VEGA projekt 2017.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Zao mi je da nije jasno, cini mi se full pregledno, izvod iz napajanja u dva smjera, jedan na rednu stezaljku 4para,drugi za (5zutih i 5crnih za 5modula) redna stezaljka 2para, prelaze u plave i crvene vodice od 2,5mm2 za elektroniku panela. Biti ce jasnije kad dojde ostatak razvoda i adri objasni struje 12,24,220v. Fotkanja razvoda vise nema, zadihtana stranica, sve poslozeno, fertk.
Krivi navod, napajanje je mirno i bezsumno, vibriraju ventici, ispuh sunon i mjesanje zraka u living rumu, mali velleman. Vibrira izo cijev i prenosi vibracije na stranice jer je stisnuta. Mali je obložen tvrdom gumom, nije dobro, mora biti mekana ili najbolje gumicama posloziti tako da lebde u prostoru. Ima lijeka sunon treba meku vezu s cijevi (momentalno je to plastika reduktor) A malom sam ostavio premalo mjesta u al. okviru, da se, na ustrub ljepote ili probati s mekom gumom za dihtanje prozora. @hazeri, masa znaci da sto su deblje stranice boksa (teska 3cm debela iverica npr.) zvuk i vent tesko da ce pokrenuti vibriranje a time i rezonancu, opet zvuk. Veze izmedu venta i kanala, cijevi, trebala bi biti od mekog materijala, npr. zracnica od gume auta, da se ne prenosi vibra. Mjesta treba uvjek.
Haz kod mene je stvarno tišina, masivna kutija za vent, mdf 2cm (kutije su 18kg teske, sa ventom i izolacijom) I 4cm debele stjenke boksa, sve zadihtano raznim silikonima, gumenim kitovima i sl. + mineralna vuna+izo cijevi+pun k. citanja, gradjevinskih, muzickih, brodskih tema o izolaciji zvuka. Može se, daj si vremena, prouči, pravi materijali koštaju, ne slusaj trgovce (oni prodaju svoju robu), budi pedantan i rezultat je tu.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Jbg. @hazeri, slušaš trgovce, ta spojnica je tvrda veza i još moraš ljepljivom trakom prije nje zadihtati spoj. Cijev, kakva je iznutra (kod zvučno izo cijevi unutarnja alu je perforirana i ima najlonsku cijev pride). Imaš viksu, garažu ili tako nešto, za odlaganje viška materijala, jednom ce dobro doći, haha, ja u viksu trpam (odlične cijevi, skoro pa duplo punjenje u odnosu na one iz hempatije ima u pavo prometu, vec se godinama ta firma spominje na forumu, u pola cijene po metru duznom jedino je paket od 10 m), ventilatori oni skupi za kupaone (100€ i vise) svi su u antivibrirajucem kućištu, preslabi da bi filter mogli podnjet. Moramo isprobavati nema druge. (3-4 rekonstrukcije ventilacije do sada i sad kad imam filter ici ce opet, glupo je zimi topli filtrirani zrak bacati nocu van stana, rekonstrukcija, zena poludi od moje štednje ali fakti su tu.) tišinu ne možeš u šatoru postići.:mario::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Jedna mala, trenutkom nadahnuta ideja;)uzmeš "T" spoj ili kako se već zove, siva cijev za odvodnju i kanalizaciju, možda redukcija. Završetak cijevi venta na jednu stranu, a druga ide u rupu na zidu (koju zimi začepiš), kroz treći izlaz filtrirani zrak se vraća nazad u sobu. Kad se prestaneš grijati i postane vrućo začipaš taj izlaz, a otvaraš onaj na zidu:thumb::razvaljen::
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
@form,to je to, što se puteva zraka tiče, ostaje problem prigusenja zvuka u sobi, ispuh kroz zid je fi 160/100 dug 45cm i 25cm izo cijevi prije zida, u sporijoj brzini na max se ne čuje u višoj na max se čuje. Za sobu barem 60cm, prigusivaca fi 160.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: form

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
@hazeri, ljepo sve zadihtaj, izo cijevi na krajevima moraju biti zatvorene, stjenke, vent ako možeš objesi na gume, zracnice od bicikla mogu i kutiju nositi. Sto vise ispruzene, istegnute izo cijevi, ako je moguće i prigusivac na kraju, veća varijanta izo cijevi, više punjenja vunom ili nekim novim materijalom. Kutija pomaže koliko i vrata od sobe, možeš i kutiju u kutiju, isprobavaj u raznim varijantama, može se.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Hvala frend,malo sam te udavio oko te buke ali eto napravio posao.I da.. nisi jedini kojeg sam davio za sto vise informacija..znanja nikad dosta;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Zanimljiv je zvuk, frekvencije kao kod svjetla, za svaku postoji filter. Sve zauzima puno prostora, jedina mana. U kontrolnom tornju na aerodromima postavljeni su paneli koji upijaju zvuk iz prostorije, svašta postoji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: form