Uzas biljke su mi izgrizene sa gomilom rupa po listovima!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.07.2006
13
0
0
Narode hitno mi pomazite oko ovoog nisam siguran ali mozda se desi da je taj crveni pauk u pitanju..
Kada sam tako neku slicnu zivuljku hteo da skinem(lici na crvenog pauka) i da je ucmekam sa lista odskocila je i naravno zbrisala.
Sta mi predlazete od insekticida da koristim da bih spasao moje biljcice???
Molim nekog ako je imao slicnog iskustva da mi sto pre odgovori

:x :x :x
 
04.07.2006
13
0
0
Koristio sam neki Mospilan u kesicama ali slaba vajda od toga

Dosta brzo se to siri mamu im J****
Ako treba uslikacu listove mada izgleda sa mnogo rupa a listovi su i dalje zeleni...


:cry: :cry: :cry:
 
04.07.2006
13
0
0
Sliku cu da stavim cim napunim baterije (sutra)

Kupio sam danas Actara insekticid sta mislis o ovome Green??

A od onog sto sam uspeo da isceprkam po netu izgleda mi sve na nekakvu Buhac Kupusnjace
Neki tvrdokrilci koji buse rupe po listovima

Naravno posto ti imas vise iskustva sa gajenjem cim osposobim aparat poslacu slike da vidis to u krupnom planu

p.s Veceras sam planirao da biljke tretiram sa Actarom a takodje sam stavio koprive u vodu na nekih 24 sata sta mislis o tome

Unapred hvala na odgovorima

:wink:
 
04.07.2006
13
0
0
Danas kad sam kupio tu Actaru koju uopste neznam dali da stavljam na biljke kupio sam i neke stapice koji se ubadaju u saksiju
Stapici su Terasan neka Nemacka proizvodnja.Molio bi da mi malo pojasnite ako imate iskustva satime dali se guraju celi u zemljiu ili se ostave da vire??

Takodje ova Actara me plasi da ne sprzim biljke ili im usporim rast ionako su kasno posadjene

Pomazite ljudi molim vas

Slike cu da okacim sutra

Hvala unapred
p.s ovo je najbolji forum na nasim prostorima procitao sam ga kompletnog i zaista dodta toga naucio

:wink: :wink:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ako budes postupao po uputstvu mislim da su male sanse da biljci nesto fali.Jos ako mozes da je pratis svakodnevno ne verujem da moze da se iskomplikuje.Ja inace dosad nikada nisam imao potrebu da primenjujem nista od sredstava tog tipa.Obilazili su me insekti uglavnom. :lol:
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
slobodno špricaj sa actarom,samo stavi malo manju dozu.za tjedan dana ponovi ako treba samo ne prije.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ladylover@ ako budes tretirao biljke bilo cime,to radi navecer ili rano izjutra-izhlapevanje...

pomogao bih ti ali stvarno ne znam odmjere za pravljenje djubriva ili insekticida pomucu koprive-pisano je nesto na forumu
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ladylover je napisao(la):
Narode hitno mi pomazite oko ovoog nisam siguran ali mozda se desi da je taj crveni pauk u pitanju..
Kada sam tako neku slicnu zivuljku hteo da skinem(lici na crvenog pauka) i da je ucmekam sa lista odskocila je i naravno zbrisala.
Sta mi predlazete od insekticida da koristim da bih spasao moje biljcice???
Molim nekog ako je imao slicnog iskustva da mi sto pre odgovori
:x :x :x
Hehehe nisam bas brz al'....:), ali što ne pokušaš sa bijelim lukom, meni je to extra pomoglo i pomaže nevjerovatno :) (jes' da danfa desetak minuta, ali zato nema baja nikakvih... a to sam opet proèitao u novinama, a ima žena koje su mi to i potvrdili, èak i varijanta ako sluèajno u zemlji se naðe nekih štetoèina... stavio sam sliku negdje ... Evo opet... pa probaj (nije antibiotik bezze... :) Evo slike èlanka... (second time) proèitaj

Meni je prozor otvoren non-stop, cak evo i sad u 19:30 nema ni musice blizu svijetla, ali ne prskam non-stop...ali ni jedne bubice, musice (na svijetlo makar, ama ni toga....:)
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
od kopriva ne možeš dobiti insekticid,ali možeš dobit gnojivo tako da u zdjelu staviš koprive preliješ ih vodom i ostaviš tako jedno tjedan dana.samo to užasno smrdi :lol:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
5AR je napisao(la):
od kopriva ne možeš dobiti insekticid,ali možeš dobit gnojivo tako da u zdjelu staviš koprive preliješ ih vodom i ostaviš tako jedno tjedan dana.samo to užasno smrdi :lol:

Mnogo kvalitetnog i PRIRODNOG gnojiva mi dnoevno bacamo u smeæe, koje se može iskoristiti pravo dobro...
 
04.07.2006
13
0
0
A ja skoro sigurno mislio da moze
Zasad izgleda stoji sa tim ostecenjima koja sam vec uocio nadam se da nece da se siri dalje. Ako ne onda cu da spricam sa ctarom, a koprive sam vec upotrebio pa sad videcu sta ce da se desi

Thanks na pomoci :mrgreen:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
koprive prvo procedi pa sipaj u zemlju a ne na lisce ! koprive su dobre za protiv puzeva

Nije pauk nego skakavac,a tretiras lisce insekticidom u fazi vegetacije do perioda cvetanja !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vinogradjanin