Vanjsko uzgajanje pomoc!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.06.2011
0
0
0
32
Dakle ja i moj frend nasli smo u uličici pokraj kuce veliki broj stabljika posadenih koje su vec dosta narasle i presadili u jednu ajmo rec "sumu" gdje stoji vec tjedan dana ... Polijevali svaki dan ubacili 3-4 biljke u jednu saksiju i ostale 3 u jos jednu i vidimo da su malo pozutili listovi evo slika (losa je posto nisam imo usb pa sam usliko webcamom mob / ispricavam se)

http://img28.imageshack.us/img28/2766/picture86a.jpg
Jako je losa kvaliteta ali me uglavnom zanima jel nie to nista propalo sto je pozutilo...
ili je problem sto je prehranjena pa me zanima dali to moze jos uspit :)

Hvala...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ukrali ste nekom biljke...zato dajem rep -...

Posadili ste 6 komada u jednu malu posudu...ccc

Svaki dan polijevate...ccc

Zemlju ste stavili vjerojatno neku bezveze...

Presaditi svaku biljku zasebno u kvalitetnu zemlju, pobrinuti se da ima dovoljno sunca i zalijevati samo kad je zemlja poprilicno suha...nikako ne pretjerivati... Ovo lisce ce otpasti, ali ako se biljkama pruze optimalni uvjeti, moze se izvuci...tako da ti preporucam da se uhvatis citanja na forumu i pohvatas osnovne konce...
 
14.06.2011
0
0
0
32
Ispravka ..Znaci kupili smo 20l one zemlje takih 3-4 vreca i u saksiju stavili ..i krivo sam reko nismo polijevali svaki dan neg provjeravamo svaki dan jel vlazno .Ako nije dodamo malo vode cisto da se nahrani i ta bude vlazna zemlja..I nismo nikom ukrali stabljike jel su stajali pokraj kuce na totalnom vidjelu i vec znamo duze da tamo stoji a niko ih ne uzima tako da smo uhvatili priliku i uzeli prije nekoga.A sto se tice stabljika više u jednu saksiju to cemo promjenit sad u ova 2-3 dana i kupit dosta i presaditi svaku u jednu saksiju da ima prostora i sigurnije bude..

edit:I stavili smo 3 u jednu saksiju i ostale u jos jednu ali promjenit cemo ovih dana sve to ..
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Sto se tice tog presadjivanja,uradite sve odjednom. Vise puta=vise stresa=vise mrtvih listova=manji uspeh.
Biljke su dovoljno izrasle da bi im se medjusobno koreni ukrstili,bice tu kidanja koliko ja vidim. Dakle jos stresa za biljke.
Opet,moram reci srecno!
 
14.06.2011
0
0
0
32
Hvala :) ok sad znam dakle sta mislis oce izdrzati jos dan dva tako u saksiji po tri .. taman u cetvrtak cu imati vremena kupiti dovoljno saksija za svaku i zemlje ..i obaviti to posteno ..iako iskreno nie ugodno u toj sumi haha jel smo se ja i prijatelj sasvim izboli u ovih tjedan dana i pokidali al nadam se da ce se isplatiti :) .
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ako već ih stavljate u šumi onda možete i iskopati rupu malo veću i u slučaju da im je korjenje spetljano
samo ih tako presadite, mogu one rasti bez problema ako imaju dovoljno zemlje za širiti korjenje.
Jedino su u tom slučaju malo preblizu, ali odradite jedan LST pa spustite svaku na svoju stranu.