Uzgoj zbog sjemenki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.03.2011
39
5
0
40
:vb_wave:Ekipa Pozdrav!
Od idućeg proljeća želim uzgajati istovremeno 10 različitih sorti marihuane u svome vrtu -i tako svake godine.
Indice,Sative,Hibridi,Landrace.:dada
Svake godine bi uzgajao od svake sorte -na jednom dijelu zemljišta i muške i ženske biljke radi sjemenki za iduću sezonu, a na drugome dijelu -samo ženske biljke zbog konzumacije.
E sada ,sve je to ovako lijepo zamišljeno,ali ipak postoji jedan problem!
Ljudi, kako kvalitetno zaštititi ženke jedne sorte od križanja sa drugim sortama,tj. što napraviti kako bi bio 100% siguran da se uvjek opraše samo mužjaci i ženke ISTE sorte,pošto će to sve biti na jednom zemljištu,a pelud mužjaka-zna se,
leta na sve strane!?
Ja sam to zamislio tako da svaku sortu (za sjeme) stavim u poseban PLASTENIK -samo dok se opraše,a poslije toga bacam muške i više mi ti plastenici ne trebaju!
Što vi mislite??
Ima li tko od vas već sličnog iskustva sa uzgojem više različitih sorti odjednom uzastopno više sezona -a da svaki puta ima sjeme za idući uzgoj od svake pojedinačne sorte bez križanja..
:thankyou:
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
samo razmisli kakav miks bi dobio :)) ...nakon prve godine nebi više znap šta je šta....a da bi na drugoj strani uzgajao samo ženske nemoguće jer polen leti do 300 km.....ako imaš tako dugačak vrt vrh :)
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Cim vidis koji su muski, skloni ih negdje gdje nemaju doticaj sa zenkama(pod tim doticaj,
mislim na potpunu izolaciju jednih od drugih) i onda sam oprasuj koje hoces s kojim hoces...
:eek:vca
Uzmes one štapice sa vatom na vrhovima i prodjes po muskima pa po zenskima i eto.
na taj nacin mozes imat oprasene određene cvijetove, a ostale ostavis neoprasene.
Tako da ne moras odvajati zemljista. I bit ce ti lakse izvedivo ako ih drzis u teglama.
Nadam se da sam bar malo pomogao, naravno postoje razlicite varijante a sad ako smislis bolju..
Treba jos malo to razradit, al to ti je donekle to sto ti zelis...
 
05.03.2011
39
5
0
40
$DoLaR$ je napisao(la):
samo razmisli kakav miks bi dobio :)) ...nakon prve godine nebi više znap šta je šta....a da bi na drugoj strani uzgajao samo ženske nemoguće jer polen leti do 300 km.....ako imaš tako dugačak vrt vrh :)

A šta misliš da ovo sa plastenicima nebi upalilo?
Kako to inače rade u seed firmama?
ZNA LI TKO ????????
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
seed banke to rade u zatvorenom i kontroliranom uzgoju....rockerboy di si mislio da ih makne...nisam te skužio u zatvoreno ili?
 

Miovutra

Aktivan Član
29.02.2012
66
6
8
40
Ženke u "vrt" , muške kontrolirano u vazama/saksijama kad muškići malo odrastu pogladi im znaš već šta i satri ih i fino od tetke od tetke praši vrh-dva tri kako oš i to je to što se mene tiče ;)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Mnogo komplicirano, pogotovo outdor. Jednostavnije kupiti ono čega se poželiš plus mnogo je znatiželjnih vani za imati svoj rajski vrt, pun sjemenki:))
A i što ne dati kintu proizvođačima, nije to tako skupo a oni se misle za vrste a i zakonski je kod njih drugačije. Ja bi se živ pojeo da čekam sjemenke:vb_kez:
Ako si "bogu iza nogu" možeš svašta, ali lakše je to u indoru raditi jer ne možeš protiv prirode vani.
 

Miovutra

Aktivan Član
29.02.2012
66
6
8
40
@rocker :) Istina totalna, onda i za to moj savjet kupi femice za nva i uzmi regular pakovanje di ti je fift - fifti i eto biće i momaka :D

/peace 2 all
 
01.05.2012
27
0
0
32
Ja sam razmišljao o tome da jednu biljku iz kupovnog fem. sjemena izložim stresu pa se nadam da postane hermić, nju bi stavio daleko od drugih, i imao ju za brdo sjemenki, koje bih iduće godine iskoristio... A onda ako sam u mogućnosti, opet napravio hermića i izvukao feminizirano sjeme, ima tu negdje uputa kako to napraviti...

