Vazduh

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dzukac

Banned
Banovan
29.10.2012
31
0
0
44
Jedno pitanje soba mi je 30 m2 tu gledam inace tv itd za jedno 3 ili 4 biljke stavio bi growbox u tu sobu otprilike 1X1 180 growbox je u kompletu sa sijalicama i ventilatorom meracima e sad vazno pitanje da li ce moci da rastu biljke bez dovoljno svezeg vazduha sa obzirom da je skoro zima nemogu da drzim prozor otvoren i da li mogu bez co2 boca??hvala
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Hoce. Netreba njima ogromna kolicina zraka. Da su one zatvorene u nekom ormaru i tako onda da, ali ako dijele zrak cijele velike prostorije, nemas beda
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Mozes bez co2 a i ne treba ti prozor da se otvara nego spoji taj ventilator sa feksibilnom cijevi i izbacuj vazduh vani. Mora biti jedan vent koji uvlaci vazduh i jedan koji ga izbacuje...
Mada opet mozes ti i samo tako da ga stavis i pustis da vazduh struji u sobi,ponekad samo otvoris prozor jer ima da se oseti soba do jaja.
 

dzukac

Banned
Banovan
29.10.2012
31
0
0
44
Pa bice zatvorene u growboxu

Nesmem da busim stan da bi vazduh izlazio napolje posto je iznajmljen znaci iz growboxa u sobu u kojoj stoji samo tako mogu za sada
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
pa rekao si "growbox je u kompletu sa sijalicama i ventilatorom" sta se onda brines, samo kreni, nemoj nista busiti, receno ti je "ponekad samo otvoris prozor jer ima da se oseti soba do jaja"
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
pogledaj jel mozda imas rupu od dimnjaka ...tamo spojis izlaz bez ikakvog busenja...ako ostavis crijevo da piri u sobu rast ce ti vlaga i temp same prostorije no prednost ti je sto imas veliku m2 pa ti mozda to nece doci do izrazaja....stan-filter obavezno ako nije uz opremu...ja bi osobno poludio da mi tako veliki box stoji u sobi kojoj boravim...mirisi,svjetlost,buka...upalis box na 1 dan probno bez biljkica i odmah ces puno toga saznati ;)prozor mozes i u drugoj sobi otvoriti na 10 min ;) ...
evo ti moj primjer ...ja prozor u sobi sa box prakticno nikad ne otvaram ali posto dosta pusim i jos ako imam drusto bude puna kuca dima...onda prije nego sto idem spavati napravim promaju u kuci na 10-15 min ,zatvorim sve pricekam malo da se zrak ugrije i samo ostavim otvorena vrata od sobe sa boxom ;)..kad se naviknes postane sve rutina...inace i da otvoris prozor na 10 min svaki dan u toj sobi i da ostavis crijevo da piri u sobi nece ti se nista kriticno desiti sto bi moglo smetati biljkama ;) ....pali to i sibaj :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ja sam growao u ormaru u sobi u kojoj živim i nema problema. Malo se osjetilo na kraju, ali karbonski filter je odradio posao ;)