Vakcina i vutra??

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.03.2018
6
1
3
31
Kada sam bio mladji preskakao sam neke vakcine, a sada je uveden novi zakon po kojem je obavezno primanje svih vakcina bez obzira na uzrast.Juce sam duvao, danas cu verovatno a sutra bih trebao ici na vakcinu. Da li smem imati nikotina i trave u krvi?
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Previše paničiš Zodra, ili si izgleda se uživio u zadnje sezone Dosje X serije :D
Protiv čipova da, ali vakcina može dobro doći.. npr ja bez vakcine ne bi nigdje putovo u neke regione planete zbog infekcija koje se mogu zadesit a na koje mi imunitet nije spreman..
 

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.436
233
Pa ne bi tako pričao da si video, cuo ono što sam ja!Ali ova tema je jako nezgodna pa bolje da je ne širimo više!Imam u porodici vrhunskog epidemiologa.Ne bih ja pričao bez neke zaledjine.A te fore Dosije x i tako to...to ostavi za tinejdzere!
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
zodra, de otvori temu za to pa napisi malo nesto ako imas neke dobre insajderske info molim te.
sto vise info to bolje. ja sam jako uplasen u vezi svega toga. u svakom slucaju grozim se pomisli na ovo gofno od 3u1 MMR koje se moze izbjeci tako da daju odvojeno i da odgode par mjeseci dok dete prede tu "opasnu" dob.
 

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.436
233
Ja imam dvoje i nijedno nisam dozvolio da primi niti jednu.Malo ima razlike od države do države, ali sad ću ti objasniti.
Idi kod svog pedijatra i traži da ti da uput da izvadiš krv detetu da se pregleda da li je alegričano na sastojke iz vakcine!Npr na aluminijum, zivu i sve te konzervanse koje se nalaze u njima!Tada ti ništa ne mogu!Ako budeš išao na galamau neće biti dobro.Trenutno sam na poslu pa kako budem imao vremena pišem ti sve što bi moglo da ti pomogne!
Može da se da odvojeno, ali to zavisi da li je tvoja država naručila takve vakcine.Npr danas se prave 6/1 i to je onda nemoguće odvojiti!Mi imamo jednu od najjačih pedijatara pred penziju i ona npr nije dozvolila da se vakcinisu njeni unuci.Treba samo zagrebati po povrsini..ne upadati u kalup.Kazes opasna dob?Mislis dok ne dete ne progovori, prohoda..da to su te vidljive stvari, a ima i onih ne vidljiv koje polako deluju!Npr moja prva komsinica je cekala da dete prohoda, progovori..Kad je odvela sina na vakcinu posle 24h dete totalno gluvo!Znači 100% ne čuje.Grozota kako ih boli k....za decu.Ne kažem da će se to desiti svakom detetu, ali ajd imaj m....pa se kockaj!Evo kod ovog lekara specijaliste su bili svi nasi doktori na usavrsavanje, specijalizaciju iz bivše Juge..
Odgledaj ovo, nemoj da te mrzi..
Reći ću ti samo da imam sina od 5 i ćerku od 3 god i nemaju ništa upisano u karton, tj nikada nisu bili bolesni osim boginja i malo nekad zapušen nos...znači 0 u kartonu evidencije bolesti.E to se desi kad se ne trpaš u rad imunog sistema!Samo priroda druže i da deca što duze sisaju!Ja mojima svako jutro dajem mešavinu meda, polena i propolisa!Pucaju od snage i zdravlja!
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
najveci problem je ta visevalentnost vacc, ne moze bre mali organizam da se izbori sa svim tim, da su odvojene jos i nekako, ali ovo je uzas.
ne znam kako je kod vas na zapadu, ali ovde su krenule krivicne prijave, bas danas procitah, protiv antivakcinasa, i jos prete, pored novcanih kazni da ce i decu oduzimati i davati u hraniteljske porodice!?!
ybni srbistan.
s druge strane, pre par godina sam izdobijao komplet antitetanus, svojevoljno, a kako i ne bi kad ovde po bolnicama umiru ljudi od klostridije.
 

