Vape - Generalna Tema - [Vaporizatori]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
Pozdrav svima!
Tema nam je malo navukla negativnih vibracija pa da je osvezim jednim review-om. :D

PAX 2 - PAX Labs

1 (1).jpg
1 (2).jpg

Ovo mi je drugi vaporizer koji posedujem, prethodni je Magic Flight Launch Box. Probao sam vise vaporizera ali s' obzirom da ih nisam koristio ni bilzu dovoljno da dam misljenje u odnosu na Pax-a, poredicu ga samo sa MFLB. Takodje necu ici u detalje o karakteristikama uredjaja ili o razlikama izmedju njegovog prethodnika Pax 1 , ovaj review je samo za funkciju vaporizera i generalo misljenje i utiske posle koriscenja.

VELIČINA, TEŽINA, STEALTH:
Pax 2 je tezak samo 90g, visok 10cm i sirok 3cm sto mi omogujuce da ga nosim u dzepu gde god da krenem.
Ovo mi je veoma bitno jer sam trazio nesto sto mogu da napunim kanabisom i nosim sa sobom bez straha i paranoje. Sto je svakodnevnica sa MFLB jer moras da nosis celu opremu sa sobom (vejp, baterije i staklenu cevcicu) + travu koju moras sto bolje da sakrijes jer se vidi kad je u vejpu.
Takodje je veoma lako koristit ga u svakoj situaciji, nikako se ne moze povezati sa duvanjem. Vise puta sam ga koristio u kaficu.

KVALITET DIMA: Prezadovoljan sam, ocena 9/10, nikad bolji ukus nisam osetio iz prenosnog vaporizera. Ne mogu da mu dam cistu desetku jer se ipak secam tog bolesnog ukusa i lakoce dima koji Volcano proizvodi, ali ipak je to kucni vaporizer koji je bar 30 puta veci od Pax 2 i kosta duplo vise.
Od 4 moguce temperature koje Pax nudi, ni na jednoj nisam osetio da je para vruca, a u najgorem slucaju je bila mlaka. Ne moze da opece usne iako sam se plasio ovoga jer sam cuo na vise mesta da je to problem. Zakasljao sam se ukupno 3 puta za nedelju dana ozbiljnog koriscenja, ne oseti se bukvalno. Sa MFLB sam dosta kasljao a ukus stvarno ne moze da se poredi.

HIGH: Oooo moj boze. Cist head high koji je jakoo konstantan. Sporije nadolazi u odnosu na pusenje iz rizle ili pajpa, ali zato i duze traje. Takodje nema onaj najjaci udar koji traje prvih nekoliko minuta kao kod pusenja, pa da se postepeno smanjuje. Vec kada uhvati sledecis par sati uzivate u savrseno kontrolisanom high-u koji je veoma konstantan i veoma se brzo "ukroti". :D
Obozavam da ucim high na vaporizeru!

BATERIJA:
Traje preko sat vremena, do sat i po i ne moze se koristiti dok se puni. U sustini moram da ga punim posle svakog 13-tog koriscenja, a koristim ga u proseku 6-7min. Punjenje traje oko dva-tri sata. Puni se na posebnom postolju na koje se polozi, a postolje se povezuje USB-om. Preporuceni izlaz je 2A, 5V. Obicno ga stavim predvece na punjenje, pa pred spavanje odradim jedan session kada se napuni. :)

ODRŽAVANJE: Detaljno ciscenje (ili jedino pravo :p) traje oko 10min. Kad uhvatis neku rutinu i nacin na koji ga cistis, traje i krace. Cistim ga 96% alkoholom, a dosao je sa 70% alkoholom u jako maloj bocici, odlicnoj za putovanja. Cistim ga na svakih 20 koriscenja, pre toga nema smisla. Jedino sto predjem alkoholom svaki dan je vrh vaporizera na koji se uvlaci dim, i to ako ga delim sa drugima. Ovde MFLB pobedjuje jer se cisti ukupno 30 sekundi. :D


ZAKLJUČAK:
Sa garancijom od 10 godina i kvalitetom dima koji dobijam od Pax 2 mogu da zamislim da mi noviji vejp nece skoro trebati. Dosta je skup, pogotovo sto sam zeleo da kupim original zbog bezbroj kineskih kopija na trzistu, pa sam i carinu debelo platio. Pax je jedna od stvari bez koje vise ne izlazim iz kuce, i vidim ga u svakoj sledecoj avanturi bilo da je to neko putovanje, skijanje ili letovanje, uvek cu imati instant neverovatan ukus i high u svom dzepu na jedan klik. smiley9934:)
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Pozdrav, evo odlučio kupiti vejp i lagano se dvoumim: arizer air ili crafty?

