Vape - Generalna Tema - [Vaporizatori]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.03.2012
9
0
0
31
evo dosta sam to proučavo i odabro sam il silver surfera ako ću za doma uzet ili arizer solo portable. uskoro ga naručujem pa ću podjelit dojmove!
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
posudio sam od prijatelja vaporizer...prilično jednostavne izvedbe...ali pristupačne cijene...platio ga je nekih 200 kn
inace nema nikakvo ime...pise na kutiji "USA Vaporizer" (made in Public Republic of China iliti PRC :))








ovo je stalak na koji se kapne ulje ili stavi hedić...može se odvrnuti gornji dio radi lakšeg čišćenja...ja ga koristim samo za ulje, vuva mi je nekako draža u rizlu :)







Odvrnemo potenciometar za temperaturu i pričekamo da se stalak zagrije i počne isparavanje





Kad se upali vap, pale se u ledice koje onako praktično osvjetljavaju količinu dima/isparavanja nakupljenih u kugli...a i kad se izvuče plastično crijevo s kojim se vuče izgleda kao lava lamp i može bez problema stajati bilo gdje u kući :)






Magija u staklenoj kugli :) netko za srkić?







Jako dobra stvarčica, i cijenom i izvedbom...moja topla preporuka

:RastaBong:




 
29.11.2012
2
0
0
32
Evo prvi komentar, pa da krenemo, pocetnik sam u vezi sa :goldmaryjane: , i nedavno sam poceo pusit, nako smotanu... , e sad zapali su mi za oko vaporizatori, svidjaju mi zbog vec poznatih razlogu u vezi zdravlja i drugih razloga, nesta mi se ne narucuje iz inostranstva neki markirani vapo a i nedaju mi se pare na to, pa sam nasao na netu da se jednostavno moze napravit od žarulje/sijalice.
Kakvih vi imate iskustava sa ovakim tipom vaporizatora, i da li ce mi dobro sluzit ?
I jos nesta kako da znam da je vutra iskoristena do kraja prilikom koristenja vaporizatora, da li ona poprimi neku boju ili nesta, po cemu bi mogao znati da dosegla svoj konacni maximum ?
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
weirdone je napisao(la):
...pa sam nasao na netu da se jednostavno moze napravit od žarulje/sijalice.
Kakvih vi imate iskustava sa ovakim tipom vaporizatora, i da li ce mi dobro sluzit ?

Služiti će ti relativno "dobro", ali ...
Žarulja ima isti problem kao i svi ostali kondukcijski vaporizatori koji za grijač imaju plamen.
A to je da ne možeš kvalitetno kontrolirati temperaturu, tj. ne možeš je uopće kontrolirati.
Možeš otprilike pogoditi tajming gdje ti krene vaporizacija a da se biljna materija ne zapali, i to je to.

Nisu bez razloga najbolji vaporizatori na tržištu konvekcijski, učinkovitiji su dosta od kondukcijskih, na svim poljima.

Trebati će ti i vremena dok pogodiš taj tajming s grijanjem žarulje, i možda će ti čak sve to biti frustrirajuće i ići na živce.
Ovisno naravno koliko si spretan i koliko brzo uhvatiš ruku, ali znaj samo da žarulja i slični jeftini kineski vapeovi nistu niti "v" od vapea.

weirdone je napisao(la):
I jos nesta kako da znam da je vutra iskoristena do kraja prilikom koristenja vaporizatora, da li ona poprimi neku boju ili nesta, po cemu bi mogao znati da dosegla svoj konacni maximum ?
Da, posmeđi, što je boja više tamno smeđa to je sve bliže maximumu. (ako pocrni iti malo znači da je došlo do zapaljenja)


 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
28.12.2012
4
1
0
35
MarcoPolo je napisao(la):
posudio sam od prijatelja vaporizer...prilično jednostavne izvedbe...ali pristupačne cijene...platio ga je nekih 200 kn
inace nema nikakvo ime...pise na kutiji "USA Vaporizer" (made in Public Republic of China iliti PRC :))





...


evo moj prvi komentar pa da probam biti koristan. U potrazi (i skupljanju love) sam za vaporizerom... I naravno, prva stvar koju sam nabavio je bio ovaj vaporizer iz citata. Kupio sam ga u Rijeci za 200njak kuna. Usporedno sa ostalima, cijena je bagatela.

