Uzgoj u podrumu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bec

28.02.2012
9
0
0
39
Bok,

gledao sam filmove Ricka Simpsona, svaka čast čovjeku i reko zašto ne probati. Namjera je napraviti što kvalitetnije ulje u što kraćem vremenu. Nisam totalni laik što se sadnje tiče, imam 2 biljčice iza sebe doduše nisu doživjele cvjetanje al je bio gušt hehe

Čitam forum koliko stignem, stvarno ima super informacija. Odlučio sam se za narudžbu White Widow-a, za početak.

Ako naručim female seeds, znači li to da će sve biljčice koje narastu biti ženke ?

Uzgajao bih u podrumu garaže, zidovi su od cigle sa običnom sivom fasadom, dobra je izolacija samo nema grijanja (ne znam da li to utječe na biljčice). Dostupna je cijela prostorija visine 1,90,dužine 2,30 i širine 1,65. Trenutno je vanjska temp po danu oko 13 stupnjeva, unutra nisam mjerio.

Da li je podrum pogodan za sadnju?
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Da, sve će biti ženke :)
Podrum jeste OK, jedino ne bi bilo loše to malo sakriti, jer ako neko otvori vrata od podruma i vidi što netreba.
Dakle, ako ćeš u podrumu, trebao bi nekako napraviti polu box, i izolovati od svijetla, da ti podrum ne svijetli kao božićno drvce :)
A što se temp. tiče OK je , jer će grejati sijalice.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
bolje bi bilo da nekako pregradis, inace min. 600w, vodi racuna o kvalitetnoj zemlji i moras dobro srediti ventilaciju, ne sme biti vlazan ustajao vazduh nikako, a to je tipicno za podrume
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
tu dimenziju ti nece zagrejati ni 3x600 sto napolju topli tamo je hladnije

u ostalom videces kad krenes al negine ti dogrevanje
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Garaza je tvoja ili pripada svim stanarima u zgradi?
Zbog vece vlaznosti u podrumu moraces najverovatnije imati jaku ventilaciju. A ona se cuje i to dosta.
Prostorija mnogo velika, treba ti tolika? Mozes i box napraviti neki manji u toj prostoriji.

Sretno dalje
 

bec

28.02.2012
9
0
0
39
Hvala na savjetima.

Živim u privatnoj kući, garaža je samo naša. Podrum ima i prozor, provjetravanje nije problem a prozor ima i vanjske grilje tako da se svjetlo neće vidjeti vani. Ukućani će biti upućeni u sadnju jer je u medicinske svrhe :) 10 komada sjemenčica uskoro naručujem, možda već danas znači 10 ženki white widow.

Pošto grijanje podruma otpada, najvjerovatnije ću ga pregraditi i napraviti growbox. Čitao sam upute za gradnju grow boxa, zanima me koliki bi trebao biti da u njemu narastu i procvjetaju 10 biljčica, dimenzije otprilike ? Za svjetlo, vodu i sve to ostalo čitam po forumu pa ću se već snaći.

I da, otprilike koliko se od 1 stabljike dobije grama ? Ciljam na barem 400 - 500 grama kako bih mogao dobiti 50 - 60ml ulja a to bi trebalo biti za 1 osobu taman do sljedećeg cvjetanja.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
600W ti treba za takav urod + vrhunski uvjeti, dakle sve tip top, zemlja, gnojiva, oprema...nema štednje ;)
Osobno imam iskustva sa 400W i mogu ti reći da površina ne igra naj važniju ulogu, jer ja sam tu lampu koristio na nešto malo više od pola kvadratnog metra (cca 0,7m2) i dobio 300g suhog. Ima kratki opis growa u galeriji slika :)
Preporučam da napraviš box površine cca 1,5m2, i uzmeš 600W Hps, svu dodatnu opremu, dakle ventilaciju i naj kvalitetniju moguću zemlju i prihranu. Sa medicinskim uzgojem se ne isplati kombinirati i štedjeti, jer možeš samo probleme stvoriti i upropastiti krajnji rezultat koji ti je vrlo važan.
Sretno :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
600 stotka svakako sto se tice svjetla. A prostor koji bih ti trebao za 10 komada varira ovisno o tome kako ih mislis "vegetirati". Ako ne planiras koristit nikakve dodatne "tehnike" misleci na topiranje ili scrog eventualno 110*110*xyz. U ostalom dosta ces saznati ako pogledas zavrsene dnevnike uzgoja ( ima ih par i sa tvojom sortom ). U svakom slucaju jako dobro prouci temu prije nego krenes u deal...jednostavno se doslovno ne isplati baciti pare :)
 
