Uzgoj muskih biljaka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Ok, kao što već mnogi znaju, jako površno (naspram vas kolega) poznajem cijeli proces trave...

Ako sam dobro shvatio (a ako ne onda me još Sanval drži), ti si s pollenom od jedne vrste vutre oprašio 2. vrstu vutre,

i takoje ta 2. izrodila mješano sjeme (kao kak mješanjem plave i žute dobivamo našu famoznu Zelenu boju?)

Ako da, skidam kapu, i pratim te
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
8.gif
, sve 5 ,
13.gif
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Mozda se bas ne slaze sa naslovom teme ali ima veze posto na njima postoje semenke .

Cvetanje u maju part 1 je vodio Zoki i trebalo bi da ga prochita svako ,cak cu i link da nadjem :icon_lol:
https://forums.vutra.org/threads/5133-experiment-cvetajne-u-maju?highlight=cvetanje+u+maju

Uglavnom , krajem marta su presadjene iz indoora napolje dve tek procvetale biljke (oko nedelju dana cvetanja) . Napolju su nastavile da cvetaju i formiraju seme na cvetovima koje sam oprashio . Kad sam ih obisao pocetkom maja , vec su krenuli da izbijaju novi svezi listovi a hedovi izgleda kao da se sushe i smanjuju . Videcu za desetak dana dali ce menke makar stici ,sumnjam da je to reverzibilan proces , ali videcemo vec
Evo malo slika



Sad su obe topirane i ostavljeno mesta za nove grane , pa nek tera , bice makar ladovine leti :)
kaffeetrinker_2.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix and L0oD

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Daj digni malo onu azbestovu ogradu, znaš da bu se susjedi počeli navirivati! XD (šala),

daj mi reci dal se osjeti miris biljke dok je u outdooru? mislim dal bi ih mogli susjedi našnjofat kad bi bilo nekih 5 kom.?
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Veoma je zanimljivo kako komsije krecu da se mnogo vise muvaju naokolo kad je blizina berbe :)

Neke biljoze imaju bas jak miris ,tako da bi bilo preporucljivo da znas kakvu biljku gajis . Pet komada ,smrdljivih i veikih bi se odalo komsijama i zlonamernicima
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Meska super je ovo, tako i treba. Kad fino napraviš vlastito sjeme svake godine s godinama se i biljke naviknu na podneblje i aklimatiziraju se i iz godine u godinu je bolja vuva.
Ove godine ću ja imat dosta strainova i napravio bih sjemenki, i puno novih križanaca no sve treba biti izvedeno vani.
Imati ću 5 buksi i u svakoj buksi različita genetika.
Razmišljam da uzmem klonove od najljepših biljki i nabavim prah za okorjenjivanje, upiknem u čašu s puno perlita i kvalitetne zemlje da se primi direktno vani pod suncem klon.
Zatim da te klonove međusobno oprašim dalje od buksi u kojima ću maknuti muške biljke.
Računica mi je uzeti klonove krajem 6. , početkom 7. mjeseca kad je toplo i kad je dug dan.
Zanima me da li bi to bilo moguće?
poz
boz :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
svaka ti cas na ovom, sorry sta ti upadam u temu ali da ne otvaram novu temu, zasto se ne puse muske biljke? cuo sam da to nista ne zabije i da te pocne bolit glava, dal je to istina?
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Pre nekoliko dana sam oprashio hejza sa nepalcem (polen star oko dva meseca , cuvan u frizideru u ednoj lepoj vakuum teglici :) ) , i vec sad mogu da kazem da se vidi pocetak razvitka menki .
Znaci ,cuvan na ovakav nacin , polen ostaje efikasan dosta dugo ,makar mnogo duze nego sto se mislilo !

rollingf.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Teglica_Unka

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Meskalito je napisao(la):
Pre nekoliko dana sam oprashio hejza sa nepalcem (polen star oko dva meseca , cuvan u frizideru u ednoj lepoj vakuum teglici :) ) , i vec sad mogu da kazem da se vidi pocetak razvitka menki .
Znaci ,cuvan na ovakav nacin , polen ostaje efikasan dosta dugo ,makar mnogo duze nego sto se mislilo !

rollingf.gif


Daj mi reci kak čuvaš taj polen?