Vjerojatno ću probati ali neke druge godine jer ovo mi je prvi put.
 
05.03.2011
39
5
0
40
Kuća mi je 'bogu iza nogu' sa okućnicom od 25000 m2 i mogu svašta. :)
A cilj mi je uzgajati biljke na svom području i dobivati sjemenke iz godine u godinu koje neće biti ni do koljena onima iz seed firmi jer se full aklimatizira na TOČNO sve MOJE uvjete :tlo,položaj,način uzgoja,itd.
Tako da će to sjeme biti dragocjeno,biljke će biti ful jebene,moj Landrace!
A ne kao što sam ove godine uzeo preko Aliena od Flying Dutcha 'The Pure' :sjemenke već na izgled nikakve -male i svijetle,izklijale nakon mjesec dana!,i na kraju niti jedna ne raste,-samo su bacile klicu!Katastrofa!
U svakom slučaju nešto ste mi malo pomogli,ali još trebam razmišljati kako i šta.
Meni se i dalje sviđa ona moja ideja sa plastenicima,a vidim da vama baš i ne-nitko to ništa ne komentira.
Znači ponavljam: Svaku posaditi u razdvojene gredice. Neposredno prije početka cvjetanja nad svaku sortu postaviti zatvoreni plastenik.Kada muški baci pelud na dame,pogubiti mužjake i otkriti foliju.
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Ako to mozes tako jako dobro izolira super, makar mislim da ti je mozda jednostavnije onako kako sam ti predlozio, uglavnom nije ne izvedivo.. Sretno!
 
05.03.2011
39
5
0
40
Molim na javljanje stare iskusne outdoor growere koji više godina uzgajaju istodobno barem dvije različite sorte,a da sjeme uvijek dobivaju od svojih biljki! Pa mora vas biti...
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ja nisam stara iskusna growerica (pogotovo outdoor), ali mogu reći toliko da mi se tvoja ideja sviđa i ne vidim razlog zašto ne bi bila izvediva, ako imaš dobru poziciju i sigurnost.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Skoro 20 postova u temi, i jedino je onaj treći od rockerboy-a od nekakve pomoći. :eek:hno:
Ako nešto ne znate ili niste sigurni u to, onda se okanite davanja savjeta i pisanja po temama samo da bi pisali nešto.
Jer ovako teme nemaju smisla i od kontruktivnih rasprava nema ništa jer se kvalitetni postovi izgube u moru bezveznih.


Efektivan domet polena u ovako malenom outdoor uzgoju je par kilometara, do nekih 12km ovisno o vjetru i slično.
Znači, polen je toliko lagan da se zavlači svugdje gdje postoji strujanje zraka, a s smanjenjem prostora(promjera)
gustoća polena po kubnom metru je logično veća, samim time i šanse da biljka bude oprašena su veće.
Mom frendu je oprašilo biljke u indoru!, jer je svježi zrak upuhivao izvana a kuća mu je u blizini šume i livada gdje je
netko vjerovatno sadio ili je bilo samoniklih muških biljki. (samo da vidite kako je zajeban taj polen)

Tako da ne vidim način kako bi se to moglo izvesti u outdooru, s plastenicima, bez plastenika, ovako ili onako.
Muške biljke jednostavno ne smiju biti u blizini ženskih, nikako. Jer ako ih i zatvoriš u plastenik, svejedno trebaš imati
protok svježeg zraka. Možda jedino ako je full zatvoreni plastenik i imaš ventilatore na upuhu i ispuhu (+filter nekakav).

Uzgajivači u seed kompanijama što reče dollars, imaju kompletno izolirane sobe u velikom slučaju s buffer prostorom
koji služi za presvlačenje u novu robu ili kombinezone pri ulasku u muški room, i nakon izlaska usisavanje i skidanje te robe.
Jer polen se bez problema hvata na odjeću, ruke, kosu, ... i prenosi na ženske biljke.

