Uzgoj gljiva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
24.10.2006
0
0
0
dobar dan ! dugo me nije bilo pa evo da se javim . nisam imao nikakav grow kit niti vermakulit , nego sam uzeo terarij bacio zemlju ( koju sam sterilizirao u mikrovalki ) i na to bacio spore i sad imama male gljive , ali jako male su još . pitanje : kako li če to iči dalje , dali će biti neke veče razlike od onih uzgojenih na pravi način i postoji li pravi način ili su svi dobri ?
evo malo razmišljanja za sve koje to interesira !
Hvala !
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
gigs je napisao(la):
dobar dan ! dugo me nije bilo pa evo da se javim . nisam imao nikakav grow kit niti vermakulit , nego sam uzeo terarij bacio zemlju ( koju sam sterilizirao u mikrovalki ) i na to bacio spore i sad imama male gljive , ali jako male su još . pitanje : kako li če to iči dalje , dali će biti neke veče razlike od onih uzgojenih na pravi način i postoji li pravi način ili su svi dobri ?
evo malo razmišljanja za sve koje to interesira !
Hvala !

Super. Znači da su uvjeti unutra više nego OK, samo sad je pitanje oče li uspit na zemlji. Činjenica je da njbolje rastu, u "laboratorijskim" uvjetima na tzv "kolačima" od rižinog brašna (jako hranjivo) i vermikulita (zadržava vlagu), ali ako je zemlja dobra sa dovoljno organskog hranjiva, sve je moguće. Samo pazi da u terariju ima dovoljno vlage (ne sad da istrunu), i da ima zraka. Gljive trebaju bar malo zraka za rast.

Pozdrav, i javi kako idu.
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
A kako se rade ti 'kolaci' - bi li se mogle jednostavno posadit na ... ajmo reć samlit rižu ukrupno i pomišat sa zemljom, pa sterilizirat ...
E - frik - bravo - akti je tako jednostavno uspilo to sve - mikrovalka i bacija spore - sasi i mene 'okuražija' da možda i ja probam kad bude itd.
Hassan, na čemu si ti, frend, sadija?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: josomitraljez

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Ramona_Red je napisao(la):
A kako se rade ti 'kolaci' - bi li se mogle jednostavno posadit na ... ajmo reć samlit rižu ukrupno i pomišat sa zemljom, pa sterilizirat ...
E - frik - bravo - akti je tako jednostavno uspilo to sve - mikrovalka i bacija spore - sasi i mene 'okuražija' da možda i ja probam kad bude itd.
Hassan, na čemu si ti, frend, sadija?


Ja san naručiva growboxeve. To su bili boxevi sa hranjivon podlogom na kojoj je već razvijen micelij. Otvoriš kutiju, staviš je u kantu s vodom i pokriješ vrh kante sa prozirnom plastikom. Na toj plastici ostavi recimo, 3x3 cm rupu za zurak. I rasle su, ajme meni, jesu rasle

Evo link od magic mushroom growing guide. Tu sve piše. http://www.erowid.org/plants/mushrooms/mushrooms_mmgg.shtml

A ja san uzgaja ovo: http://azarius.net/product1_2_1_growbox_cubensis.html , i moj prvi box je nakraju izgleda ka ovaj na slici, možda malo bogatiji. I kad ih pobereš još nije kraj; još bi one min. 2-3 puta izbacivale nove gljive.

That was soooo magic...
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
EEE pa znaam - radi takvog, baš takvog, azariusovog cubensis boxa sam ja i bila najebala - čekala me murija ispri pošte. Nego čitala ja kako ekipa sadi isto na 'rižinim kolačima' - al to 'kolač' izgleda nije nikakav kolač, nego riža kao takva. Ona integralna, kaže, mada se ona špicasta duguljasta bila isto pokazala ok, u komb, valjda, s još nečim ...

