Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Vape - Generalna Tema - [Vaporizatori]

Diskusija u 'Upotreba' započeta od He-Man, 13.04.2012.

1. He-Man

He-Man √-1 <3 π
    Moderator

Učlanjen(a):
    31.05.2009
    Poruka:
    1.558
    Sviđa im se:
    1.222
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +1.289 / 0 / -0
    Tema o svim vaporizatorima općenito, pa tu trpajte sva pitanja i nedoumice.
    Now go go go ... raspišite se.

:)

(ovaj prvi post će ubuduće biti uređivan s podatcima o raznim vaporizatorima i sl.)​

2. the Dreamer

the Dreamer drimerica

Učlanjen(a):
    03.03.2012
    Poruka:
    465
    Sviđa im se:
    236
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +251 / 0 / -0
    Evo, tražim idealni vape za sebe i za sad mi je na vrhu MagicFlight LaunchBox. He-Manova nova igračka VXC jest mrak, ali osim što je skupa, duga je lista čekanja, a carina je bezobrazna pljačka :eek:hno:

Zašto mi je MFLB trenutno na vrhu izbora - iz razloga što trebam nešto kompaktno, a da ne izgleda i funkcionira kao neka medicinska sprava iz horor filmova, kao što je to slučaj s većinom vapeova. Sviđa mi se MFLB-ova izvedba od drva, a i prenosivost je definitvno plus - za dodatni užitak u prirodi :icon_lol:

Ono što bih još htjela iskombinirati s vapeom je neki bubbler ili eventualno manji bong, ali ništa preveliko (nemam veliki kapacitet pluća zbog astme - nadam se to izlječit s kvalitetnom vutrom), a to prvenstveno zbog hlađenja pare i eliminiranja isušivanja grla.

Zbog poplave tržišta sa svime i svačime svako malo ostanem zbunjena nakon sat-dva listanja po raznim stranicma i na kraju opet ne znam niti koji vape da uzmem, a kamoli da se odlučim još i za bubbler...nego, da čujemo druge komentare/iskustva/savjete...?

3. Shlaym

Shlaym Aktivan Član

Učlanjen(a):
    10.08.2010
    Poruka:
    68
    Sviđa im se:
    26
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +26 / 0 / -0
  4. makisplit

makisplit Aktivan Član

Učlanjen(a):
    07.03.2012
    Poruka:
    503
    Sviđa im se:
    114
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +117 / 0 / -0
    izgleda slatko ta tvoja drvena kutijica a onda 100 nekih dodataka para da je kvantna fizika a ne puhalica od skutera, asti tlake,a o cjenama da ne govorimo....

štufalo me skroz,izgleda da ce duvan opet smrdit

5. opa cupa

opa cupa 4.0I6 4x4
    Moderator

Učlanjen(a):
    04.03.2012
    Poruka:
    4.635
    Sviđa im se:
    10.482
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +11.619 / 13 / -1
    koliko sam ustvari neupucen! iskreno mislio sam napisati da je to bacanje novaca jer sam mislio da se radi o ovlazivacu zraka.google mi je to pojasnio i cini mi se odlicna stvar osim sto mi izgleda kao nekakav aparat s intezivne njege. mozda da izgleda malo drugacije ,uglavnom odlicno i vjerovatno dobra investicija ali se bojim da bi mi samo skupljao prasinu ili bi imao najskuplji ovlazivac boxa na trzistu.

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
  6. orbit

orbit Aktivan Član

Učlanjen(a):
    17.05.2007
    Poruka:
    395
    Sviđa im se:
    37
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +37 / 0 / -0
    *****ti zivot, kako mi je tesko citati postove bez ikakvih intepunkcijskih znakova. Dajte ljudi, malo obzirnije tipkajte,

Hvala !

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  7. the Dreamer

the Dreamer drimerica

Učlanjen(a):
    03.03.2012
    Poruka:
    465
    Sviđa im se:
    236
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +251 / 0 / -0
    Ima li netko iskustva/mišljenja o Silver Surfer vaporizatoru?

[Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds.

Planiram ovih dana naručiti, ali još razmišljam koji ću.. ovaj SS te MFLB su mi negdje pri vrhu ljestvice. Željela bih nekako iskombinirati još i neki bubbler u tu shemu, postoje razni adapteri i tako to, negdje sam pročitala da MFLB baš i ne šljaka dobro sa bubblerom...

