Uzgoj Pecurki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Hegemon je napisao(la):
Najbolje da Pocnes sa stropharia cubensis mexico -meksikanka-najbolja za pocetnike. Ukratko kod uzgoja magicnih pecuraka najbitnije je da uslovi u kojima gajite budu sto sterilniji jer lako moze doci do kontaminacije, u tom slucaju mozes da se razbolis i cak da umres, zato pazi kod koga se i ko te informise.

Najbolje mesto da od kojeg mozete poceti sa informisanjem je www.shroomery.com



Ja sam Narucio spore sa ovog sajta ali uspeo sam da odgajim samo kontaminirane pecurke, sto znaci da ti niko ne garantuje da su spore zdrave.
Ukoliko stvarno zelite da gajite pecurke najbolje bi bilo da kupite spore kod proverenog prodavca, cene se krecu od 10 evra pa navise - zavisi od vrste.
Ja sam svoje spore narucio sa http://www.magicmushrooms.org Najbolje je naruciti spore u spricu, kad se vise informisete znacete zasto.

I da takodje jedan veoma bitan sastojak kod gajenja pecuraka je vermikulit-koga ce te nazalost morati narucivati preko neta jer kod nas nema da se kupi, i brasno braon pirinca koje je "organski uzgajano"-ovo je veoma bitno jer ukoliko prskano pesticidima ili cim vec, sanse da se vasa micelija zarazi su 100%.
Ukratko treba da ulozite negde priblizno 60 do 100 evra.Ako neko zeli vise informacija...
 

Joe

Aktivan Član
22.01.2005
98
1
0
51
Odlicno sto smo krenuli i sa ovom temom!
Mene inace vrlo zanima, a vec imam spore (to je, za one koji ne znaju, kao semenka u delatnosti trave) koje sam narucio sa sajta www.fsre.org po ceni 1 evro.
Za pocetak evo jedan od nacina (a ima ih milion) za uzgoj magic mushrooms-a:) ...na srpskom http://www.fungifun.com/pf/pf_sb.htm
 
27.10.2004
1
0
0
Za one koji hoce da prave glov-box, postovacu slike(ukoliko moze) tako da vam pravljenje najeftinije ispadne.
 

Joe

Aktivan Član
22.01.2005
98
1
0
51
Koliko sam ja video sve je ok prevedeno...mada, koliko puta sam procitao englesku verziju nisam nesto mnogo ni obracao paznju na neke delove..
Nego, odakle mozemo da narucimo vermikulit, koji je neophodan za vecinu tekova?
 

kurt_cobain

Aktivan Član
05.07.2005
71
0
0
Bio sam danas kod jednog druga i bas mu pricao o tome kako su mi propale spore jer nisam napravio dobar supstrat i on mi je rekao da sam samo trebao da uzmem kravlju balegu, ubacim je u teglu i ubacim spore...
Istina?
 
09.08.2005
46
1
0
E jel može netko netko da mi kaže nešto više o tom peèurkicama koje navodno rastu na karvljem izmetu.Hvala
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Pa ako si procitao ono na sajtu:
http://www.vutra.org/pecurke.php


Onda se jos malo moze samo dodat. Stvarno su nesto posebno. Pazi se brate ne beri nesto izgleda slicno ili sto raste iz izmeta ne znaci da su one. Budi sa nekim ko je vec brao i zna sta radi.

Naci ces ih samo poslije kise u 5-6 ujutro kada sunce izlazi i onako mokra zemlja i balega udarena suncem pocne davati meksicke magicne pecurke. Uvenu veoma brzo zbog jakog sunca.
 
18.09.2005
0
0
0
Cekajte ljudi, taj vermikulit koliko sam negde video je glina??? Ili gresim? Po onim upustvima tamo, koliko sam skapirao potrebno je napraviti neki kolac od tog pirinca i u njega sasuti spore??? Ili gresim???
 
18.09.2005
0
0
0
Ok, skapirao sam.Hvala. A sada, video sma nekoliko upustva za uzgajanje iz spora i iz sprica. Tehnika sa braon pirincem mi izgleda ok, ali sam kasnije vido da je neki tip ispljuvao taj nacin i opisao neki drugi fazon za uzgoj. Koliko je pouzdan rod ukoliko se strogo drzim pravila(o higijeni i sterilizaciji)? Jos nesto, nisam dobro ukapirao, da li je moguce da posle iz kapice dobijem otiske sa novim sporama? Koliko je to izvodljivo? Da li postoji neki link na srprskom jeziku za uzgoj curki?

hvala ~) ~) ~) :pivo
 
14.06.2005
31
0
0
44
Postoje razne tehnike gajenja...ali mene PF-Tek ne privlachi neshto posebno...zainteresovan sam za "advanced techniques" iliti napredne metode, gde se u roku od par nedelja od jedne tegle dobiju 100 takve...supstrat je sachinjen od braon pirincha ali ne u prahu vec u zrnu...
Iskusni groweri posebnom metodom koja i nije tako slozena...samo je mnogo "pipkava"...izdvajaju genetski naprednije spore (koje su lako prepoznatljive i golim okom) radi uspeshnijih uroda...
 
14.06.2005
31
0
0
44
Kad se razvije micelijum u tegli, postoje dve vrste micelija...koje su lake za razlikovanje...veruj mi znam shta pricham
 
20.12.2012
1
0
1
29
Zdravo svima!
Ja sam nov ovde, i zaludeo sam se da i ja uzgajam pecurkice :)
Link za nabavku spora sam nasao na ovom forumu http://www.magicmushrooms.org/

I imam samo jedno pitanje za one koji su odatle i narucivali,
Zasto na svakom oglasu pise da ove spore nisu za ljudsku upotrebu, vec za posmatranje pod miskroskopom?

Product safety information:
For microscopic tutorial only! The fruitbodies of this species are not for human and animal consumption! Toxicity: poisonous. For delivery in some countries you will need an extra import permit: California, Russia, Switzerland and others. Please note the regulations in your area before placing an order.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.