UZGAJANJE BEZ Grow boxa?- "indor"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nano-grow

Banned
Banovan
10.08.2010
3
0
0
27
Zanima me da li se moze uzgajati bez grow boxa npr. u nekom podrumu?
Prijatelji mi kazu da je moguce ali se dvoumim...pa treba mi vasa pomoc sto mislite moze li se uzgajati u velikom podrumu, naravno uz potrebno svjetlo, zrak, vlagu ali samo bez grow boxa?

P.S nisam mogao naci odgovor pomocu searcha pa oprostite ako vec postoji ovo pitanje...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Može ali...puno se svjetla gubi,teže je održavati temperaturu cijelog podruma nego boxa(čitaj skuplje),skuplje je prozračivati,usmrdičeš sve.Ima sigurno još nedostataka ali ovo su najbitniji.Neznam šta je teško sklepati neki box.
A koliko bi posadio?
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Da, stvar je u tome da se količina svijetla(lumena) računa po prostornim metrima a ne po broju biljki, tako da ako misliš uzgajat,recimo, 8 biljki u prostoru od, recimo, 35 m2, morat ćeš nabavit rasvjetu za 35m2, tako i ventilaciju...osim ako ne namjeravaš imati 150 komada, onda je taj prostor OK, u biti, imaš jedan veliki box...
 
31.05.2010
47
3
0
40
ako stavimo u prostoriju reflektor od 600w bez cooltube (a ispod njega 9 biljkica,konkretno ww),ali zato u tu istu prostoriju ubacimo klima uredjaj koji ce konstantno drzati zadanu temperaturu,plus co2 obogacivanje sa tim sto bi se svako vece prostoriju provetrili pre rezima mraka,da li je onda to isto problem ili to moze tako??
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ali i dalje ostaje problem rasipanja svjetla...grubo rečeno pada mi na pamet da bi lampa od 600w svijetlila kao da ima 300-400w.Nije da ne može nikako ali nije ekonomično.Jeftinije je napraviti box nego se konstantno rasipati.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
D A X je napisao(la):
ako stavimo u prostoriju reflektor od 600w bez cooltube (a ispod njega 9 biljkica,konkretno ww),ali zato u tu istu prostoriju ubacimo klima uredjaj koji ce konstantno drzati zadanu temperaturu,plus co2 obogacivanje sa tim sto bi se svako vece prostoriju provetrili pre rezima mraka,da li je onda to isto problem ili to moze tako??
Ako baš hoćeš,možeš tako,samo stavi neki "paravan" od bijelog (reflektirajučeg) materijala,npr. crno/bijeli najlon.Nek visi do saksija,a isto tako nek nije do stropa da može topli zrak odlazit i "unutra" neki vet za mješanje zraka stavi,po mogučnosti da piri od dolje prema žarulji.To bi ti moglo bit dosta dobro rješenje.
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
...Zlo, stvar je u tome da bi oni stavili svijetlo uznad biljki i htjeli urod kao što kaže ćitaba..... e, pa ne može....neće ona uvenut,rasti će, ali neka mi vjeruje kad mu kažem da 400w radi na 1 m2 ograđenog prostora, ali ne na više, jer ako je staviš na 35 m2 prostora, ona će slat svijelo svuda po prostoriji, ne samo po biljkama... tu je taj problem koji njih mući....ajde da to probam objasnit...računa se se da na 1 m2 može stati 4-6 biljki(normalne veličine), znači da ti treba HPS 400w....u biti prevše je to za objašnjavat...biljke će ti uspjet u svakom prostoru sa svijetlom, samo nemoj oćekivat urod kao što kaže u prospektu...količina svijetla je direktno povezana sa prostorom koji osvjetljavaš (ne sa količinom biljaka)....i tko kaže suprotno, nabijem ga...e, da, još nešto za Zlo...na taj način će rješit gubljenje svijetla, ali ventilacija neće biti dobra, puno više struje će porošit na vent., a smatram da onima kojima struja nešto znači, to bi mogao biti problem...over and out...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: aost100
31.05.2010
47
3
0
40
da malo pojasnim...znaci 400w ide na 1m x 1m,a 600w ide na 1,5m x 1,5m a ja pripremam prostoriju oko 3m x 4m ispod koje sam mislio da stavi biljkice da proklijaju sa cfl sijalicama od 35w plavi spektar,zatim nakon desetak dana bi im stavio 4x 600w mh sijalice,a nakon toga sam mislio kada odu na cvetanje da stavim 3x6oow philips master green power i 1x hps 600w. a zidove sam svakako mislio ofarbati u belo.to sve iz razloga da se malo igramo... ocu da vidim kakva je razlika u urodu sa hps i sa p.m.g.p. sijalicama, takodje cu da ispod svake sijalice radim drugaciji nacin uzgoja (scrog,lst,secenje,obicno),a i nacin zalivanja da probam sa 1/3,1/2 i punom preporucenom dozom sa hesijem. a klimu bi stavio iz razloga sto ako budem obogacivao sa co2 da mi ga obicna ventilacija ne isisava. samo bi provetravao prostoriju pre rezima mraka. nadam se da je sad malo jasnije? to kako kazete je skroz ok,ali mislim da je isto samo je u pitanju malo veci box.
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
Odin_of_Asgard je napisao(la):
...Zlo, stvar je u tome da bi oni stavili svijetlo uznad biljki i htjeli urod kao što kaže ćitaba..... e, pa ne može....neće ona uvenut,rasti će, ali neka mi vjeruje kad mu kažem da 400w radi na 1 m2 ograđenog prostora, ali ne na više, jer ako je staviš na 35 m2 prostora, ona će slat svijelo svuda po prostoriji, ne samo po biljkama... tu je taj problem koji njih mući....ajde da to probam objasnit...računa se se da na 1 m2 može stati 4-6 biljki(normalne veličine), znači da ti treba HPS 400w....u biti prevše je to za objašnjavat...biljke će ti uspjet u svakom prostoru sa svijetlom, samo nemoj oćekivat urod kao što kaže u prospektu...količina svijetla je direktno povezana sa prostorom koji osvjetljavaš (ne sa količinom biljaka)....i tko kaže suprotno, nabijem ga...e, da, još nešto za Zlo...na taj način će rješit gubljenje svijetla, ali ventilacija neće biti dobra, puno više struje će porošit na vent., a smatram da onima kojima struja nešto znači, to bi mogao biti problem...over and out...



