VapeXhale [VXC] - Vaporizer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Odužila se izrada VXC-a poprilično.
Iako ne previše neočekivano imajući u vidu da je SM55 rekao da želi napraviti
savršeni vape te da nema namjeru prepustiti slučaju niti najmanju sitnicu.

Najviše problema su imali s ugađanjem elektronike i toplinskom izolacijom,
pa su testirali sve i svašta, čak i neke "svemirske" materijale :alien555:

No izlazak na tržište je veoma blizu i kroz kojih mjesec - dva kreće slanje VXC-a
onima koji su se predbilježili unaprijed.
Trenutno nekolicina beta testera uživa u svojim testnim primjercima, i testiraju ih naravno :icon_lol:
Tako u slučaju da nalete na nekakvu grešku, kvar ili previd da se može ispraviti prije
nego krene u serijsku proizvodnju.

Prvi dojmovi i recenzije su više nego odlične i potvrđuju da je VXC sigurno ispunio očekivanja.
A testeri su ekipa godinama iskustva bilo paljenja ili vaporiziranja vutre i s kolekcijama
vapeova za usporedbu.
Evo par review-sa, pa čitajte ako vam se da. ;)
Par "opširnijih" - Uno, Do, Tre (U prvom imate dodatnih slika)
Par kraćih dojmova - Kvatro, Cinkve, Šije, Šete, Oto, Nove, Tuti

Pikčerz







Na ove prve dvije u zadnjem redu se vidi kud zrak prolazi, znači direktno s dna
vapea kroz staklenu tubu, nema ništa između, full glass air path.

Malo Yubito-a

[video=youtube;r0moJtHA4ws]http://www.youtube.com/watch?v=r0moJtHA4ws[/video]

[video=youtube;8CYJL38wTZ4]http://www.youtube.com/watch?v=8CYJL38wTZ4[/video]

[video=youtube;RUmrK2Z7FYY]http://www.youtube.com/watch?v=RUmrK2Z7FYY[/video]

[video=youtube;AycWNP11KGo]http://www.youtube.com/watch?v=AycWNP11KGo[/video]

 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Znaš onu narodnu, :icon_wink: "Svaka budala ima svoje veselje."
Tako da će se sigurno i ovdje naći koja "budala" da pribavi ovako nešto. :vb_kez:

Recimo ovaj Mini Swiss Perc - preko 400$

[video=youtube;J80ZExQtUys]http://www.youtube.com/watch?v=J80ZExQtUys[/video]

Ovaj je preko 900$

http://www.youtube.com/watch?v=Y7ow7dKnk0M

itd.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
re73G.jpg


K4Zy3l.jpg


dUouj.jpg

(počeli su s shippingom po pre-order redosljedu)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
@Big L
Još nisam dobio email s informacijama kako da uplatim, koji je shipping i sl.

Jer šalju malo po malo, mislim da je do sada tek 10ak komada poslano, imali su velikih problema s
CC Processorima (banka koja procesuira transakcije). Jedni su ih odjebali taman prije nego su trebali krenuti
s primanjem uplata (jer su skužili da vape služi u svrhu konzumacije kanabisa, po videima s youtubea Pogledajte prilog 958).
A druga banka im je otkazala sada u desetom mjesecu, jer su krenuli s primanjem uplata i naravno poslali
svima s preorder liste email, u roku tjedan dana račun im se podebljao za 200.000$ :icon_mrgreen:
Po nekim novim debilnim američkim zakonima tako veliki priljevi novca za malenu tvrtku su sumnjivi i trebali
bi biti prijavljeni da "organi" to istraže, pa su im stopirali račun na dva tjedna, na kraju su se dogovorili i banka
je vratila natrag pare svima koji su uplatili. Sada moraju ići polako da ostvare "kredibilitet" i da ne izgleda sve
kao nekakav "fast scam".

Inače shipping za US je: 70$ same day, 40$ two day i 13$ ground shipping.
Vjerovatno ne bi trebalo preći 100$ za shipping do Hrvatske.


