Uzgoj u plasteniku, i par pitanja vezana uz to...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.04.2012
35
7
8
hahahahah da mi je jedan od onih velikih .... :D sad kad sam vidio ovo imam zelju da napravim jedan od nekih metar visine i nekih dva duzine ... ... a one sta su vani hahahha koje grmlje ... isuse ogromne su ....
 
29.04.2012
14
0
0
33
Usao sam u plastenik da zaljem biljke i vrucina je bila nepodnosljiva barem za mene ... dali to moze smetati biljkama koje su svega 2-3 cm visine tj. mogu li samo nastaviti zalijevati ;rekao bih da je u plasteniku oko 40 C˙ ? i dali je biljkama potrebno provjetravanje u toj fazi ?
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Mozda dok su tako male i nece biti problem,al cim narastu malo i kad toplota bude jos veca sasvim je sigurno da ce im smetati. Ne znam kakav ti je plastenik,ali neki imaju sa strane mogucnost da se najlon spusta i dize,a ako to nije kod tvog slucaj;onda ces se morati snaci. Moraces bar vrata drzatoi otvorena mada je mnogo bitno da ima dva otvora da bi zrak mogao strujati...
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
nesto sam brzinski procitao,ali kapiram da ne kapirate da se svaki plastenik danju otvara sa prednje i zadnje strane,a nocu zatvara. nikakav problem nece biti biljkama da rastu unutra,ali zeza cinjenica da svaki dan isti cim oko otvaranja i zatvaranja. Velicine nisu bitne,i maleni "plastenik" poput flase od soka bi morao da se otvara ili nekakva bestija od 200m...razlika je jedino sto u ovom velikom moze da te shine promaja! lol

Pominjete i nekakvu kamuflazu sa paradajzom...moze,idealna je,licno sam se uverio kod drugara. marihuana raste u plastenicima ko blesava.

A drugi glavni prob bi bio to sto radoznali gosti,rodjaci,komsije vole da virnu u plastenik,da te pohvale a usput i ocesu o neki plod.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Duh1978

BOTARDA

Banned
Banovan
13.08.2014
9
3
3
zdravo svima,dali mi neko moze pomoci-reci dali mogu ovo da napravim.Ja razmisljam da napravim sad 1 plastenik u sred sume ne moz me niko provalit jer nema ljudi tu,i da bocnem unutra par semena,sta mislite dali u plasteniku moze da raste sad preko zime i da li uopste ima neke nade za to dali vredi pokusat ... :/
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.261
35.798
2.698
Weed California USA
U sumi opcenito nije dobro sadit. Plastenik sam po sebi uskracuje svijetlo kojeg ionako imas manjka u sumi. I ono najbitnije....kako mislis postic temp od 20+°C ako je vani -10°C? Jos jedna bitna stvar je da i uspijes ugrijat nekako, biljke nece stic izvegetirat svoje nego bi odma u cvjetanje otisle.