potpisujem
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
pripremam prostoriju oko 3m x 4m
3x6oow philips master green power i 1x hps 600w.

Znaš ti šta ovo znači ?
ZnAŠ li koliko bi ja marihuane uzgojio sa ovim gore navedenim?
Sve to skupa bi prije propalo i upljesnivilo nego što bi ja to sve stigao popušiti .
U svakom slučaju pazi se da nebi postao dio statistike .
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
da malo pojasnim...znaci 400w ide na 1m x 1m,a 600w ide na 1,5m x 1,5m a ja pripremam prostoriju oko 3m x 4m ispod koje sam mislio da stavi biljkice da proklijaju sa cfl sijalicama od 35w plavi spektar,zatim nakon desetak dana bi im stavio 4x 600w mh sijalice,a nakon toga sam mislio kada odu na cvetanje da stavim 3x6oow philips master green power i 1x hps 600w. a zidove sam svakako mislio ofarbati u belo.to sve iz razloga da se malo igramo... ocu da vidim kakva je razlika u urodu sa hps i sa p.m.g.p. sijalicama, takodje cu da ispod svake sijalice radim drugaciji nacin uzgoja (scrog,lst,secenje,obicno),a i nacin zalivanja da probam sa 1/3,1/2 i punom preporucenom dozom sa hesijem. a klimu bi stavio iz razloga sto ako budem obogacivao sa co2 da mi ga obicna ventilacija ne isisava. samo bi provetravao prostoriju pre rezima mraka. nadam se da je sad malo jasnije? to kako kazete je skroz ok,ali mislim da je isto samo je u pitanju malo veci box.

A što če ti toliko,jel cijelo porodično stablo duva??
Možeš ti to napraviti ali taj dnevnik i pitanja za isto neče ugledati svjetlo dana na ovom forumu.To zvuči kao tempirana komercijalna bomba!
Sretno.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale stvarno kad sve ovo pročitaš nema smisla...
Barataš prije svega sa masu pojmova i rekao bi da znaš dosta već pa neliči mi ovo na tu tvoju igru nego više na Komercijalu kako su i drugi rekli....
Greenpow... je već zaprijetio Banom heheheh ali nemoj ti njega pogrešno shvatit budi siguran da zavidimo uslovima koje ti imaš i opremi kojom raspolažeš tom masom sijalica i onda shvati i nas da smo protivnici Komercijale i da ovaj Furum nikad neće biti podrška takvim stvarima....

Već ti je i to napisano da se nerasipaš svjetlom pa tako i ovim ostalim jer stvarno bi mogao da postaneš stavka u Statistikama i crna medijska ličnost....

Moj ti je savjet da uzmeš tu od 600W sijalicu ogradiš u tom podrumu neki 1x1,5 metara i do 2 metra visine ubodeš sebi nekih 3-5 biljki pa ih odradiš onako s ljubavlju kako to nas i masa radi...

I da iskoristi ti uvjete klima,Co2 itd... što da ne ali nemoj se zaljetat nije to pametno baš...
Pokaži i podjeli sa nama svoje vještine u Growanju.......

Sretno !!!!!!!!!!!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ma nisan spomenija nikakav ban,ali takve "velike" stvari držite za sebe i ne izlažite olako tu.Editirat če se zadni postovi.Ne zamjeri DAX,jbga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.