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.436
233
To su druže samo zastrašivanja..ko sme tebi dete da oduzme, a da to dete pritom pristojno živi i vodi se briga o njemu!A sto se tiče tužbe, jesi li video ko tuži takozvane antivakcinaše?Jadno.Čak to ne radi država jer nema osnova za to jer ne postoji nikakva takozvana epidemija boginja itd..Odeš na stranicu Batuta i vidis da je i prosle i predprosle godine isti broj obelevao od boginja!Čak predprosle vise nego ove, a tad nije bila hajka kao ova...i nije proglašena epidemija!Zašto?Pa zato što je prodaja MMR išla dobro!Tuga..
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
I kod nas ti socijalna služba dolazi na vrata ako ne želiš dati dijete na cijepljenje. Takav je zakon i još od prije EU, to je ono što nam je ostavio komunizam i nemoguće je iskorijeniti tu naviku i praksu u medicini. Ja sam čak bio i dobio dopis kad sam odbio dati dijete na cijepljenje od socijalne službe u kome odbijanje cijepljenja u navedenom razdoblju dovodi do gubitka skrbništva nad dijetetom za oba roditelja. Nije to kriv zapad, to je kriv Tito ebo ih on sve. To je on nametnuo, a s obzirom da ga mnogi na vlasti i dalje idoliziraju onda nije ni čudo da i dalje njeguju neke ružne navike. Jednostavno kod nas to ide preko poznanstava, svatko ima nekog doktora koji radi negdje za prijatelja ili poznanika i on ti izda potvrdu i uvede u kartoteku da ti je dijete cijepljeno i problem riješen. Da se ugledavaju na zapad bilo bi bolje jer na zapadu ima dosta država u kojima je to stvar osobnog izbora.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.436
233
Da, na zapadu kad treba da vakcinišeš dete potpišes pristanak!Kod nas obrnuto.Jbt kao u logoru da smo!Ja nikad nisam čuo da je nekom dete oduzeto, a puno je nevakcinisane dece...bar one koje nisu primile mmr.Znam, nezgodno je kad tako nešto dodje napismeno, ali do oduzimanja ne verujem da bi došlo..Znam jbn je rizikovati...Nema nam druge nego nekom tutnuti u dzep malo evra i da se ispiše karton!!A to si upravu kada kažeš da nam je još od Tita i komunizma!Jedina razlika (i to bitna)je ta što smo mi u vreme Tita pravili domaće čistije vakcine, a danas uvozimo kojekavo djubre i još te obavezuje da ga primiš...tj deca!U Srbiji je Batut prodat Novartisu koji su optuženi za mnoge stete koje su naneli deci, a i svi znamo šta su napravili 2009 sa onim svinjskim gripom.I mi ladno njima prodamo Batut i sad nam stranci odlučuju o zdravlju dece!
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
kod nas to ide preko poznanstava, svatko ima nekog doktora koji radi negdje za prijatelja ili poznanika i on ti izda potvrdu i uvede u kartoteku
I upravo zbog takvog razmisljanja smo dno smeca na koje Evropa baca svoje smeceJer ne postujemo sebe...jer zasto bi necije dijete preko veze dobilo "dobar ljek" dok drugo pati jer mu mama nema veze,muza...Te podjele su nas i dovele da nam Evropa gura ono sto oni nece...
Joker..nemoj krivo shvatiti,ne odnosi se na tebe nego na opce stanje povodom toga problema:respect:
Totalno sam protiv bilo kakvog "moras"...smatram da roditelji trebaju odluciti za svoje dijete,a ne ovi sabani iz sabora koji unose preko svojih "firmi" te faraceutske pizdarije...Ali ne..tu ljudi sute,a kad treba prijaviti susjeda prvi su u muriji...Ma hebo takav odgoj i politiku....
 
Poslednja izmena:
17.03.2014
170
133
43
Kad pominjete vakcine protiv svinjskog gripa, ja sam je dobio krajem 2009-te, a godinama unazad sam bio veoma bolestan od polineuropatije i nelečenog encefalita..Bio sam potpuno slab sa gomilom drugih problema..ALI, 6 dana nakon te vakcine, moje stanje se dramatično pogoršalo...Od tada do danas sam totalno uništen..Sve što su mi lekari znali dati su Lirica i Tramadoli...Neznam kako uopšte dokazati da je ta vakcina napravila haos u nervnom sistemu i mozgu, ali imam utisak da jeste..Da mogu da vratim vreme..sigurno bih je odbio...A sada, mogu jedino da se nadam da će ulje dospeti u moje ruke, pa polako...Izbacivati hemiju odvratnu...