uz vas i sa vama, prvi put outdor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10.06.2011
19
0
0
39
e, pozdrav KOLEGE :) Prvi put vam se javljam, iako vas citam nekoliko meseci unazad, pa sam pomislio da je sad pravo vreme da sve sto sam do sad uradio uz vasu pomoc, podelim sa vama!
Krajem Aprila sam se odlucio za sadjenje, jer kod mene u kraju svakog dana postaje sve veci pakao pronaci kvalitetne, a pritom ne bas enormno skupe hedove, pa sam u tom vremenu stavio na vati desetak semenki, koje sam vadio iz trava koje sam kupovao po raznim lokacijama ( al' su sve bile veoma kvalitetne i sa minimalnim brojem semenki u sebi ) posle klicanja, tipa do velicine od 7/8 cm, sam po dve biljke stavio u flase od 2 litre u koje sam rokao onaj humos iz poljoprivnednih apoteka!
biljke su veoma dobro napredovale u flasama, i nakon mesec dana dostigne velicinu izmedju 30 i 40 cm, a da napomenem da su bile na mestu pored prozora gde ima sunca od jutra pa do nekih 14/14:30h. e sad pocinje avantura :D vreme je za presadjivanje... mislim da je bio 2 jun kad sam u vecerinjem satima krenuo ka basti sa flasama da biljcicama dam slobodu u prirodi i sve ostalo sto im je potrebno za lepo napredovanje. e, sad, problem mi je bio, sto sam osoba sa invaliditetom, pa mi je samim tim, kretanje poprilicno ograniceno i totalno nepristupacno saginjanje , cucanje i sve te akcije koje idu oko presadjivanja... pa mi je jedina opcija bila da na flasama, odsecem dno i zajedno sa gornjim delom flase gurnem u ne bas tako duboke rupe koje sam uspeo da iskopam nekim malim asovom. u jednoj rupi sam zguzvao 3 flase, sa po dve biljke , a u drugoj , 2 flase sa isto toliko biljaka.... pokusacu da vam postavim sada fotke u razmaku od 4.062011 pa do 18.06.. primeticete razliku :D nadam se da cu uspeti, jer mi je ovo prvi put da pisem na nekom forumu!

http://imageshack.us/photo/my-images/155/040620112027.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/269/040620112029.jpg/

a sada 18.06

http://imageshack.us/photo/my-images/109/180620112216.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/35/180620112215.jpg/

u medjuvremenu sam imao velikih problema sa puzevima, ali sam procitao za so, i nakon stavljanja, vise ne dolaze :)

voleo bi da iskusnije kolege, prokomentarisu malo, i daju neki savet ako je moguce.
veliki pozdrav svima na forumu :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Uhhhh,ragga......ne bih te htio razuvjeriti ali bit će biljkama jako gadno pa samim time upitan je i krajnji rezultat.
Drugi puta ako nisi u mogućnosti odrađivati pripreme za grow,kako kažeš....ja bih kupio one kartonske čašice koje možeš direktno staviti u zemlju jer prođe korijen kroz njih kad se natope dobro.I po jednu biljku u čašu.Bit će im bolje nego u plastici koja eto,nema dno kroz koje korijen treba ući u zemlju.
Drugi problem ti je taj....po više biljki u flaši.Stavim ti sliku korijena u većoj posudi od flaše,pa prosudi sam o veličini posude ili rupe koju treba biljka.
Znači da će se tvojim biljkama korijenje ispreplitat i kad pokažu spol,muške ćeš morati sjeći a ne čupati.
Sada ti je kasno,ali u buduće ti je moj savjet da ne grupiraš nikad.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
nije to tak trano ven kaj ak odsjeces muke korjen im trune i bok a ako budu zenke i vise ih je na jednom mjestu uvjek imas opciju lst-a tj malo spage i nagnes svaku u svoju stranu i problem rjesen nis ragga sretno i pratim ...
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ragga,svaka čast na trudu,znaj da se svaki isplati. Načinio si jedan korak od haotične situacije sa vutrom.
Ispašće nešto i od toga. Samo ti izveštavaj ovde,dobijaćeš uputstva i nema problema.
@Weedetix

