uzgajanje na balkonu-pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
haha ne zajebavam... meni se cini predobra ideja samo pazi da ti putanja sunca tjekom prvih mjeseci bude oke..
nisa bi ti mogla bit najvise 2 metra u visinu i metar u sirinu ( sad ovisi dal ces lst i toping radit )
bilo bi dobro ruzmarin lavandu i hijacint posadit.. uz to sve mislim da susedi o gandzi nebi ni sanjali....
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
hehe ja neznam zbog cega sva ova pitanja,sto ne nabavis hps pa odradis jedan kvalitetan box i mozes saditi koliko hoces citave godine.niko nece viditi a ni nanjusiti-ja bi to uradio jebes balkon...sretno
 
20.01.2010
15
1
0
53
mjesecar je napisao(la):
hehe ja neznam zbog cega sva ova pitanja,sto ne nabavis hps pa odradis jedan kvalitetan box i mozes saditi koliko hoces citave godine.niko nece viditi a ni nanjusiti-ja bi to uradio jebes balkon...sretno
a šta ti mjesečariš i pišeš?ili si samo najpametniji na cijelom forumu?otvori svoju temu i piši kako bih ti htio sadit.


euforija,mislim da je dva metra visine malo,jer kad mi u podne sunce bude gore,bit će hlada unutra,a na tri metra mislim da nece.da i mislim koristiti lst da budu grmastije.
ružmarin,lavanda i hijacint idu na posebni spisak,hvala puno.
uspio sam nacrtat al u nekom google sketchup,a sad to prebacit,ako se i može,je užas,ili sam ja neinformatičar.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
shadowfax II je napisao(la):
a šta ti mjesečariš i pišeš?ili si samo najpametniji na cijelom forumu?otvori svoju temu i piši kako bih ti htio sadit.
???? - samo je dao prijedlog!




krivo smo se sporazumjeli, sad sam shvatio, ja sam pod ona 2 metra mislio koliko trebaš POSADITI od zida SJEMENKU, a tvoje pitanje je bilo jasno, biljke će bit u TEGLI, ee to je netko dobro napisao 20cm, ja sam računao od stabljike do zida, kužiš,...
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
SVE 5 ! Do prolječa češ pročitati sve što te zanima i puno više.
3x3x1 je dovoljno a možda i previše za 4 kom.
Samo polako ...i opušteno !

Imaš outdoor sekciju ... a tamo informacija na pretek !

Ako ovo sve prelistaš garantiram da nečeš imat potrebu više išta pitati!
 
20.01.2010
15
1
0
53
HazeSeeker je napisao(la):
SVE 5 ! Do prolječa češ pročitati sve što te zanima i puno više.
3x3x1 je dovoljno a možda i previše za 4 kom.
Samo polako ...i opušteno !

Imaš outdoor sekciju ... a tamo informacija na pretek !



već sam pročitao većinu toga,hvala ti na pozitivnom stavu,vidiš da ima nekih koji misle da su se rodili sa iskustvom u sadnji.
u stvari će biti 2,80 visine,kolika je i etaža,,ali to nije toliko ni važno.
dosta toga su mi ovdje pomogli,ali samo da mi kazes je li bolje na jug i malo zakrenuti na istok,ili zakrenuti na zapad ,cijelu terasu?mislim da je bolje da budu imale sunca odma ujutro
i nikako da prebacim sliku,neznam
 
20.01.2010
15
1
0
53
HazeSeeker je napisao(la):
http://www.imagehost.org/ za slike ... prvi link kopi- paste !

Nekontam ja te izlaske sunca ... ali jutarnje istočno sunce je zakon ...

znam stavit slike,ali mi je kao što rekoh u google sketchup programu,slikati ću monitor,valjda će se vidjeti.
e sad...trebo bih nekoga ko ima imalo pojma o suncu.imam frenda tamo i izračunali smo koliko sunce baca sjenu kad bi borići bili 2,5 visine,terasa treba biti 5m široka i 10m dugačka.a da li iko zna kako se sunce kreće po ljeti,da li ima odstupanja?mozda je pitanje stvarno glupo,ali nisam nikakav astrofizičar.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Joj,ne gledaš valjda zakon brojeva?:icon_lol::rofl:
Bitno ti je da znaš šta je direktno sunce a šta ne.
Nek bude direktnog sunca bar 50% i bit če hedovine!
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Netrebas slikavati monitor, jednostavno stisni tipku Print Screen na tipkovnici (ili Print Src)
Otvori Paint i onda na Edit> Paste - i spremis tu sliku.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ne brini se oko sunca, ako su vani i ako ima bar malo sunca po njima bit će ok,
nije to indoor da moraš pazit na svaku sitnicu, posadiš, zaliješ i to je to, ostalo radi mama priroda...

sunce se kreće ovako: mjesečni zodijak + 3n2 što daje klorofilne plasti koje bacaju sunčeve pjege x 345hp ultraljubičastog transa oduzmeš sa mogučim odstupanjem sunca za kojih 340tkm po kilometru kvadratnom, što daje bolji urod ako gledaš prema njemu