Vaše spirtualno iskustvo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Zanima me koliko je ljudi od vas imalo spirtualno iskustvo. Znači iskustvo koje bi VI nazvali "spirtualno iskustvo" neovisno o tome što drugi smatraju pod tim pojmom. Ali ne radi se o besciljnom gubljenju u bojama, oblicima, euforiji, strahu.. i sl. na nekim drogama. Ne trip report, o tome ima već pisano. Ne zanima me taj vaš provod i vaša ocjena da li je bilo cool, ubercool, super, strašno, paranoično... i sl.

Zanima me dali je itko od vas imao iskustvo koje smatra da mu je otvorilo um, ili na neki način unaprijedilo "duh", da vam je otvorilo oči ili pogurnulo u vašem spirtualnom napredku, promjenilo shvačanje svijeta, ljudi, života. itd. Nemora nužno biti na drogama, bilo kad, bilo gdje, pod bilo kakvim uvjetima.




 
01.02.2009
0
6
0
38
hmmm svaki dan prodjem kroz nesto sto unaprijedi razvoj mog uma...
al ono sto je zaista ostavilo duboke tragove na meni, jes kada sam vidjela (kak da se izrazim) duha, na ja ne znam da li da ga tak nazovem al et nemam drugu rijec trenutno na jeziku...
stvar je u tome da sam imala problema s faxom, ono sto bi rekli doqurcio mi vise xD, pored toga bilo je i drugih problema koji su me doveli do haus depresivnog stanja...
al et bas u tom nezgodnom vremenu ja sam vidjela to nesto, sto je na kraju preokrenulo moj zivot za 360 stepeni...
i danas dan vidim tu osobu pored sebe, osjecam je, i mislim da me stiti i pazi...
osjecam njegovu energiju koja na mene djeluje tako pozitivno...
mada od tada mnogi misle da sam malo skrenula, zapravo sam su potvrdili prijasnje sumnje da sam pukla xD
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
da okrenio ti se zivot za 360... dobro si to rekla... hahahah... ka malo te zavrtilo al svejedno si na pocetku...
 
01.02.2009
0
6
0
38
vidis na to sam i mislila, niko nevjeruje... xD
ali ja znam koliko sam se od tada promijenila...
moja dotadasnja uvjerenja, saznanja i sve, pocela sam na sve gledat iz jednostavnijeg ugla i ne zamarat se nekim stvarima kao prije...
kak bi rekla usla sam u skroz novi svijet...
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Prvi od nekoliko susreta s ovime prije 6 godina, onda godinu dana kasnije iskustva sa "sleep paralysis" obicno popracenih i sa OBE koja su trajala iducih godinu dana, pogotovo dva duza iskustva sa "prisutnosti" u sobi. I koliko god glupo zvucalo, kad sam se popeo na ovo prije 3 godine, iskusio sam takav strah gore, kao da me sam strah procistio. Zatim su uslijedili psihodelicni eksperimenti koji su naravno proizveli najvise dozivljaja u tom polju. Penjanje na Klek iznad oblaka u sumrak, iscrpljen od 14 kilometara hoda i penjanja sa 25kg na ledjima, na kraju sam isao sam pol sata od planinarskog doma do vrha a frendovi su ostali jer im se nije dalo od umora. Sav napor se apsolutno isplatio, jedan od najljepsih prizora u zivotu.

Makar bi mogao reci da je sve pocelo sa smrtnim slucajem kad sam imao 15 godina, sve sto sam ikad radio nakon toga je na neki nacin bilo povezano s tim, unistilo me i oblikovalo isponova, uz pomoc gljiva 4 godine kasnije, bez cega i dalje mislim da bi mentalni oporavak bio daleko tezi.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Zadnje dvije godine mi se prakticki na tjednoj ili dnevnoj bazi desavaju neki oblici ekspanzije svijesti i dubljih razumijevanja nego prije.. ja o njima volim mislit ko o malo intenzivnijim aaa-haa trenutcima :balls:

nekako nalazim da bez implementacije neposredno stecene nove svijesti u svakodnevicu sljedeci aahhaaa moment je bitno odgodjen i otezan, ili uopce ne dolazi. :costumed-smiley-027
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
ovo je najnovije...

