Uzgoj review

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Hvala Boss na savjetima.
Velicina boxa nije problem.
Inace, imam 2 case s vodom za isparavanje, ali ovaj tvoj savjet je fenomenalan. Tog se nisam sjetio.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
minimalna temperatura je 10-15. Ali optimalna minimalna temperatura je 22. Mislim na temperaturu po mraku.
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Temp po mraku je tocno 22, vjerovali ili ne.

E jedno pitanje, kad treba poceti gnojiti? Biljke su nikle 03.02.
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
Znaci biljke su ti sad 19 dana stare, pa im mozes sad vec dati gnojiva, uzmi neko za sobno/zeleno bilje, ja koristim nekakvo Floris sa 7-7-7 NPK... razmuti pola doze u 2 litre vode i dobro zalij biljke s tim... a o sljedecem gnojenju se brines tek za 2-3 tjedna...
 
25.01.2007
44
22
0
Ja bi na tvom mjestu ubio onu "divljakusu". Pogotovo sto kazes da ne znas njenu genetiku. Previse je izduzena i kasnije ce stvarati probleme. Ili ces nju morati nekako dovesti na visinu ostalih ili ces ostale trebati podici. Nepotreban posao zbog jedne biljke nepoznate kvalitete.

Mozes slobodno poceti gnojiti svakim zalijevanjem (svakih 3-4 dana). Prvo 1/4 jacine i povecavas (2/4...3/4...1/1), ako koristis 20-20-20. Ako imas slabije gnojivo, mozes odmah krenuti sa pola jacine. Dosta su male za svoju dob jer vjerojatno u zemlji nemas dovoljno hrane za njih.
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
UPDATE:

Jucer sam zalio biljke sa malo gnojiva. Proizvodjac kaze pola chepa na litru. Ja sam stavio osminu chepa u pol litre.

Gnojivo je 7-3-6


Na najnaprednijoj biljki vec se razvija 5. kat, na ostalima je faza 4. kata.


Vlazim zrak s dvije case vode u koje je krpa umocena. Temp pod svjetlom je 28-30 C.
Temp mraka je 22 C. Svjetlo je 18/6.

Ne kuzim zakaj nece rasti u zrak. Mislim, full su male, a razvijen im je vec 4. kat.
Mislim, rastu one lagano... ali nekako jako sporo.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
To je pocetak nekog sranja...

Bice da si poremetio pH sa onim djubrenjem. Sto pre izmeri pH.
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
PH upravo izmjeren pomocu trakica za urin.
Stavio sam malo zemlje u casu i razumito je vodom. Obicnom, iz pipe, kojom i zalijevam biljke. Pustio da odstoji neko vrijeme, cca sat vremena. Sad izmjerio.
PH je negdje izmedju 6 i 6.5
to bi trebalo biti OK.

Ja sam dodao zaista malo gnojiva i to 20.02. a danas je 23.
Em je rastopina bila slaba, em sam pola litre rastopine podijelio na 12 biljaka.

Inace, procitao sam tvoj " Vodic za bolesne biljke i nedostatke u prihrani".
Mom neiskusnom oku biljke lice na onu tvoju
http://img250.imageshack.us/img250/3587/n1gb5.th.jpg

Imam zaista jak feeling da im fali hrane, posto je rast usporen/nikakav.
Naravno, ne mislim sad poceti sumanuto gnojiti.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
PH upravo izmjeren pomocu trakica za urin.
Stavio sam malo zemlje u casu i razumito je vodom. Obicnom, iz pipe, kojom i zalijevam biljke. Pustio da odstoji neko vrijeme, cca sat vremena. Sad izmjerio.
PH je negdje izmedju 6 i 6.5
to bi trebalo biti OK.

Da.... to je u redu.

Inace, procitao sam tvoj " Vodic za bolesne biljke i nedostatke u prihrani".
Mom neiskusnom oku biljke lice na onu tvoju
http://img250.imageshack.us/img250/3587/n1gb5.th.jpg

To nije gotovo... zato je zakljucana tema. Meni vise lici na nedostatak kalijuma... Ali ti vidis biljke uzivo pa ako mislis da je N onda ok.