Shvati da je problem u ometanju razvitka korena. Koren tog mužjaka ili jednostavno druge biljke će ometati ovu pored. Zato se ne sadi na gomilicama.
Ali šta je tu je. Videćemo kako će ovo ispasti ;)


PS. Ragga,izgledaju jako zdravo,svaka čast!
respect.gif


Kako mi je drago što ovih dana ljudi nemaju problem sa zdravljem biljaka,zelenilo uvek ulepša stvari :icon_smile:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Raga svaka čast na trudu isplatit če se sigurno!
Za prvi put da vidiš kako to ide i naučiš nešto dobro je.Bit če nešto na kraju a glavna stvar u svemu tome je tvoje iskustvo koje češ dobiti tim pokušajem.A za drugu godinu češ se sigurno drugačije organizirati i to sve skupa bolje odraditi.
Ne vjerujem da če te tvoj hendikep druge sezone ograničavati kad budeš bogatiji za ovosezonsko iskustvo.Bolje češ planirati a i znat češ šta treba.Bravo Raga i svaka tebi čast majstore na preljepom zelenilu i trudu!!
 
10.06.2011
19
0
0
39
Nisam verovao da cu dobiti ovoliko odgovora, saveta, pohvala , kritika, ma...svega po malo :) hvala zaista svima, onako od naduvanog srca :D znam da sam odradio sve to i gore nego najgori pocetnik, al' jbg jedini nacin mi je bio tako da ih zgusnem zbog radoznalih komsija , mada sam odma ujutru nakon presadjivanja po 2 biljcice u jednu flasu, shvatio da sam uradio veliku gupost,al' njoj povratka nije bilo, pa mi je jedina opcija bila da radim ovako... no, sto kaze mr.dr.Smok ovo je samo prva godina, a ispred mene stoji jos mnogoooooooo :)

e sad ovako, imam neka pocetnicka, mozda i glupa pitanja. od ta dva zbuna, u prvom, gde su mi 4 biljcice, dobijaju oko 8/9 sati direktnog sunca, tipa od svitanja, pa do nekih 14:40, a drugi zbunic , gde imam 6 mirisljavih biljcica, on dobija jos manje sunca, isto tako od svitanja, ali do nekih 13h.. mene zanima, da li ce taj nedostatak onih ostalih sati suncevih zraka uticati da biljka da slabiji kvalitet ili male cvetove tj hedove?:) voleo bi da imam veeeeeeliki hed, pa nek bude jedan samo, al' nek bude velik :D

ostalo, ne znam sta jos da kazem vezano za biljke, osim da na 20/25 dana, bacim oko stabljika dve tri sake organskoh djubriva (pregoreli pileci izmet :D , i naravno tad koristim rukavice :D ) i jos da dodam, da skoro svako vece sipam po litar ipo vode medju stabljike i onom prskalicom sto stvara kao efeket kise, malo poprskam najsitnijim kapljicama po listovima i to je to... sve ostalo one rade same :)
e, da.... veoma cesto im govorim da ih volim, i dajem im imena :)
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Eh,došao si na forum growera. Mi uzgajamo ljubav ;)