Ali je nažalost djelovanje isto. Koliko para toliko muzike. Progorio sam kroz cijelu peticu pokušavajući narihtat temperaturu i naduvat se preko ovog sranja.
Uglavnom nemoguće... i ko god je u prilici kupit, neka si rađe uštedi lovu ili kupi vutru.

Ova staklena kugla se lijepo ispuni dimom, sistem se čini dosta dobrim. I na tubicu se fino povlači, osijeti se onaj lijepi lagani okus vutre, dim ni vru ni hladan - taman.
Ali djelovanja NEMA. 0 bodova. Ništa.

Stvar nije bila u vutri (u rizli ubija), nego jednostavno u ovom sranju.
Nemojte bezveze bacat lovu, rađe štedite za pravi vaporizer.


Eto... dao sam ga poslje frendu, koji je došao do istog zaključka. I smeće je završilo u smeću.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
nemam sa cime usporediti taj vap jer je jedini kojeg sam probao...no nisam ga koristio sa vuvom vec sa uljem...mene opako razbije...probao sam potenciometar staviti do pola kao i full pojacati i nisam primjetio neku razliku...u oba slucaja me zvizne...tak da stvarno ne kuzim u cemu je problem...napunim sa uljem i nakon par udaha punim plucima...fijuuuuu :)
 
28.12.2012
4
1
0
35
I super... ako ti funkcionira odlično. Za malo love se zabavljaš ;)
Ja ulja nemam... ali bi uskoro mogao imat pravi vape... Jel zna iko dali ima kakvih vapova u sloveniji za kupit? eventualno nešto bolje nego kod nas, jer su tu ponuda i cijene nikakve
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
crunkisi je napisao(la):
ovo me zanima, LSV

da li ima itko iskustva s ovim, cini se kvalitetan

Ma glavno da je konvekcijski, a ostalo su sve nijanse...
Ovaj tu dio http://www.lifesabervaporizer.com/img/lsvsolo.jpg se sastoji od keramičkog grijačeg tijela za lemilicu, potenciometra, ledice i kučišta tak da neznam kaj tu košta $200. Zapravo i da buddha i silver surfer, pa i svi generički rade na tom istom principu. Ko ima volje može si kvalitetan vape sam sklepati, ovi stakleni nastavci se naruče s ebaya...
 
15.04.2012
26
16
3
110
......probao sam razne......ovaj je super.....


imag0869w.jpg


Potrebno ti je duplo manje trave......no sto stavljas u jedan joint, a imas
duplo veci efekt. Cijena oko 400 e.....skupo, ali isplati se uloziti!!!

imag0871b.jpg
 
26.06.2013
38
25
8
Interesuje me da li je iko imao iskustva sa ovim vaporizerom? Razmišljam se da ga uzmem, pošto ne bih naručivao online. Malo mi je to sada sa carinom igranje.
http://www.*******.com/zlashtek/content/vaporite-solo-digit-vaporiser
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.666
34.960
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ja što mogu preporuciti je iolite vapor,koristim ga nekih godina dana i radi savrseno.
Ovi me kucni nikad nisu zanimali jer mi veliku prednost imaju portabilni vapori.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.666
34.960
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Avantura je napisao(la):
I kakav je? I meni je interesantan ali mi djeluje malog kapaciteta.
Vapor meni vrijedi svake lipe sto sam dao za njega,izrada i funkcionalnost stvarno extra.
Hodam laganini cestom i pusim,dodjem u birc pusim,sjedim u kuci pusim,vozim se u autu i pusim i gdje god da se nalazim i tu je ta velika prednost portabilnog.
Druzim se vec jako dugo sa ovom biljkom(16-17g) i svakakva sam sranja probo i vraco se uvijek na dobru staru rizlu ali nakon vapora nema vise teorije da ikad zapalim frulu. Kad se samo sjetim onog osjecaja kad povucem blizu filtera omg.
Sto se tice spremnika kad sam u drustvu nas 4-5 se razvalimo sa jednim punjenjem inace ja za sebe u jutro napunim i miran sam do noci,tako da sam ja zadovoljan sa spremnikom.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Opis ti zvuči kao s reklameXD
Ne ne, nije to za mene. Niti pušim napolju (rizla/vap ista stvar) a niti vulcano "razvali" 4-5 ljudi iz mog iskustva bar ne one koji su na rizli duže vremena.
Svejedno drago mi za tebe da ti je sjeo.