Nemoj mi, frend, growboxe spominjat - TABU RIJEČ!!! - plače mi se odma :eek:hno: - to je daleko najjednostavnije i najlipše - otvoriš, što veliš ti, i raste - al kad ne možemo naručivat:crash: ... triba se preorijentirat na druge stvari, I guess

A vid' ljepote: http://mush-e-mart.com/index.php?main_page=product_info&cPath=66&products_id=184

tsjooj da mi ih je opet - kako je vlak usporavao bzzzzzp - tako bi šuma/priroda vani postajala modrija ... zemlja je pila kišu ... alohawaii ... :sun2:
 
07.03.2007
23
1
0
40
da li su tehnike uzgoja psilociba generalno primjenjive tehnike uzgoja gljive, ili da li su takvi barem djelovi postupka, ili su posve specificni za tu vrstu? konkretno me interesira koliko se opis postupka uzgoja takvih gljiva moze prezentirati kao prosto generalni opis hobistickog uzgoja gljiva, kako ne bi bio u sukobu sa onim dijelom zakona koji govori o ilegalnosti bilo kakvog promoviranja ilegalnih droga.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
aryah je napisao(la):
da li su tehnike uzgoja psilociba generalno primjenjive tehnike uzgoja gljive, ili da li su takvi barem djelovi postupka, ili su posve specificni za tu vrstu? konkretno me interesira koliko se opis postupka uzgoja takvih gljiva moze prezentirati kao prosto generalni opis hobistickog uzgoja gljiva, kako ne bi bio u sukobu sa onim dijelom zakona koji govori o ilegalnosti bilo kakvog promoviranja ilegalnih droga.

Sistem je isti za sve gljive.
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
samo treba citati...dala sam vec par dobrih linkova na kojima ima sto varijanta na temu...citati treba a i pogledat stare postove malo :)
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
RedSh je napisao(la):
samo treba citati...dala sam vec par dobrih linkova na kojima ima sto varijanta na temu...citati treba a i pogledat stare postove malo :)


Točno tako.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
ROX je napisao(la):
http://www.rte.ie/news/2007/0327/mushrooms.html

Pao mi mrak na oci. I opet ista prica ko sa salvijom u americi i prohibicijom gljiva u Irskoj, 1 frik je sve sto je potrebno. Koji apsulutni prezasiceni idioti.

I jos nizozemska, eeejj!!

To oni rade preventivno...da nas zaštite...da nebi skakli u kanale i kroz prozore...

Onda bi trebalo zabranit alkoholna pića, da nas zaštite...da se nes***********mo pijani za volanon (i eventualno ubijemo još koga), ili... da nebi mortus pijani pali i razbili glavinu...

ccc

To su gluposti...
Znaju "oni" jako dobro šta su i kako djeluju...
Nedaj Bože da neko doživi "Božansko prisustvo"(http://www.scienceagogo.com/news/20060611022408data_trunc_sys.shtml) mimo "službene" religije, i to od neke tamo "droze", ka neki zaostali indijanac...

A ako još i vutru zapali...pa to je onda jedan public ennemy No.1!!!
Misli svojon glavom i nije mu stalo 2% do gluparija kojima nam svakodnevno održavaju umove u nekom stanju "hibernacije"...

Takve treba HITNO izolirat, i sprovest tradicionalnu patrijahalno-alkoholnu rehabilitaciju!!!
Vrag van droze odnija, ali nemorete lipo vina pit?! Nu mene, šta'm fali...2 litre vina svaki dan...i, šta'm fali? I još dvi-tri čuške dnevno žen' opl't, i unda si pravi...Abanti krr Iss'ovu...Čuješ mali, pizda ti drogaška, vamo slušaj...Gljive češ jist i trave puš't,a ?
Svojon glavon mislit? E neš, krr' ti Iss'ovu

:icon_wink:
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
No to uopce nije bitno. Bitno je je li nosila sandale na nogama kad je skocila. Jer ak je nosila sandale, onda je sve jasno.

Sandale su je ubile.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
ROX je napisao(la):
No to uopce nije bitno. Bitno je je li nosila sandale na nogama kad je skocila. Jer ak je nosila sandale, onda je sve jasno.

Sandale su je ubile.

:rofl:

:2flip: goverment!
 
07.03.2007
23
1
0
40
koliko sam vidio po eurostatu, ni u nizozemskoj javno misljenje nije vecinski u korist legaliziranosti droga, iako mu samo malo fali...
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ove price me vec toliko nerviraju da nemam vise snage da komentiram. kad se ovako nesto desi meni padne mrak na oci.
imam jedan primjer debilane koja lako moze dovest do neceg slicnog kao skakanje u kanale i kroz prozore...