U Hrvatskoj sam crafty vidio samo u headshopu, vidim par strana unazad neki spominju lažnjake iz kine, pa sam poslao e-mail s upitom je li original s certifikatom, rekli su da je original. Šta da izbjegnem to i uzmem arizer air od vaporizer.hr ili da im vjerujem da je crafty original?
Crafty mi se više svidja, ali nema ga na vaporizer.hr.... Na vap.hr najbolji portable je arizer air ili se varam?
 
Poslednja izmena:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Koristim europski Pax naziva Crater oko godinu dana. U početku me nije oduševio dok se nisam naviknuo. Isto sam u startu kurio usne, ali vrući zrak se eliminira tako da se maksimalno popuni komora tj. dobro se utisne materijal koji vejpamo. Veličina komore je za 0.2 grama. Ima tri jačine, i za najjači high stavljam na najveću temp (210C), ali tu već dolazi do laganog kurenja jer pola materijala bude već crno i ugareno kad se izvadi. Jedna stvar mi posebno smeta (jer sam naviknuo zapalit joint do pola pa drugu polovicu za kasnije) , a to je kad se jednom upali mora se cijeli materijal potrošiti, jer pogotovo na najjačem settingu, treba dugo vremena da se komora ohladi i za to vrijeme sav materijal propadne pa nakon ponovnog paljenja nije upotrebljivo. Sve skupa traje 10-15 minuta laganog vejpanja. Baterija je ok i traje dovoljno dugo, napuniš ga full i imaš za taj dan. Isto tako mi je trebalo se naviknut na taj čisti high, al s vremenom mi se svidio full i ako se uspije povejpat sve odjednom bit ćete pošteno razbijeni :)
 

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
@Triptank Predlazem ti da kupujes samo od ovlascenih distributera, za koji god vejp da se odlucis.
Da li je neko ovlascen prodavac lako mozes saznati slanjem mejla kompaniji koja proizvodi zeljeni vaporizer. Ovo ti savetujem iz 2 razloga.

Prvi je naravno da ukoliko kupujes od ovlascenih distributera, sigurno kupujes originalni proizvod sa validnim serialnim brojem koji garantuje ispravnost uredjaja, sto odmah eliminise sanse da zavrsis za kineskom kopijom.
Drugi razlog je taj da je moguce imati problema sa garancijom ukoliko proizvod nije kupljen od distributera ili bas od kompanije koja ih proizvodi.

Takodje, kao sto vec verovatno znas posto se interesujes za Crafty-ja, prethodne verzije firmware-a su dosta bagovite te su zamenjene novijim. Mislim da je najnoviji v2.10.
Kupovinom od proverenih izvora garantujes sebi da neces dobiti Crafty-ja sa starom verzijom firmware-a.

I poslednji savet, izvini ako sam te udavio, ako se cena ne poklapa sa originalnom cenom vaporizera, 99% da je laznjak. :)
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Moj je relativno nov i verzija je 2.10
Iskrene preporuke za craftyija. Da kucnem u drvo, nikakvih problema nisam imao. Radi odlicno, vrlo je praktican za po kuci i naokolo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Jeli ko probao ove kapsule sa mighty/crafty? Nije neka cifra, oko 6 eura 8 komada sa magazinom za nošenje, taman naručujem gumice pa ću dodati i ovo čisto da vidim kako je s tim. Ovo su te nove kapsule:
mm-dosierkapsel-pro_1_1.jpg
mm-dosierkapsel-top-tip_1_1.jpg
magazin-pro-tip_1.jpg
magazin-top_1.jpg

I preporuka svim vlasnicima Mighty/Crafty vejpa, zamjenite odmah mrežicu na CU, oni su stavili, bar je kod mene tako bilo, onu ne skroz sitnu, a baš ta skroz sitna smanjuje zaprljavanje glave poprilično. Od kad sam nju stavio ogromna je razlika u nakupljanju smole, a samim time i čišćenje je puno puno lakše i brže.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
U utorak mi stiže Mighty vape, naručen sa Storz & Bickel stranice, iznenadio sam se jer su mi odobrili plaćanje pouzećem za Hrvatsku :D naručio sam i kapsulice i fine screenove uz ostale zamjenjive sitnice, jedva čekam da stigne paket :D
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Mislim da mi ne bi trebali ništa carinici uzet, to je roba iz EU, morat ću platit 15 eura naknadu za plaćanje pouzećem. Ako mi puknu nekih 25% neću ni uzet paket, 430 eura ću platit sve skupa, više od toga ne dam :joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PoluAmater