08.03.2012
34
88
18
nebi trebo nista poceti, dok prostor nisi uradijo.
prostor ''gajenja'' za jednu 400w od 0.8/0.8m, do 1m/1m- 600w od 1m/1m do 1,2m/1,2m- 1'000w 2,5m/2,5m.
''ja upotrebljavam 1m/1m za jednu 400w, a za 600w 1m/1,2 ''ali velika razlika kolicine''
za vlagu, od pocetka pas dok nepocnu da cvijetaju, nema nikakvi problem, 70 % vlage sve dok su ispod 18/24 to je bas dobro, ali posle kad pocnu da cvijetaju, trebas da smanjis do 45- 50%, mozu glave da se ubudjaju ''sve zavisi vrste vutre''.
za temperaturu, preko dana od 24° do 28°, preko noci 20°-26° to je top! sve sto je toplije, sve manje cu rasti ti glave.... :-( , a za lad isto..
nemoj da ides ispod 20° i preko 30°.
a za kolicinu, to zavisi od puno stvari!!!!
nemoj misliti da ce ti svaka biljka dati 500gr ^^, trebas da racunas od prilike o.7 gr za jednu w.
to znaci, za jednu 400w / 0.6 = to ti dodje 240 gr za 400w ako i gais u kratko vrjeme, ako ko ti na dugo vrjeme 1 W
ako je ispod, to znaci da imas puno stvari da promenis^^, ako imas vise to znaci da si bas na dobrom putu^^.
poznajeme osobe za mesec ipo koje su do 1 gr/w uradili, a mozes da uradis jos puno vise ako upotrebljavas ''Co2''
a posle toga, imam drugové koji u m2 stavu 5-6 biljki ukupno i tako mozes jedno 3-4 puta preko godine za jedno 90-100 gr po biljci.
ili u jedan m2, stavis 30 biljki i tako mozes jedno 5-6 puta okrenuti preko godine, ali tako ces dobiti jedno 10-12gr po biljci.


meni oci pocele se okrecati na sve strane^^, Super-Skunk 1 ubija!!!!^^
izvini ne piseme dobro na srbskohrvatskobosanskocrnogorski uuuuuffffffffffffffff^^
a i nepricam bas dobro, isto^^
nadam se da si mogao me procitati ...
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
nemozes tako racunati sve zavisi od duzine vegetacije, lst i toping i zasto bi okretao citave godine kad moze od jednog growa

dobiti za citavu godinu
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
not smoke je napisao(la):
nemozes tako racunati sve zavisi od duzine vegetacije, lst i toping i zasto bi okretao citave godine kad moze od jednog growa

dobiti za citavu godinu


Moguce da je mislio na vise box-a rast i cvetanje?

Neki medicinski korisnici i komercijani groveri prave tri box-a. 1. drze majke 2. rast 3. cvetanje. Skinu kolonove pa 7 do 10 dana pustaju da izraste nesto malo i prebacuju na cvetanje ali popune prostor u box-u za cvetanje skroz. I tako u krug citave godine.
Kada pogledas i uporedis dve metode ( iz semena sa mesec dana vegetacije i vise ili 7 d0 10 d. pa popuniti skroz prostor ) docices do zanimljivih zaklijucaka. A jos i struju dodas koliko potrosis, interesantno.
Neki kazu da je bolje sa kracom vegetacijom i klonovima ako radis citave godine, dok za jedno sadjenje godisnje veca vegetacija.
I kod ove dve metode se vodi polemika koja je bolja.
 