Što se tiče količine svetlosti...Pa,vidi ovako,8-9 sati i nije tako loše. Moglo bi bolje,ali ako su uslovi za to odgovarajući. I ovako će rasti one. Manje sunca neće uticati na kvalitet hedova koliko če uticati da moguću brzinu rasta biljke,ali video sam growowe sa mnogo manje sunca(čak do par sati samo) koji su prošli iznad očekivanja. Ne možemo znati koliki će hedovi biti,odnosno da li će biti 100 malih ili jedan veliki,jer to je do genetike,do same biljke. Polivaj,obradjuj i uživaj u čekanju. Svakako će biti uroda kad se otkriju ženke. Znaj da i od listova možeš praviti hash,metode su jednostavne. Uzgoj vutre ima hiljadu zadovoljstva i možemo uživati u svakom. Ne moraš da zalivaš ako vidiš da zemlja nije potpuno suva. Neće pomoći brzanje. Sipaj taman tolko kolko treba :) videćeš i sam. Srećno! :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Slobodno pusti da ti biljka pokaže da je žedna,znači da objesi listove.Kada ju zaliješ,10-15 minuta nakon toga ćeš vidjeti koliko 'oživi' tj,povuče vodu u sebe i ispravi lišće.Tako možeš uhvatiti ritam zalijevanja.Jer ne valja ni puno, mada je vanjsko uzgajanje i voda ode u zemlju.
Samo opušteno :)
 
10.06.2011
19
0
0
39
mrzim sto odlazim da vidim biljke po 10 puta dnevno, pa onda ne mogu da primetim jednodnevnu razliku :D e, ljudi, ako ovo jos cita neko, voleo bi da mi kaze, jer ovo nisam mogao da zakljucim na osnovu citanja o prepoznvanju muske i zenske biljke, pa ako nekog ne mrzi da mi najjednostavnije objasni, koliko imam vremena da posecem muzijake dok ne oplode zenke? tj. od trenutka kad biljka postane muzjak , koliko joj je potrebno da oplodi biljke oko nje? nemojte zameriti ako je pitanje nerazumno, naduvao sam se k'o pleme indijanaca :)
 
10.05.2011
31
2
0
42
Muske biljke najcesce pokazu spol 2-4 tjedna prije zenskih, s tim da zenskoj biljci trebaju neka 2 tjedna od pocetka cvijetanja da bi bila spremna za oprasivanje. Sve u svemu teze je uprskat nego reagirat na vrijeme.A posto ih obilazis 10 puta dnevno nevidim uopce razlog za brigu ! :)
 
10.06.2011
19
0
0
39
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

evo mene opet, moje drage kolege :D 4 dana su prosla od mog poslednjeg izvestaja, pa rekoh da vam predstavim razliku i priupitam sledece.... primetio sam po forumu da dosta ljudi koristi koncic i vezuje biljku vuceci je na dole, pa ovom prilikom pitam iskusnije kolege, da li bi bilo korisno da onaj zbun od cetiri biljke razvucem na cetiri strane, naravno sa koncem zavezanim za nesto sto cu nabiti dole u zemlju. i jos nesto, nadam se da ce uskoro biljcice poceti da cvetaju, pa cu malo cesce kaciti ovde slike da bi uz vasu pomoc uspeo sa sigurnoscu da procenim, jer ne mogu bas puno da im pridjem pa moram da guram telefon blizu biljaka i slikam na slepo :) pozdravcina svima koji citaju ovo i onima koji ne citaju, al' su ipak ovde :D
 
10.06.2011
19
0
0
39
hehe :) to je bio samo brzinski izvestaj, pa se ne racuna bas u potpunosti :D no, da predjem na stvar. Danas je 25.0620011 naduvan sam k'o pleme indijanaca, ali i to drugom prilikom, veceras je vreme za moj detaljni izvestaj sa novim fotkama, i novinama koje sam malopre uz sumrak izveo nad mojim biljcicama... prvo da kazem da je danas odprilike 2 meseca i mozda 7 dana kako sam zasadio lepotice i pomislio sam da je mozda pravo vreme da im pruzim neku prihranu, jedino sto sam mogao u svom selu naci jeste neki rastvor kao za vegetaciju i ujedno i cvetanje, ta zena sto radi u poljoprivrednoj apoteci mi je rekla da je to super i da je bas popularna prihrana kod onih koji uzgajaju biljke! tako da sam se pridrzavao upustva i po jedan cep od te boce rastvorio u balone od 5 litara vode i malopre zalio, trudeci se da sto vise vodje udje diretkno uflase i malo oko njih! u toku dana sam napravio fotke, pa da ne duzim vise, jer jedva cekam da ih podelim sa svima vama :D

a sto se tice LST/a imam jedno pitanje, da li bi mogao da sacekam prvo da odstranim muzijake, pa da onda tek uradim LST? tj da li bi taj zahvat mogao da se odradi u 3-4 mesecu zivota biljke? pozdrav svima i uzivajte u mojim fotogafijama kao sto ja uzivam svaki put kad se nadjem u basti ;)

