uz vas i sa vama, prvi put outdor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10.06.2011
19
0
0
39
Hvala Jano, znaci ipak su se potvrdile moje sumnje da su devojcice? :) a sto se tice obilazenja, toliko ih obilazim u toku jednog dana, da sam im najverovatnije postao dosadan :D
 
10.06.2011
19
0
0
39
LJudiiiiiiiiii :D dogodilo se cudo! dar s nebesa, otkrovenje biljaka, reinkarnacija istih :) onaj ko je upoznat sa situacijom, znace o cemu se radi, onaj ko nije, nek procita :) sve je pocelo juce u vecernjim satima, odlucio sam biljakama pruziti zadnju sansu, zadnji pokusaj za oporavak ( naravno pricam o onom zbunu koji je stradao od krtica! ) kao sto rekoh... sinoc se uputim k basti sa sledecom opremom u kesi! makaze, tecna prihrana za biljke, i bele granule za povrce! prvo sto sam uradio, jeste da sam posekao sve one grancice i listove na kojima je dominirala zuta boja, bukvalno sam ih osisao na celavo :D onda sam kao po upustvu , raastvorio jedan cepic prihrane u 2 litre vode, zalio, nabacao bele granule, dodao mali tanak sloj humosa, opet zalio, i jedno 10 minuta sa prskalicom prskao po listovima, stvarajuci efekat kise....

nema 5 minuta kako sam se vratio iz baste, sa novom fotografijom ( doduse jednom ) jer je komsija naisao u svojoj basti, pa sam morao da se stopim sa okolinom i povucem se neprimecen!

Imageshack - 190720112662.jpg

evo jedne fotke, pa ako neko ima bilo kakav savet, vise je nego dobrodosao....

pozzzzzz
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Jedino na ovoj slici bih možda rekao da je ženska,na ostalima se ne vidi ništa.
Dosta problema imaš ragga a to ti je sve zbog natezanja koje je opisano u ranijim postovima.Biljka raste onoliko koliko joj pružiš uvjeta.Iskreno,u samom startu ono sa flašama..i nije baš neki izbor.
Kako si napisao da ti je nemoguće kopati rupe...probaj na godinu bubnuti koju u kantu pa ju zamaskiraj u bašči.Vidjet ćeš razliku.
Odi malo do moga dnevnika pa usporedi bilje.Obzirom da si krajem aprila posadio biljke trebale su biti puno bolje.Ovo nije sprdanje nego jedna sugestija....mislim,jednako truda ćeš uložiti a dobiti puno više....samo malo promjeni način uzgoja.
Šteta je ne iskoristiti sunce,ako imaš priliku.
Indor ćeš tek vidjeti,mislim...količinu:)
Pozz i pratim :)
 
10.06.2011
19
0
0
39
jbg Venlo, poprilicno mi se tresu ruke, pa nikako ne mogu da nacentriram lepo :) pokusacu nakon ovog posta da odem do baste, i da uslikam nekoliko fotografija :D a znam da sam napravio veliko sranje sto sam ih tako u flasama, i sto sam ih tako zgusnuo jednu do drugo, ali kako kazu ljudi " na greskama se stice iskustvo " tako da cu za sledecu godinu mnogooooooo bolje da se organizujem i sve pripremim. u svakom slucaju, hvala na sugestiji i odgovoru, svakako ce dobro doci :) pozdrav
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Ma sve 5,hehe:thumb:...i ja sam uspio uslikati jedva nakon 19 pokušaja svoju prvu curu ove godine...mada je slika ispala mutna.
Uglavnom što više filozofiranja više i problema.
P.S....ja više preferiram tekuće gnojivo a ne u granulama ili sl...
A ovih dana su jako velike vrućine,mislim i kod tebe isto.....tako da je i moje biljke napalo nešto.Grize listove,mlade izdanke i uništava ih pa sam uzeo bio-pesticid i pošpricao biljoze.
Tek ih moram vidjeti danas,jesu'l preživjele a ako jesu...dobit će malo osvježenja preko lista u vidu tekućeg gnojiva.
 