...a i nešto mi je mrtva ova tema, vaperi, ima li vas uopće na ovom forumu? :bale

8. DEDE

DEDE Aktivan Član

Učlanjen(a):
    04.08.2005
    Poruka:
    446
    Sviđa im se:
    30
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +33 / 0 / -0
    Pozz

Shlaym@ znas onu narodnu koliko para toliko muzike.
    Par njih je vec isprobalo te jeftinie kao i ja. Najveci problem je sto je koristen sumljivi materija, i temperatura se tesko podesi. Meni stoji u ormanu posle par upotreba nisam uspeo da udjem u fazon. Nije nemoguca misija ali treba dosta vremena. Tesko se namesta tacna temperatura a to je najbitnije kod vaporizera.

the Dreamer@ zato se i zove prenosni jer ti moze posluziti kada negde odes, al za svakodnevnu upotrebu nije napravljen i namenjen, al ga koriste neki.
    Bas su ti horor medicinski vaporizeri najbolji al stvar ukusa. Trebas obratiti paznju jer ima dva nacina upotrebe:
    1. pomocu balona ( uredjaj ima svoj ventilator koji puni balon sa dimom, kad je napunjen iskljucis uredjaj skines balon i ihaliras )
    2. drugi pomocu cevcice inhaliras
    pardon 3. kojeg drzis u ruci i stavljas na bong
    Jedan od poznatih je Volcano Vaporizer poznatiji i kao mercedes medju vaporizerima.
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds.
    Mana mu je cena preko 500€ i ima samo funkciju upotrebe preko balona.
    Odlican je i Arizer Extreme Q 4.0 [Registujte se da vidite originalne linkove]
    Ja ga licno imam i koristim. Njega mozes koristiti na balon ali i na cevcicu ( moj je spojen na ehle bong ). Sto je bolje kad imas dve opcije ili ili.
    Balon se posle jednog vremena usmrdi i treba ga menjati, ja sam jednom probao vulcano i nije mi se svideo ukus i miris ( jest da je gazda rekao odma da je vreme da zameni balon ).
    Za Extreme vam mogu kazati da je odlican jako sam zadovoljan. Balon mi je jos originalno upakovan nisam ga isprobao.
    Jako bitno je da se temperatura moze dobro i tacno namestiti kod upotrebe Vaporizera jer nesme da dodje do gorenja materijala nego treba da otopi nama potrebne stvari.
    Kazu da kod jojinta temperatura zara ide i preko 500c a kada koristis vaporizer ( zavisi kod kojeg kako je udaljena casica sa materijom ) od 180c do 210c.
    Dim je jako drugaciji i mnogima se nesvidja. Prije kupovine dobronameran savet isprobati neki ako si u mogucnosti.
    Kod svakodnevnih korisnika bi bilo dobro radi zdravlja koristiti neki od vaporizera. Posto se kod njega nekoristi duvan ( svi znaju koliko je stetan ) nego cistu materiju stavljas i najbitnije nedolazi do sagorevanja. Kada izvadite materiju iz vaporizera ( potrosenu ) izgleda kao duvan i tek onda vidite sta niste uvukli u pluca.
    Upotrebom jednog od uredjaja dobijate takozvani CIST high.
    Evo jos nekih

Nadam se da sam pomogao nekome i moje preporuke za Vaporizer bilo koji koji radi dobro ( podesavanje temperature ).

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 4
  9. makisplit

makisplit Aktivan Član

Učlanjen(a):
    07.03.2012
    Poruka:
    503
    Sviđa im se:
    114
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +117 / 0 / -0
    hvala Dede na ljepoj prezentaciji za nas "tumpeke po ovom pitanju" koji samo smrde rizle i duvan :) rep+ za trud

10. the Dreamer

the Dreamer drimerica

Učlanjen(a):
    03.03.2012
    Poruka:
    465
    Sviđa im se:
    236
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +251 / 0 / -0
    Hvala D. .. enivej opako sam se zainteresirala za Arizer Solo [Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds. :)

edit:

Arizer Solo (+gift: metalni 4-dijelni grinder) upravo kupljen na Ebayu za cca 145 € + 10ak € za poštarinu, znači ukupno oko 155 €. Vidjet ćemo kolko će naši dragi carinici još to uvećat.

