Uzgoj review

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Evo da i ja otvorim jedan thread...

Naime, u toku je moj treci pokusaj.
Prvi pokusaj je zavrsio s 2 mudonje.
Drugi je zavrsio da sam sve bacio u smece. Dugo je trajalo, a biljke nisu rasle. Napravio sam puno gresaka, svjestan sam ih i sad hrabro krocim dalje.

Treci pokusaj
Pun sam optimizma. Zasadjeno je 12 biljaka --> 7 domacica, iz neke vutre koju sam pusio + 5 "skunkova" koje sam dobio od jednog lika. Navodno su sjemenke feminizirane i navodno se radi o skunku, no posto se on u uzgoj kuzi ko Mara u krivi ku***, vidjet cemo o cemu se radi s vremenom.

01.02.2007. - Posadjene biljke su odmah stavljene po HPS (Sylvania 400 Grolux) u rezim 24/0. Lampa je visoko iznad njih, da ne ih ne spali.

03.02.2007. - sve biljke su izasle iz zemlje, prvo domacice, a zatim i skunkovi. Obiljezio sam svaku teglu brojem zbog lakseg pracenja razvoja. Vodim i mali dnevnik, da znam sto sam radio. Posto se zemlja malo povukla, dodao sam malo, da bude do ruba. Inace je zemlja rahla. Lampa spustena na visinu cca 40 cm. Rezim prebacen na 20/4.

05.02.2007. - dodano jos zemlje biljkama kod kojih se povukla zemlja. Dodana voda kojima trebalo, procesljana zemlja malo, da bolje dise.

07.02.2007. - neke domacice vec izbacuju 2 kat, skunkovi pocinju izbacivati.

Opcenito, biljke mi djeluju sretno :) Mali listici veselo strse prema gore. Lijepi su i zeleni, zrace nekom pozitivom. Svakim danom su drugacije, osjecam kako zivot buja u njima i kako su nestrpljive da izrastu, sazriju i budu popusene, gdje ce nastaviti svoju egzistenciju u mojim plucima, mojoj glavi, na kraju krajeva i u mojoj psihi, te uci u povijest.

Temperatura je "po danu" 26-28 C, a "po noci" oko 24 C.
___________________________________________

Eto, na kraju price, kako vam sve ovo izgleda?



p.s. pozdrav Bezzi, hvala na svemu do sada, uskoro fotografije u galeriju stavljam
 

Mak

25.01.2007
13
0
0
36
Nema sta ekstra.

JA SAM POSATIO 7 KOM PRIJE DVA DANA. Jedna je malo nikla a ostale jos cekam da izadju.

sretno
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
richsmoke je napisao(la):
Evo da i ja otvorim jedan thread...



p.s. pozdrav Bezzi, hvala na svemu do sada, uskoro fotografije u galeriju stavljam

Stavi slike uz tekst, da znaju ljudi o cemu se radi ...

Ako je Bezz bio mentor, to bi moralo ispast dobro. :cool44:

Sretno.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Dobro nemojte tako, zacrvenio sam se..... :) heheh samo da to bude sve kako treba... nisam ja sad neki mentor, ima ljudi koji više iskustva imaju (ovdje na forumu), ali dao sam samo ono par "tipova" - caka, da to bolje bude...

Sretno drug...
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
JA SAM POSATIO 7 KOM PRIJE DVA DANA. Jedna je malo nikla a ostale jos cekam da izadju.
Po mom iskustvu na 28 C niknu za 2-3 dana a na 20 C za 7 dana, seme direktno u zemlju.
 

Mak

25.01.2007
13
0
0
36
eddie

Ma malo mi je bila niska temperatura pa zato nisu nikle.

ali nema veze stize mi nova posiljka
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Evo danasnjih fotki:



Prva je obiteljska fotka, druga i treca su domacice, cetvrta je skank.

Malo su listovi povijeni prema dolje, jer su trebale vode, sad sam ih zalio (sat vremena prije fotkanja).

Danas su biljke tocno 7 dana na rezimu 20/4.

Da li da ih stavim sad na uobicajeni 18/6 sada? Komentari su dobrodosli...
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Neke biljke jos uvijek imaju povijene listove (prvi kat) dok je drugi kat OK.
Sto bi mogao biti razlog?

GNOJENJE.... jos uvijek nisam gnojio... kada bih trebao poceti?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Zaboravi na gnojenje dok se biljke ne formiraju, imaju one sve šta im je potrebno. Ako si početnik (kao ja) promatraj ih i uči.

Ja sam ove svoje skoro na vodi uzgojio, znači u vegetaciji skoro ništa gnojiva, sad u cvjetanju nešto malo i više sam nego zadovoljan kako budovi izgledaju.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
@ richsmoke

Zaboravi gnojenje za sada...

Kolike su ti te posude? Gledaj da ih sto pre presadis u vece da bi izbegao probleme sa pH.
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Za gnojenje sam i mislio da zasada nema potrebe.