Pametnije bi ti bilo uhvatiti se kloniranja i pravljenja majki, a onda s polenom ne trebaš raditi neke velike akcije.
Kada saznaš koje su muške uzmeš ih par i staviš da dozriju indoor u nekom izliranom boksu, čisto da dobiješ nešto sjemena.
A možeš klonirati i muške pa imati paletu muških "donora" i sl.
 
05.03.2011
39
5
0
40
He-Man je napisao(la):
Skoro 20 postova u temi, i jedino je onaj treći od rockerboy-a od nekakve pomoći. :eek:hno:
Ako nešto ne znate ili niste sigurni u to, onda se okanite davanja savjeta i pisanja po temama samo da bi pisali nešto.
Jer ovako teme nemaju smisla i od kontruktivnih rasprava nema ništa jer se kvalitetni postovi izgube u moru bezveznih.


Efektivan domet polena u ovako malenom outdoor uzgoju je par kilometara, do nekih 12km ovisno o vjetru i slično.
Znači, polen je toliko lagan da se zavlači svugdje gdje postoji strujanje zraka, a s smanjenjem prostora(promjera)
gustoća polena po kubnom metru je logično veća, samim time i šanse da biljka bude oprašena su veće.
Mom frendu je oprašilo biljke u indoru!, jer je svježi zrak upuhivao izvana a kuća mu je u blizini šume i livada gdje je
netko vjerovatno sadio ili je bilo samoniklih muških biljki. (samo da vidite kako je zajeban taj polen)

Tako da ne vidim način kako bi se to moglo izvesti u outdooru, s plastenicima, bez plastenika, ovako ili onako.
Muške biljke jednostavno ne smiju biti u blizini ženskih, nikako. Jer ako ih i zatvoriš u plastenik, svejedno trebaš imati
protok svježeg zraka. Možda jedino ako je full zatvoreni plastenik i imaš ventilatore na upuhu i ispuhu (+filter nekakav).

Uzgajivači u seed kompanijama što reče dollars, imaju kompletno izolirane sobe u velikom slučaju s buffer prostorom
koji služi za presvlačenje u novu robu ili kombinezone pri ulasku u muški room, i nakon izlaska usisavanje i skidanje te robe.
Jer polen se bez problema hvata na odjeću, ruke, kosu, ... i prenosi na ženske biljke.

Pametnije bi ti bilo uhvatiti se kloniranja i pravljenja majki, a onda s polenom ne trebaš raditi neke velike akcije.
Kada saznaš koje su muške uzmeš ih par i staviš da dozriju indoor u nekom izliranom boksu, čisto da dobiješ nešto sjemena.
A možeš klonirati i muške pa imati paletu muških "donora" i sl.

Kume svaka čast na odgovoru!
Imam 2 pitanja :
Kako onda inače ljudi koji uzgajaju outdoor svake godine imaju sjeme za idući put - puste zajedno muške sa ženkama,pa dobiju sve budove u sjemenkama,ili svake godine nanovo kupuju sjeme u seed bankama ili sl.?
I drugo pitanje je koliko godina može živjeti biljka u vegetaciji za klonove(majka)?

---------- Post added at 22:41 ---------- Previous post was at 22:32 ----------

Znači ajde da malo promjenim svoje pitanje..
Odabrao sam jednu određenu sortu koja mi se najviše sviđa.
Želim ju uzgajati od sada pa na dalje svake godine do kraja svog života. :)
Kako ću to radit?
Svake godine kupovati ponovno sjeme u seed banci,ili?
Tko zna?
Pa nemogu vjerovati da ste svi na ovoj stranici groweri koji svaki grow uzgajate drugu sortu,ili eventualno jednu određenu sortu uzgajate više puta -ali svega par puta(par godina) kupujući uvijek nanovo sjeme ili kloniranjem majke?
Jesam dosadan?
 
18.12.2011
27
1
3
34
Ti mozes da narucis 10 regularnih semena tog strain-a koji ti se dopada. Od tih 10 semena u proseku ces dobiti 5 zenki i 5 muzijaka. Ako ne uklonis muzijake oni ce da ti oprase zenke i imaces hedove pune semenki (to je ono sto ti zelis) ali kvalitet te vutre nece da bude isti kao kvalitet iste te trave bez semenki,zato niko ne zeli zemenke :) Zar ti nije jednostavnije da izdvojis 50e godisnje za feminizirano seme i ne komplikujes i ne rizikujes da padnes posto ti plastenici u sred sume nisu bas uobicajena pojava :)