Vatikan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
(istina):facesjump:

Novi smrtni grijesi
Vatikan je objavio listu novih sedam smrtnih grijeha u duhu modernog vremena. Dileri, besramno bogati, zagađivači okoliša, znanstvenici koji se bave genetskim modificiranjem mogli bi završiti u paklu.
U opasnosti da izgube svoju besmrtnu dušu su i svikoji konzumiraju drogu, izazivaju socijalnu nepravdu, siromaštvo, eksperimentiraju na ljudima.
Za oprost i starih i novih smrtnih grijeha katolicima ostaje ispovijed.
Popis je objavljen nakon sedam dana konzultacija na svećeničkom tečaju o novim pristupima ispovijedi.
Iako su mnogo o tome govorili, na popisu nisu pobačaj i pedofilija.


HAHAHHAHA...nemogu vjerovati...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
koliko su dali 2006 zbog zloostavljanja djece od strane njihovih službenika ?
600 miliona dolara ako se sjećam dobro,samo u usa
:spiderman:
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Oni imaju jedan poroblem, sa sve manjom zainteresiranošču javnosti i medija.
Pa s ovakvim potezima vjerovatno oce privuc paznju, izgleda cu se opet sa svojim svecenikom udubit višesatne prepirke i rasprave:)
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Joj ne idem u pakao joj ne neee joj a šta ću sada ja jadan dragi bog me neće htjet jer se drogiram cya
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
a pedofilija i pobacaj nisu smrtni grijesi valjda jer kad svecenik napravi manji lapsus i djete od 12 godina zatrudni nema smisla upropastit sveceniku zivot radi toga..
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
kad smo već kod religije i viceva, htio bi bacit pozornost na talmud (sveta knjiga židova). Samo da vidite malo šta piše unutra:
________________

BEZ JEVREJA NIŠTA NE BI BILO NA SVETU
„Da Jevreja nema na svetu, ne bi ni sunce sjalo, ni kiša padala, niti bi ikakva blagoslova bilo na zemlji." (Talmud, ...amot 1016)

BOG I JEVREJI
„Bogu su miliji Jevreji od anđela.” (Talmud, Holin 916).
„Kao god što je čovek nad životinjama, tako su i Jevreji nad svima narodima od Boga postavljeni." (Talmud, Berah 1026).

JEVREJI IZJEDNAČENI SA BOGOM
„Ko Jevreja ošamari toliko je učinio greha kao da je samog Boga udario." (Talmud, Sanhedrin 586).

O FIZIČKOM RADU
„Rad je veoma štetan i malo donosi." (Talmud, Getin 680).
„Nema goreg i lošijeg posla od obrađivanja zemlje, jer kad ko 100 srebrnika ima u trgovini može svaki dan mesa i vina imati: ko pak uloži 100 srebrnika u zemljoradnju, može samo soli i kupusa jesti.” (Talmud, ...amot 63a).

FIZIČKI RAD JE ZA NEJEVREJE
„Nejevreji su stvoreni da služe Jevreje. Oni moraju orati, kopati, sejati, kositi, vršiti. Jevreji su stvoreni da sve gotovo nađu.” (Talmud, Berahot 58a).

JEVREJSKO JUNAŠTVO
„Jevrej neka ide poslednji u rat. U tom slučaju biće prvi kod kuće." (Talmud, Tesahim 113a).

JEVREJSKO MILOSRĐE
„Zabranjeno je biti milostiv prema Nejevrejima.” (Talmud, Ramban).
„Nejevreju ne treba milost i pomoć ukazivati." (Talmud, ...amot 12a).

NI U SMRTNOJ OPASNOSTI NEJEVREJU NE TREBA POMOĆI
„Ako jednom Nejevreju preti opasnost da se u jednoj reci udavi pa ako se nalazi već i blizu smrti, Jevrej mu ne sme ići u pomoć da ga spase." (Jad Hazakah, Aboda Cara 10a).