:vb_wave:

11. asdfghjkl

Učlanjen(a):
    26.05.2011
    Poruka:
    9
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
  12. Avantura

Avantura kontrolor leta
    Moderator

Učlanjen(a):
    17.10.2008
    Poruka:
    3.961
    Sviđa im se:
    2.654
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +3.176 / 3 / -0
    Teško je nešto pametno reći ali uglavnom koliko če valjati ovisi o tome koliki si kapacitet i koliko često duvaš. Pošto sam provao onaj ručne izrade od žarulje ovaj vjerujem da me do koljena nebi napunio a do glave ima ohohooo:)

13. maverick

maverick Aktivan Član

Učlanjen(a):
    03.01.2011
    Poruka:
    376
    Sviđa im se:
    631
    Trofej poeni:
    93
    Ratings:
    +641 / 0 / -0
    ne! po meni je ovo smece od 2600 din koje vredi isto ko i zarulja i funkcionira na totalno istim principima...

14. asdfghjkl

Učlanjen(a):
    26.05.2011
    Poruka:
    9
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Ma slazem se, to priupitah cim sam naleteo na njega, posle 5 min pretrazivanja, odmah sad odustao. Verovatno cu pokusati da napravim onaj home made dok ne skupim kinte za neki okej

15. the Dreamer

the Dreamer drimerica

Učlanjen(a):
    03.03.2012
    Poruka:
    465
    Sviđa im se:
    236
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +251 / 0 / -0
    Stigao Arizer Solo Vape kupljen prije nekih 20-ak dana na Ebay-u.. ocarinili ga sa gotovo 50% vrijednosti, no na pljačkanje od strane države smo svi već navikli, pa šta je tu je. Uređaj izgleda pouzdano, čvrsto, uglavnom jako kvalitetno. Sjeda u ruku kao saliven i vrlo je lagan. Ima 7 stupnjeva podešavanja temperature i trajanje baterije od 4 sata (navodno). Jedino šteta što ga trenutno nemam s čime isprobati :icon_lol:

16. opa cupa

opa cupa 4.0I6 4x4
    Moderator

Učlanjen(a):
    04.03.2012
    Poruka:
    4.635
    Sviđa im se:
    10.482
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +11.619 / 13 / -1
    konacno nesta konkretno:) Dreamer-ice sada imas domaci zadatak-detaljni izvjestaj-spreman sam ti dati komad za degustaciju;)

17. Miovutra

Miovutra Aktivan Član

Učlanjen(a):
    29.02.2012
    Poruka:
    65
    Sviđa im se:
    6
    Trofej poeni:
    8
    Ratings:
    +6 / 0 / -0
    Slažem se sa gore navedenom potražnjom za reportom i naravno čestitam na koliko sam istražio na netu finoj makini :) ali naravno oduvjek vjerujem objektivnom domaćem review-u stoga /action @tDreamer pls :)

18. the Dreamer

the Dreamer drimerica

Učlanjen(a):
    03.03.2012
    Poruka:
    465
    Sviđa im se:
    236
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +251 / 0 / -0
    Bit će report s moje strane definitivno, ali morat ćete se ipak strpit još nekoliko tjedana. I sama sam nestrpljiva, isprobala sam ga već s mentom, ružmarinom, kamilicom i sličnim miksevima, čisto da skužim kako radi, ali ništa od tog bez onog pravog sastojka :)

19. Napušena Vjeverica

Napušena Vjeverica Napušen Čan

Učlanjen(a):
    24.12.2009
    Poruka:
    1.007
    Sviđa im se:
    158
    Trofej poeni:
    88
    Ratings:
    +198 / 25 / -3
    Ma da je od zlata ne bih pljunuo soma i po kuna za to ali i ja cekam smoke report :cvetak
    Dreamerice, mozemo pusiti i zajedno kao pravi par :vb_wave:

20. makadam

Učlanjen(a):
    29.03.2012
    Poruka:
    10
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    dobar dan. zanima da li tko ima iskustva sa da buddha vaporizerom i/ili magic flight launch boxom ili mi može preporučiti neki bolji a da cijena ne prelazi 1000 kn?
    zahvaljujem unaprijed!

Preporučite stranicu