Uzgoj review

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
balcan_smoke je napisao(la):
ti se bas istripova gadno,bee cool :- )

znaci cjecnes biljku pa onda cekas da prodje stres :- )

jel joj dajes nesto za smirenje ? mislim da bude low stress trening...

ne pravim se pametan i da znam sve imam dovoljno iskustva da znam da te skice gore nisu L.S.T. vec jos jedan nacin obrezivanja,

molim nekog da mu objasni posto zauze bas odbojan stav kao da sam ga zaklao za granu :)

Mnogo si nabeđen ...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
malo je glupo ovo prepucavanje jer si tvrdoglav i ne priznajes gresku
nisam ja htio da budem faca ili nabedjen jer me ti interesujs
vec da neko ne procita pa pogrijesi
ali tebi je vazniji licni ego nego da neko ne sjebe stvar u koju je ulozio truda i para
da imas sta da kazes ti bi rekao i odbranio svoju teoriju
ali nemas pa onda ove smekerske fore nabedjen..

izvini torcida kralju ja sam indijanac i nabedjen i nista neznam

p.s. idem sada da se secnem jednim low stress tre...

admin ovo je najbolje izbrisati
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Inq je napisao(la):
Dobre su ove fotke spalato... lepo objasnjavaju!



Nije ni to lose. Onaj lst sto sam radio jedna biljka je bila tako... ali nekako je ova druga bez rezanja bila veca i jaca... kao da je imala duzu vegetaciju. Posle onog LST-a mislim da nikada vise necu rezati :)

aha dok sam ja postovao odgovorio balcan smoke...



Nemas iskustva... :) to je jedan od nacina za LST. kao sto on rece neko reze neko ne reze :) Ustvari bez rezanja je to skoro NST ali skoro :)

Ovo je moj post na prethodnoj stranici.(skroz na kraju)

Radeo sam lst zadnji grow: Low stress training - Kako uraditi?

Znaci LST je naziv za vezivanje biljke kanapom i moze se koristiti za rezanjem i bez. Recimo ako zelis posle toga scrog moraces da rezes i da se potrudis da ujednacis vrhove. Procitao sam sve zive vodice o LST-u i mogu ti reci da vecina growera ne reze ili rezu jedanput. Ja sam jednu rezao a jednu ne i mogu reci da je za pocetnika bolje da reze jednom inace su velike sanse da se desi neko sranje tipa: da se biljka iscupa iz korena sama ili da veoma nesrazmerno poraste...

admin ovo je najbolje izbrisati

brisacu...
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
ok

meni je sjecenje stres

vama je sjecenje low stres

mislite o tome.... :)

Jedno rezanje je low stres a 3-4 su stres i mnogo produzavaju vegetaciju :) A i samo vezivanje je biljci stres ali isto low.

Ako budes radio LST moja preporuka ti je da seces vrhove pa onda da savijas biljku ali ne kao na onoj slici vec da savijas ona dva koja porastu. na taj naci biljka je i dalje stabilna i laksa je za dalje manipulisanje. Ali tvoj je grow... radi sta hoces...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ma ljudi ... ajmo malo ozbiljno ... bez tenzija.

Činjenica je da se LST može raditi na mnogo različitih načina. Balkan se uhvatio stresa ko' pijan plota ... Što je uopće stres ? Jel' imaš neku stručnu definiciju ?

Nije mi namjera da te podjebavam, razgovaramo ko' normalni ljudi ... izmjenjujemo informacije, trudimo se naučiti nešto novo.

Poanta onih mojih slika je bila da čovjeku otprilike pokažem kako LST može izgledati, budući da je početnik i da nije vidio puno LSTa. Znači nisam ja apriori tvrdio da je to jedan jedini, bogom dan način da se uradi LST ... a ti odma đonom. :eyebrows:

Eto, nema smisla da se flejmamo jer mi je ovaj forum oaza u moru smeća na netu.

:hippy:
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
kad smo vec kod toga, sta bi se desilo kada bi indoor biljku pustili da raste kako zeli, odnosno da ne primjenjujemo ni jednu od ovih metoda, da li je tada problem jedino to sto ide u visinu.
kuzite ako npr. imam sjeme biljke koja je dosta niska po prirodi da li je bolje ne raditi nikakvu metodu skracivanja ako nisam ogranicen visinom prostorije.?
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
mada je i inq lijepo rekao citiram;

*Nije ni to lose. Onaj lst sto sam radio jedna biljka je bila tako... ali nekako je ova druga bez rezanja bila veca i jaca... kao da je imala duzu vegetaciju. Posle onog LST-a mislim da nikada vise necu rezati :)*

a nekada sam i ja sjeckao kao lud (mada sam ovo na slici radio za outdoor)



pa provalio da je bolje bez
pa provalio da su bolji klonovi
vremenom vidis sta ti najvise odgovara
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
kad smo vec kod toga, sta bi se desilo kada bi indoor biljku pustili da raste kako zeli, odnosno da ne primjenjujemo ni jednu od ovih metoda, da li je tada problem jedino to sto ide u visinu.