NEJEVREJI NISU LJUDI VEĆ ŽIVOTINJE
„Bog je stvorio Nejevreje, iako tako su oni ravni sa životinjama i dao im je čovečji oblik, jer ne dolikuje Jevreju da bude služen od stoke. Zato ga služe životinje u čovečijem obliku." (Šulhan aruh, Mudraš talpiot 225).
„Nejevreji, čija duša potiče od nečistog duha, nazivaju se svinjama." (Talmud, Jalkut Rubeni 12).
„I zato ako jedan nejevrejski sluga ili sluškinja umre treba ih ožaliti onako, kao kad jedan vo ili magarac crkne. " (Talmud, Brohes).
„Između Jevreje i Nejevreja ne postoji nikakva veza. Jer meso Nejevreja je životinjsko meso, a njihovo seme je životinjsko seme.” (Talmud, ...amot 89a).
„Nejevrej je kao jedno pseto. Šta više, zapisi uče da se pseto ima više poštovati od Nejevreja. " (Talmud, Ekeseget raši eksod 22).
„Meso Nejevreja je meso magareće, a seme konjsko seme." (Talmud, ...amot 98a).

„Onaj koji nije obrezan i ne drži sabat ne naziva se čovekom." (Talmud, Jalkut Rubeni 39).
„Nejevrej nema oca, jer je on na đubrištu rođeno pseto.” (Tamud, ...amot).
„Ma koliko imali narodi sveta telo slično Izrailjcima, ipak se oni upoređeni s čovekom imaju smatrati za majmune. " (Talmud, Šene Lukot 250).
„Polni odnosi Nejevreja su isto kao i polni odnosi životinja." (Talmud, Sanhedrin 746).
„Kuće nejevrejske su kuće životinjske. " (Talmud, Leb. tob. 46a).
„Tuđa žena koja nije kći Izrailja, parče je marve." (Talmud, Abarbanel).
„Nejevrejka u bremenitom stanju ima se smatrati kao bremenita stoka. " (Šulhan aruh, Košen ha-mišpat 405).
„Dete u utrobi jedne Nejevrejke nije bolje od životinje." (Šulhan aruh, Joreh deah 240).

NEJEVREJKE SU PROSTITUTKE
„Nejevrejke su nečiste i imaju se smatrati prostitutkama." (Talmud, Aloda Kara 366).
„Sve Nejevrejke su kurve." (Talmud, Even hekor).

PET ZAPOVESTI ZA JEVREJE
„Jevreji moraju naučiti ovih pet stvari: 1. Volite jedan drugoga. 2. Volite pljačku. 3. Volite bančenje. 4. Mrzite vaše gospodare. 5. Ne govorite nikada istinu." (Talmud, Pesahim 113a).

LAŽ
„Prema Nejevrejima dozvoljena je upotreba svake laži." (Talmud, Berahot).
_______________

...ima još

Uzeto sa ovog linka: http://www.galaksija.com/znakovi/znakovi.htm

::::::

i to ljudi nije neka sprdnja, nego samo citat iz svete knjige.
 

Travanda

Banned
Banovan
02.03.2008
32
1
0
38
ako se i svi sablazne o tebe ja se nikada neću, reče petar.
nato će isus: zaista kažem ti, još ove noći prije nego što se pijetao tri puta oglasi, tri puta ćeš me zatajiti! nato će petar:bude li i trebalo umrijeti s tobom, ne, neću te zatajiti. a tako su rekli i ostali učenici.

to što crkva nije spoznala isusa, i njegove tajne koje se doista objavljuju samo malenima,
ne znači da trebamo odbaciti boga!
a bog se spoznaje vlastitom potragom.
zamislite ovaj začuđujuči život, i dalje je nepoznata njegova bit!
život je ovakav kakav je jer samo ovakav može postojati, sloboda je zakon života!
ali krademo li tu slobodu uživajući u njoj, bez potrage za istinom, onda je i nama ta sloboda uskraćena.
sjećate li kad ste bili mali i slobodni, kako li je život lijepo mirisao!
zaista, samo malenima se objavljuje tajna koja jest od vijeka, a tajna je u duhu!
samo tako u kraljevsto nebesko možete ući!
 

