Uzgajanje biljke u manjem prostoru (boxu) potrebna pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.11.2011
9
0
0
35
Za pocetak pozdrav svima na forumu, vec neko vreme me muci jedan problem.Pre par dana sam naleteo na ovaj forum i listao sam postove u nadi da cu naci resenje za svoj problem ali posto nisam nasao to sto sam trazio resih da se registrujem pa da pitam to sto mi treba.Vidite resio sam da zasadim biljku pre nekih mesec dana nabavio sam seme i sve sto mi je potrebno.Posto je sad napolju previse hladno da bi biljka uspela odlucio sam da je posadim u kuci, Ali problem je sto u kuci zivim sa sestrom i njenim 13-godisnjim sinom koji naravno neznaju nista o mojim "navikama".Tako da sam odlucio da posadim samo 1 manju biljku koju bi negde dobro zasteko ali neznam kako da je zastekam a istovremeno da je pruzim sve sto joj je potrebno.Pa bi voleo da znam dali postoji neko resenje da joj napravi neki manji box koji nebi bio previse veliki da moze negde da se zasteka a da ima dovoljno uslova da opstane.Ukoliko bi neko mogao da mi pomogne bio bi mu vecno zahvalan.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Da si listao našo bi nešto poput Pc boxa.Bar njih ovdje ima!
Ima i malih ormariča i tome slično.A ako več nisi našo na našem saitu ima na youtubu mikro groowova kolko voliš.
Samo treba vremena i volje za malo potražit šta te interesira!
Sreto!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
pogledaj dnevnike uzgoja u mom potpisu , a poslije toga, u nabavu.. jer moguce je i samo ti je nebo granica.. nebo/murija/sestra/ mali klinjo od 13god koij ce ti krasti travu :p


uglavnom, moguce je, dapace, ne treba ti puno za uloziti ali nusprodukt je smrad.. ako imas otvor u zidu ili dimnjaku za neku vrstu ventilacije, odlicno. Ako nemas, bojim se da ce se osjetiti i ukucani bi mogli posumnjati.. koliko god to bilo malo ...
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....jesi pogledao mozda ovdje.......

http://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/3501-cfl-pc-growbox.html

https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/4470-lowryder-2-pc-grow-cfl-6.html

https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/4058-clf-big-box-9.html

https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/8671-pc-mini-grow-blueberry.html

https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/8751-micro-grow-6x23w-cfl-afgan-kush-auto-ryder-che*.html

......neki od mojih najdrazih PC dnevnika......to ti je razlog da moze i ako ih sve redom procitas (ne samo slike gledat=) mozes naucit jako puno......

.....da to napravis treba puno citanja i citanja i citanja, muke, truda, nesto novaca i jako puno STRPLJENJA jer ni Bog nije stvorio svijet u jednom danu.......sretno:)

EDIT-Che me pretekao:)
 
18.11.2011
1
0
0
33
Ja mislim da bi ti bilo najbolje da uzmes neki stari ormaric ili komodicu, koja ne sluzi nicemu (sigurno imas nesto za stare cipele, ili za odlaganje stare odece) Ps box ce mozda biti zanimljin klincu pa ce butati i pokazivati drugarima nesvesno, znam kakvi su sve ih interesuje. Srecno!!!!
 

tom

15.07.2008
27
2
0
43
zdravo imam problem cvetovi su poceli da se formiraju ljepo ali sad sam primetio da im se suse male listove bas male sta formiraju cvet.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
tom je napisao(la):
zdravo imam problem cvetovi su poceli da se formiraju ljepo ali sad sam primetio da im se suse male listove bas male sta formiraju cvet.

manjak informacija za neki odgovor, kako mislis "listovi sta formiraju cvet", jedno je cvet a drugo list? u kakvim je uslovima, moze li fotka? za ovakva pitanja postoji posebna tema!
 

tom

15.07.2008
27
2
0
43
u pc box je imam na jednu biljku 4 CLF ventilacija je dobra i sve je islo veoma ljepo sve dok pre neka dan kad sam zabelezio da mi se suse listove ova slika je starija ali belezeno gde se suse..hvala ti na odgovoru ali mislim da me vreme gazi nije mi jasno da nije od hladnoce ili sta sam stavio neko gjubre silitra ...u p.m