Strpi se do 4og mjeseca ;)
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
Draks je napisao(la):
Ma cuj nebrine me to .... zivim na selu oko mene bakice i đedovi neznaju sta je to a kamoli kako izgledaju ... starci mi znaju da sadim , znaju da imam u planu posadit doma biljke (po dvoristu ) stari mi zaljubljenik u biljke tako da mi dvoriste izgleda vise kao botanicki vrt a mjesta imam na pretek dvoriste nekih 5000 kvadrata samo me zanima dal ko drzi u plasteniku i dal ih vlaga moze unistit jer je jako vlazno ispod najlona danas sam dvaputa makivo najlon da dobiju zraka ....
Posto nemam para da si napravim box u kuci mislio sam ih drzat u tom plasteniku toplo im je dosta ispod najlona je oko 30 stupnjeva svjetla ima dnevno oko 12 sat samo me vlaga brine ... mene sto vise idem dalje od kuce to me vise tek strah ovo podrucje je dosta poznato policiji i znaju se skrivat po jebenim siprazjima vec su decki padali tak da nejdem od kuce
kad imaš dvorište od 5000 kvadrata a nemaš para za box,hahahahhahah .da si nešto i posadio na 5000 kvadrata možda bi i bilo para za box.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Jeste da je mnogo lakse growati outdoor u svom dvoristu ,ali i veci rizik i za svoje ukucane i evidentno dosta problema i za njih ako nedaj boze dodj do najgoreg to jeste plavaca..e sad ako zivi sam ,onda je i ok..:)
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Iako nemam nijedan grow iza sebe, tj. planiram prvo indoor, vec razmisljam naveliko i o plasteniku.
Ali ne samo za weed, vec i pokoji paradjz i papriku..
Zelja mi uraditi nesto trajnije, znaci konstrukcija za leksan (polikarbonatne ploce), na koje bih mogao da stavim jedan prozor sa motorom od satelitske antene koji bi potrebi, ako ne i sam, automatski na odredjenoj temperaturi se podizao i regulisao temperaturu.
Naravno, kap po kap sistem i crna folija oko biljki se podrazumeva, jer to sam vec radio za paradajz i super je ispalo.
Ima jos jedna svtarcica koju sam kupio pre godinu dana ali u druge namene, radi se o mist ventilatoru za rashladjivanje i vlazenje vanjskih prostora, a video sam da ga neki poljoprivrednici koriste u DIY plastenicima..
Ovaj model je u pitanju, rezervoar je nekih 20l:
http://www.magleni-ventilatori.com/fengda/35st.html
Sta mislite o tome?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ovaj ventilator ne valja.
I bez njega je velika mogućnost pljesni unutar.
Ako bi ga upotrebljavao imao bi 100% pljesan.
Pisi kuci propalo.

Ostalo šljaka, jedino visinu ispod 230cm ne idi.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Cili, hvala na odg.,
pretpostavljam da je za neke kulture kojima prija vlaga tj. ne stradaju od gljivica i plemenjace..
samo mala digresija, ovaj vent moze da radi i bez ovde (oko 300w je i ima solidan protok vazduha, tj. bije i na 5m udaljensoti).
Maogao bih za nasilno provetravanje vrelog vazduha da se koristi?

P.S. Visinu sam mislio i 3.5m na sredini, jer paradjz kad se pruni dostize tu visinu bez problema.
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
Kolko mogu stavit biljki po kvadratnom metru u plasteniku?
Jel joj nesmeta smanjeno intezivitet sunca kroz najlon?
Jel ih se isto moze stavit po kvadratu i vani?
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Evo drugovi 6meseca su mi u plasteniku 2biljane i mogu reci da sam zadovoljan stim jer sam posadio pri ulazu-izlazu.Biljka je bila mnogo naprednija razvila se u ogromnu azdaju sirina4m visina 2,5 ali u sporedni sa one napolje slabije pumpa hedove kontam jer je extremno velika ali verovatno i od vlage od pre 2dana pocelo je pljesnit tako da mogu dati pozitivnu ocenu i doprinos oko izbora mesta za gajenje.Sad kad je pocelo 7nedelja cvetanje mogucnosti je velika da pocne pljesni-budjati sto kontam da je u granici normale.
Poz nadam se da sam nekome pomogao oko izbor gde da sadi sledece godine.Vozdra:vutra:
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
Evo drugovi 6meseca su mi u plasteniku 2biljane i mogu reci da sam zadovoljan stim jer sam posadio pri ulazu-izlazu.Biljka je bila mnogo naprednija razvila se u ogromnu azdaju sirina4m visina 2,5 ali u sporedni sa one napolje slabije pumpa hedove kontam jer je extremno velika ali verovatno i od vlage od pre 2dana pocelo je pljesnit tako da mogu dati pozitivnu ocenu i doprinos oko izbora mesta za gajenje.Sad kad je pocelo 7nedelja cvetanje mogucnosti je velika da pocne pljesni-budjati sto kontam da je u granici normale.
Poz nadam se da sam nekome pomogao oko izbor gde da sadi sledece godine.Vozdra:vutra:

Ja sam ih mislio ako budem nagosinu radio to stavljat na svakih pola metra.

Onda kaazes da ne radim to? Na kolko svakih da zasadim?