Vanjsko Uzgajanje Bez Zaljevanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.06.2011
2
0
0
37
eh to je moje pitanje za stručnjake kojih ima ovdje na forumu.

ali kao prvo...
posadio sam 30 biljki u čašice i držim ih i dalje u kući kraj prozora. biljke su već 2 mjeseca
mlade i znam da im je već davno bilo vrijeme da ih napolje presadim. Što sam i planirao bio u šumici jednoj maloj. Mjesto je sigurno, žive duše tamo nema jer je bogu iza nogu :)
Problem je sad taj što sam dobio pozivnicu da radim u inostrastvu. Odbiti to ne smijem jer posao je dobar a još bolja je plata, sa kintom sam i onako skroz tanak.
pa mi je žao da uništim te biljke koje tako lijepo rastu. nemam ih nikome ni dati. i neznam šta da radim..

pa se sad pitam da li bi bilo moguće kad bi ja te biljke presadio u šumu i da one nastave svoj tok rasta bez mog zaljevanja? jer kada vidim šumu, ona ima hiljadu nekih različitih biljaka. šuma zeleni se.. ma šareni se bez ikakvog "vještačkog" zaljevanja od strane čovjeka. pa što onda ne bi mogao i kanabis tu da opstane? barem 5 biljki od 30..

evo slika jedna:

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting


pa šta vi mislite, da li će to biti sve uzalud ili da ipak pokušam?

molim za bilo kakav odgovor. pozdrav!
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ma,šteta bi bilo to ne presaditi....nemaš šta izgubit'.Vode će imati koliko imaju...ali šta planiraš kad počmu cvasti,mislim da ne bude baš kupleraj :)
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
kazes da sadis u sumici...koliko tu svetlosti imas,direktnog sunca..od toga ti zavisi pored uroda i vlaznost zemljista i vazduha. MOzes da koristis Hidrogel,imas ga u svakoj poljoapoteci. Ja sam licno imao loseg iskustva sa njim jer sam mesao sa zemljom,a i godina je bila kisovita. Ali jednom clanu se pokazuje kao dobro jer je stavljao samo na dno rupe. Na uputstvu pise da se sadnice samo umoce u pripremljeni hidrogel i tako posade u zemlju(kao jedna od opcija) Nije skup,potrazi to i iskoristi za bar jedan deo biljaka.
ali šta planiraš kad počmu cvasti,mislim da ne bude baš kupleraj :)
-to moze biti veci problem
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Okopaj zemlju u koju ces presaditi. Zali ih,odnosno zalevaj dok ne odes. A onda nek postane guerilla grow,pa sta bude. Sto se kupleraja tice,najverovatnije ce ga biti. Ne mozes to spreciti,morale bi sve one odmah da pokazu pol. Ali nema veze,mozda i ispadne nesto od toga. Ipak,budi svestan,ako nesto dobijes samo si u plusu. Koliko ja vidim,ne gubis nista i plus si bezbedan. Bice vremena za prave growove,to zavisi od tebe. Ali sansa za dobar posao ne zavisi.
Na tebi je. Srecno ;)

ps. Biljka sa slike jako lepo izgleda i definitivno je trebalo presaditi je vec :sun2:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
ta biljka je trebala biti 5x veća. trebalo je presadit to već sa 2 tjedna a ne 2 mjeseca...
 
16.06.2011
2
0
0
37
hvala na brzim odgovorima!

e to će se nažalost sigurno i desiti. pa sam mislio ih posaditi na 7,8 različitih mjesta u šumici po 2,3 biljke. na primjer svakih 5,6 metara. Valjda to pomogne koliko toliko. ili?
a svjetla ima dovoljno, od jutra do mraka. za hidrogel ću se informisati još malo po netu, ali hvala za ideju! :)

jutros sam bio malo okopao mjesto, sad neka se zemlja malo omekša...
a upravu ste! duplo veće bi do sad biljke trebale biti. one čašice su već odavno premale pa biljke nemaju mjesta više da svoje korijene prošire. ne mogu više da gledam da se onako pate.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Sadjenje na sedam-osam razlicitih mesta nece mnogo pomoci. Pretpostavljam da mislis na problem oprasivanja...? Sto se toga tice,kad bi ih sadio na 50m razdaljine ne bi pomoglo. Radijus dejstva oprasivanja je veliki. Cak do 500m. Kazem ti,ovde ides na rizik. I ko zna,mozda se isplati. Ja licno,ne bih ocekivao nista,pa ako bi nesto dobio bilo bi jedan plus.
 
14.06.2011
6
1
1
46
Imam 5 biljaka seme je iz vutre koju sam pusio preko zime, planovi su kad odstranim muske ako mi ostane i jedna bicu zadovoljan.Do sad je islo sve kako treba narasle su nekih 50-60-70 cm kako koja(ovih dana je sunce i bas lepo guraju).Problem je moj cale jer mi je nasao sljaku i bicu odsutan nekih 10-15 dana.Trazio sam po forumu i nigde nisam naleteo na temu oko zalivanja,kako da resim za taj period,ako je neko imao slican problem neka da savet bicu neizmerno zahvalan. :banana_rasta:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Jel ti je u saksiji ili napolju u zemlji? Ako je u saksiji nece izdrzati 15 dana bez vode. Osusice se vise nego sto je podnosljivo. Dok napolju mozda i prodje. Meni su pre par godina izdrzale 17 dana,a da se nisu mnogo osusile.
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
Ako su na polju nebi trebao imat nekih prevelikih problema, dobro ih zali i oko biljki stavi neki tvrgi karton ili obićni da vlagu zadrži u zemli maximalno a preko kartona još dodaš žemlje ili lišča samo da nije uočljivo.
.... ili kako kaže putnik napravi neki sistem kap po kap da lagano voda kaplje par dana i toje to ali šta kažem nemoj se previše sekiraš preživjet će one a možda i neka kišica padne pa će zalje :))
 
14.06.2011
6
1
1
46
Biljke su u zemlji,kupio sam balone od 6l i iz njih proveo ono crevce sto ima na infuziji pred polazak cu da napunim balone i nastelujem da kaplje na nekih 3-4 sec.Hvala svima na pomoci i cujemo se uskoro kacim slike kad se vratim pozdrav!
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Snalažljivost se uvek isplatila,a medju ljudima cenila. Dobra ideja sa crevom za infuziju. Nadam se na će sve proteći u najboljem redu. Srećno sa biljkama,još srećnije sa poslom!