Vec septembar a head-ovi i dalje malecni :(

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.08.2006
0
15
0
45
Ooo, pa ishchitam ja svaki preparat koji koristim a pogotovo one za odgajanje mojih lepotica :watch_plant:

Koliko ja znam, nema nikakvih emulgatora i slichnih sranja, samo osnovni sastojci koji su potrebni za cvetanje biljaka...

Sutra cu okachiti kompletno uputstvo pa da mi iznesesh svoje mishljenje, ok?

Aj' pozZz... :banana_jahach:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa OK tema je ionako...nema veze, a inace ne postoji tema ZEMLJISTE u VANJSKOM UZGAJANJU pa cemo to ovde odraditi..
skeniraj i posalji, nije problem bar ma misljenje ..
inace emulgatori nemaju meze sa djubrivom,to je nesto vezano za ishranu pa sam ti samo naveo primer..
emulgator citaj kao recimo konzervans
 
27.08.2006
0
15
0
45
Emulgatori ti se takodje koriste u ishrani ljudi (recimo, pri konzerviranju i sl.) i nisu toliko shtetni osim ako su vece kolichine emulgatora u pitanju...neki su chak i zabranjeni :roll:
Evo, sad odo' po to dole u bashtu pa cu da prepishem kompletno uputstvo... :idea:
 
27.08.2006
0
15
0
45
-Techno Djubrivo Sa Dodatkom Mikroelemenata-

*FLORAVIT*
za cvetanje

SCG BIH - Kompleksno NPK techno djubrivo sa mikroelementima, namenjeno prihrani cveca i ostalih kultura kod kojih zhelimo postici formiranje cvetnih pupoljaka.
SASTAV:
5%azot(N), 5%fosfor(P2O5), 6% kalijum(K2O).
Mikroelementi: gvozhdje, bor, bakar, mangan i cink.
PRIMENA: Tokom vegetacije rastvorom zalivati ili prskati biljke 1-2 puta nedeljno.
Folijarnu prihranu (prskanje preko lista) obavljati uveche ili po oblachnom danu. Listove sa dlachicama ne treba prskati ni vodom, te takve biljke treba prehranjivati zalivanjem.
Sadrzhaj poklopca dodati u 3 litre vode i prihraniti kao shto je navedeno (200-300 ml na 100 l vode). Mozhe se kombinovati sa sredstvima za zashtitu bilja, osim preparata na bazi sumpora, bakra i alkalnih meshavina krecha. Chuvati na mestu van domashaja dece , na temperaturi iznad 0 stepeni C. Rok trajanja neogranichen. Proizvedeno po proizvodjachkoj specifikaciji.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Vidim da si iz srbije po preparatu....nikakav je, ne zelim da kupujem domace dok se ne opamete i krenu u takmicenje sa kvalitetom u odnosu na inostrano trziste..
FLORAVIT sam probao prosle godine i definitivno sam odlucio da ne koristim domace proizvode iz ovog sektora proizvodnje...tako da ti je jasno moje misljenje o FLORAVIT-u (da nije u zelenoj plasticnoj bochici)
Jedino gde si pogresi a to je da je to prehrana u vecini za vegetacijsku fazu...
Posto ovaj sajt nema sponzora za ovako nesto ( a sigurno niko nece narucivati prehranu iz Aliena ) pogledaj
www.macadam.co.yu nacices sve sto ti treba,ali SVE
ako si blizu Borce onda jos bolje za tebe
 
27.08.2006
0
15
0
45
Pa da, pretpostavljao sam ja da je djubrivo govno u odnosu na strane proizvode ali znash kako kazhe nash narod: Bolje ishta nego nishta...
A inache, bio sam na macadam.co.yu... imaju Boga mi lepe stvarchice samo mislim da cu tek sledece godine da uzmem neke stvarchice koje su mi zapale za oko... one jiffy biorasgradive saksije, onda ukrajinski treset i tako josh po neshto :D

P.S. Pa naravno da sam iz Srbije, zar nisi do sada provalio po stilu pisanja... a i uostalom,imash brate ispod mog avatara - lokacija: Srbija :shock:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
heheheh pa nisam zagledao avatar jer me posebno i neinteresuje odakle je ko ...treba mi odakle je neko samo ako je u cilju pruzanja informacija ili jos konkretnijeg saveta...

Nemoj da uzimas treset...prvo moras da znas da cela vojvodina,madjarska i ceo taj deo ima 40 cm viska humusa na povrsini (naravno) za cim place cela evropa..nema potrebe za onim tresetom

prvo uzmi kombinaciju djubriva za vegetaciju EXTRA je
onda obavezno uzmi od njih kombinaciju dubriva za cvetanje
ako imas dobar sajt kod njih ces naci i djubriva koja su aktivna samo na toplotu (sto znaci da se rastapaju samo u kasno prolece-leto-i deo jeseni,odnosno tada se najvise rastapaju) ovo je samo ako imas mnogo dobar sajt pa planiras da gajis 2-3 god
i na kraju pogledaj Peters Profesional ..nisam ga koristio ali cu ga sigurno isprobati

Macadam je samo zastupnik onih proizvoda,sto znaci da nema veze sa domacom proizvodnjom
 
