uzgajanje na balkonu-pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.01.2010
15
1
0
53
dakle...trebao bih vašu pomoć,uskoro se selim na našu lijepu obalu i pravim si kuću,pošto mi je slovenija jako blizu,a svi znamo sta tamo ima,razmišljao sam o sadnji na balkonu.
kuća bi bila od nekih 300 m2,i na katu bih napravio balkon 60-tak m2 na kojem bi bila kao neka vrtna terasa koju bih ogradio sa borićima u saksijama i još kojekakvim raznim biljem.
na tom jednom jedinom zidu koji bi balkon imao napravio bi nišu od 3m dužine i 3m širine.
e sad me zanima koliko ta niša da mi bude duboka?ako bi stavio biljke u samo jedan red koliko da mi bude biljka udaljena od zida?
mislim da bi to bilo idealno mjesto za tako nesto,nece se vidjeti ni sa zemlje ni iz aviona,a imalo bi sunce barem 10 sati.nadam se da cemi neko pomoći pošto vidim da na ovom forumu ima pravih stručnjaka.svaki prijedlog je dobrodošao.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Jesi uspješno posadija i popušija bar jednu biljku?Ako nisi,posadi 1,2 ili 3 pa nauči malo koliko je zahtjevna i kakvi su joj uvjeti potrebni vani.
Baštu na balkonu ti ne preporučam,pogotovo ako nisi iskusan,i bar ne onako kako si ti zamislija.Ipak je sigurnije kad su pokretne!
Druga stvar je ta da puno biljki i količina dosta veča od količine dovoljne za osobnu upotrebu ponekad,zapravo u večini slučajeva privlači sranja sama od sebe,jednostavno imate previše i postoji velika mogučnost da upletete još nekog na konzumaciju,pa još nekog...a vjerovati se ne može nikome,NIKOME!Iz vlastitih usta ponekad teško kontroliramo ono šta izlazi,a za druge i kontrolu nad njima zaboravimo.
A nekom je dovoljno mala informacija ili nečiji znatiželjni pogled da na*****o,NAŠOM krivnjom!
Oprosti na predici i odgovoru ako je otiša u krivom smjeru,ali dobro razmisli o svemu prije nego posadiš i jednu biljku.
I nema sigurnog mjesta.Dovoljno je da helić uslika kuču na osami i baštu na balkonu...a s biljkom dvi svakako bolje prođeš:)
 
20.01.2010
15
1
0
53
dragi green power stvarno nisam ocekivao ovakav odgovor pa ipak je ovo vutra forum!?!kazes neces mi drzati predavanje ali isto bi čuo i od svog tate.
nemozes za svakog pretpostavljat da su balavci koji ce se hvalit i pokazivat ekipi,postoje i ozbiljni ljudi.
ali nema veze,pretpostavit cu da se nismo razumili.kuca ne bi bila na osami vec u naselju,samo sto bila bila
okrenuta kako treba.nemislim sadit 100kom,vec vjerovatno 5 ,isto u saksijama kao i neki ljudi koje sam vidio ovdje.
ako stvarno imas iskustva da li mi mozes reci koliko mi treba prostora za 5 kom ili za 1 kom,hvala unaprijed.
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
ne saditi na vlastitom balkonu permanentne biljke, u posudama ok ali da nitko nema pristup tome.... kad već gradiš izgradi si od plexiglasa lijepi staklenik sa biljkama koji će biti dio kuće .... sa vratima s ključem.....

greeny ti dobro kaže, ima milijun faktora koje ti može fuck up-at projekt, ako je na tuđem na tuđem je ako je na tvome onda baj baj ako tko nađe
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
dragi green power stvarno nisam ocekivao ovakav odgovor pa ipak je ovo vutra forum!?!kazes neces mi drzati predavanje ali isto bi čuo i od svog tate.
nemozes za svakog pretpostavljat da su balavci koji ce se hvalit i pokazivat ekipi,postoje i ozbiljni ljudi.
ali nema veze,pretpostavit cu da se nismo razumili.kuca ne bi bila na osami vec u naselju,samo sto bila bila
okrenuta kako treba.nemislim sadit 100kom,vec vjerovatno 5 ,isto u saksijama kao i neki ljudi koje sam vidio ovdje.
ako stvarno imas iskustva da li mi mozes reci koliko mi treba prostora za 5 kom ili za 1 kom,hvala unaprijed.
Jbga,sorry na upozorenju,ali mi se velik taj balkon učinija:)
Uostalom,svi mi znamo več rečeno...
4-5 biljčica bi se snašlo u 1m2,a to nije problem:icon_lol:
(bolje da nepišem danas):vb_smash:
:signs046:
 
20.01.2010
15
1
0
53
pa kako se meni čini taj staklenik od pleksiglasa bi se vidio i sa marsa,a ovako bi bile skrivene u toj niši(udubljenje u zidu),bile bi i natkrivene,samo sa sunčane strane bi se vidjele.
a kako green kaže(ne sekiraj se bespotrebno green)ne treba mi terasa ni od 30tak kvadrata.i naravno da niko neće ulazit tamo,dupla brava i mala testerica ako ko prćka da mu ošteti prste.
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
dobro, onda sadi ak hočeš ako ti čovjek predložio da mogu bit pokretne u čupove ako hočeš u u udubljenje s takim malim brojem snaće se valjda, ja savjetovat isto danas ne mogu
2crslqr.gif


sretno sa growom
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
mozes i nacrtati a mozes i da uslikas sve to kad uselis,
u svakom slucaju bas me zanima tvoj slucaj i kad to krene mozes lagano i dnevnika da čeraš,slobodno.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
netreba ti više od 3-4 biljke za godinu dana, naravno ako su te 3-4 biljke fino usčuvane.
kao drugo, 3-4 biljke ti je jako teško posušiti odjednom u jednoj prostoriji, znači računaj da moraš imat jednu veću prostoriju za kasnije sušenje, nebi vjerovao kolko je to granja kada pocepaš biljke, ja sam imao 3 ogromne, i sa jednom sam se jedva snašao,

sretan grow,
sadi što manje za početak, moja preporuka i preporuka dosta članova koji su malo iskusniji u sadnji
 
