Uzgoj u Prozoru AMATER ... Pomoc ...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
18.04.2012
35
7
8
E ovako imam biljku u Prozoru ... ( tek veceras sam malo njusko po forumima i pocito svega i sad vec razmisljam da ocistim ormar i napravim box nekakav ) Znaci imam bilju u prozoru zaljevam ( Samo da kazem da mi je prva i da sam totalni amater s nikakvim znanjem to jest znam smotat i ugruvat se :D ) ju vodom po nekakvoj svojoj procijeni kad vidim da je zemlja nekako suha danas sam uzo od stare nesto za cvijece i pomijeso cep toga s 2 litre vode i stim sad zaljevam danas ju presadio u vecu posudu ... biljka je po ovome sto sam vidio po forumu i kako izgledaju vase nikakva ..( visoka tanka ) koliko sam skopco to je lose ... Ovi nasi plavci stiscu na sve strane i radi straha vanjskoga uzgoja posadio sam ju doma ajd sad se promjenio zakon u Hr pa ak te i cope nekako je lakse .. Znaci ( molim bez smijeha ) planiro sam ju drzat u prozoru i poslje je prebacit na tavan skinut 20-tak crijepova i stavit staklo ... pa dal bi to sta valjalo ? Sjeme je stavljeno samo u zemlju i tak raste ... Bože sad kad vidim sve ovo na forumu i sto sam procito i vase biljke ovo je znanost i biljke vam izgledaju super sve me sram ... stvarno treba iskustva i znanja moje misljenje je bilo da je to manje komplicirano ...

Evo slike



waosir.jpg



pa recite al bi to valjalo sta ? se vidi mozda spol biljke ... I budite njezni s kritikama ucim se jos .... sve u svemu prve pare idu u box :D
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Kreni ti fino iz početka,ovo ne valja....biljka ti se izdužila,rahitična je i slaba.
Toliko toga je napisano na forumu da ne treba puno truda uložiti a da se saznaju prave informacije,tj...kako započeti.
Bilo kakvu kritiku nema smisla davati jer neće puno pomoći ovoj biljki,nažalost....
Kreni redom...klijanje,rast u čaši,presađivanje i polako.....
 
18.04.2012
35
7
8
Ma biljku cu ja ostavit pa sta bude ... Neka bude u prozoru zasadit cu nove sad malo obrazovanije ... posto imam sjemenki probat cu i vani zasadit 4-5 al prvo se malo educirat pa sta bude .... nakon ovoga pocetnoga proljetnoga ciscenja imam jedno super mjesto pa probat sta bude bude .... Sve u svemu maknut robu i urmaru smiksat nesto makar za jednu bilju ak nista drugo :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nema dovoljno svetla, ima vise vlage nego sto treba, uskoro nece moci nositi samu sebe, a posto nije puzavica neces joj puno pomoci tim povezivanjem, gnojenje ti tu nece pomoci a o proceni pola jos ni govora, ako ga i docekas... veruj da od toga na tom mestu nema nista... zasadi druge negde u "divljini" u outdooru, dolazi pravo vreme za van, i dok one rastu polako spremaj valjan box od tog ormara, u medjuvremenu citaj forum i sve ce ti se sloziti oko uzgoja, kad krenes kako treba otvori dnevnik i tu smo da pomognemo
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Draks je napisao(la):
ajd sad se promjenio zakon u Hr pa ak te i cope nekako je lakse ..

Ekipa je rekla sve po pitanju biljke. Žao mi je, ali u pravu su. Ona ideja sa tavanom nije dobra, a glede ovog citiranog - od slijedeće godine će zakon bit blaži. Ove još uvijek stigneš zaradit kaznenu prijavu za uzgoj.
Pamet u glavu, mjesto za vanjski uzgoj mora bit jako sigurno, a box... pa o tome ima dosta teksta :) Pogledaj što i kako, pa osmisli svoj projekt i predstavi ga ovdje , ili kako Power reće, sklopi sve sam, pa dnevnik uzgoja otvori.
:signs046::read::cow_yellow:
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Prijatelju slazem se sa svima,i meni bi bilo zao bacit biljku pogotovo prvu,nemoj da te to obeshrabri jer si vamo pa ces naucit mnogo toga.Prvo sastavi neki box ak ima s para ili sacekaj toplije dane u meduvremenu citaj po forumu.A sto se tice biljke da sam na tvom mjestu ak ti je zao bacit presadi je van i ukopaj od trolista mozda nest i bude.Smisli neku caku da stabljiku omotas u neki celofan ali da se stabljika moze sirit.Jer mislim da tolika stabljika u zemlji bi strunila.Ne znam nisam pametan...
 
