Uzgoj pecurki, sa materjalim dostupnim kod nas.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Joe

Aktivan Član
22.01.2005
98
1
0
51
Moze li neko da objasni postupak (znam, nije bas lako) kompletnog uzgoja 'curki (0015) uz koriscenje samo onih materjala koji su lako dostupni kod nas (mislim na scg jer su neki od materjala kojih ovde nema - vrlo lako dostupni u recino sloveniji)?
Najveci problem je, za nas, izgleda, vermikulit potreban za vecinu tekova uzgoja. Znam da moze da se naruci preko neta, ali opet, ima li neki nacin a da on nije potreban ?
P.S. Ako niko ne moze to da napise, napisacu ja, kad-tad, kad uspem da odgajim pecurke na ovaj nacin. Ovo bi treblo da je tred koji treba da pokaze kako na jevtin i koliko-toliko-jednostavan nacin doci do domacih pecurki.
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
ne znam brate da li je potrebno nesto od posebnih uslova za psihodelicne pecurke, ali evo mozes da probas da pronadjes na netu (ili van njega) kako se uzgajaju sampinjoni. cale mi je uzgajao pecurke (jestive) pa koliko se ja secam ne treba im mnogo toga. zemlja je glavna, a sve ostalo nije neophodno, tako da verujem da ces sa minimum elemenata moci da napravis dobre pecurkice... pozdrav
 

robot_minimal

Aktivan Član
08.11.2004
58
3
0
dread irie je napisao(la):
ne znam brate da li je potrebno nesto od posebnih uslova za psihodelicne pecurke, ali evo mozes da probas da pronadjes na netu (ili van njega) kako se uzgajaju sampinjoni. cale mi je uzgajao pecurke (jestive) pa koliko se ja secam ne treba im mnogo toga. zemlja je glavna, a sve ostalo nije neophodno, tako da verujem da ces sa minimum elemenata moci da napravis dobre pecurkice... pozdrav

god damn right!

I ja sam to mislio, ali nisam napisao.
Nadji nekog ko uzgaja pecurke, trazi par saveta..ako imas neki podrum, sa koncentracijom vlage, i uspeces sigurno.

Postoji onaj film gde Nik Sloter :)) igra, on je kao neki profesionalac u golfu, i kao dodje ona riba, zeli da je on trenira...pa ona kupila, neku kapu specijalnu za golf, pa sve tako neke rekvizite, knjige, odecu...cipele za ovo-ono...A ovaj sve to ocenio kao nepotrrebno rasipanje novca...

Tako i na netu mozes naci gomilu nepotrebnih stvari koji ce ti kao pomoci, ali vise ce ti uzeti novca nego sto ce ti dati.

Ja evo uzgajam peyote i san pedro, iz semena...Isto sam se raspitivao, citao neke prirucnike, gledao neku opremu da uzmem. I onda upoznao lika koji mi je rekao da batalim sve to i dao neke osnovne savete oko pripreme zemljista i kako se ponasati dok seme ne isklija i u narednih 3-4 meseci...I evo funkcionise...Pa taj peyote raste i opstaje u takvim uslovima da to nije normalno...

Dakle..
 

Joe

Aktivan Član
22.01.2005
98
1
0
51
Dakle :) ako mozes to da napises ovde...ili uradis copy/paste . U mom slucaju konkretno radi se o Print Spores (psylocibe cubensis). Jel to to?
 

robot_minimal

Aktivan Član
08.11.2004
58
3
0
Joe je napisao(la):
Dakle :) ako mozes to da napises ovde...ili uradis copy/paste . U mom slucaju konkretno radi se o Print Spores (psylocibe cubensis). Jel to to?

Cekaj, nisam bas razumeo, ovo si mene pitao?:) sorry, ali malo sam otkachen.

Pretpostavljam da ti treba "The most simple way to grow your own Magic Mushrooms" :)

Postoji takvo nesto, pokusacu da pronadjem tekst, video sam jednom. Uglavnom imam ortaka koji je gajio ovde u Subotici magicne pecurke :) Dao bih ti njegov e-mail ali bojim se da on ne zna srpski a ti madjarski ?:)

Odakle si Joe? Ti vec imas spore??

ajde potvrdi pa cu ja vec sutra da se raspitam za najbolji nacin gajenja...mogu to iz prve ruke da saznam.

A ako te interesuje za peyote, pitaj sta god zelis. Za 5-6 godina mozes i da probas :))
Planiram da do kraja godine zasadim sigurno oko 200-300 peyote-a...I onda za 10-ak godina ima da se povucem u samocu :petak
 

Joe

Aktivan Član
22.01.2005
98
1
0
51
Da, imam print spore. Trazim najjednostavniji nacin da ih odgajim. To najjednostavniji bi trebalo da bude i dosta jevtin.

