Vaš irealni kutak stvarnosti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Zanima me da li je neko ima iskustva da vidi duhove. Cudne stvari kako lete ili bica iz cudnih dimenzija. Na primjer mnogi pricaju o mothman prikazama. Bica koja najavljuju velike nesrece. Ima i film sa Richard Girom. Mothman Prophecies. izgledaju nesto slicno ovom:

shawnkennedy4.jpg
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
jedanput 3D sjene koje su polako prolazile po sobi
i to sam se probudio usred noći sa jakom žgaravicom(kad sam ih vidio)
tako da može bit
da sam imao false awaking što obično imam poslje lucida...
i isto tako usred noć sam se jedanput probudio iz sna(neznam zašto) i vidio neku vibrirajuću svijetleću kuglu koja bi nestajla ako sam je direktno gledao a kad bi indirektno bila bi vrlo jasna...zaboravio sam koje je boje bila(mislim plave)
samo problem je što nisam siguran dali sam sanjo ili nisam
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
to što se tiče kugle,izgleda mi kao da je to foto zajebancija...fotopsija ili fotofobija nakon buđenja,dok se oči priviknu na svijetlo...nešto poput onog bljeskanja i svjetlucanja kad se zagledaš u nebo za vrijeme umora
osobno nisam vidio duha,ne vjerujem da uopče postoje...to su ljudi izmislili kao i boga da neobjašnjivo pojasne...
 

Pacox

Aktivan Član
20.04.2005
82
5
0
34
Ja takve stvari nisam video ali verujem u njih. Hehe, tako je zivot zanimljiviji. :icon_frown: Voleo bih da sam vampir...
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
prolaps_rektuma je napisao(la):
to što se tiče kugle,izgleda mi kao da je to foto zajebancija...fotopsija ili fotofobija nakon buđenja,dok se oči priviknu na svijetlo...nešto poput onog bljeskanja i svjetlucanja kad se zagledaš u nebo za vrijeme umora
osobno nisam vidio duha,ne vjerujem da uopče postoje...to su ljudi izmislili kao i boga da neobjašnjivo pojasne...
probudio sam se s ugašenim svjetilima i bila je noć tako da to svjetlo na koje sam se morao privknut mislim da nije bilo dovoljno za takvu optičku varku...
al od mene ta kugla može bit duh desnog **** mog pradjeda koje su mu amputirali u ratu zbog ozeblina,dok mi ta kugla ne kaže ja sam desno mudo tvog pradjeda i trebam tvoju pomoć da mu se vratim u zagrobnom životu kako bi bio cjelovit i prešao na iduću razinu itd... ja neću tumačit što je.
iako bi u neku ruku bilo zabrinjavajuće da imam privilegiju u kasnim večernjim satima slušat dirljive priče testisa mojih predaka
to nam život čini zanimljivijim kako nam dragi pacox kaže :).

što se tiče duhova i svega ostalog
ja osobno ne vjerujem u nevjerovanje niti vjerovanje :)
jedno i drugo je jednako ograničeno čim sadrži glagol vjerovanje...
po meni je vjerovanje čisti kretenizam...uzimanje vjere preozbiljno a i sve što se uzme preozbiljno može nastat samo dvoje kretenodini fašistički manipulacije željni agresivci koji će bit kolovođe nekog krvoprolića(nemojte mislit da sam pacifist) ili emoti
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
nemogu vjerovat da je t-e-s-t-i-s prosta riječ
mislim šta je negativno u njima osim što smo zbog njih na planetu pretrpanom ograničenih licemjernih imbecila(računajući sad i mene)
koji se međusobno spriječavaju da počine bilo što produktivno
:cool44: aaaaaaaaa sad mi je sve jasno
ooo daaa ooo daaa admini :notnice: vidim simboliku u vašoj cenzuri!!!
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
hm.. ja nisam bas bas vidio nikada tako nesto ali prozivljavam to na drugi nacin. Primjerice, ubodem novi komp i idem slagati komponente u kuciste. Jedan tren imam sarafciger u ruci, odlozim ga, i 30 sec kasnije ga zelim uzeti, ali njega nema!! i prekopam sve zivo i nezivo i nema ga i nema ga. Ali doslovce sve sam pregledao. Odem u garazu po drugi sarafciger i kad se vratim, vidim ovog kojeg nisam mogao naci NASRED stola. A nisam bio napusen ni nista. Normala skroz..