10.06.2011
19
0
0
39
pozzz ljudi :) evo malih novosti, najzad pozitivnih :D od poslednjih 7 dana, 6 dana su bili kisoviti i poprilicno hladni, ali bez obzira na to, moje biljcice su veoma dobro uznapredovale i pruzile mi nesto sto do sada nisam osetio :D u jutarnjim casovima kad sam krenuo da obidjem nadam se 4 devojcice, vec sa poprilicne udaljenosti sam mogao da osetim, predivan i izrazito jak miris koji asocira na kvalitet, a tek kad sam prisao, neopisivo jedna od onih stvari koje novac ne moze kupiti :))))

ps. za vreme tih kisovitih i hladnih dana sam oko stabala pobacao dve / tri sake organskog djubriva, pa je mozda sve to i doprinelo tim promenama?!? evo i nekoliko fotki. nAdam se da cete uzivati :)

Imageshack - 270720112724.jpg

Imageshack - 270720112725.jpg

Imageshack - 270720112727.jpg

Imageshack - 270720112726.jpg

pozzzz
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
kolko je visoko to tvoje žbunje? lijepo izgledaju, samo naprijed!
 
10.06.2011
19
0
0
39
metalmaniac je napisao(la):
kolko je visoko to tvoje žbunje? lijepo izgledaju, samo naprijed!

ove tri sto stoje uspravno su izmedju 115 i 120 cm, a ova nad kojom je odradjen LST, je ispuzala nekih 100 cm... pozz i hvala :)
 
10.06.2011
19
0
0
39
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting


Dobro jutro ljudi :) evo mali update, dosada velika, nema se sta srolati vec nekoliko dana, pa po ceo dan tumaram bastom i slikam :) jos da dodam , da je miris svakog dana sve jaci i lepsi i da sam prezadovoljan kako ove 4 biljcice rastu.
Sad, ako neko moze da vidi ono sto moje oko ne moze, bio bi mu izuzetno zahvalan da to podeli sa mnom :)

pozzzzz
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Nema se šta dodati jer se ovako vizuelno iz visine ne vidi puno.Lišće je zdravo i nema fleka,žutila i sl...tako da pretpostavljam nema ni problema nekih većih.Uglavnom sad počima polagano šou:).Kažeš da su 4 cure?Izbacile su pistile?
 
10.06.2011
19
0
0
39
VenloNL je napisao(la):
Nema se šta dodati jer se ovako vizuelno iz visine ne vidi puno.Lišće je zdravo i nema fleka,žutila i sl...tako da pretpostavljam nema ni problema nekih većih.Uglavnom sad počima polagano šou:).Kažeš da su 4 cure?Izbacile su pistile?

Nisam bas 100% siguran, ali mislim da su sve 4 devojcice. 2 su vec uveliko izbacile bele dlacice, ali bas bas uveliko, dok ostale 2 su u nekom slicnom procesu, koji nagovestava da ce i one poci tom stazom :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Ako ima sanse napravi makro snimak vrhova pa okaci, i resi se dileme, iz ovog ugla je stvarno tesko (za sada) proceniti, ma bit ce to devojane mlade samo napred!

ragga je napisao(la):
Nisam bas 100% siguran, ali mislim da su sve 4 devojcice. 2 su vec uveliko izbacile bele dlacice, ali bas bas uveliko, dok ostale 2 su u nekom slicnom procesu, koji nagovestava da ce i one poci tom stazom :)
 
10.06.2011
19
0
0
39
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ( jedna od 2 biljke , koje su prezivele napad krtica) ( sumnjam da ce biti puna semenki, ili pak da je muzjak) molim pomoc oko procene.

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ( sa male distance, 2 biljke koje su prezivele golgotu i tortoru surove okoline )

to bi bilo ukratko to :) znam da se na snimku ne vidi Bog zna sta, ali morate priznati da je lep prizor :))))

pozzz
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Moze biti musko, eventualno hermic al' nije bas najjasnije, jel' ne mozes makro snimak samog vrha, ili bar napravi fotku u vecoj rezoluciji pa odradi crop vrha?

ragga je napisao(la):
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ( jedna od 2 biljke , koje su prezivele napad krtica) ( sumnjam da ce biti puna semenki, ili pak da je muzjak) molim pomoc oko procene.
pozzz
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Prva slika(drugi link) ti je jajan...i ako ne zelis probleme sjeci ga... Ili ga prebaci negdje daleko ako ti ga je zao ubiti...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Dakle, dobro sam video, dva glasa za to da je kurajber, niko protiv. Seci ukoliko ne nameravas oprasivat.

Sekach je napisao(la):
Prva slika(drugi link) ti je jajan...i ako ne zelis probleme sjeci ga... Ili ga prebaci negdje daleko ako ti ga je zao ubiti...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.