Uzgajanje Prvi put-Pocetak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
28.06.2009
6
0
0
36
Pozdrav forumasi,nov sam na ovom forumu i ne znam da li cu prekrsiti neko pravilo,ali zaista zelim da prvi put bude najbolje,a ne da izgubim volju ako ne bude nesto dobro,pa da mi se vise nikada ne da...

Dakle nabavio sam 6 sjemenki domacice neke i bacicu ih uskoro u klijanje.Sklepali smo drug i ja jedan box.

0.60 x 1m x 0.60

Dakle ovo su dimenzije boxa.Za uzgajanje mogu uloziti 150 km,tj. 75 eura,to mislim ventilatore,sijalice,i ostalo...

Za pocetak zelim znati sta znaci LST,sta znaci scrog i tako ti izrazi koji me malo zbunjuju.Odavno sam na ovom forumu,ucim ali sad je doslo vrijeme da se primjeni malo to hehe...

Kolike saksije moram uzeti,tj od koliko litara.Planiram zasaditi 2 biljke ili 3...Takodje me zanima kakva je razlika izmedju zenske biljke i muske biljke.Vidio sam negdje da cak bacaju muske... :(

kakve sijalice trebam koristiti i koliko...Kad mi treba plavi spektar,a kad crveni???

Kad trebam gnojiti biljku,koliku visinu treba dobiti,da je gnojim.Zasto mi treba pH metar,i cemu on sluzi..

To su neka pitanja za koje zelim odgovore,ako se sjetim jos koje,pitacu vas :)


Uzivajte i pozz


EDIT:Trebalo bi se prebaciti na FAQ,izvinjavam se adminima i moderatorima :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nemoj se razočarati i odustati od sadnje ali neče ti niko odgovoriti na pitanja koja si postavija.Sva pitanja koja si postavija svako pitanje za sebe ima glavnu i toliko uočljivu temu da je to smiješno da opet pitaš.
Tu imaš jednostavno sve odgovore https://forums.vutra.org/uzgajanje/
Sretno!
 
22.06.2009
2
0
0
33
ej weezyPD, a da malo procitas upustva o uzgajanju ako ti je prvi put pa tek onda postavljas pitanja... jer ako ti je prvi put onda ti nitko nemoze tu napisat sve sta bi trebao znat jer ima podosta toga....
a ja ti isto tako nemogu puno toga pomoc jer sam svega 3 puta sadio i to outdoor biljke koje nisu previse zahtjevne...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.