Uzgoj medicinska marihuane u RH

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Klarificiranimaslac

Aktivan Član
26.09.2019
78
464
53
Pozdrav cijenjeni forume!

Molio bih sve vas koji ste se ikada informirali o legalnom uzgoju u poslovnom smislu da podjelite svoje informacije. Papirologiju i dozvole je puno lakse ishodovati nakon posljednje izmjene zakona koliko sam shvatio, za pravne osobe. Znaci potrebno je registrirati d.o.o., sorte su sve navedene na EU listi, taj dio mi je jasan. Ujedno trazim na forumu postove koji su vezani uz Hemps.hr, covjek je dokumentirao veci dio procesa usko vezan za ovu temu, ali ne mmogu naci te postove. Ako netko ima jos linkova na ovu temu ili jos bolje iskustva; molim vas podijelite ih.
Po vasem misljenju koliko je realno potrebno proizvoda za "biti konkurentan" na trzistu pa onda shodno tomu i koja bi bila pocetna investicija ukoliko je netko vec radio kalkulacije.

Nadam se konstruktivnoj raspravi i molio bih moderatore ako sam promasio rubriku da premjeste temu ::listomahanje::
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Nisi ti promašio rubriku nego planetu. Kakva medicinska marihuana, možeš gajiti industrijsku ako dobiješ dozvolu. :D
 
Poslednja izmena:

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Mislim da je dozvoljeno cbd sadit ima tip u ri koji plasira cbd vutru po kioscima i ostalim ducanima koji zele al što se tice zakona i papirologije neznam
 
Poslednja izmena od urednika:

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Koliko je meni poznato CBD se dobija od industrijske. Postoje sorte koje imaju ravnomjeran udio CBD-a i THC-a, ali to 100% ne smiješ saditi nigdje na Balkanu, a to što tip iz Rijeke plasira ima 0.2% THC-a, ili tako neki smiješan, zanemariv procenat, jer inače ne bi mogao dobiti licencu. Medicinska marihuana može biti i neka kuščina sa 30% THC-a ako ti je doktor propiše, ali mi na ovim prostorima ćemo se načekati do toga.
 

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
nista od uzgoja "medicinske".. prodaja i distribucija (i plasiranje) je dozvoljeno za proizvode s manje od 0,2% thc-a, zato i imaju cvjetovi i drugi proizvodi negdje za kupit (cbd ulje, garica i sl).
Proizvodnja cbd-a i dalje nije dovoljena, nego kako kazu kolege, samo industrija, tj 20ak vrsta (strainova) koji su na popisu, i korisni su uglavnom za industriju, tekstil i sl. Udio cbd-a u njima je takoder neusporediv s onima koji su orjentirani na cbd, nitko tko pusi i cbd ili mu koristi za zdravstvene svrhe, nece koristiti nista s hrvatskih polja.

vec sam negdje linkao, al evo i tu: jedna od mogucnosti je da uleti neki vanjski kapital sa jakom pricom, pa onda i regulatorni organi naprave izuzetak za takvu firmu (uglavnom na celu iste je politicki podoban nazalost), kao u makedoniji
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona and tiki

Klarificiranimaslac

Aktivan Član
26.09.2019
78
464
53
nista od uzgoja "medicinske".. prodaja i distribucija (i plasiranje) je dozvoljeno za proizvode s manje od 0,2% thc-a, zato i imaju cvjetovi i drugi proizvodi negdje za kupit (cbd ulje, garica i sl).
Proizvodnja cbd-a i dalje nije dovoljena, nego kako kazu kolege, samo industrija, tj 20ak vrsta (strainova) koji su na popisu, i korisni su uglavnom za industriju, tekstil i sl. Udio cbd-a u njima je takoder neusporediv s onima koji su orjentirani na cbd, nitko tko pusi i cbd ili mu koristi za zdravstvene svrhe, nece koristiti nista s hrvatskih polja.

vec sam negdje linkao, al evo i tu: jedna od mogucnosti je da uleti neki vanjski kapital sa jakom pricom, pa onda i regulatorni organi naprave izuzetak za takvu firmu (uglavnom na celu iste je politicki podoban nazalost), kao u makedoniji