Travanda

Banned
Banovan
02.03.2008
32
1
0
38
"Kad se lijepo upakovana gomila laži uspije da proda narodnim masama polako i sistematski tokom nekoliko hiljada godina - onda se istina smatra totalnom besmislicom, a onaj koji ju propovijeda - totalnim ludakom"
J. Dresden

"Većina ljudi cijeli svoj život provede u jednom snu, neki se u tom snu bave i naukom, a neki čak pišu i knjige." Gurdžijev


zvor galaksija.com
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Travanda je napisao(la):
ako se i svi sablazne o tebe ja se nikada neću, reče petar.
nato će isus: zaista kažem ti, još ove noći prije nego što se pijetao tri puta oglasi, tri puta ćeš me zatajiti! nato će petar:bude li i trebalo umrijeti s tobom, ne, neću te zatajiti. a tako su rekli i ostali učenici.


Rece Isus svojim ucenicima, jedan od vas ce me izdat... Nato se ustane Petar, te rece Isuse da nisam ja?
Odgovori mu Isus nisi Petre. Zatim se ustane Ivan pa izusti Gospodine jesam li ja? Odgovori mu: nisi Ivane. Ustane onda Juda te upita, Isuse da nisam ja, rece Isus: jok ja sam...
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Trebamo prestat pusit travu i postat pedofili, bit ce nam bolje na kraju
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
ja ne odbacujem boga, niti vjerujem da itko to moze napraviti koliko god jako to zelio.

ovdje raspravljamo o crkvi i religijama, "ustima" boga.
meni su starih 7 grijeha imalo vise smisla, tocno su opisane mane ljudskog EGA.
bile su smislene i jasne, duboke i iskrene.

ove nove nemam sta komentirat samo se smijat.
a jevreji..0 bodova...hahahaha...iako mislim da bi bili primjenjivi na dosta ljudi u nasem drustvu....
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
MA uf ja jako ne volim kršćanstvo iz više razloga i sva ta njihova pravila mi nemaju smisla a i bibliju shvaćam kao da opisuje gibanja planeta u svemiru i sve ono što kažu u zeitgeistu tako da ne želim štovati sunce
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
iskreno nisam vjernik, nikad bio nit cu bit. ali samo mali
komentar. Zar nije pedofilija sadrzana u onom starom
trecem smrtnom grijehu (bludnost)? inace ovi novi smrtni
grijesi su smijesni. ali meni je ionako sve smijesno u vezi
crkve, boga, itd...
 

Travanda

Banned
Banovan
02.03.2008
32
1
0
38
jok ledo, baš si me od srca nasmijo :)
no šamane, krščanstvo s pravom ne voliš.
potpuno su izokrenuli istinu jer su je površno čitali baš kao i židovi.
ali velika je dubina isusovih riječi koja se zaista samo malenima objavljuje.
ti gargamele pak nemoraš vjerovat u išta osim jednog; u smisao postojanja, makar ga ne vidiš!
i time prihvaćaš život, a i on prihvaća tebe, i objavljuje ti se.
nadalje, samo ljubavlju možete se spasiti.
a to ujedno znači ne zamjerati ikome išta što je napravio!
jer onaj po kome dolazi zlo nije svijestan njega, jer je ono u njemu, dio njega.
u djetetovoj biti je da voli no tama ljudska uđe u njega te ono postane dio nje!
a nije li djetinjsto naše najljepše doba postojanja?
stoga otpustimo sve prijestupe koji su naneseni nama i drugima, pa će i nama život otpustiti naše.
zatim ćemo postati kao djeca nebeska, zaštićena od tame!
te najvažnije od svega je da svetim očima ovaj život promatrate!
podajte slavu životu savršenu, kako biste i vi postali dio njega...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
travanda, mogao bi napisati poduži filozofski komentar na tvoj post, ali nije mjesto za to.

NO RULES, ABSOLUTE FREEDOM and SELF AUTHORITY
my life, my rules, my authority
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.