Vec septembar a head-ovi i dalje malecni :(

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.08.2006
0
15
0
45
Drage moje kolege pushachi i uzhivaoci malog zelenog cvetica, molio bih za pomoc ako ikako mozhe?
Naime, o chemu se ovde radi:
Radi se o tome da je ovo druga godina kako se bavim hobijem gajenja biljaka :) i prvi put imam problema...
Naime, radi se o tome da sam proshle godine dobio od jedne jedine biljke extra mnogo ploda i taman na vreme(pochetkom septembra)...stvarno sam se sam sebi divio, a i mnogi moji ortaci...xexexe :D
Ove godine je skroz druga pricha...isto seme,isti uslovi,ali nikako da mi headovi narastu a evo vec je drugi septembar :cry:
Imam tri zhenke i sve 3 se isto ponashaju(mali headovi)...
Shta da radim sa njima?
Bio sam u poljoprivrednoj apoteci i raspitao sam se za neku technost koja pospeshuje cvetanje...da li bi mi to pomoglo?
Redovno ih okopavam, zalivam i djubrim sa humusom a danas sam ih i malo poprskao sa insekticidom jer je crveni pauk krenuo da gricka neke listove...
Ako bi mi pomogli, bio bih vam vechito zahvalan i poslao bih vam malo ploda kada sazri biljchica :lol:
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
geckO ako kažeš da ti je biljka u fazi cvatanja nemoj da je prskaš bilo kakvim insekticidima,probaj tako da uzmeš neku finu krpicu koju pomoèiš u vodu i nježno brišeš površinu lista i ispod njega,to ponovi par puta na sedmicu.
 
27.08.2006
0
15
0
45
Hvala batice na savetu ali to mi i nije neki odgovor na moje pitanje...a ono je bilo kada ce moji head-ovi dostici zavrshnu fazu kada cu moci konachno da ih skinem i iskonzumiram?
Znam da se berba vrshi kada vlasi(trichome) na head-u pozhute ali me zanima kada ce to biti jer se bojim da ne bude ubuduce neko sranje vreme pa da mi oshteti biljku... :(
I jbg, vec sam naprskao biljku sa insekticidom ali nije mnogo jak a i ispracu insekticide za nekih 2-3 dana pa cu da vidim rezultate prashenja...
Hvala ti u svakom sluchaju Baphomete... :)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
nemoj više prskati insketicidom u fazi cvetanja

idi traži neko organsko ili mineralno gnojivo koje ima
dosta kalija i fosfora koje je topljivo u vodi.
nemoj folirno hraniti nego,najprije zalj vodom saèekaj malo pa nahrani
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Moja biljka sto je gajim napolju je tek pochela da cveta,i nije problem posto vremena ima do kraja oktobra...
 
27.08.2006
0
15
0
45
Hvala ljudi za pruzhene informacije... :)
Razlog zbog koga mi se zhuri sa berbom je zbog toga shto mi je malo frka jer su bukvalno svi koji me poznaju(mama,tata,tetka,sestra od tetke,kevini radnici itd..) saznali da gajim ganju u bashti i bojim se da neko ne odruka muriji :(
A i strashno mi se pushi...nisam zapalio buxnu 100 godina :D
Danas sam malo ochistio biljku od insekticida a sutra planiram da kupim neku technost za ubrzavanje cvetanja...valjda dobro postupam :?:

edit: Kobaja: Slike moraš uploadovati na neki sajt pre nego što ih postaviš na forum. Primer: www.imageshack.us
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
što kaže grucho dva puna meseca imate koš vremena...oni uz more uhuuu još više
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Pa verovatno je nagazio nekakvu Sativu kojoj treba malo vise vremena za cvetanjea to je verovatno i razlog kako kaze zasto ima "kolicinski extra" hedova
Sve u svemu do kraja septembra-polovinom okobra imaces lepu i zrelu biljku

opusti se
 
27.08.2006
0
15
0
45
Hvala, hvale, drage kolege :D
Post-ovao bih neke slike ali imam mnoooogo loshu koneckiju pa ne mogu nikako da ih upload-ujem :(
Napravio sam par zanimljivih slikica moje biljchice u prirodnom okruzhenju(medju kukuruzima, paradajzom i paprikom) :lol: pa chim reshim problem konekcije, eto mene sa tim slikama da se malo k***im :D xexexe

[/url]
 
27.08.2006
0
15
0
45
Evo,uspeo sam jednu da okachim, do dushe u ne bash najsjajnijoj rezoluciji al' dobro-bice ih josh :)
E da, ako mozhda neko mozhe da provali iz ovih slika o kojoj vrsti konoplje se radi...bio bih mu vechno zahvalan :?: :!:
:talas:
:respekt:
 
27.08.2006
0
15
0
45
Hvala,hvala,trudimo se... :D
Juche sam uzeo technost za cvetanje i napravio rastvor u nekih 5 litara vode i lepo sa tim zalio moje biljchice...
Uglavnom,chekam dalje da vidim shta ce da se desi... :?: :!:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Pazi GECKO posto vidim da nisi nesto vican cime,na koji nacin,kada i sa cim "prskati biljku" bolje pitaj nego da napravis nekakvo zlo...
To sto si uzeo nekakvu pretpostavljam "hemiju" za cvetanje ne znaci da je dobro za tvoju biljku..
Radi kako hoces ali se bolje raspitaj sta trebas da radis,ali u svakom slucaju biljcica je tvoja pa radi kako mislis da je dobro

puno srece
 
27.08.2006
0
15
0
45
Pa i nije bash da nisam toliko vichan...
Ovo mi je druga sezona kako gajim ali fora je u tome shto ranije nisam koristio nikakve preparate jer nije bilo potrebe,90% stvari je odredjivala majka priroda i stvarno je biljka bila totalni show...napushavali smo se ko kreteni svaki Bozhiji dan...
:spliff: :bong: :banana_rasta:
Bilo kako bilo,hvala ti na podrshci :D :watch_plant:
Inache,zalio sam biljku sa ovim djubrivom(postupio sam po uputstvima) i sve bi trebalo da bude ok!
PozZz... :respekt:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Pa to mu je valjda jasno jer mu je kukuruz pored porastao do kolena...
ali dechko valjda zna sta radi