidi da su sretne :). Samo naprijed! ;) Sretno ti bilo dalje i nadam se da ces imati nesto vise od jednog heda ;) :sun2::sun2::sun2:
 

Dr Grow

Aktivan Član
24.04.2011
65
6
0
39
Ragga strašan si mi,još nisam vidio nikog ko ulaže toliko truda u grow kao ti,nadam se da će ti biljke uzvratiti dobrom berbom :leafblunt:al ti se toliko trudiš da sam uvjeren kako će ti grow biti jako dobar,pratim dnevnik i želim ti svaku sreću-neću ti davati nikakve savijete jer ide to
tebi bez sumnje,sugerirao bi ti da ipak ne obilaziš biljke tako ćesto da te netko nebi sklepao te da razmisliš o indoor growu s obzirom da si osoba sa inval. mislim da bi ti bilo lakše.

BIG respekt from Dr Grow :clap::respect:
 
10.06.2011
19
0
0
39
hvala dr Grow na komplimentima , zaista mi impounuju :) pa znas kako dr. s obzirom da rolam vec duze od 10 godina, a da mi je ovo prvi put da uzgajam, previse sam uzbudjen povodom toga, i ne mogu to nikako da sakrijem.... a sto se tice obilazenja, uvek prvo onako iskusno osmotrim okolinu, pa tek onda se uputim ka biljcicama :D

e, da ne poverujes, danas sam bas poceo da razmisljam i o indooru, mnogo bi mi bilo sve pristupacnije i lakse, a samim tim i brze :D jedini problem mi je sto ja ne umem ni 2 zice da spojim, a ne da napravim citav grow box, a da kupujem celokupnu opremu, za to ne verujem da cu ikad imati kesa :/ ali, mislim da cu ipak uspeti uz silna objasnjenja na sajtu da sklepam neki grow box do zime.

jos jednom hvala i pozdravcina
 
10.06.2011
19
0
0
39
hvala :) ako su one sretne, ja sam jos sretniji :D a koliko ce hedova biti, vreme ce pokazati, ja sam tu, da stojim na distanci i bodrim ih sa " jos jos jos " :)))
 

Dr Grow

Aktivan Član
24.04.2011
65
6
0
39
ragga je napisao(la):
hvala dr Grow na komplimentima , zaista mi impounuju :) pa znas kako dr. s obzirom da rolam vec duze od 10 godina, a da mi je ovo prvi put da uzgajam, previse sam uzbudjen povodom toga, i ne mogu to nikako da sakrijem.... a sto se tice obilazenja, uvek prvo onako iskusno osmotrim okolinu, pa tek onda se uputim ka biljcicama :D

e, da ne poverujes, danas sam bas poceo da razmisljam i o indooru, mnogo bi mi bilo sve pristupacnije i lakse, a samim tim i brze :D jedini problem mi je sto ja ne umem ni 2 zice da spojim, a ne da napravim citav grow box, a da kupujem celokupnu opremu, za to ne verujem da cu ikad imati kesa :/ ali, mislim da cu ipak uspeti uz silna objasnjenja na sajtu da sklepam neki grow box do zime.

jos jednom hvala i pozdravcina

Ovo je bio moj indoor uložio sam u njega 30 eura box nisam ni imao kao ni ventilaciju a ipak sam ubrao ljepu vuju

icon6.png
A.M.S (green house seeds) 400w HPS indoor grow 2010/1011
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
LucidDream je napisao(la):
Shvati da je problem u ometanju razvitka korena. Koren tog mužjaka ili jednostavno druge biljke će ometati ovu pored. Zato se ne sadi na gomilicama.
Ali šta je tu je. Videćemo kako će ovo ispasti ;)


Ovo je nekakvo uvriježeno mišljenje na forumu i pročitao sam par puta takav savjet/komentar, no moram reći da je to apsolutno krivo, posebice u outdoor uzgoju, i to iz više razloga.