Prica:
bio jedan klinac... htjeo on da papa gljive. dobio je 2 gr suhih ps. cubensis F+. u paketu su bile samo dvije vece gljive. kaze on Uffff koliko malo toga???! haha ja ga pitam: pa jel si ti jeo vec gljive? on kao daaaaa, ja sam iz irske i tamo sam jeo dva puta mexikanke ali njih je bilo brdo u jednoj dozi. smijem se i kazem mu, normalno kad su one malene pa ih je puno, ovdje su dvoje jer su velicine mog dlana ***** ti sunce! ali to su ti 2 gr i vjeruj mi fino ces se zabaviti. Ah ne- kaze on na to- mislim da ce mi to biti malo, ja bi jos 2 gr.
Govorim mu- ok nema problema....ALI MOLIM TE nemoj sve odjednom da popapas jer 4 gr ovih gljiva ce da te lansira negdje gdje ne zelis da budes. Pojedi prvo 2 pa ako nisi zadovoljan jos malo...doziraj, nemoj biti pohlepan! On na to: Da da da ....***** ne slusa vec vidim. Tipicno.
nakon tjedan dana eto cujem ja mali ubo tako jebeno bad trip, izbezumio se ko nikad, nije znao sto ga je spopalo jer je sve strpao u sebe.

Zakljucak: Slusat starije i informirat se malo. :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SnupiDugiMalboro

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
RedSh je napisao(la):
Zakljucak: Slusat starije i informirat se malo. :icon_lol:

Ej, pa namoj opet tako ;), to za starije...
A to šta se tiće informiranja, pa zato i piskaramo sve ovo, zar ne?
Aj daj koju ideju ili otvori koju temu, znam da znaš ;)

PS

Tvij zadnji post je VIŠE nego informativan i poučan; i radi se o primjeru tu, kod nas na balkanu, kolko san skužija, a ne o nekoj Nizozemskoj koja je stotine kilometri od nas i trenutno nije niti malo bitna zua naše živote.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
RedSh je napisao(la):
Zakljucak: Slusat starije i informirat se malo. :icon_lol:

Ej, pa namoj opet tako ;), to za starije...
A to šta se tiće informiranja, pa zato i piskaramo sve ovo, zar ne?
Aj daj koju ideju ili otvori koju temu, znam da znaš ;)

PS

Tvij zadnji post je VIŠE nego informativan i poučan; i radi se o primjeru tu, kod nas na balkanu, kolko san skužija, a ne o nekoj Nizozemskoj koja je stotine kilometri od nas i trenutno nije niti malo bitna za naše živote.
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
A koliko je havajki tek malo e-hee ... pa kad nam je lik u shopu reka 'pazite, nikako više od pola porcije svaki ako vam je prvi put' - i još nam da par nekih tableta da nam skine trip ako kome bude loše - pa kad je to op...lo po glavini, kad su mi je varnice počele štipat a vani se boje vlakova razlijevale jedne u druge - eeee - rekoh - triba pazitiiii ...
(ajme što mi je lipo bilo, od onih par mrvičićićićica)
Ovaj što je bija sa mnom mi je kvarija putovanje, na svakoj stanici je mislija da je naša i tija izać iz vlaka - pa ja za njim smiruj ga uvjeravaj - a dupli od mene u visini i snazi - a tvrdoglav (Bik) još jaoo ... pa hajde nije ... pa 'ovaj me krivo gleda, saću mu j.. mater' - pa aj za njim pazi da se ne potuče ... a jaooo ... jedva sam čekala da ode ća doma c c c ...
A moga je popit 2 litre (nekog jeftinog nizozemskog) vina prije havajki jebiga ... maaajko ...:eek:hno:
 
07.03.2007
23
1
0
40
Hasan bin Sabah je napisao(la):
a ne o nekoj Nizozemskoj koja je stotine kilometri od nas i trenutno nije niti malo bitna zua naše živote.

pa ne mogu se posve sloziti; pozitivni primjeri kao nizozemska itekako dodaju snazi argumenata za takvom politikom i u drugim krajevima svijeta. Bez nizozemskog 'eksperimenta' ne bi imali ni priblizno tako solidne statisticke argumente, prosto jer ne bi bilo podataka. Utoliko je znacajna za svaku drzavu svijeta. I neke, njoj susjedne cini se kontempliraju ili se i vode njenim primjerom, sto moze biti znacajan trend, jednog dana hopefully dnevnopoliticki relavantan i za hr, ako se dovoljno nastavi..

Zato je niz dok je jos relativno izolirana u takvom kursu vrlo napeto bojiste za prohibicioniste.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.