Interesuju me i kaktusi. Znam da sporo rastu. Prvenstveno bih hteo da probam nesto od toga pre nego sto krenem sa uzgojem. Mislim, logicno valjda, ako mi se svide - nije problem ni 5-6god :) A da ne bi bilo uzalud trud.
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
43
Ja sam(to jest matori)uzgajao curke(sampinjone)i nije im bilo potrebno nista extra,samo busen zemlje i neka podrumcina.A sto se tice magic (ili bilo sta drugo)gde moze da se nadje seme? :pegla
 

kurt_cobain

Aktivan Član
05.07.2005
71
0
0
ja sam narucio spore sa fsre.org ili com nisam siguran...pokusao sam nesto da improvizujem, ali nisam izgleda napravio dobar supstrat...tako da, nista od pecuraka (bar tako izgleda)...narucicu jos jednom na adresu od druga, samo moram da se malo vise raspitam kako se to uzgaja
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Meni je drug donjeo spore iz Engleske spremne u kutiji sa svim potrebnim materijalima. Samo treba striktno pratiti upustva i imaces masu dobrih pecurki.


Veoma jednostavno.



P.S. Vlaga i temperatura veoma vazna.
 
13.08.2005
0
0
0
i ja sam mislio da je moguce uzgojiti iz spora uz pomoc stapa i kanapa pa su mi propale spore.
zato pridrzavaj se ti onoga sto pise. vermikulit moze sigurno da se nadje i kod nas. pitaj mikologe gde da nadjes
 
09.08.2005
46
1
0
ej ljudi šta je s onim da neke gljive rastu u kravljem izmetu.jel itko može reæi nešto više o tome.moooolim vas
 

kurt_cobain

Aktivan Član
05.07.2005
71
0
0
rastu, ali ne mozes biti siguran da li to halucinogene ili otrovne pecurke, zato ih nemoj brati.

Mene zanima jel neko pronasao nacin za uzgoj pecurki sa materijalom dostipnim kod nas (kao sto naslov kaze)?
 
14.06.2005
31
0
0
44
Aloooo bre ljudi...ne zeli chovek da gaji pomorandze nego pechurke iz spora...a shta je to ako ne gljivica...lepo se ti dechko pridrzavaj uputstava i ne improvizuj mnogo jer u svakom drugom sluchaju spore ce se kontaminirati i necesh imati nishta drugo do obichne budji
 
24.06.2006
1
0
0
Najbitnija je higijena i potpuna sterilizacija prostora, tako da se spore dok se razvijaju u cijepljenoj tegli ne kontaminiraju. Moze se i bez Vermikulita tako da se upotrijebi samo smeða riza , ali u zrnu, a ne samljevena.Kombinira se sa malo vode pri cemu se tegla sa sadrzajem prvo prokuhava u expres loncu da bi se sterilizirao sadrzaj, zatim se nakon hlaðenja , kroz dvije male rupice na poklopcu ubaci sa spricom spore, zatvori i ceka. Ima tu jos puno caka koje su bitne kroz cijeli proces ali najbitnija je higijena svega, svakog segmenta! Od te tegle kada se razvije micelij sipas u 10 drugih vec pripremljenih tegli , kao sa prvom, po malo te rize sa razvijenim micelijem i tako od jedne razmnozis micelij do npr. 100 tegli. Dalje se to razvija i ne dobijes onda tkz. kolace vec tu mjesavinu sipas u neku posudu nalik na tepsiju ili dublju tacnu, zatvoris u mrak i odrzavas vlagu i temperaturu koja je tocno odreðena. Ima tu jos toga ali ako koga zanima neka pita. Toliko od mene.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
I još nešto jako bitno: kada se špricom ubacuju spore u teglu preko tih rupica koje je pametno odmah izbušit prije prokuhavanja pa ih zalijepit nekom trakom (a nakon ubacivanja spora zatvorit sterilnom vatom) to valja radit ili u glow boxu (banalno reèeno: posuda, pvc kutija sa otvorima za sa rukavicama) ili obavezno ispred upaljene peænice kako bi ta toplina uništila bakcile u okolnom zraku koji bi mogli uæi kroz rupice poklopca i sve kontaminirat. Sterilnost je najbitnija kod uzgoja!
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
pa nije to bas tako jednosatvno..ako nekog zanima nek me PM...vermiculit je bitan, jako...ne mozes to tek tako...samo ga je problem nabaviti.
 
18.08.2006
0
0
0
bogumi drugar sa kaktusima ima da se naèekaš ako ih Gajiš iz sjemena,vjerovatno do duboke starosti,
sa sreæom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.