Presadi ih u vece posude... To ce im malo pomoci.
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
N ili K, svejedno moram gnojiti. I bum ih preselio u vece posude, to svakako.
Hvala ti na pomoci.
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Eto, biljke su presadjene 24.02., povecao sam vlagu...



otkako su presadjene, primjecujem da im je bolje. Nazalost, imaju oziljke na starim listovima. Mislim da im je nedostajalo klope, jer sad ih zalijevam malo i gnojem, i zadovoljne su.

A ovako izgleda zdrav i veseo korijen
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0


Stare tocno 30 dana. Visina od 15-25 cm. Gnojenje svakih 5 dana.

Daljnji planovi:
- presadjivanje u vece posude prije stavljanja u fazu cvata

E sad, pitanje je slijedece:
Kada ih staviti u fazu cvata?

Moj dojam je da su jos premale, malo bi ih jos pustio da porastu, no neznam, sto vi mislite?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Nemoj toliko gnojiti, ubićeš ih..... još su male, a ti ih svakih 5 dana gnojis... mislim da je to problem sto tako sporo rastu. Ja sam za 30 dana imao biljke oko 60cm zbunjaste i to sa jednim rezanjem
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Eto vidim da vam neke stvari nisu jasne, sto je i normalno, kad nisam bas ja jasno napisao :)

GNOJENJE.... biljkama je rast stao, za zagnojio, i one pocele rasti. Znaci nisu one sporo rasle zbog gnoja, nego zbog nedostatka istog. A zasto je to bilo tako? Zato jer je neki pametnjakovic napisao da se gnoji nakon tri tjedna, a ja debil zaboravio da sam prve gnojio nakon prvih hrapavih listova. Zbog toga su mi biljke prestale rasti, a donji listovi pozutili i slicna sranja ... nedostatak N i K.

Kad kazem da gnojim, radim to ovako... jako jako slaba otopina gnoja i puno vode... tako da u jednom mahu ubijem 2 muhe: gnojenje i zalijevanje, a s druge strane mogu gledati kako reagiraju na gnoj, bez straha da spalim zemlju.

REZANJE.... posto mi je 2. grow u ***** otisao zbog rezanja, necu ovaj put rezati. Ima vremena za rezanje drugi put, jos ucim, i zelim uzgojiti nesto sto cu i popusiti, pa makar stavio sve u 1 joint.

VI se sad pitate kako ja mislim s 1 lampom tolike biljke...e pa ne mislim.
Sad ih je 9, a kraj cijele price ce docekati najvise 5, mada ja mislim da ce ipak biti 4 biljke na kraju.
Na kraju ovog growa cu biti puno pametniji, pa cu primjenjivati i tehnike rezanja i slicno, al nekak bi zasad ostao na najjednostavnijim stvarima... zalijevanje, gnojenje i slicno :)
 
06.03.2007
2
0
0
36
brate moras malo pripaziti oko gnojenja . . .ipak, biljke su ziva bica koja traze onoliko koliko im treba. . .zamisli kada bi tebe neko terao da pojedes vise nego sto mozes ?
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
holysmoke je napisao(la):
brate moras malo pripaziti oko gnojenja . . .ipak, biljke su ziva bica koja traze onoliko koliko im treba. . .zamisli kada bi tebe neko terao da pojedes vise nego sto mozes ?

Nisi skuzio da otkako im dajem gnoj da biljke rastu?
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
vutru o pravilu nebi trebalo hranit dok su tako male, a sad....
mozda su neki drugi faktori utjecali na bolji rast a ne gnojivo
karikiram, mozda bi im trebale 2-3 kapi na litru vode, ali u biti im ne treba, ima sve sto joj treba u zemlji, normalno ako je zemlja ne odlicna nego ok
:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.