ili recimo, znam da sam nesto ostavio na jednom mjestu a kad se probudim, ista stvar je na istom mjestu ali pod drugim kutem ili cak na totalno drugom mjestu. A nitko mi ne ulazi u sobu ni ista takvo.. Katkad se osjecam stvarno jezivo..
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
moj stari je jednom dok se vozio cestom vidio žućkastu kuglu svjetlosti na polju pored ceste
Stao je i gledao par sekundi u nju i kad je skrenuo pogled u retrovizor da vidi jel mu ide neki auto iza kugla je nestala

Nakon nekog vremena sam skonto da bi to najverojatnije bio fenomen zvan kuglasta munja
eo mal iz wikipedije o tome
http://en.wikipedia.org/wiki/Ball_lightning
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Wec par godina nista. Ali prije sam imao par susreta s ovim, u jednom odmaralistu na Losinju:
http://en.wikipedia.org/wiki/Shadow_people

Skoro isti kao "hatman" sa slike. Imao sam 14-15 godina i odjebao sam to kao mind playing tricks...

Kasnije saznam da je u istoj zgradi:

1. jedna pedesetgodisna poznanica od mojih staraca vidjela duha u sobi kad je isla na wc usred noci, kao neki doktor sjedio i pusio na stolici. Ona isto nije vjerovala da je to stvarno, sve dok joj muz nije reko ujutro da nisu bili sami u sobi. On ga je "osjetio". Znam ove ljude, i znam da su prizemni i zato im vjerujem.

2. navodno (neprovjereno) je prije (al neznam kad) u toj zgradi bio pozar i neko je izgorio. Neznam ni tko, samo da je musko. Skroz neprovjerena informacija, al ipak.

Kad mi se ovo sve poklopilo oso sam malo po netu potrazit, i mos mislit kad citas od hrpe drugih ljudi postove da su vidli isto sto i ti, sve do najsitnijih detalja. Neznam dal mi se ikad koza vise najezila nego tad. Od tad stalno lurkam po forumu o paranormalnom, i "vjerujem" u duhove, ak cemo ih tako znati (makar ova sjena sto sam vidio ne spada pod tipicne "duhove", iliti energiju preostalu iz umrlih)

--
--

I da, paraliza u snu (sleep paralysis). Vjerujem da nisam jedini koji je to iskusio. Vise od godinu dana me prala dok nisam skuzio da ju mogu osjetit unaprijed i sprijeciti. "Prisutnost" koju sam osjetio dva puta tijekom SP-a = najintenzivniji strah koji sam iskusio, ikad.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
@ROX Koje iskustvo covece...:facesjump:

-Ja inace ne verujem u takve stvari...Mozda zato sto dosad nisam video ni jednog duha ili nesto slicno njemu...Taj osecaj -da nisi sam u sobi ili da te neko prati-ne mora da znaci da je duh pored tebe...Mozak je komplikovan organ,zbunjuvanjem i umisljanjem covek se moze gadno istripovati...U vise slucajeva tu je paranoja da zameni "duhove"...
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
Weed Killah je napisao(la):
hm.. ja nisam bas bas vidio nikada tako nesto ali prozivljavam to na drugi nacin. Primjerice, ubodem novi komp i idem slagati komponente u kuciste. Jedan tren imam sarafciger u ruci, odlozim ga, i 30 sec kasnije ga zelim uzeti, ali njega nema!! i prekopam sve zivo i nezivo i nema ga i nema ga. Ali doslovce sve sam pregledao. Odem u garazu po drugi sarafciger i kad se vratim, vidim ovog kojeg nisam mogao naci NASRED stola. A nisam bio napusen ni nista. Normala skroz..