08.03.2012
34
88
18
[/QUOTE]not smoke;196766]nemozes tako racunati sve zavisi od duzine vegetacije, lst i toping i zasto bi okretao citave godine kad moze od jednog growa
dobiti za citavu godinu[/QUOTE]

to znaci;
ili pusime 10x vise nego ti.. tomze da se desi^^
ili ti 10x vise uradis za jedan nego ja, moze i to^^




DEDE je napisao(la):
Moguce da je mislio na vise box-a rast i cvetanje?

Neki medicinski korisnici i komercijani groveri prave tri box-a. 1. drze majke 2. rast 3. cvetanje. Skinu kolonove pa 7 do 10 dana pustaju da izraste nesto malo i prebacuju na cvetanje ali popune prostor u box-u za cvetanje skroz. I tako u krug citave godine.
Kada pogledas i uporedis dve metode ( iz semena sa mesec dana vegetacije i vise ili 7 d0 10 d. pa popuniti skroz prostor ) docices do zanimljivih zaklijucaka. A jos i struju dodas koliko potrosis, interesantno.
Neki kazu da je bolje sa kracom vegetacijom i klonovima ako radis citave godine, dok za jedno sadjenje godisnje veca vegetacija.
I kod ove dve metode se vodi polemika koja je bolja.


na to sam mislijo.
majke, clonove i 7 do 15 dana casnije, biljke spremne. 1-5 dana 18/24, i mesec ipo kasnije sijeces glave.
biljke i kloniras 3 sedmice u naprede, tako cim zavrsis, odma mozese da stavise nove...
i sve tako... do 6 puta mozes godisnje da uradis po 250-300 za jednu 400w, to ispadne 1,5-1,8k godisnje..
taj je nacin cini mi se gde mos najvise za godinu da uradis.
i naj manje imas probléma, jer poznajes sortu kao da si je stvorio^^
ja jedno 4-5 growa godisnje, jer mi netreba vise.. po 25-30 biljci.
tako niko necuje za tebe, jeli kupis jednom zrna....
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
not smoke;196766]nemozes tako racunati sve zavisi od duzine vegetacije, lst i toping i zasto bi okretao citave godine kad moze od jednog growa
dobiti za citavu godinu[/QUOTE]

to znaci;
ili pusime 10x vise nego ti.. tomze da se desi^^
ili ti 10x vise uradis za jedan nego ja, moze i to^^







na to sam mislijo.
majke, clonove i 7 do 15 dana casnije, biljke spremne. 1-5 dana 18/24, i mesec ipo kasnije sijeces glave.
biljke i kloniras 3 sedmice u naprede, tako cim zavrsis, odma mozese da stavise nove...
i sve tako... do 6 puta mozes godisnje da uradis po 250-300 za jednu 400w, to ispadne 1,5-1,8k godisnje..
taj je nacin cini mi se gde mos najvise za godinu da uradis.
i naj manje imas probléma, jer poznajes sortu kao da si je stvorio^^
ja jedno 4-5 growa godisnje, jer mi netreba vise.. po 25-30 biljci.
tako niko necuje za tebe, jeli kupis jednom zrna....[/QUOTE]

STA JE OVO NE KONTAM PROCITAJ DETALJNO STA SI NAPISAO!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Nema slika!? Zašto nema slika? Jesmo pročitali obavjest? Lijepo na vrhu stoji i kaže da su slike i skice obavezne! Ode ovo u groblje
pop.gif

Kad se smisliš što i kako, predstavi zamisao na pravilan način i dobit ćeš pomoć. Ovo nema smisla.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.