@DEDE
Tko su ti "mnogi" kojima se ne sviđa rad ? To je pitanje... =)
Pojasni malo ovo da je "zdravije samo u slucaju da se ispravno koristi", ne kužim baš.
thinker.gif

Svi nepušači će sigurno radije izabrati vape nego joint, bilo to iz nekakvih principa ili zato jer bolji izbor u svakom slučaju.
Razlika joint miješan s cigaretama ili srolan od čiste vutre, je nebo i zemlja. (a to posebno mogu procijeniti osobe koje ne pušte duhan)
A onda paljenje čistaka i vaporiziranje je nebo i svemir. :alien555:

Tko je navikao kroz duže razdoblje na paljenje ovakvo ili onakvo, duvanje na vape će mu biti totalno čudno i s nekim osjećajem
da nešto fali. A fali upravo izgaranje tj. sva sranja koja udišemo a posljedica su isključivo izgaranja biljke.
Tablica: što sadrži dim vutre - www.erowid.org/cannabis-smoke , i kad s vaporiziranjem ne inhaliraš 90% tih spojeva naravno da
ti nešto fali. Uzmi neke od njih pa ih provuci kroz google, evo recimo za Toluen:
Toluene: Low to moderate levels can cause tiredness, confusion, weakness, drunken-type actions, memory loss, nausea, loss of appetite, and hearing and color vision loss. Inhaling high levels of toluene in a short time may cause light-headedness, nausea, or sleepiness.
Benzen je daleko gori, itd.
Svi ovi spojevi koji nastaju izgaranjem nemaju apsolutno nikakve veze s kanabisom i njegovim "high" osjećajem kakav treba biti.
Skoro iste spojeve bi dobio da ubereš obične divlje trave pored puta, zapališ i testiraš.

Mislim da sam već to negdje napisao, ... joint nije ništa drugo nego primitivni vaporizator.
Ne napuši se nitko od dima koji nastaje izgaranjem već kada se taj vrući/topli dim uvlači on dok prolazi kroz joint vaporizira
kanabis koji još nije izgorio, žar cigarete/jointa je 500°C a dok se udiše je preko 700°C. Na toj temperaturi nikakvi aktivni spojevi
ne preživljavaju, i praktički sva vutra što izgori je otišla u vjetar. (naravno dok dođe do nekog dijela već je to vaporizirano pa ajd nije baš tako =))

Što se tiče vaporizatora, probao sam do sada samo 3, Volcano, Vapman i Iolite (i na svijeću
:vb_kez:), i utisci su odlični.
Inače da nisu ne bih baš tako lako naručivao vape od preko 500$ =)
Princip je uglavnom svima isti, zagrijati zrak dovoljno da vaporizira smolu/"kristale". Ralikuju se u dosta stvari ali svi rade dovoljno
dobro da se naduvaš više manje. Isto kao što ćete Bugatti Veyron i Zastava 101 dovesti od Splita do Zagreba, svi rade ono za
što su namjenjeni, ali neki to rade bolje od ostalih.

DEDE je napisao(la):
I velika je razlika izmedju rolanja, pipe i vaporizera pa bi bilo dobro ako kupujete pre toga testirati.
:thumb::hippy:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
E, kad več pišeš...kakav je Iolite? Meni izgleda praktičan jer ide direktno u usta tj. ne treba ona kravica(vreća) na napuhavanje hehe ali opet nekako mi izgleda dječaćki pa imam osječaj da mala količina prolazi tj nebi se dovoljno hm hm...:)
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Kao sto neko rece da si iskusan sa vaporizerima.
Neznam koliko pratis ovakve stranice na drugim jezicima ( engleski , nemacki kod njih jedna tema ima i po 1000 stranica ) pa da sad nereklamiram tudje stranice nije po propisima ali sam vec na vise stranica naisao " da nije isto " i da se mnogima ne svidja. Sam rad kad koristis vaporizer je skroz drugaciji nego pipa a tek pogotovo smotano u rizlu.
A sam si dalje u tekstu dao odgovor na pitanje postavljeno meni
" Tko je navikao kroz duže razdoblje na paljenje ovakvo ili onakvo, duvanje na vape će mu biti totalno čudno i s nekim osjećajem
da nešto fali. A fali upravo izgaranje tj. sva sranja koja udišemo a posljedica su isključivo izgaranja biljke. "
Ako me pamcenje nevara vec je bilo price o tome " pravilna upotreba vaporizera " bilo je vezano za one kineske od 30 €.
Uloga vaporizere nije da dolazi do sagorevanja vec da se otope samo korisne ( nama korisne ) stvari. Cim dolazi do sagorevanja neupotrebljava se pravilno.

