Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Vape - Generalna Tema - [Vaporizatori]

Diskusija u 'Upotreba' započeta od He-Man, 13.04.2012.

1. truare

truare Aktivan Član

Učlanjen(a):
    28.09.2015
    Poruka:
    417
    Sviđa im se:
    1.045
    Trofej poeni:
    143
    Ratings:
    +1.339 / 5 / -0
    Kakav je što se tiče čišćenja? Da li je potrebno konstantno naručivati posebne četkice (kao recimo kod Pax vapa) ili je to riješeno drugačije?

2. Triptank

Triptank F. E. T.

Učlanjen(a):
    13.05.2015
    Poruka:
    653
    Sviđa im se:
    1.396
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.864 / 7 / -0
    Ja skinem Cooling unit, rastavim ga, uronim na deset minuta u izopropilni alkohol, isperem mlakom vodom i bude čist ko suza! Četkica mi koristi da skinem ako bude koja mrvica na mrežici i to je to. Kad sam ga kupovao odmah sam naručio dodatnu cooling unit, screenove , i druge wear n tear gluposti da ne moram brinut oko toga. Ali uglavnom izopropilni radi posao ne koristim četkicu skoro nikad.

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
    • Informativno Informativno x 1
  3. posrnulaDjeva

Učlanjen(a):
    23.09.2016
    Poruka:
    3
    Sviđa im se:
    1
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Lijep pozdrav ekipici,

imam pitanje. Pušim dugo i pušim puno i htjela bih kupiti vaporazjer jer sam sredila grlo i pluća. Problem je što uglavnom mogu nabaviti samo hašiš, onaj tvrdi što ga moraš prvo zagrijati na upaljač. Imali itko iskustva sa vaporizatorima i takvim hašišom?
    Ispričavam se ako sam trebala otvoriti novu temu, nova sam.
    Btw cijena nije problem, uzela bih desktop verziju za što bolje iskorištavanje.

4. Triptank

Triptank F. E. T.

Učlanjen(a):
    13.05.2015
    Poruka:
    653
    Sviđa im se:
    1.396
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.864 / 7 / -0
    Pogledaj Dabinator ako želiš stolni, ili nešto tipa Dabado Bolt ako hoćeš prijenosni. Mislim da ti treba nešto što postiže visoku temperaturu, višu od one koju može postići vaporizer za suho bilje, da bi se hašiš otopio i počeo isparavat. To se zove dab rig, električni se zove e-rig, pa si pogledaj ima masu modela i proizvođača. Nisam nikad pušio hašiš u vaporizeru, tako da nisam siguran ako bi uspjelo

5. posrnulaDjeva

Učlanjen(a):
    23.09.2016
    Poruka:
    3
    Sviđa im se:
    1
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    hvala ti na odgovoru. Gledala sam po stranim forumima i čini mi se da nema sreće s hašišem i vaporizerom, kažu jedino da se smrvi između trave pa tako...

6. trubabuba

trubabuba Aktivan Član

Učlanjen(a):
    20.06.2014
    Poruka:
    622
    Sviđa im se:
    279
    Trofej poeni:
    83
    Ratings:
    +374 / 1 / -0
    ako cjena nije problem, mozda Cloud EVO sa VapeXnailovima?

7. posrnulaDjeva

Učlanjen(a):
    23.09.2016
    Poruka:
    3
    Sviđa im se:
    1
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    hvala ti na odgovoru. Gledala sam po stranim forumima i čini mi se da nema sreće s hašišem i vaporizerom, kažu jedino da se smrvi između trave pa tako...
    Investirala bih u nešto dobro ali da platim te pare pa mi ne valja, e toliko bogata nisam :)
    Odustajem od te ideje definitivno, valjda će se vremenom popravit situacija sa travom. Hvala na odgovoru :)

8. TudumTrass

Učlanjen(a):
    14.10.2016
    Poruka:
    8
    Sviđa im se:
    1
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Jel te hvata astma dok pusis jer ja sam imao malih problema stim,inace kapacitet pluca mi je nadprosjecan

9. Dr. Greenthumb031

Učlanjen(a):
    18.10.2016
    Poruka:
    2
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Pozdrav narode! Molio bih vas ako mi možete preporučiti neki jeftiniji vape, a da dobro odrađuje posao, treba mi za sušeno bilje. I odakle je najbolje naručivati to? gledam po domaćim headshopovima, a to mi sve nekako preskupo.

