Vape - Generalna Tema - [Vaporizatori]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Tema o svim vaporizatorima općenito, pa tu trpajte sva pitanja i nedoumice.
Now go go go ... raspišite se.

:)

(ovaj prvi post će ubuduće biti uređivan s podatcima o raznim vaporizatorima i sl.)​
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Travan and Katica

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Evo, tražim idealni vape za sebe i za sad mi je na vrhu MagicFlight LaunchBox. He-Manova nova igračka VXC jest mrak, ali osim što je skupa, duga je lista čekanja, a carina je bezobrazna pljačka :eek:hno:

Zašto mi je MFLB trenutno na vrhu izbora - iz razloga što trebam nešto kompaktno, a da ne izgleda i funkcionira kao neka medicinska sprava iz horor filmova, kao što je to slučaj s većinom vapeova. Sviđa mi se MFLB-ova izvedba od drva, a i prenosivost je definitvno plus - za dodatni užitak u prirodi :icon_lol:

Ono što bih još htjela iskombinirati s vapeom je neki bubbler ili eventualno manji bong, ali ništa preveliko (nemam veliki kapacitet pluća zbog astme - nadam se to izlječit s kvalitetnom vutrom), a to prvenstveno zbog hlađenja pare i eliminiranja isušivanja grla.

Zbog poplave tržišta sa svime i svačime svako malo ostanem zbunjena nakon sat-dva listanja po raznim stranicma i na kraju opet ne znam niti koji vape da uzmem, a kamoli da se odlučim još i za bubbler...nego, da čujemo druge komentare/iskustva/savjete...?
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
izgleda slatko ta tvoja drvena kutijica a onda 100 nekih dodataka para da je kvantna fizika a ne puhalica od skutera, asti tlake,a o cjenama da ne govorimo....

štufalo me skroz,izgleda da ce duvan opet smrdit
 
  • Haha
Reactions: Katica

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
koliko sam ustvari neupucen!
iskreno mislio sam napisati da je to bacanje novaca jer sam mislio da se radi o ovlazivacu zraka.
google mi je to pojasnio i cini mi se odlicna stvar ,osim sto mi izgleda kao nekakav aparat s intezivne njege.
mozda da izgleda malo drugacije ,uglavnom odlicno i vjerovatno dobra investicija, ali se bojim da bi mi samo skupljao prasinu ili bi imao najskuplji ovlazivac boxa na trzistu.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
  • Haha
Reactions: Katica and cons

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ima li netko iskustva/mišljenja o Silver Surfer vaporizatoru?

Silver Surfer Vaporizer®

Planiram ovih dana naručiti, ali još razmišljam koji ću.. ovaj SS te MFLB su mi negdje pri vrhu ljestvice. Željela bih nekako iskombinirati još i neki bubbler u tu shemu, postoje razni adapteri i tako to, negdje sam pročitala da MFLB baš i ne šljaka dobro sa bubblerom...

...a i nešto mi je mrtva ova tema, vaperi, ima li vas uopće na ovom forumu? :bale
 
  • Sviđa mi se
Reactions: flegma_ja

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Shlaym@ znas onu narodnu koliko para toliko muzike.
Par njih je vec isprobalo te jeftinie kao i ja. Najveci problem je sto je koristen sumljivi materija, i temperatura se tesko podesi. Meni stoji u ormanu posle par upotreba nisam uspeo da udjem u fazon. Nije nemoguca misija ali treba dosta vremena. Tesko se namesta tacna temperatura a to je najbitnije kod vaporizera.

