uzak a dugacak box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

tatin

Banned
Banovan
24.08.2010
33
3
0
56
prvo sam kao budala kupio opremu pa ukapirao da pojma nemam dje cu s njom... elem, cini mi se da mi je jedina opcija jedno mjesto u porodicno j kuci koje bi odprilike bilo dugacko 1.2 metra, visine 1.3m ali prilicno uzano, nekih 25 cm. Zanima me misljenje iskusnih da li je ovo moguce ako bi se primijenila neka lst tehnika ili slicno. Imam hps 250w, cooltube...

sa obje strane boxa ima jos prostora za filtere, ventove i ostalo. Evo otprilike kako sam zamislio:

http://img522.imageshack.us/f/tatinbox.jpg/

najnizi vent bi bio neki od systemair (kupujem) jer mora bit jači da bi mogao da gura kroz filter i kroz silencer a tri ostala oni kompjuterski malo veci. Pomagajte

probao bih sa nekom domacom pa sljedeci put neki niskojahač ili slično. A i u divljini planiram bacit na 20 mjesta pa što bude, uz rijeke jezera potoke , diljem nase male domovine :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
...nije to dobro...da je barem 50cm dubine,bilo bi iskoristivo,ali ovako,bojim se da neće moći ništa od toga biti.
Naime,bitno je da znaš kako žarulja isijava najviše svjetla sa svojim bočnim stranama,odnosno na vrhu i do grla žarulje se isijava najmanje svjetla,a na sredini najviše.Dakle,na ovaj način bi samo razbacivao svjetlost bzvz...
Kako imaš CT,karbon filter i misliš kupit vent,možeš proći sa dosta malom visinom,ako ti tako paše,pa si daš negdje lijepo ivericu izrezat na mjere i iskantirat odmah da su i rubovi lijepo obrađeni te si na taj način za relativno malo para napraviš pravi ormar,dakle,bio bi totalno stealth,ako si daš truda.Ako ti stealth nije bitan,radi od lesonita,super je jeftin,a prva liga je za te stvari.
U tom tvom "ormariću" možeš eventualno samo sa fluo cijevima radit,al opet ti za 36W fali par cm,a 30W su pre skupe u odnosu na 36W (36W=120cm,30W=100cm).
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ma vidio :)
Nisi ti loše to osmislio,ali fali tu dubine.Kažem ti,barem 50cm bi trebalo da bude donekle dobar prostor za grow.Probaj iskombinirati nešto da dobiješ grow prostor,dakle onaj prostor gdje su biljke,negdje 50cm dubine i 80 širine,pa da možeš dvije lijepe biljke imat unutra.Visina sa CT-om može bit takva kakva je sad.
Pozz i sretno
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
a da taj box podjeliš na 2 djela : za vegetaciju i cvjetanje...
manje se gubi svjetlost ako se podjeli na 2 djela i svak ima svoj izvor svjetlosti...
stavi da ti je vegetacijski box niže (cca 60-70 cm) i u širinu da ide oko (cca 50cm) staviš tu CFL žarulja .
a u box za cvjetanje staviš taj HPS
manje bi se svjetlosti gubilo- bar mislim....
 

tatin

Banned
Banovan
24.08.2010
33
3
0
56
nije ti losa ideja, mada izgleda da je za hps preuzak box kako kaze lega iznad...
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
pa stavi onda CFL i u vege i u flower box
šta da ti kažem ako nemožeš drugačije
moj box koji radin će bit ili srednji PC ili nešto malo veći , tako da... tvoje je super, šta da ti kažen , iskombiniraj nekako i sretno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.