prije par dana sam skoro pogazio štakora. ali sam zakočio. siročić mali se tako zbunio (valjda su ga svjetla zaslijepila) da je zastao na sekundu pred autom.
nije znao šta bi. onda se vratio na stranu otkud je došao. gledao sam ga kako se užurbano vraća, traži rupu u ogradi i prolazi kroz nju.
upalilo se crveno na semaforu....preplavio me osjećaj ljepote i ljubavi prema tom malom štakoru.
imao sam njegov mali život u svojim rukama i podario sam mu novu priliku...da živi, da bude jedan običan štakor, da nađe svoje mjesto u ovom svemiru.
to maleno biće koje mnogi preziru me je dirnulo u srce....
mnogo me je naučio taj maleni štakor.


gledati običnog štakora, crva, drvo, kamen kao samoga sebe...to je bogatstvo neopisivo

:sun2:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
imao sam u životu par takvih iskustva kao extranoize, ali sad bi rekao o jednom na šrumsima

glavna vizija koju sam imao sounds like this: >linklink
 
01.02.2009
0
6
0
38
Weedran je napisao(la):
nemogu doživljeno pretočiti u riječi, i tu je nastala petlja, tu sam vračen u "normalni" život.
jeah strasno je kada te nitko ne razumije, i kada ne mozes dozivljeno opisat rijecima, i ako pokusas bit ces neshvacen...
ali kako se kaze nije sve u tome da se sve razumije... mislim da je ipak najbolje ak vidis da te drugi nerazumiju cuvat dozivljeno za sebe i raditi dalje na sebi... danas je vecina slijepa, gleda samo pravo i svi trce ka materijalizmu...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
stvarno rispect.. ova prica sa stakorom poblize opisuje neka moja stanja svijesti.. eo bas sinoc.. zalazak sunca, citavo zapadno nebo je prekriveno crvenim oblacima, iza mene crno nebo i zvijezde, a na jugu bljesti mjesecina kroz krosnje stabala.. kraj mene se igraju moja 2 macica i ukljucuju me u igru kao dio njihovog copora.. uz dim dobre trave nesto carobno.. u takvom okruzenju izgubio sam vezu sa "standardnim realitetom" i oblikom u kojem inace postojim :))