Kao ponosni korisnik jednog od njih mogu da kazem samo najbolje o njemu ako pogledas sta bi zeleo za novu godinu eee pa taj sam dobio. A pre toga dugi vremenski period proucavanja, veruj mi dobro sam razmislio pre nego sam dao 250€ za tako nesto. A vulkano je previse precenjen, marketing radi svoje.

Evo ovde mozes pogledati sta sam dobio https://forums.vutra.org/sve-i-sva%...da-mraz-donese-za-novu-godinu.html#post184008

Isprobao vulkano pre godinu i nije mi se svideo zbog ukusa. Tip je polsle rekao da je vreme da zameni balon jer se oseca. To je najveca mana balona mora se menjati sa vremenom.
Koristim Arizer - Extreme Q Vaporizer od nove godine ( balon nisam isprobao na njemu jos uvek originalno spakovan ).
Cigare sam smanjio za 2/3 ( vrlo pozitivno za mene i novcanik ). I najveca promena posle pocetka koristenja nepasu cigare ponekad su gotovo odvratne ( dobar nacin ostavljanja ), mozda mi i uspe da ih ostavim skroz. Meni bar.
Kada sam poceo javljao se osecaj da nesto nedostaje slicno kao kad probate sa vodom susiti i posle zapaljenog imate osecaj da pusite light joint. E jos pojacajte taj osecaj izbacite grebanje grla, meni mnogo manje srdi ( kad sam prvi put isprobao osoba koja je usla u sobu kaze i jesili probao , nise smrad osetio uopste). Mnogo cudno je bilo prve nedelje i posle normalno naviknes se.
A rad je drugaciji jer verujte mi na rec jer samo "nama korisne" stvari ispare i nedolazi do tog famoznog sagorevanja koje je He-Man super opisao ( nemoram i jas jednom ). Veoma mi je tesko uporediti sa necim da bi oni koji nisu probali dobili sto bolju sliku. Koriscenjem vaporizera mozete uzivati samo u ukusu marihuane a ne i ostalim stetnim stvarima ( duvan, benzen itd ).
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
:thumb: Extreme Q
Pratim pratim, koliko stignem, ima toga brdo.
Slažemo se ja i ti u razmišljanju, samo smo se malo nejasno izrazili pa nismo skužili. Sada je sve jasno. :maryjane:

Ono što sam želio istaknuti je to da "high" koji dobiješ od vaporizatora je pravi "high", a pušenjem se dobije "krivi high".
Pa će se onom tko je kroz 2-3-5-10+ godina navikao na "krivi high" ovaj "pravi" činiti čudan i ne baš drag.
Treba se naviknuti i riješiti ili barem smanjiti loše navike kada smo u mogućnosti =)
A joint će uvijek biti tu, samo treba širiti obzore i na nove stvari.

