Vape - Generalna Tema - [Vaporizatori]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Naručio jučer Air... pročitao sam baš tvoj post par stranica prije, a vidim da i drugi ga svrstavaju ispred paxa 2 u večini stvari osim u portabilnosti, a to mi nije bitno. Hvala na informacijama.

Čim probam javim se sa utiscima ali mislim da ne može biti loše. Baš sam ponovo lagano počeo pušit i pušim samo čisto jer sam primjetio da duhan pomješan ima neki utjecaj na high pogotovo na taj početni udarac koji mi zna biti neugodan. Našao sam o tome i na netu... tako da vape bi mi mogao postati najbolji prijatelj . Cujemo se :thumb:
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ali se ljudi isto tako prevare kod vejpa,misle da slabije lupa sto nije uopce istina. Haj je cist i puno duze traje od pljuge,to se odnosi na pravi vejp ove kineze necu ni spominjati
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Baš sam to i pročitao za Air da je jako učinkovit. Nema veliko punjenje ali da se razbiju pošteno. Ja ću krenit lagano CBD sorte po "dim" dva dok ne nađem svoju dozu. Jedva čekam probat.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.385
27.825
1.098
Trøndelag
Ja cu dati glas za air, rad,kvaliteta materijala, zamjenjive baterije, nastavak staklo 9,5/10
Jedva cekam da ga narucim, dugo sam se dvoumio izmedu njega i crafty-a i prelomio pogotovo sto sam vec probao air i znam kako roka :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

WeedWizard

true rastaman
29.07.2011
149
900
93
Predivna slika! :)
Meni je pisalo u onoj maloj knjizici od vejpa da staje 0,3g.Zbog toga i znam.Sto kazes jako malo staje,a iskoriscenost trave u odnosu na pljugu je ogromna.Samo pocinje skroz polako da radi,ali vremenom to zna da udari bas jako.Inace sam skoro prestao cigare pusiti i vejp mi bas dobro dodje.Napravim kad kad pljugu,ali posle dva sata ne mogu obicnu cigaru izbaciti iz glave :crazyd:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Sad sam nabrijan kao prase... jedva cekam. :drull: Kad uhvatim ruku za koji dan odnit cu ga starom da proba jer izrazio je zelju da proba ulje jer ne voli pušit, sportaš cijeli zivot, a malo ga leđa bole. Možda mu bude "lajf čenđing" ;)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Hehehe :)

ARIZER AIR - kupljen na vapo shopu za 190 eura
arizer-air-accessories.png


Kod mene je vec 8 dana i koristim ga stalno. Jako sam zadovoljan, a tu najviše ima utjecaj taj clear high koji mi nekako ne stvara anxioznost. Godinu i više čuvam desetak strainova za isprobat, a nikako nisam mogao jer koliko god malo bi zapalio okrenulo bi me na loše.

Para na bijelim i zelenim, a i narančastim postavkama je odlična. Krenem na bijelim postavkama da mi duže traje flavor, pa završim na zelenim ili na narančastim kad želim malo više body. Ima i joint svoje ali ono što mi je kod vapea dobro je da mogu povejpat uz komp i nastavit radit vježbe disanja dok joint me baš uguši na neko vrijeme. Sviđa mi se ta čistoća trenutno. Volim vući srednje do manje duge "dimove" tako da razvučem dok se ne ugasi vape jedno punjenje. Ekipa kaže da se više izbije kad vučeš duge ali trenutno nisam u modu pokušavanja postići većeg high nego vise u nekom laganom low dosing medicinskom konzumiranju. Para je hladna skroz pogotovo kad usporedim sa hebe titanom 2 (jedini koji sam probao). Oblaci su dovoljno dobri, bolji nego od titana2, a ostalo nisam probao.

High je jednostavno drukčiji, puno više head. I kad zapalim i povučem samo par dimova opet je drukčije tako da ne mogu reći da je direktno slabije. Od jednog punjenja Purple Orange CBD, Shark Shocka CBD i Moby Dicka CBD (oko 5% thc-a) se taman dobro napušim dok kad stavim neku high thc sortu bude mi i previse malo iako osječaj je puno tolerantniji nego kod pušenja. Shvatio sam da su indike za mene ipak, nakon dugo testiranja. Blue Chesse trenutno favorit što se tiće jačih strainova.

Quality of life :Baterija traje 4-5 sesija na srednjim postavkama, nije puno ali se može kupiti zamjenska. I ono što mi je super je lakoća čišćenja onečišćenih dijelova. Volim jednom u dan, dva oprati skroz staklene cijevi i to su jedini dijelovi koje treba čistit. Tako najbolje okus streina dođe do izražaja. Samo potopim u vodu i deterđent, a tu i tamo akoholom očistim kojeg sa posla uzmem ;)
edit: jedina loša stvar je da nekad komadići trave prođu do usta ako je dosta smrvljeno.

Ukratko meni je promjenilo sve s obzirom da mi je dim prestao pasat. To prepisujem tjeskobi koju vjerovatno podsvjesno nekako povežem sa tom težinom na plučima koje dim stvara pa ako sam labilan ode u paniku. Ubiti stvorim od osjeta paniku. Opušta me vejp baš kako i očekujem od trave. Jačina higha od punjenja možda i je malo slabija od jointa, sigurno više head, clear, drukčije. Nemam iskustva sa vapovima da mogu savjetovati između različitih ali za mene i situaciju u kojoj sam se našao je prava stvar.

Evo baš ću sad prije boksa probat Dinachem prvi put nakon dugo vremena pa editiram ustiske i ako se još čega sjetim, a ako se vi sjetite kakvog pitanja slobodno pitajte :thumb:

edit: evo od jednog punjenja Dinachema i Blue Kusha ja i cura se dobro napušimo, dosta dobro za koliko je punjenje. Dinachem nekako više head rush dok Blue Kush više onako euforik šut balans :D
 
Poslednja izmena:

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
za vlasnike vapova pitanje...
nisam nikad koristio vaporizator ali bong volim pripaklit pa je moje pitanje sljedece..
koja je razlika u high-u izmedu te dvije sprave??
trazim odgovore onih kojhi su probali oboje...!
jer meni je bong n1 bio oduvijek...
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Oboje imaju svoje iako bong je po meni bolji ako objektivno pogledam. Vape ima svoje. Ostaješ funkcionalniji, bistriji, o opet nekako high. Bong je manje pokretan i treba ga prat ali high je nekako najbolji balans između jointa i vapea.

Vape ne može zamijeniti niti joint, ni bong ali može imati svoje mjesto. I meni je high bonga n1 ali bong mi nikad nije ušao u svakodnevnu uporabu kontinuirano baš zbog manje praktičnosti od jointa ili vapea. Čist bong i još pripalim sa onim konopom od pčelinjeg voska je zakon :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Bong je kad se hočeš zabiti onako...ko tele, da blejiš i ne znaš ništa:)
Karakteristika mu je hrpa dima koji se odjednom uvlači dok je vape suprotnost, lagano doziraš i balansirano.
S rizlom kako se hoće, joint je na sredini.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k and oz

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Kad povučeš ogroman šut na bong razvališ se ali kad onako povučeš neki srednji malo više je čišći high na to sam ja mislio. Pogotovo ako je joint sa duhanom.
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
da prebijes se ko tele ako gram skuris, recimo za jedan dobar hit negdje 0.2 je dovoljno...ono, jedno paljenje..pa novo punjenje ako nije dosta:) a high neusporedivo bolji od jointa..o iskoristivosti ne moramo ni pricat.
kod jointa ode 30% u vjetarsmiley9934e sad volio bi i vap probat jednom..