10. joca

Učlanjen(a):
    01.06.2016
    Poruka:
    198
    Sviđa im se:
    120
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +140 / 1 / -0
    Izgleda da bi mi ova spravica bas pasala, ima puno prednostu u odnosu na motanje jointa .
    No jedno pitanje me zanima , da li ste poceli pusit vise trave kad ste poceli koristit vap, cini mi se da ovakve spravice koriste ljudi koji ionako puse svakodnevno ali ima li netko poput mene koji pusi vikendom ili tu i tamo preko tjedna, a koji su poceli pusit cesce kad su otkirli vap. Upravo zbog jednostavnosti koristenja ?
    Btw sto bi mi preporucili za neki 100e ,koji kvalitetniji modeli su u tom rangu ? Da li je bolje narucit izvana ili iz RH:)

11. Himalaya Gold

Himalaya Gold .!. .!.
    Urednik Grow Support

Učlanjen(a):
    10.08.2012
    Poruka:
    3.656
    Sviđa im se:
    11.984
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +14.915 / 8 / -1
    Cesce pusim ali manje ganje potrosim na vejp ;)
    Za 100eura ti mogu preporuciti jedino stariju verziju DaVinci
    da-vinci-2-vaporizers-e1410705147890.jpg

12. joca

Učlanjen(a):
    01.06.2016
    Poruka:
    198
    Sviđa im se:
    120
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +140 / 1 / -0
    Koja bi cifra bila za nekakav kvalitetniji vejp. Na sto treba obratit paznju prilkom kupovine skontaobsam da je bitno da je orginal ne kineska kopija bitna je kvaliteta materijala i izrade , sto je jos bitno prilikom kupovine koja bi bila nekakva cifra za kvalitetniji uredaj nekakva srednja klasa ?

13. TudumTrass

Učlanjen(a):
    14.10.2016
    Poruka:
    8
    Sviđa im se:
    1
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Cuo sam puno preporuka o onom od snoop doga i atomix mislim da se zove nisu skupi kao da vinci

14. Whirlwind

Učlanjen(a):
    12.02.2016
    Poruka:
    96
    Sviđa im se:
    242
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +258 / 0 / -0
    Ekipa jel tko probao replike vaporizera iz trgovine Pufkalica? Recimo imaju repliku Mighty-a za 1500 kn, DaVinci replika 500 kn itd.

15. TudumTrass

Učlanjen(a):
    14.10.2016
    Poruka:
    8
    Sviđa im se:
    1
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Ne bih vjerovao replikama pogotovo ako bi ih kupovao kod nas na ebayu mozda jel bi mogao dobiti pare nazad ako mi nevalja/ne radi kao original pogledaj na stranici wish imaju dobre kvalitetne replike

16. trubabuba

trubabuba Aktivan Član

Učlanjen(a):
    20.06.2014
    Poruka:
    622
    Sviđa im se:
    279
    Trofej poeni:
    83
    Ratings:
    +374 / 1 / -0
    focus vape se dobije za 700kn iz UK (dostava ukljucena).
    vejp je odlican.
    bilo kakve kopije vejpova bih preporucio zaobici ako vam je zdravlje bitno.

edit: za ove koji neznaju. nije kod kopija samo bitno dal radi/ne radi vec kak je napravljen i kakvi materijali su unutra. dali je elektronika u airpath-u i sl.

17. Dr. Greenthumb031

Učlanjen(a):
    18.10.2016
    Poruka:
    2
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Može neki link odakle naručujete?

18. bastovan20

bastovan20 Aktivan Član

Učlanjen(a):
    20.03.2012
    Poruka:
    656
    Sviđa im se:
    1.231
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.481 / 2 / -0
    Arizer air..pazario ga mesec dana posto je izasao na trziste u amsterdamu.
    Sa rezervnom baterijom.

Jos sluzi svrsi :)

Mada vise zenu nego mene :-D

Dodate datoteke:

19. Space_Lulu

Space_Lulu Aktivan Član

Učlanjen(a):
    17.09.2015
    Poruka:
    307
    Sviđa im se:
    708
    Trofej poeni:
    93
    Ratings:
    +922 / 1 / -0
    Ja vaporizer posebno preporučujem osobama koje ne puše duvan. Prijatnije je dosta, mirisa gotovo da nema, mislim da je bolja iskorišćenost materije, a i naravno zdravstveni razlozi. Čak i za jednonedeljnu upotrebu mislim da vape ima mnoge prednosti.

Preporuka u nekoj razumnoj ceni su meni Vaporite vaporajzeri. Postoji više vrsta i izgledaju ovako:
    vaporite-solo-digit.jpg

Lako se čisti i održava, postiže odlične temperature, dugotrajan je, a nije mnogo skup (mislim da za koliko 50-60eur može da se nabavi neki OK) i delovi koji se menjaju su pristupačni. Ja sam ovaj imala nekoliko godina i apsolutno sam bila zadovoljna (još uvek funkcioniše samo što mi više nije potreban).

Što se tiče da li može hašiš, moja preporuka je da nađeš vaporizer koji ima tu opciju. Ja sam pokušavala sa ovim gore na slici da uzimam hašiš i loše ide. Hašiš zahteva veće temperature, može malo i da se istopi, a mešanje hašiša sa travom ne menja mnogo siutaciju. A POSEBNO ne bih preporučila u ručni koji nije eksplicitno namenjen i za hašiš da se on ubacuje. Možete da pokvarite spravicu, i da vidite tek kada je otvorite.

Najbolje je prvo da odlučite da li hoćete prenosni ili stacionarni, a onda da definišete cenovni rang. Mislim da je danas veoma veliki izbor, i da za svakog može da se nađe odgovarajući proizvod.

20. trubabuba

trubabuba Aktivan Član

Učlanjen(a):
    20.06.2014
    Poruka:
    622
    Sviđa im se:
    279
    Trofej poeni:
    83
    Ratings:
    +374 / 1 / -0