uzgoj u sobi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.10.2007
9
1
3
45
biljku sam zasadio prije mjesec dana i jednostavni je stavio na prozor. sjeme je kvalitetno, vutra je bila luuuda, vec je narasla nekih 40 cm,
moze li dozreti jednostavnim odrzavanjem, ( zalivanje djubrejnje...) ili moram da je podvrgnem raznim rezimima trajanja vjestackog osvejetljenja.
prvi put uzgajam

hvala
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
HAH !

Dobar.........................................


nego, dali broj 13 u tvom imenu oznacava godine ili iq ?



Ako su godine onda mislim da te pogresne stvari zanimaju u zivotu !
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Stigao je oktobar... sunce sve slabije... Tesko da mozes nesto uradeti sa tom biljkom bez vestackog svetla.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
s`obzirom da si zasadio prije mjesec i stavio na prozor
a znamo da je sada dan kraći od noći
ako nije imala dodatne rasvjete,biljka već od samog klijanja cvjeta
mislite o tome....
bači se malo na čitanje i sve će ti se samo kazati
 
  • Angry
Reactions: Limeni888

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ok, od te biljke mozes imat malo gusta i hobija, ako nista drugo bar ces sljedecu biljku bolje odradit jer ces se malo ucit na ovoj.


Davat joj kvalitetne osnovne uvjete za zivot i malo prelistat po forumu, to ti je ok za start.
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Uci, uchi, uchi, prochitaj bar pet put kojekakvu literaturu do koje mozes doc.
Saznaj jel je bebica mushkich ili zhena.
Ako je zhena odrzhi je zhivom do proljecha da mosh klonove radit.

Chitaj x 10. Uchi. Pive.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Army RS

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
prijatelju nemoj da te nitko obezhrabri samo ti njoj daj pažnje i vidjeti ćeš neke rezultate neće to možda odnosno neće sigurno biti neka turbo kvaliteta no bit će tvoja i bit će sensimilija a to je ono najbitnije da nema sjemenki , pokušaj prvo tako a kad ćeš biti u nekoj fin. situaciji za napraviti joj bolje uvijete onda to i učini no ovo što sad radiš nemoj smatrati kao gubitak vremena nego kao jedan uvod u jedan pre pre dobar hobi :)
Čitaj malo po forumu i interesiraj se pa ćeš ubrzo skužiti što joj kao biljci paše i kako ju možeš kontrolirati . Uči se na greškama ako ne drugih onda svojih tako da nema nego krenuti :costumed-smiley-027

pozz
 
03.09.2006
34
4
0
Iako je sada vreme kada bi biljka trebala da procveta, mozes je spreciti tako sto ces joj dodati svetla. Mozes kupiti enrich spot R80 sijalicu za poboljsavanje rasta i cvetanja biljaka. Dosta je jeftina, i sluzi za dodavanje svetlosti tropskim biljkama u kontinentalnim uslovima. Napomena: Sijalica sadrzi sve spektre svetlosti, ali joj luminacija nije neka te je moras koristiti kombinovano sa dnevnim osvetljenjem. Sobzirom da ti je prvi uzgoj nebih se iznenadio da imas muzijaka. Obicno oni rastu tako brzo i iskljucivo u visinu.........

Naravno, pazi na komsije, oni obozavaju svetlo koje u toku dana izlazi iz sobe (SARKAZAM)
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
Stoner je napisao(la):
prijatelju nemoj da te nitko obezhrabri samo ti njoj daj pažnje i vidjeti ćeš neke rezultate neće to možda odnosno neće sigurno biti neka turbo kvaliteta no bit će tvoja i bit će sensimilija a to je ono najbitnije da nema sjemenki , pokušaj prvo tako a kad ćeš biti u nekoj fin. situaciji za napraviti joj bolje uvijete onda to i učini no ovo što sad radiš nemoj smatrati kao gubitak vremena nego kao jedan uvod u jedan pre pre dobar hobi :)
Čitaj malo po forumu i interesiraj se pa ćeš ubrzo skužiti što joj kao biljci paše i kako ju možeš kontrolirati . Uči se na greškama ako ne drugih onda svojih tako da nema nego krenuti :costumed-smiley-027

pozz

sta se chmaris stoneru:))hehe
 
03.10.2007
9
1
3
45
ah
proslo je mjesec kako smam joj obezbjdio fenomenalne uslove
hps 250 w
gnojivo, box

sada je u trecoj nedelji cvetanja i visine 110 cm

ludara

hvala na podrsci
 
  • Sviđa mi se
Reactions: medonjica

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
kolika ti je razdaljina lampe od vrha ?
pogledaj malo temu o foliji sa kojom si obložio box
mogao bih ti i ja sada reći u dvije rječi
ali pročiaj sve to,i bolje ćeš skapirati
čime je gnojiš u fazi cvjetanja ?
super je to samo naprijed
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Bravo, vidi se da je dobila puno ljubavi. Samo razmisli malo da zamjenis te folije u boksu sa necim drugim, ta folija nije bas najefikasnija. Inace odlicno izgleda i mogla bi stvarno dobro roditi :)
 
29.10.2007
2
0
1
40
E, ovako, bezveze sam bacao sjemenke u saksiju sa nekim lijevim cvijetom, nista se nije desavalo.
Jucer, sam pogledao , i nista nije niklo,medutim, danas kad sam se vratio sa posla, niklo je abnormalno
nekih 7-8 cm...Jako je tanka i mislim da nece dugo izdrzati (imam je namjeru presaditi i staviti u box)
Ima svjetlost solidnu (sijalica 1500lm- da li je to dobro?I koliko uopste sami lumeni utjecu na rast?).
I ima li nacina da je "natjeram" da stablo zadeblja?
I moze li uspjeti?

Hvala

PS Ovo je prva moja biljka :)
 
17.09.2007
41
2
0
38
ako hoces da ti biljka ima deblju stabljiku moraces da uzmes neki ventilator koji ce da duva ka njoj kako bi stabljika ojacala i imala dobru prehranu. to ti je dosta mali broj lm. mislim da ce ti najmanje trebati takvih 5-6 sijalica, a i pitanje je kakvog je spektra ta sijalica.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
emirz je napisao(la):
E, ovako, bezveze sam bacao sjemenke u saksiju sa nekim lijevim cvijetom, nista se nije desavalo.
Jucer, sam pogledao , i nista nije niklo,medutim, danas kad sam se vratio sa posla, niklo je abnormalno
nekih 7-8 cm...Jako je tanka i mislim da nece dugo izdrzati (imam je namjeru presaditi i staviti u box)
Ima svjetlost solidnu (sijalica 1500lm- da li je to dobro?I koliko uopste sami lumeni utjecu na rast?).
I ima li nacina da je "natjeram" da stablo zadeblja?
I moze li uspjeti?

Hvala

PS Ovo je prva moja biljka :)

Ako je kompaktna štedna žarulja približi je dovoljno blizu (cca 5cm) i omogući neko kretanje zraka.
Ako se izdužuje abnormalno znači da traži svjetlost i da je nema dovoljno ili je možda loša genetika...Može biti svašta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.