Uzgajanje biljke kod kuće

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.04.2007
2
0
0
40
Posadila bih biljku kod kuće tačnije u svojoj sobi, koja je 2x3m
zanima me da li mi je zaista neophodna sva oprema za indoor?

Do sada sam imala iskustva samo sa outdoor uzgojem i to bez nekog preteranog cimanja oko same biljke (osim odvajanja m / ž i hranjenja)

inače odlučila sam da ne pušim dok ne poraste nova mezimica, jer nemam živaca da se štrecam i razmišljam da li ću pasti ili ne...
seme je vojlovačke domaćice (deo Pančeva), biljke koju godinama uzgaja moj komšija...biljka naravno nije namenjena prodaji....

(a pošto sam se davno registrovala, a nikad nisam učestvovala u diskusijama, mogla bih se i predstaviti ukratko - zanimanje producent, freelancer, 23 leta, organizator izložbi, koncerata, performansa....)

ako ovakva tema već postoji, a ja je nisam iskopala, molim vas uputite me tamo pa brišite topic.

hvala unapred :)
 
15.04.2007
2
0
0
40
‚Inače, ako treba da pravim box ni to nije problem, nagradila sam sebe danas jednom ubodnom testerom i zavijačem :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Posadila bih biljku kod kuće tačnije u svojoj sobi, koja je 2x3m
zanima me da li mi je zaista neophodna sva oprema za indoor?
Treba ti sva oprema, lampa je najbitnija.1000w hps ti pokrije 2x1. Za tvoju sobu 3x2 trebalo bi 3000w (3kw), a to znači puno struje pa nemoj da neko dođe provjeriti zašto se potrošnja povečala. Za osobnu upotrebu je dovoljno 600w ako nečeš kolače i ostale stvari raditi, pola kile ima pušiti godinu bez beda. Dosadi ti isti dim:icon_lol:
Na forumu sve imaš, daj sebi malo vremena, outdor nema veze s indorom. Zahtjeva puno više od odvajanja muških i ženskih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako dobro kontam ti bi u sobi (spremna si da pravis box vidim), a ne bi koristila celu sobu kao box? posto green spominje 3kw posmatrajuci celu sobu kao bigbox
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
ako zelis da to bude donekle normalno morat ces radit box i uz to dva ventilatora(upuh-ispuh) ventilator unutra da puse,lampu i naravno zemlju,gnojiva,tegle.ako zelis bez boxa sta ti nebi preporucio jer nije prakticno i jako je riskantno stavis u kut sobe lampu i biljke.na forumu je jedan decko vec tako sadio himalayu.cak nije ni ispalo lose.al ako vec imas alat i znas radit s njim slozi si ljepo box uzivaj.
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
jednostavno ako zelis dobar indoor moras se zadati i prikupiti sve kako treba.

Nije problem da ti krenes sa tim... ali ces u jednom trenutku uhvatiti se za glavu i reces u PM pa kako nisam uzela ovo ono ovo ono... pa kad iscimas neku lovu i probas rijesiti problem pojavice se ona najgora... more money!!!

a bljoze rastu, nema stajanja! i onda samo ih mozes shebat skroz naskroz pa ces doci ovdje i reci ipak sam trebala sve prikupiti :)

zato ti toplo preporucujem da sebi polako ali sigurno nabavljas sve sto ti je potrebno za indoor box!
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
1DON je napisao(la):
evo ekipo imam pitanjce za vas sve pa bi vas molio za najbolji odgovor....... prvi put krecem u unutarnji uzgoj al tipa cjela soba promjera 3 x 3 ....pa me zanima koji bi mi bil najbolji raspored svijetla,ventilacije itd do 1200 w ..... te koju vrstu bi mi priporucili vi,radio sam sa stvarno mnogima vrstama al reko da vas cujem kaj mi vi preporucate....cjeli posel racunam da bude gotov do 3 mj,pa tako 4 puta godisnje i oplaaaa :) .....please help....vrlo sam iskusan sto se tice malog box 120 120 200 il outdoor-a pa ak vas nes zanima sam pitajte... :)

1200w ti je premalo, uzmi odma u obzir da ti treba barem 3-4kw svijetla, i jako dobra ventilacija, sto znaci puno para za opremu, i puno para za struju, ako si u stanju izdvojit, 2-3 tisuce eura sretno :)
peace!