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting


veliki pozdrav svima do sledeceg javljanja, a citam vas u medjuvremenu :)


jos ovo, znam da je verovatno jos uvek veoma rano, ali sumnjan za jednu da vec pokazuje zensle karakteristike , evo slike, pa procenite i vi, mene podseca na objasnjenje sa nekih primera sa sajta

http://imageshack.us/photo/my-images/69/250620112295.jpg/
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Što se tiče LST-ja,nemaš potrebe da čekaš da se mužjaci pojave,sem ako ne želiš svojim biljozama manji razvitak,a to sigurno ne želiš ;)
Opusti se i uživaj. Ovo je jedan od najlepših(nama definitivno najlepši) hobija na svetu.

Što se tiče pola biljke sa slike,ja se ne bih nadao unapred. Još je rano za procenu,ali vidim da su ti onih par dlačica zagolicala oči...Čekaj,možda se pretvore u nove izdanke ili listove,a ne u hed :) Nadam se da će ipak u hed ;)
 
10.06.2011
19
0
0
39
LST. je za mene samog nemoguca misija , ne mogu taj zahvat odraditi sam, nema sanse , danas sam detaljno osmatrao oko biljaka i nepristupacno mi je, e sad, posto cu pitati sestru da mi to odradi , a ona se razume u sve ovo, koliko i ja u atomsku energiju, kontam da je najbolje da prvo ja lepo odstranim muzijake, pa onda da ih posavijam, jer ce mi onako biti mozda suvise daleko da bi video nove muske ili zenske izdanke , jer ce biti niska, a samim tim dalje od mog oka... i plasim se da necu mozda biti u mogucnosti da na vreme reagujem.

Lucid, cistas mi misli, upravo su me te " dlacice" navele da pomislim da se mozda neka zenkica izborila za prevremeno javljanje, no videcemo. vreme ce pokazati, meni samo ostasje da se nadam i da im se obracam u zenskom rodu :D



PS. LST- Lukavo Skrivena Tajna?
 
08.04.2011
16
4
0
43
ragga je napisao(la):
* * * kontam da je najbolje da prvo ja lepo odstranim muzijake, pa onda da ih posavijam... * * *

Što prije - to bolje. Već ti je LucidDream rekao da ne čekaš. Hoćeš li čekati 35-tu da ti zubar stavi protezu i ispravi zube ili ćeš to raditi što ranije? Raniji LST omogućava da se biljka raširi i kao takva ojača, pa nakon toga možeš raditi LST na LST zavisi od grana.
Pogeldaj malo u mom dnevniku šta LST radi biljci nakon manje od 20sati. ;))

Pozdrav :))
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
U svakom slučaju mužjacima ne pokazuj milosti.
Što se tiče lst,on je samo plus. I bez njega ume biti sjajno. Priroda obliku svoje izdanke prilično iskusno ;)
A da te čitam,o da,čitam te ;) Srećno matori!
 
10.06.2011
19
0
0
39
envy, kad bi svakog dana imao travu, ne bi nikad ni otisao zubaru :D uzgred, tvoj grow je perfektan, barem za moje oko! :)



mislim da je ovo najgori, najuzasniji, najodvratniji, LST ikad uradjen od strane nekog sa foruma :/ tj od strane mene :) uradio sam samo jedan, probni, da vidim sta ce moje drage, cenjene , iskusne kolege da kazu :D pozdrav svima, i citam i ja vas :))) hvala Lucid, imam sve sto je potrebno, samo jos da me obasja sreca :)

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting


ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.