Vaša biznis ideja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Fahro420

Aktivan Član
02.06.2016
108
379
63
32
Pozdrav forumaši.
Evo nisam uspio naći sličnu temu gdje bi trebala biti pa ako slučajno ima obrisati ću.
Ovdje bih volio da se oglase samo oni koji imaju svoju biznis ideju pa ako ima takvih neka tipkaju.
 

Fahro420

Aktivan Član
02.06.2016
108
379
63
32
Da budem jasniji,ja kroz svoj život sam uvijek žudio za slobodnim vremenom i naravno sa svojih 20 godina krenuo sam ozbiljno razmišljati o tome i došao na ideju za svoj biznis a to je izrada umjetnih stolova za koji naravno treba kapital i naravno idem na teren ovu godinu da zaradim isti i bacam se na posao.Eh tako bih volio čuti druge priče tkz budućih biznismena koje imaju svoje životne ideje u vezi istog.
 
15.03.2016
33
34
18
@Fahro420 drago mi je da sam naišao na tebe (poduzetnu glavu), moje ime je prešani cvijet :)

Jel može neka slika i opis umjetnih stolova?

Od malena sam učen da razmišljam poduzetno, s tim dolazi sve drugačijeg pogleda, spektra, razmišljanja, djelovanja. Ideja je bilo mnogo, (a i danas pristižu) ali se je teško kretalo u realizaciji, dok nisam otišao od kuće biti samostalan.

Ideja je ostvarena otvaranjem webshopa vezano za i tematiku ovog foruma. Dolazim do kapitala kupujem hobi strojeve za preradu drva/sječke te sada radim na tome.
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
druge priče tkz budućih biznismena
a bivših?

prve ozbiljnije pare su zarađene krajem 80-tih, prodavao sam (klinac od niti 10 god) pazi sad - sjemenke Alepskog bora, dođe rat ode biznis u k.
druge ozbiljne pare (srednja škola) - struganje piture sa brodova na škveru, radiš dobro i za godinu dana drugi rade se za tebe, za 4-5 prodaš biznis za ljute pare
treće ozbiljne pare (a cilo vrime imam redovni, rekli bi ameri 9-5 job) - servis za ćišćenje, ista priča, godinu se znojiš, pa se drugi znoje za tebe, prodaš biznis za ljute pare

i sad mi se više ne da trčati za parama, kratim radni dan provodeći 8 sati na vutra.org plaća ide, staž ide, penzija sve bliže ::listomahanje::

edit; triba samo biti uporan, ne precjeniti sebe ali ni podcjeniti druge i možda najvažnije od svega, ne smije te biti sram zaraditi pare. Uvik ima posla koji nitko neće ili ne zna raditi. Tu su novci. Ako te nije sram za 4-5 godina si direktor svemira. Sa školom i bez nje.
 

Fahro420

Aktivan Član
02.06.2016
108
379
63
32
Nešto u fazonu epoksida ili staklenih
ali sa malo optičkom iluzijom konstrukcije
željeza.
ps:bilo bi dobro da još neko oko ovog se zainteresuje.
 

Prilozi

  • 2019-01-15 11.49.30.png
    2019-01-15 11.49.30.png
    1,3 MB · Pregleda: 67
  • 2019-01-15 11.49.04.png
    2019-01-15 11.49.04.png
    1,1 MB · Pregleda: 68
  • 2019-01-15 11.48.31.png
    2019-01-15 11.48.31.png
    1.003,5 KB · Pregleda: 68

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
ni ja ne vidim tamnu stranu posla osim što moraš raditi, to je kazna samo po sebi
sajmovi druže, sajmovi su bitni za svaku branšu, dobar štand, kvalitetni promo materijali, educirani prezentatori/ce, uspjeh neće izostati. Na sajmovima ćeš sresti najveći krug potencijalnih kupaca/dobavljača/investitora itd....
Cilj je za sada krenuti
Ovo ti zna biti dvosjekli mač, poslovni plan (prvih 5 godina minimalno mora biti realan i konzervativan), krenuti pa propasti nije baš neki put kojim bi ja osobno išao, bez obzira na ljubav. Ovo o čemu ti razmišljaš po meni spada u "Luksuznu robu" sad samo smisli nešto što će se prodavati na dnevnoj bazi da imaš kako platiti račune.... onda je dalje sve lako
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ma i vise... repromaterijal, vrijeme izrade, ako jos neko radi-pomaze, i to je trosak... Plus nemas ugovorenu prodaju, tj. ovisis o tome, hoces prodat,neces prodat, itd.

Ima jedan lik izradjuje stolne lampe. Reklamira se po drustvenim mrezama, ima kanal na yt, dobra reklama, egzotika, ovo ono, ima lik mastu, ali slabo mu ide. Sad ih prodaje tek toliko, da pokrije troskove, ili daj koliko das. Rizicno je to sve ako nemas kome da plasiras robu.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Ako mislis da je srednji stalez, koji je na balkanu nestao, bogatstvo, onda se ne razumijemo. Zaradjivati 1500 - 2500 eura mjesecno nije bogacenje, vec pristojan zivot i to bi vlast trebala obezbijediti svima, koji hoce da rade.
Ko zeli vise, mora se vise truditi i biti samostalniji, da ne zavisi od poslodavca. Mora biti preduzetan, a za preduzetne u, gore navedenom obliku drustva, ne postoji posteno okruzenje, jer se isto svelo na mito i korupciju, rodbinske, kumovske i ostale veze. To su fakti, jbg
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
vec pristojan zivot i to bi vlast trebala obezbijediti svima, koji hoce da rade.
deklarativno nam to i obezbjeđuju, demokracija je ipak fina stvar na papiru, problem je što u trenutku uvođenja demokracije na našim prostorima pravo prakticiranja iste ima polupismeno i nepismeno stanovništvo.

Preširoko bi trebalo u off otići i dotaknuti se nekih stvari kojima (ako dobro kužim) nije mjesto na ovom forumu. Čitao sam Papa tvoje starije postove (ima ono o zlatnoj lopati, sjećaš se, isto odlično napisano), razumijem takav stav ali ga ne opravdavam i ne podržavam.
 

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Ja te kolega @Fahro420 totalno podržavam u ideji . Samo naprijed i hrabro.
Ako čovjek želi uspjeti prvo što mora uraditi je da ne sluša ničija tuđa mišljenja i da sluša samo sebe.
Ako imaš ideju,želju, dara i volje onda se ne moraš brinuti, zašto se ne bi dalo fino zaraditi?
Slušaj sebe i ganjaj svoje snove.
Sretno drug