Valjda ce da rodi...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.07.2013
3
1
0
E, pozdrav svima, prvi put ovo radim pa ako radim pogresno, izvinjavam se! :)
Imam 32 godine i recimo 5-6-7-8 godina aktivno pusim, uvek kupujem travu, nikad nisam uzgajao, mada sam jednom u srednjoj probao na prozoru, 3 biljke porasle 20-ak cm, presadio ih ali sam ih retko posecivao pa su se osusile...
Sada mi je palo na pamet da uradim saksije od 2l flasa i probam na terasi; jeste kasno ali mozda i ispadne nesto. Dakle, iz prilozenih slika ce sve biti jasno, na svakoj slici ima i datum. Koristio sam zemlju koju sam nasao u prvoj samoposluzi, neka carobna bla bla dolina valjda... Seme je iz trave koju obicno kupujem a trava dobra pa ce valjda i rod biti. :) Sta jos? Za sada dve biljke su potpuno izasle i formirale male listove ostale tri idu laganije ali idu... :) Eto dole slika, od flasa sam napravio sistem da biljke uzimaju same vode koliko im je potrebno, valjda je to dobro...? :)
Povremeno cu tako slikati biljke pa ako je neko voljan da iznese svoje misljenje o ovome, 'fala mu! :D
 

Prilozi

  • klijanje.jpg
    klijanje.jpg
    200 KB · Pregleda: 2
  • sejanje.jpg
    sejanje.jpg
    137,7 KB · Pregleda: 0
  • Dan5 I.jpg
    Dan5 I.jpg
    180,6 KB · Pregleda: 0
  • Dan5 II.jpg
    Dan5 II.jpg
    71 KB · Pregleda: 0
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako planiras da nastavis pricu i povremeno fotke onda ovo premestam u dnevnike uzgoja, a sto se tice flasa, trebalo bi da ih obmotas alu folijom bar, koren raste u zemlji ali ce da dodje do plastike, a koren ne voli sunce, tako da moze biti problema kada se pojavi na unutrasnjim zidovima flase. sretan grow
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and rKj420

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
nemoj ostavljati da same piju vodu jer se ph vode stajanjem drasticno mjenja...bolje zalijevaj kad se zemlja sasvim osusi...probaj nabavit nesto za mjerenje ph

i kad budes presadjivao (a budes) uzmi neku bolju zemlju da ti iz ove carobne nebi niknuo carobni grah :)

ako ti krene vjerovatno ces se navuci na growanje, pa pocni lagano i radit box i prijedji iz pozadine na prvu liniju...ha ha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r
17.07.2013
3
1
0
Dok je lepo vreme, stajace na terasi, posle bih ih stavio na prozor sa unutrasnje strane, naravno. :) Nije to nista ozbiljno, i ako se osuse, nije neka steta, svakako ne mogu da proizvedem onoliko koliko mi treba... :) Znaci, moracu da ih presadim? Pa dobro. Citacu malo o tome. xaxaxax :)
 

Biohemicar

Aktivan Član
03.12.2012
42
1
8
30
Ma brate furaj svoj fazon, uspjet ce bar nesto, a ako ne uspije nije nikakva steta. Nadji neku finu zemlju do 6% ph vrijednosti i presadi. Izvjestavaj nas redovno sa slikama :)
 

roguz2

Aktivan Član
20.02.2013
76
23
0
46
hrvatska
ma ljudi svaka vama čast na potpori al za 20-25 dana pa nek je i 40 dana,koliko te biljke napreduju???pa nije to boks to je sadnja vani od početka,nisam nikada ni pomislila saditi ovako kasno,,istina mogao bi biti koji dobar cvjet za zapalit al koliki postotak otpada na muške biljke jer ipak je to sjeme iz neke dobre trave ćija je 50tka bila 1200kn