18.04.2012
35
7
8
E ovako sto se biljke tice ostaje gdje je pa makar i uvenula sama nemam srca ju bacit a srce mi zatitra kad ju vidim u prozoru iznad kompa ... Box cu gradit u ormaru dimenzija 52x50xmax 100 Dali je to dovoljno najvise me zanima za visinu ? Najveca prepreka za sad su mi pare za lampu znam da nije preskupa al jbg nema se ... Eto ako imate kakvih savjeta prije izrade recite ... znaci najvise me zanimju lampe sta preporucujete cito sam po forumu i zakljucijo da mi trebaju dvije ( valjda ) za vegetaciju i cvijetanje ? al nema jedna koja pase za oba stanja ? ak ima koja ? Ventilaciju imam rijesenu od kompova a i imam jedan mali homemade bit ce taman ... Stavio sam 10 sjemenki na klijanje i procito sam da treba pricakat 36 sati da proklijaju pa posadit ... e sad kad proklijaju sta onda samo vodu s sjemenkom izlit u zemlju pa kak sjemenka padne ili ju izvadit i postavit u neki polozaj ??? I od tih 10 nek proklija 5 to sve ide vanka pa cmo vidjet sta bude ..Eto ak ima ko kakav koristan savjet pretvorio sam se u uho ... Pozdrav svima i svima hvala na gornjim komentarima i objasnjenjima cijenim pomoc i nadam se da ce doc dan kad cu ih i ja djelit ... :banana_rasta:
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Hahahaha jesi me nasmijao....

Kad sjemenka proklija iz nje izbije bijela klica, nemora bit 36 sati, moze bit i 24, a moze i 224, ako me kuzis....

Kad proklija, uzmes olovku, izbusis rupu u zemlji, dubine malene, mozda centimetar max, i stavis proklijalu sjemenku u zemlju tako da KLICA IDE PREMA ZEMLJI znaci prema dolje.....


U vezi lampi, ovisi o kojoj opciji ćeš se odlučit, CFL ili HPS....

CFL manje grije, HPS bolje i brže growa, cijene su manje vise tu, al da ti odma kazem, isplativije je kupit HPS komplet nego CFL lampe, poslje ces bit zahvalan....


Taj tvoj box (dimenzije) su ok, mada je visina nekako kratka, al ljudi su radili čuda i u manjim dimenzijama...


Moj savjet:

odi u dnevnik uzgoja i nađi sve dobre dnevnike koji imaju dimenzije slične tvom boxu, pa ces tamo vidit što ti sve treba i kako to sve radi....

;)


P.S. samo čitati i čitati i čitati, ništa ne pitati jer je sve vec odgovoreno, samo ČITAJ!!!!!
 
18.04.2012
35
7
8
Ma citam citam i citam al kad ima puno za citat :p Najgore je to sto vecinom svi znaju sta rade vis nigdje nisam naso a cito sam i strane forume da klica ide dolje .. Hvala na tome ... sto se tice boxa visina moze ic do 86 a sad al cu to s jednom lampom moc zagrijat dovoljno ... sve u svemu nacu negdje dnevnik s takvim boxom pa procitat kako su drugi to napravili i sta su ugradili unutra ... Sve u svemu Poceci su teski kraj ce da bude sladak .. bar se nadam ak me ne cope pa bude gorak :D :D :D al necu valjda ...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako uspes da sredis ventilaciju mozes unutra staviti hps 150w i miran si za vegetaciju i cvetanje, al bi bilo dobro da visina ide bar tih 100
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.