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
nema carine, ne boj se... bar ne u rh, odnosno bar meni nije bilo! ja sam se pri uzimanju dvoumio mighty/crafty i uzeo craftija s kojim sam turbo zadovoljan. Ako krenu kakvi problemi nadoplaćujem za mightija bez razmišljanja. Ali ponavljam, so far so good, Crafty je zakon!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Stigo mighty prekjučer, imam jedan savjet za ljude iz hrvatske koji žele kupit neki vaporizer firme Storz & Bickel.
Kada se naručuje neki proizvod preko Storz& Bickel internet stranice, za zemlje članice EU postoji opcija plaćanja paketa poštaru kada ga donese. Problem je što takvo plaćanje vrijedi za zemlje koje su uvele Euro kao valutu, a Hrvatska još uvijek nije uvela euro. Onda mi je sinula dobra ideja- naručio paket, stavio svoje ime, prezime, adresu, poštanski broj i sve ostalo, ALI umjesto Da sam stavio državu u kojoj živim (hrv)-odabrao sam Slovenija, pošto oni imaju euro i za sloveniju se može naručit i platit pouzećem. Slijedeće jutro stiže mail, paket poslan, sve uredno stiglo u roku od 3 radna dana, ništa carina, ništa porez, samo 15€ naknada za plaćanje pouzećem. :D
Zato bih savjetovao onima koji namjeravaju, da ne kupuju Mighty, Crafty, Plenty ili Volcano preko nikakvih distributera, nego direkt iz tvornice i plaćanje pouzećem .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: beštija

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Mighty je veći, ima dvije baterije , led display, brže se zagrije, i kod craftya kad uzimaš veći dim upali se lampica crvena pa treba prestat uvlačit dok lampica ne zasvijetli zeleno. Crafty je više stealth za vani, ja sam uzeo Mighty jer ima bolje performanse i stealth mi ne igra toliku ulogu, bitno mi je da ga mogu furat okolo, jer ga ne stavljam u džep nego torbicu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: beštija

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.319
27.246
1.098
Trøndelag
je li znas koliko dugo traje ova mrezica i kako je cesto treba mjenjati?
bas sam se zagrijao za crafty-a,malen,kvalitetan,cak mi je i 45min vejpanja sasvim dovoljno. vidio sam da ima i aplikacija za phon kojom se moze upravljati,sto je isto super. jedino mi se cini kao mali nedostatak ta mrezica i baterija koja se ne moze zamijeniti,ali mozda mi se to cini posto ja volim imati dio,dva u rezervi :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Haha i ja volim imati dio dva u rezervi, zato sam odmah naručio dodatno sve što se može zamijeniti :)
Na koju mrežicu misliš? Traje to dugo, svako toliko očistiš iso alkoholom i sve 5. Za craftya sam vidio na fuckcombustion forumu da se kvari ako se puno koristi, neki kažu da su ga u godinu dana 3-4 puta morali slat na popravak. Vape critic kaže isto da ga je više puta morao slati. Mene je to odbilo od craftya. Iako ima ljudi koji nikad s njim nisu imali problema. Što se tiče baterije, meni na mighty-u traje 5-6 ful doza, tako da ga punim svaki dan :) I ono što moraš prestat uvlačit kad zasvjetli crvena lampica na craftyu mi je malo tapija, na mightyu vučem dok se ne udavim, 10-15 sekundi bez problema. Znam samo da odkad ga imam nisam zamotao joint, niti namjeravam u skoroj budućnosti. Stvarno sam impresioniran. I sa BHO radi vrhunski, okus nevjerovatan. Nećeš ni sa Craftyem pogriješiti, ali ako smatraš da je sranje slat vape na popravak svakih par mjeseci, onda bi ti bilo bolje odabrat neki drugi vape.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: beštija

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.319
27.246
1.098
Trøndelag
uh,dobro da si mi to rekao. njega sam ciljao vise kao all-rounder,znaci isao bi sa mnom svugdje i bilo kada (kuca-vani) :) mighty mi je prevelik za moj pojam portable vape-a,ali razmisliti cu i o njemu ako ne budem imao druge opcije. taj vape critic na yt kaze da su oba vrh ponude portable vape-a.
ako imas jos koji za preporuciti (penovi me ne interesiraju) posalji na pm!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Crafty je, ponavljam, vrhunski! Ako ga si normalan i ne nabijes dnevno na njemu 12 sati nemas problema, bar ja za sad nemam. Moj je odradio 40ak sati po aplikaciji.
Isprobao sam kapsule i meni odgovaraju. Oblaci vapora su osjetno gusci, opet kasljem ko nenormalan ako idem vuc dok ne upali u crveno. Ocito unutar kapsule bolje kuha... Mozda je do straina ali sad su oblaci u rangu sa dimom od zapaljenja, joint style! Druga stvar vezana uz kapsule, odvojis 5 min da ih napunis i miran si 8 punjenja, a to je meni s craftijem puno puno druženja. Ja zapalim i joint i vejpam i odgovorno tvrdim da se vejpom ne mozes zakucat do bezvolje ko s jointom. To je zbog duhana pretpostavljam. Turbo navejpan imam volje, joint, aj lec...