pis aut
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
:sun2:
dobra tema

imo sam nekoliko spiritualnih iskustva ali tri su mi najupečatljivija.
ugl pred tri godine su krenule promijene percepcije u "trijeznom" stanju jer
sam baš onda hašom probio percepcijski himen
(godinu dana sam kurio dok se to nije dogodilo)i ozbiljnije se počeo bavit lucidnim sanjanjem,unutarnjom tišinom i promatranjem bez definicija i riječi :D.
tako sam jednog dana skužio da je sve što gledam izmjenilo proporcije i to drastično. kako sam se fokusiro na promjenu...prestajalo je bit samo neka isprazna vizualna smetnja i dobio sam osjećaj intenzivne depersonalizacije.
hodao sam dok se sve ovo događalo gradom pričo s par prijatelja čak i izgrađivo stavove i iznosio mišljenja :D a zapravo to se odvijalo sve samo od sebe. odnedavno čitam uspenskija i on to opisuje kao mehaničnost. sve što sam radio bilo je mehanično i predvidivo. dok se to dogadalo svijest mi je prešla u točku malo iznad zatiljka i imao sam osjećaj kao da sjedim u nekoj fotelji ugododnoj tamo dok mi je tijelo bilo sivo i hladno. taj prvi put me to malo uznemirilo pa nisam uspio potpuno presjeć vezu između svoje svijesti i mehančne ličnosti a i dalje neznam koja je njena uloga(dal sam trebao se dić iz te fotelje i...).očito treba raspodjelit pažnju.prije sam svu pridavao samo ličnosti,sad sam samo dio. dok je ostatak bio usmjeren na svijest.al najinteresantno dok su se sve ove promjene događale :D ja sam funkcionirao čak bolje nego inače.
-----------------------------------------------------------------------------------------
e sad ovaj trip je s vremeno napredovao. pa sam na hašu
doživio nešto vrlo slično. samo sad kao dvojnu prirodu. kompletna moja stvarnost bila je podjeljena na na materijalnu i nematerijalnu. To nematerijalno se nalazilo u svemu :D
tako da šuškanje lišća,vjetar,valovi,svjetlost I sjene više nisu bile samo materijalne pojave
(odbijanje svjetla u oči) već su sa sobom nosile I neki nematerijalni život koji je s obzirom na to prekorijio moju percepciju. Zato su sve te pojave doslovce pričale samnom.
Dobile su svoj ritam pa je priroda zapravo bila pjesma i povremeno mi upućivala čudne riječi(tj neznam na kojem jeziku). Kad sam to shvatio vidio sam biće (ne baš jasno al nešto sam stvarno vidio čak se sjećam oblika)za koje sam mislio da predstavlja kompletnu nematerijalnu stvarnost iako sad nisam siguran što je to. Ono je htjelo komunicirat samnom…no očito nisam bio spreman. Trebale su sljedit vizije. Od straha sam se na osjećaj da mi je nešto iza ramena okrenuo i vidio vodenasto biće kako me promatra.Zato sam se usro se ko grlica pa je sve prestalo. Interesantno mi je bila kako dok se sve to odvijalo na nematerijalnom u isto vrijeme(teško je to zamislit :D)ja sam se sprdo s frendovima na materijalnom planu.
---------------------------------------------------------------------------------------------
i sad zadnji trip na salviji je isto bio prilično spiritualan i povezan s ovim što sam opisao prethodno. naravno nisam osjećao te fine prijelaze jer se sve to prebrzo odvijalo.
al bit je u tome da mi se svijest odvojila od kalupa lika. i kako je postala potpuno čista bio sam svjestan svega i znao sam sve. a sve je bilo energija...nju sam pak vidio kako nastaje trenjem ruku "boga" čija je tekstura kože odavala čitav svemir(neznam kako drugačije opisat :p)pretpostavljam to jer sam vidio zvijezde u njemu i planete.
uglavnom u toj tenziji i trljanju "ruku"(moram s nečim usporedit)nastajala je toplina i svjetlo tj energija. i u njoj sam vidio sav svemir a u svemiru naš sustav koji je bio nezamislivo mal u odnosu na prethodno opisano. u njemu još manje zamislivo mal naš sustav. u njemu je bio još manje zamislivo malena:D naša planeta a na njoj ogranski prekrivač (ljudi biljke gljive...kao kolektiv) pa ljudi kao kolektiv i onda ja kao pojedinac :D. imao sam osjećaj kao da je energija pala niz jako duboki jarak kad sam ušao u tog sebe. al sam zato i dalje imao nekakvu vezu s tim "universal mindom".
čuvao sam je skoro cijelu večer :D i bilo je nevjerojatno. jer mi se poslje dogodilo neko sranje al mene to uopće nije diralo. mislim riješavo sam ga i to uspješno al nisam se uopće zamarao jer sam shvaćao kolko su te brige zapravo nebitne i male u odnosu na cijelu sliku.
eto dugo je :D al ko oče pročitat če.a kasnije ako več nisam možda opišem i svoj prvi pravi trip na hašu koji mi je probio percepcijski himen.jer je to isto prilično spiritualno a možda i jasnije od ovoga.a mogo bi i trip na tripu :D. ovaj zadnji me je malo uplašio :D jer sam nekako počeo shvaćat kršćanstvo L. I svoju glupu percepciju koja u svemu traži glupost da se izdigne iznad ostalih umjesto da u svemu pa čak i naizgled glupom traži znanje
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
da, prvi put kad sam upoznao Biljku sto se nastavilo do dana danasnjeg :)
drugi put kad sam upoznao Gljivu, ima zajednicku poveznicu s prvim al potpuno razlicitijeg konteksta... to bi bilo najsazetije moguce s obzirom da mi se neda tipkat:spliff:
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
jos 1 detalj... nebih rekao da su mi ta iskustva "otvorila" oci, vec vise da su mi pokazali bitak zivota i svijeta i rekli: "Bit ce dobro..." , i to mi je dalo ohrabrenja da nastavim vjerovati da ce se covjek spasiti naposlijetku i da nastavim borbu.
Al zato mogu reci da sam nakon oba iskustva znatno promijenio nacin zivota...
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Farmer je napisao(la):
jos 1 detalj... nebih rekao da su mi ta iskustva "otvorila" oci, vec vise da su mi pokazali bitak zivota i svijeta i rekli: "Bit ce dobro..."