ili recimo, znam da sam nesto ostavio na jednom mjestu a kad se probudim, ista stvar je na istom mjestu ali pod drugim kutem ili cak na totalno drugom mjestu. A nitko mi ne ulazi u sobu ni ista takvo.. Katkad se osjecam stvarno jezivo..
a da to je učestala pojava to su samo updatovi matrice :D ništa čudno :popworm:

a inače ja sam imao jednu astralnu projekciju...ne računajući tripove na salviji :)
izašao sam nekako iz tijela kroz lucidni san
ne sjećam se kako :( (šugavno pamćenje sve mi dobro uzme)
i vidio svoje tijelo sa stropa...i sad neznam zašto recimo nisam otišao još dalje
ja sam se sjetio knjige umijeće sanjanja i to baš jedinih vrata koje nisam skužio
i ušao sam u tijelo...i pokušao "dvojnikom" upravljat fizičko tijelo
uspio sam nekakvim nadljudskim naporima se podignut(kao da sam dizao mrtvaca...tj svoje paralizirano tijelo...valjda sam bio u grču od napora pa sam bio u nekom zastršujućem deformiranom položaju i glavom koja je pala iza...valjda sam samo trub dizo :D)ali bol i napor su bili toliko veliki da sam samo opet trosnuo u krevet i zaspo...poslje sam se još okretao u mrako oko neke osi kod pupka i tako :D...čudne se stvari događaju kad se baviš lucidnim sanjanjem
e da i kad sam sjedio bio sam hipnotiziran nekom mrljom na prozoru :D
(možda sam već postao ovo)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
wannabeshaman1 je napisao(la):
što se tiče duhova i svega ostalog
ja osobno ne vjerujem u nevjerovanje niti vjerovanje :)
jedno i drugo je jednako ograničeno čim sadrži glagol vjerovanje...
po meni je vjerovanje čisti kretenizam...uzimanje vjere preozbiljno a i sve što se uzme preozbiljno može nastat samo dvoje kretenodini fašistički manipulacije željni agresivci koji će bit kolovođe nekog krvoprolića(nemojte mislit da sam pacifist) ili emoti

Slažem se...

Ljudi uopće nije bitno da vi vjerujete ili nevjerujete u nešto, ako postoji - to će postojati vjerujete li vi u to ili ne. Iznenadili bi ste se kad bi znali koliko ljudi je vidlo/doživjelo mistične stvari, ali fora je u tome da nitko ne želi pričati o tome jer zna da su ljudi opčenito govna i da će ih ismijavati zbog toga i govoriti im da su ludi, da su skrenuli s uma, makar nitko od njih nezna tko su oni sami, što tu rade, zašto, itd... nitko od nas nezna što je svijet, što je stvarno, jer ništa od toga nema odgovor, jer je jedino stvarno vaš doživljaj, vaše iskusvo...
... prostor, vrijeme... sve je to percepcija i interpretacija vašeg uma... pojam stvarno/realno je fikcija...
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
ROX je napisao(la):
I da, paraliza u snu (sleep paralysis). Vjerujem da nisam jedini koji je to iskusio. "Prisutnost" koju sam osjetio dva puta tijekom SP-a = najintenzivniji strah koji sam iskusio, ikad.


Bome nisi jedini. Potpisujem ovo u vezi straha!:mrtva_banana:
 

Pacox

Aktivan Član
20.04.2005
82
5
0
34
wannabeshaman1 je napisao(la):
al od mene ta kugla može bit duh desnog **** mog pradjeda koje su mu amputirali u ratu zbog ozeblina,dok mi ta kugla ne kaže ja sam desno mudo tvog pradjeda i trebam tvoju pomoć da mu se vratim u zagrobnom životu kako bi bio cjelovit i prešao na iduću razinu itd... ja neću tumačit što je.
iako bi u neku ruku bilo zabrinjavajuće da imam privilegiju u kasnim večernjim satima slušat dirljive priče testisa mojih predaka.
:hehe: :hehe: Hehe genijalno...

Nego, prekjuce mi se desilo nesto strava. Nije bilo nikakvo "vidjenje" ili slicno, samo nesto sto se nije odavno desilo. Dakle, padao je sneg i ja sam odlucio da odem da se setam po takvom vremenu (obozavam vremenske (ne)prilike ). Nisam isao nigde posebno, ali u jednom trenutku sam odlucio da prodjem pored kuce izvesne osobe jer je odavno nisam video, i u trenutku kad sam zasao za cosak gde stanuje, video sam kako izlazi iz kuce i ide ka meni. Ok strava slucajnost. Posle sam se jos setao ali sam odlucio da hocu da idem u jedan kafic pa sam pozvao druga i na moje klasicno pitanje "Sta radis?" on je rekao "Evo, za 5 minuta idem u taj kafic sa odredjenim osobama". I tako smo otisli u taj kafic. Slucajnost? I don't think so...
Kad bolje razmislim, te cudne "slucajnosti" mi se nesto cesto desavaju :abducted:

EDIT

Ljudi uopće nije bitno da vi vjerujete ili nevjerujete u nešto, ako postoji - to će postojati vjerujete li vi u to ili ne.
Hm... Sa ovim se bas i ne slazem. Ja imam teoriju da sve u sta se veruje ima neku moc. Npr: Kada bih sa 100% sigurnoscu znao da bog ne postoji, ja i dalje ne bih pisao na krst i slicne stvari, jer mnogo ljudi veruju u simbol krsta, pa samim tim i krstu daju odredjenu (pozitivnu) moc. Unistavanje/ skrnavljenje tog simbola bi mogla da izazove negativne posledice na moj duh/karmu/auru itd...
I zasto deca veruju i vide vile, a "odrasli" ne? Da li je zbog toga sto je to samo detinjasta mastarija, ili zato sto su prestali da daju svoj "doprinos" tim bicima? Nemam pojma...
I zbog toga ja verujem. Verujem u nadi da cu jednog dana mozda i videti...
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
wannabeshaman1 je napisao(la):
nemogu vjerovat da je t-e-s-t-i-s prosta riječ
mislim šta je negativno u njima osim što smo zbog njih na planetu pretrpanom ograničenih licemjernih imbecila(računajući sad i mene)
koji se međusobno spriječavaju da počine bilo što produktivno
:cool44: aaaaaaaaa sad mi je sve jasno
ooo daaa ooo daaa admini :notnice: !!!

malo off...al stvarno mi nije jasno...kao sloboda borimo se za nešto što se smatra drogom da postane 1.dekriminalizirano,2.legalizirano i sloboda odabira,a gdje je sloboda govora,nije mi jasno zašto ta cenzura...jedan od najglupljih uskračivanja balkanske kreativnosti...
šta nekom smeta ako ja krešem boga i isssa...
toliko o slobodi na forumu:snooze:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
hmm opet da se klatimo po temi sloboda govora...ne moze svako da prica sto mu padne na pamet jer onda moze da uvrijedi nekoga a taj neko onda da uvrijedi nazad njega i tako do beskonacnosti...i onda umjesto da naucimo nesto jedno od drugog mi se samo vrijedjamo...na primjer ja sada ako zelim da nesto kazem veoma lose protiv hrvata pretpostavljam da bi se neko javio da kaze da sam rasist itd itd znaci ne mogu ljudi pricat sta hoce jer ovo nije pijaca nego forum o jednoj prelijepoj biljci.
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
Vutragenjo je napisao(la):
hmm opet da se klatimo po temi sloboda govora...ne moze svako da prica sto mu padne na pamet jer onda moze da uvrijedi nekoga a taj neko onda da uvrijedi nazad njega i tako do beskonacnosti...i onda umjesto da naucimo nesto jedno od drugog mi se samo vrijedjamo...na primjer ja sada ako zelim da nesto kazem veoma lose protiv hrvata pretpostavljam da bi se neko javio da kaze da sam rasist itd itd znaci ne mogu ljudi pricat sta hoce jer ovo nije pijaca nego forum o jednoj prelijepoj biljci.

a oče onda bit i cenzirirane rijeći tipa srbin,hrvat,crnac...ne mislim na to već na psovke...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
mišljenja sam, ili vjerujem da, svejedno, psotoje druge dimenzije a sa njima i bića o koima čujemo iz raznih priča, mitologia. za neke vjerujem da su prenesena značenja a za neke mislim da nisu prenesena značenja.

evo masonska definicija slobode iz naslova protokoli sionskih mudraca

Riječ "sloboda", koja se može tumačiti raznoliko, mi tumačimo i određujemo ovako:
sloboda je pravo da se može činiti ono što dozvoljava zakon. Ovakvo tumačenje ove riječi poslužiće nam u ono vrijeme time što će se sva sloboda obresti u našim rukama, jer će zakoni rušiti ili stvarati samo ono što mi budemo željeli po gore izloženom programu.