Kao prvo, biljke se bore za dominaciju. Dominantna od te 2 ili 3 biljke (ili kolko god ih dijeli zemlju) će ispasti jako lijep primjerak, prava masna maca, što ne znači da će ostale biti zakinute, premda je i to moguće.

Drugo, ukoliko se radi o sličnim fenotipovima, ti korjeni mogu ući u jednu simbiotsku situaciju i potpomagati se, odnosno bolje uzimati nutrijente iz zemlje.

I zadnje... Outdoor. Biljka u outdooru ima gotovo neograničene mogućnosti za razvitak korjena. Zato je situacija takva da samo treba brinuti da te 2-3-4 biljke koje dijele stan dobiju adekvatno sunca, a to se riješava treningom biljaka.

Budem nekad već i poslikao svoju situaciju, pa će uz slike to sve biti jasnije.
 
10.06.2011
19
0
0
39
pozdrav drage kolege :)

Lucid, uradio bi rado ja na svima, ali nemam mesta :( ne bi da ih opet zguram u lezecem polozaju, a i skroz mi je nepristpucano da obilazim biljke, tj, neizvodljivo je :) tako da cu najverovatnije ostaviti kako jeste. osim, ako se ne ispostavi da je neki muzjak od tih savijenih, pa cu samo s drugom zauzeti to mesto!

e, ovako.... da krenem sa dnevnim izvestajem, ukratko cu, necu puno da davim, pa da krenem.....

kisovito jutro me je navelo da pomislim da cu mozda opet imati problema s puzevima, pa sam ranom zorom krenuo k' basti. I, nema da fali! male ljigave nemani su tamo, opklolile moje divne mirisljave princezice, te sam ja kao vitez pritekao u pomoc da poskidam napasti sa listova, pa sam uzurbanim potezima okrenuo svoje vozilo i pojurio ka spajizu da uzmem so! zamke su uspesno namestene i princezice su nadam se van domasaja tih ljigavih prozdrljivaca!

ali, to nije jedino sto sam zatekao nakon sto sam se priblizio biljakama, spazio sam na jednoj biljci ( u pitanju je jedna od savijenih ) da su se pojavile kao neke flekice, pegice, rupice po listovima i to u poprilicnim kolicinama, sad cu vam postaviti sliku, u nadi da ce neko od iskusnijih kolega moci da me uputi ka pronalazenju resenja! toliko od mene za sada, do sledeceg kuckanja, velika pozdravcina :)

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Tarki je napisao(la):
Ovo je nekakvo uvriježeno mišljenje na forumu i pročitao sam par puta takav savjet/komentar, no moram reći da je to apsolutno krivo, posebice u outdoor uzgoju, i to iz više razloga.

Kao prvo, biljke se bore za dominaciju. Dominantna od te 2 ili 3 biljke (ili kolko god ih dijeli zemlju) će ispasti jako lijep primjerak, prava masna maca, što ne znači da će ostale biti zakinute, premda je i to moguće.
.

Smatram glavnim upravo to što je moguće. Pre dve godine sam imao slučaj,3 biljke na istom mestu,beše prekasno za presadjivanje. Ortak posadio tako usled nedostatka prostora. Sve u svemu,ostalo je na meni da ih uzgajam. 2 su ispale lepotice od po 2,10 a treća celih 1,40 sa očiglednim poteškoćama. Ph vode je bio na normali. Kasnije sam upotrebljavao kišnicu. U vegetaciji ne gnojena ničim,poprskana par puta kopriva/češnjak mixom. I ph zemlje sam proverio,takodje normalan. 7-8 sati direktnog sunca,bez problema. Sve tri biljke različite vrste. Bez LST,bez topinga. Uvek postoji mogućnost da je ta visina odgovarala toj vrsti,ali izgledala je večito "umorna". Tako da i najmanja mogućnost da može doći do problema sa razvijanjem korena,odvodi me do ovakvog saveta.

Ukoliko ne postoji takav problem,pokaži kao što si obećao,Raggi će svakako doći kao lepa vest.
A i ljudi bi ubuduće mogli odvajati manje prostora kad je u pitanju grow.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
LucidDream je napisao(la):
Bez LST,bez topinga.

