Uzgoj za amatere koji ne znaju kako i šta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.07.2019
1
18
3
25
Dakle, pročitao sam vodič za uzgajanje za amatere iz 2007. godine i nije mi najjasnije koju zemlju da koristim, čime hraniti biljku, šta još osim zemlje treba da se koristi? Gde i kako nabaviti seme? Kako će mi stići? Problemi sa zakonom u Srbiji? Kako sakriti miris? Prvenstveno me zanima indoor uzgoj i svaki savet je dobrodošao. Jedina stvar koju sam ikad posadio je pasulj kad sam bio mali i nemam pojma šta radim i odakle da počnem. Bilo kakav članak, vodič "za debile" je dobrodošao.
PS: Nov sam na forumu, ne zamerite mi ako sam neupućen u neke stvari.
 
  • Haha
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy and likfrik

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
nije mi najjasnije koju zemlju da koristim
Kako sakriti miris?
karbonskim filterom

pogledaj zavrsene dnevnike pa ce ti bit jasnije sto se sve koristi.

kad se malo bolje upoznas za opremom onda potrazi mentora koji ce ti pomoc ;)
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Na ovako pitanje ćeš dobiti odgovor: "Čitaj forum, sve ti piše". :)
I istina, toliko toga piše, da što više čitaš manje znaš.


Za van ti je i kasno osim za nekog brzog automata.

Indoor:
Treba ti "box" kutija, ormar,, u čemu ćeš to sadit.
box možeš da kupiš gotov ili da napraviš sam. neki ormar nebi bio loš. ako nemaš, pravi od čega hoćeš iverice, stiropora.
valjda znaš napraviti nešto kao ormarić. tu vrijedi: mali box velika briga, veliki box manja briga :) (moj je 80x60x 200cm)
na jednoj strani u dnu izbušiš rupu. to će ti biti upuh za zrak, zatim na vrhu izbušiš rupu i staviš neki ventilator, kompjuterski, kupaonski ili neki skupi brendirani. to će ti izbacivati zrak vani i tako će ti box cirkulirati uvjek svježim zrakom.
u boxu isto staviš jedan vent da malo miješa zrak,
box možeš obojati iznutra bijelom mat bojom, da imaš bolju refleksiju ili obložiti nekom folijom, ne moraš odmah.

Mirise ja ne prikrivam ničim, valjda nisam imao tako mirišljave sorte.
ali poslije možeš stavljati filter ili prikrivati miris, ona gelom iliti nečim sličnim.
nije bitno za početak.

Zemlja: Jaako bitna stvar. pogotovo za početnike.
prepiši ili si prebaci ovu sliku i traži da kupiš: ljudi ovdje rade sa njima, provjerenu su.

Sad tu zemlju trebaš staviti u neke posude, recimo od po 10l za automatike je skroz ok.
za fotoperiodne ja bi ipak stavio malo veće.

Ok imamo box, zemlju, treba nam sjeme.

ne znam za srbiju pošto nisam odanle, ali evo tema:

kupuješ ženske znači "female", možeš uzeti auto sjem ili foto.
automati su brži ali i manji, slabiji.
recimo kod sponzora foruma:

Gnjojivo; ja koristim biobizz gnjojivo. možeš uzeti i hesi ili neko treće. ali ti treba. Također nije o glavu da kupiš sve iz
palete. ja sam od biobizza imao u početku samo biogrow i biobloom, pa poslije dokupuješ, sakupljaš.

sa njima dobiješ i tablicu, redoslijed gnjojidbe a možeš i naći na netu. i ovdje naravno na forumu.

I rasvjeta:
Pošto ni sam neznaš koliki će ti biti box, toplo preporučujem led sijalice ili cfl.
najeftinije i najmodularnije riješenje:
možeš krenuti sa par pa dodavati. ja imam led sijalice od po 9 w sve ukupno, cca 150w.


evo ti moj dnevnik u kome sve ovo možeš vidjeti u praksi. kao i muke u početku :)
 
Poslednja izmena:

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Ovdje uvijek netko odgovori, a to sto nisi nikad sadio nista apsolutno nista ne znaci, vecina nas ovdje je isto takva bila, poslije se zaljubis u grow pa probas i ostale biljke.
Jos jedna od prednosti cannabisa je i ta sto se povezes s prirodom, (barem sam se ja povezao)
Ugl. Na sva tvoja pitanja imas odgovor ovdje,
Imas u lijevom uglu trazilicu, pa upises pojam i to je to, ak i dalje netsto nije jasno,pitaj, netko ce ogovoriti
A evo i @likfrik se potrudio i pojasnio sve, sjeca se valjda kak je on imao muke, pa ne zeli to nikom vise heheheheh
 
17.07.2019
1
18
3
25
Na ovako pitanje ćeš dobiti odgovor: "Čitaj forum, sve ti piše". :)
I istina, toliko toga piše, da što više čitaš manje znaš.