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ne moz biti od hladnoce u pc-boxu, ali ako si rokao neko tecno djubrivo moze da bude reakcija... ako se siri uzmi i isperi dobro biljku (flushing)
 

tom

15.07.2008
27
2
0
43
PowerSeed je napisao(la):
ne moz biti od hladnoce u pc-boxu, ali ako si rokao neko tecno djubrivo moze da bude reakcija... ako se siri uzmi i isperi dobro biljku (flushing)
Hvata me strah da nije od hladnoce jer kad sam na posao gasim grejanje i sijalice u boxu a sinoc kad sam doso temp. je bila 12c a kad ukljucim sijalice i grejanje onda skace do 25c, drugo biljka je vec duze vreme u fazi cvetanja a desavalo mi se da sijalice zaboravim i vise od 12 sata mozda je i to razlog ali ne verujem mislim da si u pravu sta kazes da je od djubreta nisam trebo da stavim, praticu posle nove slike....jos jednom ti zahvaljujem
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sretno tom, isperi ako mozes za svaki slucaj, 12C nije tako kriticno niska temp. pogotovo u periodu mirovanja, a to sto ponekad ostane vise od 12h ne utice na pojavu zutih vrhova sigurno
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......tome vidim da palis i gasis sijalice, kaj nije jednostavnije u nekom trgovackom centru kupit mehanicki tajmer za 20-tak kuna i rijesit se ploblema.......sa ovim ne redovitim paljenjem i gasenjem stvaras si povecu sansu za hermice.......
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
Wujspra je napisao(la):
Za pocetak pozdrav svima na forumu, vec neko vreme me muci jedan problem.Pre par dana sam naleteo na ovaj forum i listao sam postove u nadi da cu naci resenje za svoj problem ali posto nisam nasao to sto sam trazio resih da se registrujem pa da pitam to sto mi treba.Vidite resio sam da zasadim biljku pre nekih mesec dana nabavio sam seme i sve sto mi je potrebno.

Pozdrav kolega...vidim da si napisao da imas sjeme i da si nabavio sve sto ti je potrebno za grow te da bi posadio samo jednu bilkju.ajde napisi sta imas od opreme(rasvjeta,ventilacija,zemlja,gnjojiva itd...) i koje je sjeme? pa ti pomognemo oko growa.ovako nemozemo nista jer si dao jako šture informacije. i kao sto je netko poviše napisao jako je zeznuto što imas teenagera u kuci jer su jako znatiželjni i u takvoj su fazi da se vole hvaliti prijateljima pa da se ne uvališ u probleme a da nisi ni poceo kako treba...pozz
 

tom

15.07.2008
27
2
0
43
Ivach je napisao(la):
......tome vidim da palis i gasis sijalice, kaj nije jednostavnije u nekom trgovackom centru kupit mehanicki tajmer za 20-tak kuna i rijesit se ploblema.......sa ovim ne redovitim paljenjem i gasenjem stvaras si povecu sansu za hermice.......
ma znam to citao sam dosta na ovom forumu ali kod mene u mk. kvalitetne vutre kosta oko gram a za taj tajmer trebalo bi me oko 1000den. a to oko 20e za te pare bih nabavio 20g. a posledni grow u tom boksu sam izvadio 30g. tako da vise mi se isplati da palim i gasim.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....neznam kako stari 20e meni bas neki dan riknuo i kupio novi u ducanu za 2e.....kaj su kod vas ti tajmeri pozlaceni......
 

tom

15.07.2008
27
2
0
43
Ivach je napisao(la):
.....neznam kako stari 20e meni bas neki dan riknuo i kupio novi u ducanu za 2e.....kaj su kod vas ti tajmeri pozlaceni......
2 eura tajmer nema sanse da nadjes u MK ispod 10 15 e nema sanse da se nadje
 
17.10.2011
12
0
0
31
tome
mojne se ljutit, al trpas postove gdje im nije mjesto. ne znam samo kak nitko od moderatora nie primjetio.
i tajmer i sve te spravice uzmes ih hong konga ili tako nesto, svi znamo na kojem sajtu. (ne zelim reklamirat :p)