27.08.2006
0
15
0
45
@ neznalica:
Hvala na pruzhenim informacijama, imacu to u vidu za ubuduce... :D
Planirao sam ovih dana da palim na njihovu adresu i da se malo bolje raspitam o cenama...
E,reci mi samo da li znash mozhda gde ima u okolini BG-a da se kupe one lampe za indoor growing...gled'o ovde kod mene po mestu i imaju samo neke malecne a treba mi neshto vece jer sam razmishljao da krenem sa indoorom u medjuvremenu-dok chekam prolece na novo sadjenje... :wink:
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
@ geckO
Floravit jeste da se tesko moze porediti sa nekim stranim proizvodima ali verujmi nije tako los kao sto se ovde pisalo.Jedno vreme sam se toliko ulenjio da do poljoprivredne apoteke nisam mogao otic koja nije daleko od mene pa sam od majke dovukao floravit (ima za listanje i cvetanje) i koristio sam ga za dva uzgoja i nisu uopste lose ispala.Uspeh uzgoja zavisi od vise stvari i moje je misljenje da je floravit veoma dobar ,pogotovo za pochetnike posto je jednostavan za upotrebu,ovde mislim na to da ako stvarno neko hoce da radi uzgoj profi treba pre svega da upozna biljku-znachi u kojoj fazi joj je sta potrebno(imamo razne STARTERE koji se dajo u pochetku i imaju visok procenat fosfora,zatim preparate sa visokim N za jachanje biljke u vegetaciji,...) za neki bas profi uzgoj prihrana-djubrenje ili ti gnojenje biljke se sastoji od 3,4,5 pa i vise vrsta preparata i ako smo kod toga sve je to hemija pa chak i oni "strani,kvalitetni" preparati,naravno mogu se naci neki na bazi algi ,guano ili sa kokosijim ili govedjim izmetom ali ako nas plasi hemija naj laksi nachin djubrenja jeste da u zemlju umesamo malo stajskog djubriva i to je to!
Da ne pisem vise ,htedoh ovim reci da mogu i ti slabiji ,domaci proizvodi da posluze treba ih samo pravilno koristiti i nema brige! :wink:
 
27.08.2006
0
15
0
45
Zahvaljujem se kolezi grucho-u shto je obogatio ovu temu sa njegovim iskustvom sa "Floravitom"... ;) :respekt:
Tek sam ove godine pocheo da koristim hemijska djubriva i videcu na kraju kako ce to da se odrazi na ovogodishnje biljke... :?: :!:
Recimo,pre dve godine sam koristio samo kokoshija govna i pachija i biljka je bila savrsheno zdrava sve vreme...i naravno, urodila je velikim plodom... :D
Rezultati ovogodishnje primene technog djubriva ce se pokazati posle 10-og oktobra...ne brinite se,chucete za rezultate... 8)
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
ok grucho,postujem tvoje misljenje o Floravit-u...ne bi sada da objasnjavam zbog cega sve nije dobar ali ako mislis da je dobar samo napred

gecko ,kokosija govna i uopste izmet ptica ima MNOGO AZOTA ,a jedan od razloga je sto ptice ne pisaju...odnosno pisaju ,ako tako mogu reci, kada vidis na pticijem izmetu nesto belo ...to je njihova mokraca odnosno taj deo izmeta ima nenormalno mnogo azota
ono sto sam hteo da ti kazem jeste da iako vec to radis sa pticijim izmetom ,radi tako sto ces podjubriti 15 dana pre nego posadis biljke
nemoj da ih posle toga djubris sa takvim izmetom,a pogotovo ne u fazi cvetanja
 
27.08.2006
0
15
0
45
@ Baphomet:
Ma znam bre choveche...ko je spominjao uopshte insekticide... :!: :?:
Ti mora da veoooma dugo nisi pratio ovu temu s obzirom da smo tu raspravku oko insekticida zavrshili davno... :p
P.S. Hvala na pohvali... :D
 
27.08.2006
0
15
0
45
@ neznalica:
znam da ptichja govna imaju mnogo azota i da ptice nemaju poseban deo za pishanje, ipak sam imao biologiju u srednjoj... :D
Pazi ovako-ja pretproshle godine sam kao pripremu zemljishta odradio preoravanje i stavljanje humusa!
Kada sam pripremio sve i posadio biljke, onda mi je bakuta na svakih 2 nedelje posipala ptichija govna i okopavala zemljishte...i sve je bilo ok
8) Ta biljka je bila extra zdrava, imao sam tu nesrecu da mi se zadesi 5 mushkih biljaka a samo jedna zhenka... :(
A sreca je ta da sam sa te zhenke imao sigurno nekih 300 - 400 grama ploda :)
I eto,sve je bilo ok tada...
Ove godine nisam koristio ptichija govna, samo veshtachko djubrivo... i ochekujem finalne rezultate kroz 2 nedelje... :D
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
ehheheh dobro dobro nisam hteo da te ucim zoologiji :)))

nego sam hteo da ti kazem da ne dajes biljci azot u fazi cvetanja odnosno ne tu kolicinu...takav izmet je OK za startnu i ranu fazu vegetacije..
to je sve :)
a reci ti baki kad bi ona primenila sve sto mi primenjujemo i gajila krastavce sa ovoliko paznje bili bi po 2 metra...
morala bi da ti nareze salatu sa motornom testerom...

hocu da kazem znaju matori al' znamo i mi :wink:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
hahahahahhaha pa sta da ti kazem o cvetovima...
naleto si na Sativu koja cveta do novembra a ti se pitas sta joj je u Septembru :D
 
20.09.2006
0
0
0
" quote je napisao(la):
ipak bolje je da si strpljiv dosta toga se gubi ako je neostavis 10tak dana ne suvom i mracnom mjestu po mogucnosti sa malo propuha..a ove biljke gore su super ako mognes pomjeri sledecece godine za 10tak metara prema zitu onom cini mi se da ima puno vise sunca,a bice jos lijepih dana narast ce oni evo moji su vec na tavanu i