the Dreamer@ zato se i zove prenosni jer ti moze posluziti kada negde odes, al za svakodnevnu upotrebu nije napravljen i namenjen, al ga koriste neki.
Bas su ti horor medicinski vaporizeri najbolji al stvar ukusa. Trebas obratiti paznju jer ima dva nacina upotrebe:
1. pomocu balona ( uredjaj ima svoj ventilator koji puni balon sa dimom, kad je napunjen iskljucis uredjaj skines balon i ihaliras )
2. drugi pomocu cevcice inhaliras
pardon 3. kojeg drzis u ruci i stavljas na bong
Jedan od poznatih je Volcano Vaporizer poznatiji i kao mercedes medju vaporizerima.
420 | Volcano Vaporizer Review - The Volcano Digital Vaporizer; Our Vapebuster Smoking Weed - YouTube
Mana mu je cena preko 500€ i ima samo funkciju upotrebe preko balona.
Odlican je i Arizer Extreme Q 4.0 420 | Arizer Extreme Q Vaporizer Review - Unbiased Review by the VapeBusters while smoking weed - YouTube
Ja ga licno imam i koristim. Njega mozes koristiti na balon ali i na cevcicu ( moj je spojen na ehle bong ). Sto je bolje kad imas dve opcije ili ili.
Balon se posle jednog vremena usmrdi i treba ga menjati, ja sam jednom probao vulcano i nije mi se svideo ukus i miris ( jest da je gazda rekao odma da je vreme da zameni balon ).
Za Extreme vam mogu kazati da je odlican jako sam zadovoljan. Balon mi je jos originalno upakovan nisam ga isprobao.
Jako bitno je da se temperatura moze dobro i tacno namestiti kod upotrebe Vaporizera jer nesme da dodje do gorenja materijala nego treba da otopi nama potrebne stvari.
Kazu da kod jojinta temperatura zara ide i preko 500c a kada koristis vaporizer ( zavisi kod kojeg kako je udaljena casica sa materijom ) od 180c do 210c.
Dim je jako drugaciji i mnogima se nesvidja. Prije kupovine dobronameran savet isprobati neki ako si u mogucnosti.
Kod svakodnevnih korisnika bi bilo dobro radi zdravlja koristiti neki od vaporizera. Posto se kod njega nekoristi duvan ( svi znaju koliko je stetan ) nego cistu materiju stavljas i najbitnije nedolazi do sagorevanja. Kada izvadite materiju iz vaporizera ( potrosenu ) izgleda kao duvan i tek onda vidite sta niste uvukli u pluca.
Upotrebom jednog od uredjaja dobijate takozvani CIST high.
Evo jos nekih
420| Magic Flight Launch Box Portable Vaporizer Review: Unboxing the MFLB | 420 - YouTube
420|Arizer Solo vaporizer review unboxing | 420 - YouTube
420|Iolite WISPR portable vaporizer unboxing | 420 review - YouTube
420| Verdamper Vaporizer Review: Our Vapebusters team review the Verdamper Vaporizer smoking weed - YouTube
420 | Plenty Vaporizer Review - YouTube

Nadam se da sam pomogao nekome i moje preporuke za Vaporizer bilo koji koji radi dobro ( podesavanje temperature ).
 
26.05.2011
9
0
0
28
Dobar dan ljudi, ja evo odlucih da kupim i ja neki vapour, ali sobzirom na to da nema sanse da ga narucim odnekle niti imam para za bacanje, ovo je nesto najpovoljnije sto uspeh naci Eagle Bill | Smart shop ZLA Shtek

Sta mislite, vredi li kupovati ovako nesto?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Sta mislite, vredi li kupovati ovako nesto?
Teško je nešto pametno reći ali uglavnom koliko če valjati ovisi o tome koliki si kapacitet i koliko često duvaš. Pošto sam provao onaj ručne izrade od žarulje ovaj vjerujem da me do koljena nebi napunio a do glave ima ohohooo:)
 
26.05.2011
9
0
0
28
Ma slazem se, to priupitah cim sam naleteo na njega, posle 5 min pretrazivanja, odmah sad odustao. Verovatno cu pokusati da napravim onaj home made dok ne skupim kinte za neki okej
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Stigao Arizer Solo Vape kupljen prije nekih 20-ak dana na Ebay-u.. ocarinili ga sa gotovo 50% vrijednosti, no na pljačkanje od strane države smo svi već navikli, pa šta je tu je. Uređaj izgleda pouzdano, čvrsto, uglavnom jako kvalitetno. Sjeda u ruku kao saliven i vrlo je lagan. Ima 7 stupnjeva podešavanja temperature i trajanje baterije od 4 sata (navodno). Jedino šteta što ga trenutno nemam s čime isprobati :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sweatMJ

Miovutra

Aktivan Član
29.02.2012
66
6
8
40
Slažem se sa gore navedenom potražnjom za reportom i naravno čestitam na koliko sam istražio na netu finoj makini :) ali naravno oduvjek vjerujem objektivnom domaćem review-u stoga /action @tDreamer pls :)
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Bit će report s moje strane definitivno, ali morat ćete se ipak strpit još nekoliko tjedana. I sama sam nestrpljiva, isprobala sam ga već s mentom, ružmarinom, kamilicom i sličnim miksevima, čisto da skužim kako radi, ali ništa od tog bez onog pravog sastojka :)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma da je od zlata ne bih pljunuo soma i po kuna za to ali i ja cekam smoke report :cvetak
Dreamerice, mozemo pusiti i zajedno kao pravi par :vb_wave:
 
29.03.2012
9
0
0
31
dobar dan. zanima da li tko ima iskustva sa da buddha vaporizerom i/ili magic flight launch boxom ili mi može preporučiti neki bolji a da cijena ne prelazi 1000 kn?
zahvaljujem unaprijed!
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Da Buddha ti je u suštini SSV. Uglavnom, jedan odličan kućni vape, "heavy hitter" recimo.
Dok je MFLB u tom cjenovnom rangu top of the line prenosnih vapeova.

Tako da ovisi što ti je točno potrebno, ako ti ne treba prenosni vape onda uzmi Buddu,
u suprotnom uzmi MFLB ... pa nakon toga lagano štedi i za Buddu =) da imaš "najbolje" od oba "svijeta".