Vidit ćeš sada kada ja krenem s VXC-om na hodočašćenje kod svoje ekipe, ima da ih sve preobratim na dark side :vb_devil:
:icon_lol:


@Green
Yup, zavisi za što ti treba. Ovakvi mini prenosni vapeovi baš i nisu za ekipu s većom tolerancijom.
Ja imam totalno malu toleranciju i sada kada mi se malkice digla više se ne mogu pristojno naduvat na Vapman.
Iolite je malo bolji jer više vutre stane unutra ali ne sviđa mi se nikako, a niti cijena od 300$ :icon_eek:
Vapman me izašao preskup IMO, skoro 150$ a to je ručno rađen, mali drveni hipster vape, Iolite - plastik fantastik 300$

Inače nisam pručavao te prenosne vaporizatore pa ne mogu baš nešto pametno o njima reći.
Ali za 300$ možeš čuda kupiti, Herbal Air, Extreme Q, SSV, itd. vapeovi koji te mogu pošteno zabiti.
Ali ni ja ne volim vreće i silikonske tube, zato stiže Cloud =)

Kada ekipa koja ga je testirala, znači to su tipovi koji imaju ili su imali preko 15, 20 vapeova, kažu da se "boje" kada Cloud
izađe da im ostali vapeovi više neće imati previše svrhe. Onda je to to. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: natura

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
He-Man je napisao(la):
:thumb: Extreme Q
Pratim pratim, koliko stignem, ima toga brdo.
Slažemo se ja i ti u razmišljanju, samo smo se malo nejasno izrazili pa nismo skužili. Sada je sve jasno. :maryjane:

....


Amen

Potpisujem

Kada sam pogledao klip vidim da se vaporizer drzi u ruci, neznam koliko je to dobro pogotovo kad dodje drustvo pa se malo duva ruke postaju teze i uuupppsss neko nakrivi isti i puce pipa.
Mozda je bolje dve pipe naruciti i imati u rezervi?
Prenosni se zovu zato prenosni da kad odes negde koristis a ne svaki dan.
Pa bas te je puno izasao da si dodao jos 70€ moga si da kupis Extreme Q, ali sigurno nisi racunao da ce izaci toliko skupo ( poznato mi je i meni se desilo ).
Ja sam spojio moj na EHLE bong Arizer Extreme Q Vaporizer Bong And Balloon Hit!!! - YouTube i nekoristim balon uopste.
Da nebude zabune nisam ja u klipu niti moj Q.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Pipa? pretpostavljam da misliš na ovaj muški spoj na vrhu vaporizatora.
Da, to je sasvim moguće ako netko navali ko konj pa prelomi, ali taj spoj može izdržati poprilično naprezanja,
ima čini mi se i video gdje sam stoji spojen na bong pod nekih 45 stupnjeva, znači svoju težinu drži bez problema.
A ako pukne, e onda si sjeban, jer to nije nastavak nego vrh staklene "cijevi" koja prolazi cijelom visinom vapea.
Evo slika gledano kroz pipu prema dolje - http://i1109.photobucket.com/albums/h428/hereatlast1/Cloud027.jpg

Ovakve se stvarčice ionako ne daju u ruke debilima, a prijateljima da budu malkice pažljiviji samo spomeneš
da košta skoro 500€ pa da vidiš pažnje :icon_lol:

Inače VXC je dizajniran da perfektno radi s ovim HydratTubama - VapeXhale Cloud and StoneGlassWorks High End Vaporizer - YouTube
Tako da to "sigurnije" od ovih direktnih spajanja na bongove, kada bi uhvatio vape ovako spojen na HT i ispružio ga
vodoravno, ne bi mu ništa bilo, ali kada ga ovako spojenog uhvatio rukom za HT i ipružio ga, vrlo vjerovatno bi pukla
HydraTuba, vapeu ne bi bilo ništa.

A za veća okupljanja s nespretnim prijateljima dalo bi se izmisliti neki siguran sistem, recimo staviš vape u nekakav
stalak, da bude stacionaran i da nemože ispasti ili prevrnuti se. I na pipu spojiš cijev kao što ima EQ, pa duvate
tako direktno na cijev ili spojiš cijev na bong. itd. itd.