A šta sam ja rekao?
Da biljke treba TRENIRATI, odnosno dati svakoj adekvatnu količinu sunca da ne smetaju jedna drugoj.
Sunce, odnosno rasvjeta (indoo) je daleko najbitniji faktor u ovom hobiju.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Svakako da je trebalo. Za LST je bilo prekasno,a što se topinga tiče,nisam smeo rizikovati infekciju. Sa svojima radim svašta,dok tudje su tudje.
Svejedno,čekam od tebe malo teksta o koren problematici,dobro će doći.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Tvoje su sasvim u redu,nemaš razloga za brigu,inače bi ti odmah skrenuli pažnju na problem. Samo zalivaj i uživaj ;)

Tu i tamo razvuci :)
 
10.06.2011
19
0
0
39
Pozdrav drugari.... evo me posle nekog vremena, i na zalost donosim poprilican broj losih vesti :( desio se stravican zlocin od strane nepoznatih zivotinja (ja mislim da su u pitanju bile krtice )

Imageshack - 070720112500.jpg

Imageshack - 070720112501.jpg

sta da vam kazem ljudi, toliko sam se smorio, da ne postoje reci objasnjenja za to, 4 najjace ravijene biljke su mi se totalno sasusile, pokusao sam da ih spasim nekim zalivanjem i podupiranjem drvca da stoje uspravno, ali izgleda da su glodari dobro odsetili korenje, jer su flase bile skoro povadjenje iz zemlje i polozene na stranu,,,,

evo, toliko sam smoren, da mi je tesko i pisati o tome.... prvo sadjenje, bezgranicna nadanja, ocekivanja...i sve je otislo niz potok....

no dobro, ostao je drugi zbunic, koji jeste malo zakrzljali, ali to je sve sto imam , pa cu se u buducnosti sa stopostonom paznjom posvetiti samo njemu!

evo da vidite kako on izgleda sada, nakon par nedelja...

Imageshack - 110720112588.jpg

slika je stara 7 dana, pa cu vam sutra ujutru dopremiti nove , sveze....

pozdrav svima koji su bili uz moj dnevnik, nadam se da cete opet biti uz mene, sada kada je to najpotrebnije.....

ps. taj neocekivani i negativni dogadjaj me je naterao da pokusam da napravim proteklih dana pc grow box, naravno uspeo sam u tome, uz pomoc drugara koji je dobar oko elektrike, pa cu vam zorom, jer mi se sada jako spava, iznesti izvestaj sta se sve nalazi u njemu, i naravno sve te informacije obogatiti slikama istog.

pozdrav i laka vam noc, moji dragi vutropuhaci :)
 
10.06.2011
19
0
0
39
poz ljudi, evo me sa novim svezim fotkama, jeste da sam rekao zorom, ali sam imao veoma naduvano jutro, pa sam morao odremati malo nakon toga :)

posle onog nemilog dogadjaja koji mi se dogodio, prestao sam i odlaziti toliko do biljaka, pa me je danasnja poseta prijatno iznenadila, jer mislim da od 4 preostale biljke, za sada imam 3 zenke :)

pogledajte i sami....

Imageshack - 170720112644.jpg

Imageshack - 170720112653.jpg

Imageshack - 170720112646.jpg

Imageshack - 170720112647.jpg

Imageshack - 170720112654.jpg

Imageshack - 170720112651.jpg

nadam se da ce iskusniji groweri uspeti u ovim ne bas preglednim slikama da utvrde moje sumnje sto se tice pola?

e sad, sto se tice box/a, da li slike istog da postavim ovde, ili da napravim novu temu?

pozdrav
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Stvarno zalost zbog gubitka...valjda ce biti dosta sa preostalima... ;)

Ako ces uzgajati i indoor, onda otvori dnevnik i u unutrasnjem uzgajanju...pa odvojeno postaj... ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.