Slazem se s ovim "bit ce dobro..." dijelom, stvarno nevjerojatno, ali kolko god negativnih dogadjanja imao u zivotu jos uvijek nosim smjesak na licu dugo nakon iskustva. Danasnji dan mi je bio cisti fijasko i melankolija jos od prije nego sam se probudio (ruzan san) pa sad dok nisam dosao doma navecer i pustio si laganu trip muziku (Dimension 5 - Flow), samo to sto me na kratko podsjetilo na iskustvo koje se dogodilo prije skoro 9 mjeseci je bilo dovoljno da mi se stvari u glavi okrenu za 180 stupnjeva.
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Svaka cast za temu :icon_mrgreen:
Sto se tice spiritualnog prosvjetljenja smatram da je sve krenulo od onoga trenutka kada sam procitala knjigu Alkemicar od Paola Coelha. Ta knjiga je ostavila veoma jak dojam na mene, i navela me da preispitam svoje stavove koji cak nisu ni bili moji vec stavovi mojih roditelja i ostalih ljudi s kojima sam odrastala i provodila vrijeme. Buduci da sam tada imala samo 14 godina, u to doba se je kod mene poceo javljati onaj prvi bunt i inat, tako da sam zelena kao zelena jabuka prvi put pobjegla od kuce.
Tako je sve krenulo, jedna stvar je povlacila drugu i pomalo sam pocela dobivati kompletnu sliku o svijetu i sama sam sebi obecala da sebi nikada necu dopustit da se uklapam od neki od kalupa "modernog drustva" Shvatila sam da prave vrijednosti u zivotu nisu lova, slava i ugled, vec nesto potpuno drugo. Polako sam slagala sve djelice slagalice, i mada mi jos uvijek fali nekoliko dijelova, znam sta hocu i dosegnut cu svoj cilj.

Buduci da me mnogo interesuje magija, okultizam, spiritizam, misterije itd. istrazivanjem sam dosla do raznih fascinantnih otkrica, i upoznala jos fascinantnije ljude s kojima sam mogla da usavrsim svoje znanje.
No nikada nisam zaboravila onu knjigu Paola Coelha, svu pohabanu od toliko citanja, koju sam zakopla na jednom tajnom mjestu i koju cu da iskopam kad se tamo vratim...
 
25.04.2009
13
0
0
33
Pozdrav ljudi vec duze vrijeme pratim forum pa sam se odlucio pridruzit.
Evo prije godinu dana ako ne i vise kad smo ja i moj frend napusili ko stoke
doso mi je neki osjecaj koji kao da je uvjek bio prisutan ali zanemaren ili potisnut.
Neka cudna sreca sto sam ljudsko bice.opisao bi osjecaj nesto nalik onoj crvenoj tableti
u filmu Matrix.Ovo nije produkt thc vec mu je thc posrednik,jer samo jednom me to opralo do sad u zivotu.