Za van ti je i kasno osim za nekog brzog automata.

Indoor:
Treba ti "box" kutija, ormar,, u čemu ćeš to sadit.
box možeš da kupiš gotov ili da napraviš sam. neki ormar nebi bio loš. ako nemaš, pravi od čega hoćeš iverice, stiropora.
valjda znaš napraviti nešto kao ormarić. tu vrijedi: mali box velika briga, veliki box manja briga :) (moj je 80x60x 200cm)
na jednoj strani u dnu izbušiš rupu. to će ti biti upuh za zrak, zatim na vrhu izbušiš rupu i staviš neki ventilator, kompjuterski, kupaonski ili neki skupi brendirani. to će ti izbacivati zrak vani i tako će ti box cirkulirati uvjek svježim zrakom.
u boxu isto staviš jedan vent da malo miješa zrak,
box možeš obojati iznutra bijelom mat bojom, da imaš bolju refleksiju ili obložiti nekom folijom, ne moraš odmah.

Mirise ja ne prikrivam ničim, valjda nisam imao tako mirišljave sorte.
ali poslije možeš stavljati filter ili prikrivati miris, ona gelom iliti nečim sličnim.
nije bitno za početak.

Zemlja: Jaako bitna stvar. pogotovo za početnike.
prepiši ili si prebaci ovu sliku i traži da kupiš: ljudi ovdje rade sa njima, provjerenu su.

Sad tu zemlju trebaš staviti u neke posude, recimo od po 10l za automatike je skroz ok.
za fotoperiodne ja bi ipak stavio malo veće.

Ok imamo box, zemlju, treba nam sjeme.

ne znam za srbiju pošto nisam odanle, ali evo tema:

kupuješ ženske znači "female", možeš uzeti auto sjem ili foto.
automati su brži ali i manji, slabiji.
recimo kod sponzora foruma:

Gnjojivo; ja koristim biobizz gnjojivo. možeš uzeti i hesi ili neko treće. ali ti treba. Također nije o glavu da kupiš sve iz
palete. ja sam od biobizza imao u početku samo biogrow i biobloom, pa poslije dokupuješ, sakupljaš.

sa njima dobiješ i tablicu, redoslijed gnjojidbe a možeš i naći na netu. i ovdje naravno na forumu.

I rasvjeta:
Pošto ni sam neznaš koliki će ti biti box, toplo preporučujem led sijalice ili cfl.
najeftinije i najmodularnije riješenje:
možeš krenuti sa par pa dodavati. ja imam led sijalice od po 9 w sve ukupno, cca 150w.


evo ti moj dnevnik u kome sve ovo možeš vidjeti u praksi. kao i muke u početku :)

Wow! Hvala na ovako detaljnom odgovoru. Ovako nesto stvarno nisam ocekivao
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik
17.07.2019
1
18
3
25
Ovdje uvijek netko odgovori, a to sto nisi nikad sadio nista apsolutno nista ne znaci, vecina nas ovdje je isto takva bila, poslije se zaljubis u grow pa probas i ostale biljke.
Jos jedna od prednosti cannabisa je i ta sto se povezes s prirodom, (barem sam se ja povezao)
Ugl. Na sva tvoja pitanja imas odgovor ovdje,
Imas u lijevom uglu trazilicu, pa upises pojam i to je to, ak i dalje netsto nije jasno,pitaj, netko ce ogovoriti
A evo i @likfrik se potrudio i pojasnio sve, sjeca se valjda kak je on imao muke, pa ne zeli to nikom vise heheheheh
Hahahaha, odlicno je sve odbjasnio. Necu da lazem, mislio sam da je ovaj forum mrtav kad sam video da mi je za najnoviji post izasao post iz 2007. godine (verovatno nisam uradio nesto kako bi trebalo :') ).
 
17.07.2019
1
18
3
25
PS: Zamolio bih moderatore da ne brisu post jer jos zivim sa matorima tako da je uzgoj nemoguc, nek mi ga ostave bar dve godine da mogu ponovo da pogledam sta je @likfrik napisao. Hvala jos jednom. Veliki sam ljubitelj kanabisa ali, nazalost, nikad nisam probao nesto sto nije sa ulice. Ako je neko iz Beograda i zeli da podeli uzorak svojeg uzgoja sa mnom, dobrodosao je :) (nadam se da poslednji komentar ne krsi neka pravila foruma)