Kada bi ulazio u takav projekt, sigurno se ne bi limitirao iskljucivo na pusace jer takvi pokusaji vec postoje kod nas, jedina mogucnost je plasiranje raznovrsnih proizvoda, naravno tu moze i mora biti i cvijet, ali pusaci su premala skupina. Opca populacija bi se prije upoznala s biljkom kroz razne kozmeticke proizvode, ali takav proizvod ima i najtezi put do trzista. Kada dospije do trzista onda je to skroz druga prica. Industrijska primjena je nezaobilazna,ali prije bih pokusao plasiratisto vise gotovih proizvoda. Veca je vrijednost takvoga proizvoda od sirovine. Postoji stvarno puno opcija i jako me zanima kako stvari stoje kada se podvuce crta, financijski.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.667
34.963
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
Kada bi ulazio u takav projekt, sigurno se ne bi limitirao iskljucivo na pusace jer takvi pokusaji vec postoje kod nas, jedina mogucnost je plasiranje raznovrsnih proizvoda, naravno tu moze i mora biti i cvijet, ali pusaci su premala skupina. Opca populacija bi se prije upoznala s biljkom kroz razne kozmeticke proizvode, ali takav proizvod ima i najtezi put do trzista. Kada dospije do trzista onda je to skroz druga prica. Industrijska primjena je nezaobilazna,ali prije bih pokusao plasiratisto vise gotovih proizvoda. Veca je vrijednost takvoga proizvoda od sirovine. Postoji stvarno puno opcija i jako me zanima kako stvari stoje kada se podvuce crta, financijski.
ja ti samo velim da su za covjekove potrebe, pa i za trziste, i kozmetiku ipak potrebni drugi strainovi (potentniji i s vecim udjelom cbd kanabinoida) ako govorimo o proizvodnji proizvoda na bazi aktivnog sastojka cbd-a, ovi dozvoljeni s liste su iskoristivi za druge potrebe.
 
19.05.2009
37
129
33
Što se tiče uzgajanja industrijske konoplje, ja mislim da najviše informacija o tome i savjeta možeš naći na agronomskom faxu.
Jer jedan kolega studira agronomiju i kaže da dolazi dosta ljudi da im oni pomognu oko uzgajanja industrijske konoplje u hrvatskoj.
Rekla je da prije nego što dođu ljudi donesu zemlju da im oni testiraju i onda im oni naprave cijeli plan.
ne znam više tako da neću pričati, u rijeci postoji također shop prodaje induktorsku konoplju zove se garicacbd.com.
Da ne reklamiram jednu kompaniju, postoji kompanija na kojoj ljudi kupe mjesto za svoju biljku(industrijska konoplja), i to se uzgaja u švicarskoj, i 50 posto uroda ide tebi 50 posto, jer u većini zemalja je dozvoljeno prodavati CBD, a uzgoj nije pa je ta kompanija to napravila.

toliko od mene.
 
Poslednja izmena:
06.03.2021
9
11
3
46
Vidim da si napisao da ne želiš promovirati tu tvrtku, no da li je moguće saznati link na njihov web?
Možda da mi ga pošalješ u PM?
Hvala unaprijed
 
Poslednja izmena od urednika:

Tvrle

Aktivan Član
16.07.2019
70
588
83
www.hemps.garden
Sličan topic sam vodio gdje sam objasnjavao poprilično transparentno što i kako vodimo u našim poslovnicama, žao mi je što je maknut. Uzgoj Medicinske kreće ubrzo, pravilnik je sastavljen, prošao je ping ponganja između Ministarstva Poljoprivrede i Ministarstva Zdravstva, a trenutno je zapeo u Ministarstvu unutarnjih poslova. Da skratim priču, uzgajat će se ako imate dozvolu HALMEDA i ako ste registrirani za proizvodnju lijekova. Niti ostali uvjeti ne idu na ruku manjim igračima - 4 metra visoke ograde, zaštitarska služba 24/7 itd.

Ovo što spominjete švicarsku firmu je čista ponzi šema, savjetujem izbjegavati u širokom luku. Upišite naziv fimre (da sad ne napominjem radi reklame) i dodajte ponzi, pa vidite što google izbaciju. Razmislite zašto bi netko tko ima takav facility dao baš vama za iznos od npr. 5000 lifetime prihode po biljci. Napravite sami računicu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Klarificiranimaslac