Izčupaš mu jaja pa u taperver, ili mu izcjediš sav sadržaj iz jajca direktno u taperver? (naježio sam se dok sam pisao ovo)...

I dal se još susjedi muvaju?

E još da, imam pitanje (ak nemate niš protiv), ajde možda se netko nasmije (ali ipak me ZANIMA odgovor)

Kaj bi bilo znači kad se na početkom same faze cvijetanja uoče muške biljke,

kaj bi bilo kad bi im sve te znakove, sjemenke i jaja konstantno počupali, tak da nemaju koga s čime oprašiti,
a možda bi tu extra energiju koristili za cvat! tj bi se možda u ženske pretvorili, ili u transvestite?

Nek mi netko odgovori, umislit ću se!!! XD
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
To su biljke jbte :eek:hno: nije u tim "jajcima" sperma :knockknock: nego polen iliti pelud,prah,kužiš.
Imaš Muške,ženske i hermafrodite.Ovi zadnji su najzahebaniji i ne želiš ih imat blizu drugih ženskih biljaka,a što se muških tiće...ako trebaš polen skupiš i cap,ako ne onda odmah klanje :icon_lol:
Za čuvanje je ćovjek lijepo napisao-u teglici sa dobrim čepom u hladnjaku.
Na sve ovo postoje opširni odgovori u obliku raznih tema na ovom forumu i nije mi jasno zašto toliko zaista krajnje nepotrebnih pitanja :eek:hno:
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
zlo&naopako je napisao(la):
To su biljke jbte :eek:hno: nije u tim "jajcima" sperma :knockknock: nego polen iliti pelud,prah,kužiš.
Imaš Muške,ženske i hermafrodite.Ovi zadnji su najzahebaniji i ne želiš ih imat blizu drugih ženskih biljaka,a što se muških tiće...ako trebaš polen skupiš i cap,ako ne onda odmah klanje :icon_lol:
Za čuvanje je ćovjek lijepo napisao-u teglici sa dobrim čepom u hladnjaku.
Na sve ovo postoje opširni odgovori u obliku raznih tema na ovom forumu i nije mi jasno zašto toliko zaista krajnje nepotrebnih pitanja :eek:hno:



Joj ma kužim, ono sam metaforično govorio (da se netko pritom nasmije dok mi odgovara na pitanjem),

ok ali mi nisi odgovorio na jedno postavljeno pitanje,

ono kaj bi bilo kad bi mu se ta jaja počupala, i NE dala da narastu nova, znači da se fizički ne razlikuje od ženki,

da li bi možda ulagao kakvu energiju u cvijet, i po mogućnosti da ga se jednom popuši?

Kužiš?
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Evo situacije sredinom juna



A ovako je bilo krajem juna


A ovako krajem jula ....




E sad oko sredine avgusta bilo je dosta oluja tako da su neke grane pukle i morale biti isecene


Posle toga se ova biljoza cudno ponasala i to moze da se vidi na linku https://forums.vutra.org/threads/7331-Cudna-biljka

Dalje ,malo fotki i za forum



Sad smo vec usli u septembar ....



oko 12.septembra ...



Oko dvadesetog istog ....



posle jos nedelju dana



I udjosmo u oktobar ....




Ovde kao sto su neki primetili pao je i harvest .Ostavio sam jednu granu bb-a da vidim kako ce se ponasati jos desetak dana


I onda je i ona isecena i sa tim grow zavrsen za ovu godinu . Sad da se makar osusi jedno mesec dana pa ce biti i smoke reporta . Stavicu kasnije jos neke slike sa nametnicima koje sam pronasao kroz grow .
Na kraju ,ova godina je bila teska sto se vremena i uslova tice , tako da sam zadovoljan sto je uopste zavrsen grow :)
 
21.01.2013
4
0
0
42
Dali neko moze da mi kaze kako da se zastitim od polena one dosadne divlje konoplje?
Svaki outdoor grow mi upropasti to sranje!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.