DEDE je napisao(la):
Pa bas te je puno izasao da si dodao jos 70€ moga si da kupis Extreme Q, ali sigurno nisi racunao da ce izaci toliko skupo ( poznato mi je i meni se desilo ).
Ma imao sam namjeru kupiti SSV, ali onda se pojavio VXC i odmah sam bio siguran što moram imati =)
Samo što im se rok za startanje s prodajom odužio s predviđenih 3-6 mjeseci na skoro 2 godine :D.
Pa sam u međuvremenu uzeo Vapman jer ionako mi treba prenosni, pa ono dok čekam ovog zabavljam se s prenosnim.
Tako da nisam niti želio uzimati neki veći, ... a i stvarno mrzim cijevi, plastiku i vrećice :p

DEDE je napisao(la):
I najveca promena posle pocetka koristenja nepasu cigare ponekad su gotovo odvratne ( dobar nacin ostavljanja )
Tako je identično meni bilo kada sam s čistih krenuo s ekipom pušiti miješane jointe, a oni svi puše duhan pa im je ista stvar.
Prvi dim što sam povukao skoro se ugušio nisam, iskašljao desno plućno krilo koliko sam kašljao ko idiot :D a ovi me gledaju wtf ^^
Ali sad sam se već navikao i nije mi nimalo drago što sam se navikao. =(


p.s. ako odgovaraš na zadnji post onda ga nemoj queoteati čitavog, a ako misliš samo na određene djelove odgovoriti quoteaj samo njih.
;)
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Mislio sam na bong ili kako kazes HydraTuba. Neverujem da jednu stvar od 500 € naprave da puca od manjeg pritiska.

Meni se slomio dok nije stigao do mene Black Leaf Vorkühler mit 4-Arm Perkolator. Sad cekam da mi stigne zamena ( nadam se ovoga puta ceo ce stici, one plave ruke se slomile ).
Tako da staklo je staklo moze uvek puci slomiti se.
Malo je nezgodno sa silikonskim cevima spojenih na bong ali posle krace upotrebe nije strasno. Tesko je pomerati ali nasao sam mu tehniku kako sta tako da nema vise pomeranja mrdanja prevrtanja. Ali kad neko dodje u posetu moram mu obrati paznju kako sta, a posle izvesnog vremena ni ne obracas paznju i onda "moze da se desi". Meni nije al sam malo razmislio i dosao do ovih zakljucaka.

Bas ih hoce toliko muka oko jednog vaporizera, a ove banke su iste kao policija, kad ti treba nesto od njih nema. Valjda ce ti stici vec, jer sam na pocetku mislio da ga vec imas u rukama zato i pitanje bilo o utiscima. Moje misljenje da bez dve nedelje upotrebe nemozes pravo oceniti voporizer. Previse je malo jednom.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ja sam se uvijek više palio na pravi, skupi, veliki, stakleni bong sa multi pre-coolerima nego na bilo što drugo....

Jednostavno sam slab na bongove, mada znam da nisu najzdravija opcija, al svejedno.... Meni je bong na 1. mjestu.... :D
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
E pa baš sam mislio na takve bongove, ovaj prvi najviše dočarava na što sam mislio.... :thumb:

Kolko ovaj prvi zahtjeva malih krznatih životinjica? Negdje 1500?
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Yup, nije TORO baš skup, mislim da ti je taj u rangu 500 do 800$
Ova druga dva su ti preko 1000, prvi možda čak preko 1500.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
LELEELE

Kako ih nije sramota traziti 1500€ za komad stakla.

Boze boze gde ide ovaj svet, a neko radi citav mesec za 1€ i to mora da radi 4 godine bez da trosi ;))))) da bi bio vlasnik neceg takvog.
Stao mi mozak. Jest da dobro izgleda ali ljudi moze se kupit perfektan bong 40 cm velicina za 30-tak € ( onda moras samo mesec dana radit a da netrosis ). Pa nije to razlika mercedes fico.
Bolestan nam svet do zlaboga.