20.01.2010
15
1
0
53
hvala fuk mondo na interesu,ali ne mislim vodit dnevnik i to.
naravno kad bude problema,a bit ce onda trazit savjet.
nego,mislio sam da mi neko kaze na sta da obratim pozornost prilikom gradnje(ne murija i slicno),kad vec pravim da se ne bi kasnije tuko u glavu.
najvaznije mi je koliko treba mjesta za jednu,tj. koliko treba da ih odmaknem od zida da nebi kupile vlagu i slicno,sve bi bile u jednom redu.
ako ima neko da da savjet,jucer nisu ljudi bili raspolozeni.
SID i mislim 3-4 kom,a za susenje nije problem,ima soba,a u najgorem slucaju vec sam susio u kutiji sa ventilatorom i bilo sasvim ok.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ovako, odprilike, znači tebe zanima razmak od zida do biljke, hmm, ja ti mogu reć relativno, nikad neznaš kako će ti biljka narasti, dali će ići puno u zrak a biti uska, ili će ostati niska a bit bombetina u širinu, naravno ako sadiš neko sjeme za koje neznaš koja je vrsta... no dobro, ja ću ti odprilike reći ostavi 2m najmanje od zida do biljke, možda i više, makar ako se malo dotiče sa zidom nebi smjelo biti problema, vidio sam jednu sliku od RedSh čini mi se, ona je posadila biljku tik do zida i biljka je čisto ok izgledala i držala se odlično, ali ako ti smeta zid, odmakni kolko misliš da je potrebno, a ja bih rekao najmanje 2m,....

"SVE BI BILE U JEDNOM REDU"
 
20.01.2010
15
1
0
53
SID care,
nesta mi puno to dva metra,ja sam mislio 60-80 cm koliko treba da ima mjesta i oko saksije,ali mislim da se nismo sporazumili.
neznam kako vise da objasnim,4 biljke u nekakvoj niši,vide se samo sa sunčane strane,i okolo raznorazno bilje.u ovoj niši bih ih samo sakrio i neka vrata stavio da mogu zatvorit u slučaju nevremena.
ali ako ti kazes da je sađeno do samog zida,onda ne bih trebalo biti problema.
a što se tiče sušenja,već sam rekao da ima soba,sušio sam 100gr svježeg,normalna kutija,a sad će neko :dal ti znaš šta su 4 biljke,znam!
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
dosta ti je kvadrat po biljci. bas si ih mogu zamislit.. ko neke relikvijice svete
a di ste vec na susenju lik nije ni kucu izgradio
 
20.01.2010
15
1
0
53
euforija jel zajebavas ili znas o cemu pricam?jel to tebi ok?
a sto se tice sadnje,nisam tupav(bar mislim),imam dvije ruke,jedino imam drvenu nogu i stakleno oko,ali vidim da ima i totalnih amatera koji uspjevaju.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Za dobar balkony grow trebaš samo osigurat 3 sitnice :

1. Biljke nesmiju biti vidljive !
2. Moraju imati više od 5-6 h svjetla(10+ je idealno)
3. Dobra priprema (zemlja,gnojivo,zaštita od nametnika)

Ako si to osigurao nebi trebao imati problema . Pošto če bit u posudama možeš ih micati po volji , a od zida ne moraju biti udaljene ni 20 cm (samo da nisu nabijene jedna uz drugu i na zid)...Bitno je samo da su osvjetljene cijelom površinom . Isto bi bilo pametno da taj balkon bude obojan u bijelo !

Ako već sada unaprijed planiraš mislim da če sve proći super. Jer kada sve isplaniraš i pripremiš ... sve je lako !

Samo skrati si muke i nabavi kvalitetnu zemlju (composanu,teramagmu) i velike potove(10-20L) , to če te rješit problema sa nutrientima u ranoj fazi , a i biljka če ljepo rasti u velikim posudama . I čitaj malo o topingu i lst metodi ... pomoći če ti da ih zadržiš samo za sebe !
 
20.01.2010
15
1
0
53
napokon jedan pravi odgovor
1. vidjet ce se samo sa jedne strane i to iz zraka,sve okolo borići 2-3 metra visine,naravno da ne bacaju hlad
2. terasa će biti okrenuta na jug,tri sobe gore,svaka sa terasom,valjda ću uspjeti iskombinirati
3. zemlja i to,a jebiga po forumu,pa piči,a imam i tu puno ljudi,;-)
u bijelo će biti obojan sigurno,po tvojoj preporuci
lst metodu sam proučio,ne bi trebalo biti problema,sve je nacrtano majku mu,ajd da uspijem sve to nacrtat pa ces mi ti reći koliko bi ti stavio dubinu niše,
i šta da posadim okolo,da za***** mirise?