Problem je sto ide u visinu ali i to sto ce glavni vrh dobijati najvise svetla a donji manje pa ce biti manji urod. Zato scrog daje najvece rezultate.

Ima jos jedan nacin za treniranje. No stress training NST... pustis biljku da raste ne seces ne vezujes i potrudis se da ima jednako svetlo po celoj biljci. to se najbolje radi sa envirolite lampama. jednu gore i jednu sa strane pa rotiras biljku.

radim aeroponic iz klonova,dosta se razlikuje od vaseg nacina

Da li bi opisao sta radis i kako radis i slikao... ako radis trenutno.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
naravno :)
mislio sam sledecu rundu od pocetka do kraja
pravim nesto novo, trenutno jos je u izradi
a najslicnije je ovome samo sto nije pun krug vec pola i vodoravno je
i naravno za licnu upotrebu
ovo na slici je ipak komercijala
da ovo je hydroponic a ja presao na aeroponic








mislim da je vec neko ovo zakacio na forum

odavde sam ja poceo da ucim,a imam jos mnogo da ucim http://www.simplyhydro.com/system.htm
i vjeruj mi bolje se uci sa hydro univerziteta nego sa stranih foruma
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
U zajebane slike, Balkan_smoke... full prava stvar.

Sutra stavljam nove slike svog nasada.
E oblozio sam bijelim laminatom box. To ne pomaze da biljke dobiju svjetla s vise strana?
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Evo mali photo-update:

Prvo jedna zajednicka


Pa dva skunka


Pa dvije domace travikus vulgarikus


I ovo je jedna totalis divlja biljkusha (vrsta travikus vulgaris), neam pojma kaj joj je... raste ko ludjak, ja joj nis specijalno ne delam, skupa je s ostalima, al eto... bit ce kosarkasica kad poraste



E sad par pitanja :)
Oni mali listovi, obli, su na nekim biljkama lagano pozutjeli.... zasto, kako, jel to frka neka?
Nadalje, na nekim biljkama su prvi pravi listovi njezno, al zbilja njezno dobili zuckastu boju na rubovima, al nema znaka sushenja ili nekaj slicno. Sve je super, samo primjecujem tu boju. Jel se sprema neka frka?

I sad jos grow report:
Od 15.02. do 18.02. vecina biljaka je napredovala cca 1 centimetar u visinu, osim one divljakuse... ona je napredovala 4 cm, ali kao sto vidite, biljke su guste, dok je divljakusha nekak rijetka, samo u zrak ide.
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Vlaznost - nemam pojma, nemam higrometar
Temperature - 25 u mraku, do 30 po svjetlu

Sto se vlaznosti tice, mogu je regulirati paljenjem i gasenjem vantilatora, dodavanjem ili oduzimanjem vode u casi pod lampom, te gasenjem i paljenjem radijatora - da dobro ste culi, imam radijator u boxu haha :)

Sto se napretka biljaka tice, jel to ok? Ja ih gledam svaki dan par puta pa nemam dojam da rastu. Jel ok izgledaju s obzirom da su iz zemlje izasle 03.02. ?

I zasto je ona divljakusa onak drugacija od ostalih? Mislim, koji joj je vrag da tako brzo raste u visinu, a ne siri se?
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Biljke u vegetaciji traze 50-60% vlaznosti... a ti ih przis sa 400w... povecaj vlaznost... ali nisam siguran jer ne mozes da izmeris... Inace 30 stepeni je mnogo... probaj da smnjis bar za malo...

A ta velika domacica je velika zbog genetike najverovatnije...
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
OK... vlaznost povecati, smanjiti temp... jednostavno... ubiti grijanje, i staviti jos vode za isparavanje.
Hvala.
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
slazem se s inq-om
smanjiti temperaturu za 4-5 stupnjeva, a i temp dok su u mraku je visoka
meni je znala bit 10C
radijator dosta susi zrak a skupa sa hps-om, sigurno
osobno bi tako male biljke drzao na 24-0 sa stalnom temp 23-26 i vlaznosti 60%
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Znaci li to da minimalna temp nije vazna?
Hocu reci, nije bed ak po mraku padne temp na recimo 20?

BTW:.. cim sam ugasio radiator i dodao vode za isparavanje, biljke su pokazale da im pase... e sad nemrem izmjerit vlaznost, ali ocito im 2 case vode odgovaraju.
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
sigurno da im je min. temperatura vazna, ali ne treba bit tako visoka
nema straha ako preko noci padne na 10-15C

ne znam kakav ti je boks, ali ako mozes u jedan kut stavi posudu s vodom i umoci jedan kraj kuhinjske krpe a ostatak te krpe razapni po zidovima boksa
ona ce stalno vuci vodu koja ce iz krpe lako isparavati
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.