Uzgoj muskih biljaka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Setio sam se da imam kamericu na compu pa je to omogucilo i ovaj kratak raport :)

Pre jedno mesec ipo sam stavio nekoliko menki pod hps sa idejom da ovogodisnji grow bude prvenstveno posvecen stvaranju svezih genetika ,pa po cenu da ostanem neko vreme bez svoje medicine .

Stavljene su semke bb , iz proslogodisnjeg growa






jedan nepalac ,koga sam davno izgubio pa nasho :)


Nepalese.jpg ima ga isto na https://forums.vutra.org/threads/6401-balkansko-a-nase/page2?highlight=balkansko


i cetiri iz nirvaninog indoor mixa

Drzane na 12/12 od pocetka i za oko mesec dana pocele da pokazuju pol
zenske su odma iznesene napolje 27.3 dok su muski ostavljeni da guraju i dalje ali bez hps-a

Nirvanin mix je pokazao i dva hermija i da mogu dobili bi rep - za taj propust
Ta dva su isecena pre nego sto sam se setio ove kamere na kompu :)

Evo sad i glavnih zvezda ove teme

Blueberry veci






Blueberry manji


i Nepalac


Svakog dana dopunim teglice sa jos malo polena . Ja im dajem jos tri ,cetiri dana i cao :)


Eto ,nadam se da ce neko ovde naci nesto zanimljivo i korisno ....
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Skupljanje polena ne može biti loša stvar:)
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
shto nisi napravio hermitje od tih mushkih pa da lepo bude fem seme :)

inache bb je predivna, a nepalac mu dodje ko smokva
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
shto nisi napravio hermitje od tih mushkih pa da lepo bude fem seme :)
Da je tako lako,svi bi imali fem sjeme :)
Sto dalje čitam i učim,sve mi se bolja prirodna metoda čini-pravovremena eliminacija muških :)
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
koliko sam ja skontao, uzmesh bananice i posle oprashish zenke, tako bar pishe na ovom forumu :)

ne kazem da je bash tako, al izvolte proshiriti moje znanje kolega :p
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Evo to sam ja danas uradio , sa ovim polenom sam oprasio dve zenke koje su mi napolju . Bitno mi je da budu razlicite vrste !

Za fem seme se koristi hemija da bi se promenio pol i uspeo sam sebe da pojeb... kasnije .

Ja ne koristim hemju tako da takvi ekperimenti otpadaju ali cuo sam za razne metode ovde i o njima moz se diskutuje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Evo par pitanja :)
Na koji način sakupljaš i kako skladištiš polen?
Koliko dugo ga čuvaš i gdje?
Na koji način oprašuješ biljke (koristiš neki "alat" u tu svrhu) ?
U kojem stadiju cvjetanja to radiš (koliko prije procjenjene berbe)?
Dali činjenica da je biljka oprašena mjenja prinos-količinu?
Kada koristiš istu sortu (ne križaš-muška i ženska biljka iste sorte) ,mjenja li se kvaliteta ili je konstantna.
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
1) Kupovne manje teglice dobro oprane i obrisane , ostavljene da se lepo prosushe
2) Kad je belojka zrela samo stavis teglicu ispod banana i lagano treses , videces kako polen upada u teglicu i koliko njega u stvari ima :)
3) Teglice se cuvaju u frizideru
4)Biljoze sam pustio dve tri nedelje cvetanja i onda stapicima za usi uzeo polen iz teglice (stapici za usi postanu ko korisceni stapici za usi ) i lagano nanosis na vetove koje hoces da oprasis .
Vidi se kako polen pada na njih , mada jedva :)

Bb-a sam oprasio nepalcem a nirvaninu biljozu sam donje grane oprasio bb-om a gornje nepalcem . Glavni hed sam ostavio netaknut . Nisam hteo bb i bb jer imaju zajednicku majku pa mi to kao incest a tu uvek bude problema kasnije . Ideja je da se jake,sveze biljoze koje ce sigurno dati zanimljive rezultate.

Sad cekamo razvitak semena
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ja sam izveo ponovno oprasivanje lowridera prije 30ak dana...nestalo mi sjemena a srce me boli kad dam 350kn za 5 komada..a ovak si prasim jedan vrh i evo bar 30 sjemenki :)

samo da nadodam..ja svoju musku drzim kod neke druge osobe ,da mi slucajno ne oprasi...pusti ju da se bas rascvjeta,odrezem ju cijelu i stavim u novinski papir.tam se na dnu skupi praha,koji pokupim ovim za uho i lagano istrljam po vrhu..i uvijek je efikasno..cak sam i ponovio postupak nakon 10ak dana kad su izasle one nove niti..da sto vise izvucem sjemenki od tog vrha.

a prah..prema onomu sto smo prije pisali efikasan je oko 2 tjedna...poslije toga mu efikasnost drastico pada.bar prema podacima i slici koju je netko stavio davno ,tu nedje :p
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ja sam izveo ponovno oprasivanje lowridera prije 30ak dana...nestalo mi sjemena a srce me boli kad dam 350kn za 5 komada..a ovak si prasim jedan vrh i evo bar 30 sjemenki :)

samo da nadodam..ja svoju musku drzim kod neke druge osobe ,da mi slucajno ne oprasi...pusti ju da se bas rascvjeta,odrezem ju cijelu i stavim u novinski papir.tam se na dnu skupi praha,koji pokupim ovim za uho i lagano istrljam po vrhu..i uvijek je efikasno..cak sam i ponovio postupak nakon 10ak dana kad su izasle one nove niti..da sto vise izvucem sjemenki od tog vrha.

a prah..prema onomu sto smo prije pisali efikasan je oko 2 tjedna...poslije toga mu efikasnost drastico pada.bar prema podacima i slici koju je netko stavio davno ,tu nedje :p
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Ma da ,polen zna da putuje daleeekooo :) , zato ako bilo ko ovo radi mora bas da se odvoje muske od zenskih jer polen zna svuda da se zavuche .
E sad ,ako je polen odma stavljen u vakuum teglice i u friz ,kazu da moze i mnogo duze da stoji - to cu proveriti pa update pustim kad bude
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Ma da ,polen zna da putuje daleeekooo :) , zato ako bilo ko ovo radi mora bas da se odvoje muske od zenskih jer polen zna svuda da se zavuche .
E sad ,ako je polen odma stavljen u vakuum teglice i u friz ,kazu da moze i mnogo duze da stoji - to cu proveriti pa update pustim kad bude
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
E evo malo updatea . Posto sam rano oprashio bice oko petnaestak menki od svakog pokusaja ali izgleda da ce menke stici dosta pre nego sto biljoza zavrsi hedove . Na slici moze ako se uvelica da se vide tamne menke kako vec proviruju iz kosuljice svoje .Jednu sam morao da proverim pre neki dan i bila je tvrda da ne mogu da je islomim ali joj treba jos sasvim malo da zavrsi crtanje shara po sebi


U medjuvremenu sam pronasao dva samonikla hejza pa ce i oni da udju u mix sa nepalcem , taman da se proveri dali je polen jos svez . Sledi slika mlade sativice
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
opako izgledaju tgrmuljci, bas me zanima sta ces dobit iz sjemenja! i dal se bit bas pravo fem, jer znam cuo za postupak sa hermicem na kuju, al nikad nisamo cuo iskustvo iz prve ruke.

mnogo sam ti zavidan sto to imas tako ispred kuce XD
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.