pa dobro mozda covjek zeli za sebe uzgajat, ja sam isto planiro sobu 2x2x2 , ali sam odusto na kraju jer je previse para u pitanju, ali ko ima nek izvoli :)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
uzmi 400w, pregradi dio sobe.. napravi boks.. i dosta ti je.. nemoj spominjat ovako velike kvadrate..
baci oko na pravila foruma.. hehe, po neznam koji puta, ako si ovdje od 2007. :icon_lol:

previše ti je cijela soba.. 400w ti je uvrh glave.. 600w je već onako za malo veće novce potrošnje (tu ne spada samo struja).. znači 600w bi ti za početak bilo extra i previše.. 400w gornja granica.. ali niti 250w nije za baciti.. odluči se, pročitaj malo kako ekipa uzgaja i pod kolkom wattažom i odluči se.. a kompletnu sobu za uzgoj možeš otpisati u startu...

pozdrav!

p.s. i da, sad tek vidjeh... da ti odgovorim, ne, nemožeš uzgajati bez određenih uvjeta koji moraju biti zadovoljeni za indoor uzgoj..
 
12.07.2011
9
1
0
36
evo ekipo imam pitanjce za vas sve pa bi vas molio za najbolji odgovor....... prvi put krecem u unutarnji uzgoj al tipa cjela soba promjera 3 x 3 ....pa me zanima koji bi mi bil najbolji raspored svijetla,ventilacije itd do 1200 w ..... te koju vrstu bi mi priporucili vi,radio sam sa stvarno mnogima vrstama al reko da vas cujem kaj mi vi preporucate....cjeli posel racunam da bude gotov do 3 mj,pa tako 4 puta godisnje i oplaaaa :) .....please help....vrlo sam iskusan sto se tice malog box 120 120 200 il outdoor-a pa ak vas nes zanima sam pitajte... :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Prvo ovo:

1DON je napisao(la):
..... prvi put krecem u unutarnji uzgoj al tipa cjela soba promjera 3 x 3 ....pa me zanima koji bi mi bil najbolji raspored svijetla,ventilacije itd do 1200 w ..... te koju vrstu bi mi priporucili vi,radio sam sa stvarno mnogima vrstama al reko da vas cujem kaj mi vi preporucate....cjeli posel racunam da bude gotov do 3 mj,pa tako 4 puta godisnje i oplaaaa :) .....please help.

Pa onda ovo:

...vrlo sam iskusan sto se tice malog box 120 120 200 il outdoor-a pa ak vas nes zanima sam pitajte... :)

Ti se šališ ili!?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ne ne šali se, samo nije socijalno osvješten.. čitaj, poteškoće u komunikaciji...
 
12.07.2011
9
1
0
36
kak ste spaljeni,ja sam napiso da sam radil sa malim boxom i gro puta outdoor a vi sad nes tu kenjate,vjerute mi kad vam kazem da sam iskusan,al je stvar u tome sto sad zelim malu sobu velicine 3x3 napravit pa vas molim za misljenje ako nije problem,kaj mogo sam i ja nasrat tu svega i pljuvat po vama... jedini je sekach reko 4 siljke watta sto buraz fala al brijem onda rade super plant zarulje nac tipa 250 wata pa stavit 4 komada i to bi bilo to,al neznam dal ih proizvode tak slabe,a trenutno raspolazem sa 2x 400 w hps i jednom od 600 w hps a to mi je malo previse,brijo sam limit stavit do 1200 / 1300 watta....
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
A šta je s onim "korištenje ovog foruma je privilegija a ne pravo"-dećki dobro znaju šta si ti htio reći i ne j.... te u mozak-osim toga iz aviona se vidi šta bi ti s tom kolićinom zato nemoj se bahatiti dećko a što se tiće onog da si ti moga tu nashrati svega i pljuvat po nekome,vidiš jedan on njih dvojice bi ti ljepo zaljepio ban pa se ti bahati nekome drugome
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
I sa superplant zaruljama opet trebas 3500w...

To je 9m2 i tu trebas 500.000 lumena...a ti sa 2x400 i 1x600 imas 200.000 u vrh glave...a ti bi jos i manje stavio...

I ono o cemu ti svi govore je da je to prevelik prostor...jer na tom prostoru mozes bez problema 5kg skinuti...a to je previse za bilo koga...osim ako mislis prodavati...
 
12.07.2011
9
1
0
36
prvo da vam odgovorim da to sta cu ja sadit nije za prodaju neg je za radit ulje jel se lijece vece bolesti pa stoga molim lijepo imajte postovanja.a druga stvar nemojte se pravit pametni o tu nekim 4 5 tisuca watta jel ocito vidim da niste iskusni,i sa malim lampama se dobi cuda AKO ZNAS,a ocito vi neznate.lijepo sam vas pito za misljenje ili savjet al vidim da se to od vas nemoze dobit.hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.