Tegle su velike: dubina cca 18cm, i promjer cca 20 cm... nisam ziher.
Za sada ostaju ove tegle, a uskoro svakako planiram presaditi.

Evo jedno moje razmisljanje vezano uz PH.
Naime, jednom sam prezalio biljke, sto znaci da sam zakiselio zemlju... jel da?
Taj problem sam rijesio ispiranjem zemlje.
Mozda je i to nacin za normaliziranje PH u ovom ranom stadiju uzgoja.
Dakako, da se PH ne moze regulirati na ovaj nacin ukoliko PH bude radio probleme svakodnevno, jer to znaci previse zalijevanja.

BTW, danas biljke izgledaju full OK. Najnaprednije su vec izbacile i 3 kat.
Ovaj uzgoj sam odlucio raditi bez rezanja.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Tegle su velike: dubina cca 18cm, i promjer cca 20 cm... nisam ziher.
Za sada ostaju ove tegle, a uskoro svakako planiram presaditi.

To je negde oko 5L. Ne moras presadjivati do po cetka cvetanja.

Evo jedno moje razmisljanje vezano uz PH.
Naime, jednom sam prezalio biljke, sto znaci da sam zakiselio zemlju... jel da?

Najverovatnije...

Taj problem sam rijesio ispiranjem zemlje.
Mozda je i to nacin za normaliziranje PH u ovom ranom stadiju uzgoja.
Dakako, da se PH ne moze regulirati na ovaj nacin ukoliko PH bude radio probleme svakodnevno, jer to znaci previse zalijevanja.

Ispiranje nije resenje za pH. Ispiranjem oduzimas i hranu biljkama a da ne pricam o tome sto nije dobro toliko vode siptai maloj biljki. Imas temu specijazilovanu za pH. potrazi je.

BTW, danas biljke izgledaju full OK. Najnaprednije su vec izbacile i 3 kat.
Ovaj uzgoj sam odlucio raditi bez rezanja.

Razmisli o LST jer biljke bez rezanja nisu bas ok... odnosno samo ce glavni vrh dobijati svetlo pa ce urod biti manji...
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Zanimljiv ti je ovaj LST, svakako cu razmisliti o tome. No sad je jos rano, tek 3 kat bacaju, i jos su male.

Ukratko da ponovim princip LSTa, da vidim jesam li skuzio princip.
Savijati biljke i na taj nacin izloziti i donje vrhice lampi, kako bi se bolje razvijali.
Rezultat je veliki glavni vrh, ali i lijepi donji vrhovi.

U fazi cvjetanja nema podvezivanja, i sto smo povezali do face cvjetanja, tako i ostaje, osim u iznimnim slucajevima (necemo o detaljima).

Znaci ovom tehnikom izbjegavanje shoka rezanjem da bi od 1 dobili 2 vrha, nego radije ne shokiramo biljku i od donjih vrhova radimo mrcine :)
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ok je ovo ali...ipak je stvar u tome da se ne sjece biljka da nema stresa

ovo je vise jos jedan nacin obrezivanja biljke nego l.s.t.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
balcan_smoke je napisao(la):
ok je ovo ali...ipak je stvar u tome da se ne sjece biljka da nema stresa

ovo je vise jos jedan nacin obrezivanja biljke nego l.s.t.

LST možeš raditi na tisuću načina, mašta je granica ...
Neko reže, neko ne reže ... nego ako režeš, pustiš da se biljka malo oporavi, pusti dvije grane pa je onda vežeš.

Ali zašto ja to tebi govorim kad ionako već sve znaš ...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ti se bas istripova gadno,bee cool :- )

znaci cjecnes biljku pa onda cekas da prodje stres :- )

jel joj dajes nesto za smirenje ? mislim da bude low stress trening...

ne pravim se pametan i da znam sve imam dovoljno iskustva da znam da te skice gore nisu L.S.T. vec jos jedan nacin obrezivanja,

molim nekog da mu objasni posto zauze bas odbojan stav kao da sam ga zaklao za granu :)
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Dobre su ove fotke spalato... lepo objasnjavaju!

Neko reže, neko ne reže ... nego ako režeš, pustiš da se biljka malo oporavi, pusti dvije grane pa je onda vežeš.

Nije ni to lose. Onaj lst sto sam radio jedna biljka je bila tako... ali nekako je ova druga bez rezanja bila veca i jaca... kao da je imala duzu vegetaciju. Posle onog LST-a mislim da nikada vise necu rezati :)

aha dok sam ja postovao odgovorio balcan smoke...

ne pravim se pametan i da znam sve imam dovoljno iskustva da znam da te skice gore nisu L.S.T. vec jos jedan nacin obrezivanja,

Nemas iskustva... :) to je jedan od nacina za LST. kao sto on rece neko reze neko ne reze :) Ustvari bez rezanja je to skoro NST ali skoro :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.